obama predsjednik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.10.2008
40
2
8
33
Earth
mislim samo da je pitanje vremena kad ce mu neko pokusat smjestit metak u celo...
previse je rasizma u americi...jucer je pala str od kkk zbog preopterecenosti...a da ima takvih koji ce ga probat likvidirat sigurno ima...

mislim ne daj bog jer mislim da je konacno neko razuman na celu...al jebes narod koji je 2 put izglaso busha za precednika
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
po mom misljenju drago mi je sto je obama dobio izbore jer je onaj drugi mccain gori od busha garant... po meni je rat retardiran . Po kojoj logici idu napadati iracane - nikakvoj isto moze finut kao i vietnam gdje su ovi ameri popusili debelo pa se iza kaju ljube maze , e pa tako i sa iraqom isti k ... bush ba***** ostavlja stvarno debeo posao sto se tice voditi ameriku dalje rat sa iracanima rusi su upitni jer su se i oni poceli gurati i jbg nasilje na ulicama rasizam siromasni gladni u africi a tek katastrofe razne gdje svijet leti prema tome... uragani tsunami previse je toga u igri ali mislim da ce barack uciniti ono sto je najbolje za ameriku. dosao je cas da i crna put bude na vlasti ( I HAVE A DREAM ) .....san mu se ispunio i on ce jedan dio problema rijesiti ali ostaje jedan nerjesiv problem ( covjek ce jednog dana samog sebe unistit ) i to je istina koju svi olako shvacamo ,tope se ledenjaci , more raste za jedan metar navise gradovi ce nestajat bit ce tu posla ako neko misli da se lako borit sa svim tim stvarima nek se zamjeni za obamu ....
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
lijepo zboriš amico...i vjerujem da svatko ima vjeru i želju u promjene, boljitak i korak bliže prema jednom pravednom i poštenom sistemu. Ali toga neće biti, nikad, sve dok nas ne dođe glave ono u što smo se pretvorili.

Barack Obama="bit će bolje" bit će bolje, bit će bolje, bit će bolje...nije li to tužna vjera u nepostojeće i nada koja pokreće/unazađuje ovo čovječanstvo već stotinama godina (da ne kažem tisućama)? i tako non stop, ko da prošlost postojala nikad nije, svaki izbori ista priča, svi žele promijenu ali nitko ne zna kako, nema osvještenosti, globalne kolektivne povezanosti, vidljivih sredstava onog što bi trebalo biti radikalna mijena svega dan i noć. I tako, ko i svaki put, dolazi na tu poziciju jedna ikona, figura velikog simboličkog i metaforičkog značenja, predsjednik, koji zapravo nema neku veliku zakonsku funkciju (je da u SADu on ima zakonsku vlast, ali ima li je zapravo kao on sam, pojedinac?) ali zato njegova je funkcija da predstavlja ljudima jednu čitavu državu i to ni manje ni više nego SAD.

Mnogi misle na atentat lika, ali osobno u to ne vjerujem, osim ako to ne pokuša neki rasistički fundamentalist iz osobnih vjerovanja, ali da bi ga ubila vlastita država mi baš i ne ide u glavu kad oni od njega imaju trenutno ogromnu korist...pa zar ne vidite da je cijeli svijet zadovoljan što je crnac došo na vlast jer time smatraju da se napokon stvari u svijetu mijenjaju i da nada u boljitak napokon (ili prije rečeno: po koji već puta?) dolazi na svoje. Nada je pokretač stvari i održavaoc samog sebe, poticaj na snagu i vjera u nešto, ali ako se za to nema uvjeta, mogućnosti, ako je non stop sve gore i gore nada je onda iluzija, zaluđivanje i vjera u nepostojeće. Tako je sa ovim društvom i sistemom, svi znaju da je loše, ali nema te točke poveznice među ljudima, informiranosti i sredstava koja bi mogla podučit čovjeka, okrenut prema samorefleksiji i samospoznaji da on zna što i kako učinit da stvarno bude bolje... a to ovaj sistem neće dozvolit, formiranje nečeg toliko konstruktivnog po nas a destruktivnog po njega, uvijek će poticati bespomoćni individualizam kako se nikad ne bi ujedinili ili osjećali da je to ikada moguće...tko god da se smije ostalim dijelovima svijeta, može se samo sakrit pred njima...je da su oni malčice radikalniji (ne u militantnom smislu), ali brate, njih izađe milijon na ulicu i nitko od tih ljudi se prije toga nije bediro: "Hej, pa ako ja izađem, tko će zamnom?"

