Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.06.2015
11
30
13
Pozz forumasi,treba mi pomoc nekog upoznatog sa sistemom.E ovako,pao sam 27.08 ove godine.Nasli su mi u vratima auta zip kesicu bruto 1.9 g i u kaseti cigaret kesicu bruto 0.5 g koju je ostavio drug koji je bio samnom na koncertu.Oduzeli su mi i noz koji koristim za pecanje seciva duzine 8.5 cm ali me on ne brine.Potpisao sam zapisnik kojim preuzimam sve na sebe i da drug nije znao sta se nalazi u autu (od njega nije ni izjava uzeta).Zadrzali su nas u stanici jedno 45 min i pusteni smo.E sad cekam poziv za sud i drhtim u iscekivanju.Da napomenem da mi je dosije cist,stalno zaposlen,imam 34 god.Znam da postoji mogucnost DKR,novcana kazna i najgora solucija zatvor i gubljenje posla.Mnogo bi mi znacila pomoc nekog ko zna sta me odprilike ceka,hvala.
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Niti ces izgubiti posao niti ces ici u zatvor, kao sto ti je rKj420 napisao dobices novcanu kaznu od 50.000-100.000 dinara koju od kako krenes da placas imas rok godinu dana da isplatis sve u celosti. Mozda ti i ponude opciju da uplatis jos neku sumu (20.000) u dobrotvorne svrhe i nece ti biti ni u dosijeu, tjs kad budes vadio potvrdu iz mupa da nisi osudjivan mocices da je dobijes. Samo lagano i bez sikiracije, jbg desilo se sad ces morati da platis i samo pazi da te opet ne navataju zato sto tada moze da bude problem. Takodje moze da ti se desi da te niko sledecih 6 meseci ni ne pozove i da ne dobijes nikakvu postu, nemoj puno da se radujes nisu te zaboravili :murija:
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
niste mu dali bas tacnu informaciju...U koliko si iz Srbije,ako ti je prvo delo, i terete te samo za posedovanje, neces ni ici na sud, nego ce ti tuzilac ponuditi oportunitet, to jest, odlaganje pokretanja krivicnog postupka sa nalogom da uplatis neki odredjeni iznos u dobrotvorne svrhe,ili odradis odredjen broj sati drustveno korisnog rada...meni su za 5 g dali da uplatim 70 000 za 6 meseci, ali izgleda je sad to ipak nesto jeftinije nego ranije...znaci, bez brige, kod sudije neces ni ici, samo kod tuzioca, i ostaces cistog dosijea...:)
 
25.09.2017
3
2
1
34
Cao ljudi, ovde NisamKriv. Imam slucaj kao dosta vas vezano za travu.

E ovako, 12.07.2017 godine na Novom Beogradu, zaustavili su me policajci u civilu, nasli su mi smotani dzojint u 100s velicina jedne cigare od 1gram. Sa time da se u toj smotanoj cigari nalazilo 90% duvana i 10% trave, sto ni ne iznosi 0,25 grama.

Priveli su me u stanicu bez lisica, bas smo se i raspricali ovako u kolima, vezano za zivotne probleme, zene i ljude dok smo se vozili do mup-a na NBGD-u. Potpisao sam Potrvrdu o prevremeno oduzetim predmetima. Dao sam izjavu sta se i kako desilo i to je to...

Posto nikada ranije nisam osudjivan ni za sta u zivotu za svojih 27 godina skoro zivota, jer me ne zanimaju ti putevi droge i kriminala, niti sam huligan i neki mangup... Imam posao za stalno, zenu i dete malo, upisao sam akademiju IT, zeni otvorio preduzece i cimam se za bolji zivot kao i svi vi ostali sto se borite....

Na pitanje Inspektora odakle mi marihuana i od koga sam je kupio i zasto je imam, odgovorio sam da sam je uzeo a ne kupio od nekog ortaka, koji to preko nekog drugo ortaka i taj drugi ortak preko treceg nekog tamo i sve u krug i da uopste ne znam kome odakle i gde ko to nabaljva jer nisam u tim vodama i nebavim se tim stvarima kojima se bave dileri i osobe koje u tome grade zivot i neku karijeru. Travu sam imao kod sebe samo za licnu svojevitu upotrebnu na medicinskom smeru iz razloga sto radim dosta tezak posao u magacinu i veliku kolicinu robe i tezine prebacim za jedno osmocasovno vreme i da takav posao zahteva ozbiljnu fizicku spremu ali ja kao ni neko drugi koji se bavim takvim poslom nije robot da moze 24h/7 dana da ima istu fizicku spremnost kao prvog dana posle odmora. Sa tim da sam tu travu koristio kao medecinsku svrhu za opustanje misica jer dobijam ucestalo misicne grceve u nogama koji mi prave problem vezano za dalji rad i da nemam namera niti ikom zelim to sto za sebe koristim da nekom preporucim jer kao sto kazem nebavim se time i ne zanima me ko kome prodaje ili dalje....

