Ocekivana kazna u BIH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
93
262
63
Pozdrav, vidim da ima tema Ocekivana kazna u Srbiji ali nisam nasao mnogo o kaznama u BIH. Pa ovo moze biti tema na koju bi mogli diskutirati i podijeliti svoja misljenja/iskustva sa zakonom i potencijalnim kaznama za posjedovanje.

Ima li kolega forumasa koji su imali posla za zakonom i "padanjem" sa manjim kolicinama (za licnu upotrebu)

Sta je najpametnije nama u BIH raditi da bi se izgurala uslovna ili novcana kazna?
 
01.11.2021
59
171
33
31
72000
neka standradna procedura za paketic ili 2 (GLEDAJ DA AKO MORAS NOSATI SA SOBOM BUDE SVE SJEDINJENO U JEDNU KESICU), ako je prvi put dobijes uslovnu kaznu godinu dana na 6-12 mjeseci zatvora i ako ponovis isti prekrsaj ides u prdekanu, ukoliko ti nadju zamotanu frulu dobijes samo prekrsajni nalog i kaznu od 400 km. nadam se da sam ti malo razjasnio sta mozes ocekivati :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
93
262
63
Pa jesi, ono klasika kao sto kazes, nikada ne nosati vise od jednog paketica ili ako i imas vise paketica sve sastaviti u jedan da ne bi naljepili distribuciju. Nego mene zanima npr kada te startuju i privedu na to neko ispitivanje i te gluposti, tu je najbolje reci koristim zbog zdravstvenih tegoba i stresa na poslu, a odakle mi? Eh to mene sada zanima kako je najlakse prodati pricu da nemas pojma od koga si uzeo? :D
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
setao parkom ili obalom reke-mora i video likove kako puse,osetio miris i prisao im da se ogrebem i usput ih pitao imaju li sta za pare,tu se razmenili i svako svojim putem....kad te pitaju kako izgledaju ti im izmislis 2 lika kako tebi odgovara opis....smarace te da lazes i ostale stvari ali ako se drzis svoje price ne mogu ti nista...
samo treba imati kohones pa isfurati sve to svesno i bez previse trzavica....
za male kolicine (licnu upotrebu) ti ne mogu nista osim lupiti prekrsaj i da platis novcano ili dobrotvornim radom....
NIKAKO DRUKARITI OD KOGA SI UZEO....
eto jedan od primera,a imas ih masu...i uvek treba biti spreman i imati pricu unapred kad nosis sa sobom robu...
 

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
93
262
63
Ma ja, tako nekako sam i "spremio" pricu u slucaju pada, mislim svakako nemam koga drukati jer ovo sto pusim i uzgojim sebi. Nego me cisto onako zanimalo kakve kazne se mogu ocekivati i kakva je procedura u slucaju da padnes sa nekom kolicinom do 10gr. Mah kako god skontam i da padnem mislim da nece biti velika frka jer prije nikad nisam kaznjavan, samo reci da je za licnu upotrebu da rade sta moraju i to je to i nadati se nekoj beze kazni :D
 
01.11.2021
59
171
33
31
72000
kao sto sasa rece drzis se price religiozno i moras biti u stanju da je ponovis vise puta bez promjena, inspektori se regularno ubacuju u rijec u nadi da ces pogrijesiti jer nije bas moguce da svi kod kojih nadju paketic su uzeli od nepoznatih likova hahah. 10g bas i nije za licnu upotrebu u njihovim ocima i imaj na umu da kad te uhvate prvi put da ces 1/1 proci samo sa uvijetnom kaznom (ako je u pitanju par grama za vise ne znam kako se odnosi) ali racunaj da poslije tog svaki put kad te vide da je moguce da odrade pretres jer si sad sumnjiva osoba. uglavnom gledaj da nemas kod sebe nista preventive radi, i u zadnje vrijeme dosta dobro raja prolazi sa kolacicima tako sto ih pakuju u ambalazu od keksica s cimetom koji se dobijaju uz caj :D za kraj dvije stvari :

NIKAKO DRUKARITI OD KOGA SI UZEO

NE POTPISUJES NIKAKVE IZJAVE PRIJE NEGO IH PROCITAS
 

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
93
262
63
Spam + dupli post. Pravilnik prvo pa onda na kočnicu.
Mah tih 10gr je npr kada krenem na kampovanje par dana, pa kontam ono ako te skenjaju sa tih 10gr, ali sto kazes samo istu pricu pricati, toga se drzati i to je to