Tako da meni je ovaj predsjednik čisti održavaoc lažne mijene, iluzije i nade u nešto što se nikad neće dogodit jer jednostavno ne može...jer čak i da pretpostavimo hipotetički da bi barack i htio učinit zbilja ono što se uvijek priča samo ko priča za laku noć i prepričavaju one teoretske bajke u demokraciju, slobodu ljudi i ostale nikadostvarene stvari, njega bi skriveni čelnici SADa ubili odma...pa ne može jedna osoba, koja god da ona bila, ić mijenjat način funkcioniranja dominantne sile ovog planeta! Šta, da ukine militantnu ekonomiju, agresivni kapitalizam, globalnu dominaciju, političku ideologiju koja funkcionira prikriveno i licemjerno već 500godina? Pa di su onda bili svi oni predsjednici dosad? Šta nitko od njih nije učinio nešto po pitanju te demokracije i prava ljudi? Ali ne, svi su oni bili samo bijelci, a ovaj sada crnac (ja niti ne kužim kako ovaj svijet i čovječanstvo uopće reazmišlja o nekoj slobodi u unapređivanju kad još uvijek vjerujemo u nešto takvo poput rase, umjesto da uvidimo da je to socijalno-ideološko-ekonomski konstrukt stvoren iz čisto obične pigmentacije) će ipak nešto po prvi put (ili već bilijuntiti) i učinit jer je on i crnac... i tako do u nedogled, još jedna nada, još jedna iluzija, još jedna priča za laku noć...


Bit će bolje, bit će bolje, bit će bolje......

NAAAAAAAAT!:bananabang::signs016:
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
i ti doors takodjer zboris dobro i u potpunosti se slazem sa tobom...barack govori: bit ce bolje , bit ce bolje, bit ce bolje ..moze samo malo poboljsati jer je covjek virus samoga sebe e u tome je stvar ( mal korak za covjeka , velik za covjecanstvo ) kapito ,a u ovoj situaciji jedan covjek nece ucinit cudo tu trebaju svi biti ukljuceni ali barem bi mogao pokrenuti svijet ka boljemu kad bi covjek poslusao sve se u krug vrti .....pizz amigo
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
...bice boljeeeeee, neko viče,
na papiru; mrtvo slovo!
na istoku, sttare priće...
na zapadu ništa novo, na zapadu ništa novo, nazapadu ništa NOVO...
:thankyou::devilfingers::ludaci_lol:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Sorry ljudi ali ne živimo u slobodnom svijetu. Obama će plesati na pjesmu koju pjevaju ljudi koji vode ovaj svijet, ako će to odbiti bit će ubijen kao i John F. Kennedy. Ništa nije slučajno, pogotovo ne u politici, nema ni najmanje šanse. NWO staza je odavno zacrtana. Ako netko slučajno nezna još, evo vam govor JFK-a nakon kojeg je ubijen, odbio je biti poslušan.

[YOUTUBE]DxnpujfanUM[/YOUTUBE]
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Mah joj opet se bude u meni osjećaji frustracije i želje ta akcijom i neznam još šta ne što mi inače bude kad se prisjetim svih conspiracya u koje vjerujem

Istinski sumnjam u neku promjenu, tko god da je bio izabran radio bi ono što od njega traže oni iznad(tko god bili) i istinski bi bio sretan da se varam ali to ćemo vidjeti s vremenom.
Puno veći užitak bi mi bio reći da sam pogriješio nego reći rekao sam vam kad već bude sve gotovo.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Šaman Šandor je napisao(la):
Puno veći užitak bi mi bio reći da sam pogriješio nego reći rekao sam vam kad već bude sve gotovo.
E upravo to. Svaki dan se molim bogu da se pokaže da sam u krivu, da se ustanovi da sam lud i samo paranoičan.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Pozdrav drugari!
Stvar je stvarno vrlo jednostavna. Jedina stvar koja je pojedincu bitna je njegovo stanje svesti. Misli koje imamo i ono u sta verujemo cini nasu svest.
Postoji jako puno razlicitih stvari u koje se moze usmeriti paznja, a tu su odmah i misli i verovanja- dakle nasa svest. Sva mudrost je u pravom odabiru usmeravanja nase paznje.
Ne samo da postoje reptili, vec postoji hiljade raznih vrsta u svim velicinama i bojama. A tu su i sva ostala stvorenja. Milioni... Bilioni... Isto tako ima i hiljade andjela i ucitelja, pomagaca i bica svesti.
Sustinsko pitanje, jedino pitanje je koje od njih vi zelite da hranite u vasim mislima!
Jos jedan pozdrav!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
2675401762_a2b1425dd7.jpg
2675401762_a2b1425dd7.jpg