A npr sta ako sjemenke "padnu" na carini? Kakva je onda procedura, da li je neko imao takvih slucajeva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiseonik

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ajmo ovako, tema za Srbiju postoji da kad se netko nadje u toj situaciji. @Maksuz, strpi se malo, nemoze tema imati 2000 postova za 2 dana. Za skupljanje iskustava stvarnih s konkretnim informacijama treba vremena. Kako u stvarnom životu tako i na forumu. Ostavili smo temu, ajd, ima logike, neka tema za Bosnu, medjutim, ajd da to bude tema puna korisnih sadržaja.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
332975226_596049658633973_94809621166989497_n.jpg
Pozdrav kolege,
na žalost potrebna mi je pomoć u odbrani slobode. Na ovoj slici je prikazan sažetak mog života.
Uzgajam i knozumiram iz medicinskih razloga ali ne posjedujem nikakvu dozvolu jer iskreno ne znam ni ko mi je u BiH može izdati. Čuo sam da neki ljudi imaju.
Konkretno me to najviše i interesuje. Marihuanu konzumiram preko 20godina jer mi pomaže sa više horničnih stanja. Prvenstveno za smirenje (hiperaktivan sam) i regulaciju šećara. Manje više svi iz moje okoline znaju da sam dr. hortikulture pa se nisam pretjerano ni zabrinjavao za bezbjednost jer nisam ranije imao problema. Al' eto.
Ukratko me terete za: proizvodnju droge i nelegalno "oružje". Prodaju mi nisu dokazivali, koliko ja meni poznato. Tako stoji i na izjavi sadio, sušio, pušio, metci uspomena.
Zaplijenili su mi 420g ( simbolika ) gotovog proizvoda i pet biljki 15-20cm te 2500 sjemenki. Prije nego što me napadnete za oružje znajte da je pištolj plinski a 48 metaka ostatak od pokojnog oca. Ipak sam to trebao uništiti ali to su mi rijetke uspomene. Samostreli i nož smatram da su mi uzeli na pravdi Boga jer nisu zakonom zabranjeni, kao i kuhinjske / zlatarske vage, mrvilice i ovdje neprikazane otete stvari.

Ne konzumiram duvan a sve i mrvu trave su mi popasli lopovi pa sam i tu dodatno sjeban.
Gdje mogu tražiti medicinsku dozvolu?
Smatram da nisam kriv. Zakon je pogrešan.
Planiram se braniti da je WHO (SZO) 2020 skinuo Cannabis sa liste droga te da se njime liječim uprkos zastarjelom zakonu BiH što je i istina.
Šta mi savjetujete?
Svaka pomoć je dobrodošla a ako nemate šta lijepo reći radije nemojte ništa. Dovoljno sam propatio u pritvoru.
Hvala Vam kolege i Svako dobro,
420 do groba
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ova vijest bila na svim portalima u bih. Sa sve ovom slikom.

Ja ti nažalost ne mogu pomoć po pitanju nekakvog savjeta. I sam znaš kakv je zakon nakaradan u BiH.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GanjaPower

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pripremi 2-5 000 maraka za odvjetnika i to je to. Ovdje teško tko da mi može stvarno pomoći osim nekom lijepom rijeci. Sam nemoj ni pokušavati se ići braniti. Od dozvole odustani. Od mene, idi brate jos jučer kod odvjetnika. Samim tim sto ovo pišeš znaci da nisi u istražnom. Sve dalje i budali jasno. Pogotovo u Bosni. Da biram da negdje moram past, to bi bila Bosna 100/100. Kredit ako nemaš pare a stvarno te strah/panika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and sale82ful
18.07.2023
1
0
1
29
Zdravo, imam jedno pitanje. Nedavno sam dobio kaznu za posjedovanje ( nešto sitno za licnu upotrebu circa gram i po) u republici srpskoj za ok fest, inače živim u federaciji. Medjutim, koliko sam shvatio, to je kazna kao kad ti napišu da nisi stavio pojas u autu ( tako mi je rečeno) , trebam platiti u roku od 7 dana, 250 km. Oni su mi rekli, a čisto da provjerim, da to neće se pojavljivati kada budem putovao i prelazio granicu, kao ni kada budem vadio papir o nekažnjavanju za posao.. samo neću moći izvaditi licnu kada mi istekne dok ne platim kaznu .. pa sada da li je to istina, jer trebam da putujem i malo me je strah