Nisam za to da se Marihuana koristi non-stop i da se svaki dan duva, i ne treba, jer kako ima lekovite dejstvo u odredjenom doziranju tako ima i velike nus pojave na covekovo fiziciko i psihicko stanje... NE TREBA SE IGRATI TIME...

Inspektor mi je rekao da se nista ne brinem, da necu ici u zatvor za ovaj prvi put i da je dobro sto imam cistu pozadinu iza sebe i sto nisam privodjen i osudjivan, samo mi je reko da polako pare sakljupam zbog novcane kazene...

E sad mene zanima, sta vi mislite o tome ??? Jer ponekad me hvataju tripovi da sam bas najebao....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa inspektor ti je sve rekao, spremaj kintu, dobices kaznu tipa npr. 50.000 dindzi i to je to, nema zatvora, nema dosijea, nisi najebo. sve to ide vec po automatizmu, ako je prvi put ide novcana kazna a ti pazi dalje sta radis. mada mi nikad nije bilo jasno kako to tako iz cista mira plavci u civilu zaustavljaju i pretresaju i jos ubodu pa nadju. zar ne bi trebalo samo da te legitimisu, odakle sad to pretresanje
 
25.09.2017
3
2
1
34
Ima ih u civilu zbog pojacane kontrole na tom podruciju Beograda, jer verovatno ima puno dilera, nisu bez razloga u civilu. Ja sam baksuz, doduse bio sam obucen u 3/4 urban kamo, dole japanke, narandzasta majca i cvikeri bele boje na glavi, pa zato, po odeci i obuci su posumnjali i eto uboli ko da su pa znali....

Izgleda da nema vise samo legitimacije, sad rade kao i interventna policija. Njemu je to duznost pa duznost a i ima prava da te pretrese od glave do pete. Jbg ja budala, ostalo mi u donjem dzepu, barem da sam slutio pa bacio ko svako pametan, ja budala nosio. I sad cu da repnem tik 50kk umesto da sam te pare iskoristio za dete i za more. To ti je kad covek nerazmislja. Al tako mi i treba..... Sam sam kriv, sam sam i pao.... Al evo od tada vise ne uzimam travu i ne zelim, skroz sam cist.... Naucio sam se pameti...
 
Poslednja izmena od urednika:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Potpisao sam Potrvrdu o prevremeno oduzetim predmetima...

Imaju li ti inspektori duse?!
Ja bih se zalio na njihov nesavjestan rad. Da su sacekali malo, dobili bi pohvalu za uzimanje urina na vrijeme.

Na pitanje Inspektora odakle mi marihuana i od koga sam je kupio i zasto je imam, odgovorio sam da sam je uzeo a ne kupio od nekog ortaka, koji to preko nekog drugo ortaka i taj drugi ortak preko treceg..

Sad ce ortak da fasuje, zbog tvog ceifa, i objasnjava inspektoru ko je drugi ortak, a taj drugi ce objasnjavati ko je taj treci...
Korektnije bi bilo da si im rekao da nije tvoj dzep :D

NE TREBA SE IGRATI TIME...

U igri je spas. Ucimo kroz igru. Kroz igru razvijamo intelekt.., igrajmo se.

E sad mene zanima, sta vi mislite o tome ??? Jer ponekad me hvataju tripovi da sam bas najebao....

radim dosta tezak posao u magacinu i veliku kolicinu robe i tezine prebacim za jedno osmocasovno vreme i da takav posao zahteva ozbiljnu fizicku spremu ali ja kao ni neko drugi koji se bavim takvim poslom nije robot da moze 24h/7 dana da ima istu fizicku spremnost.

Nema se sta misliti. Vidim da si i sam svjestan da si najeb'o :D

@NisamKriv Nemoj sta zamjeriti. Nekad travka odradi mozak retroaktivno. Sinoc mot'o, a sad me osljakalo :D
 
25.09.2017
3
2
1
34
Imaju li ti inspektori duse?!
Ja bih se zalio na njihov nesavjestan rad. Da su sacekali malo, dobili bi pohvalu za uzimanje urina na vrijeme.



Sad ce ortak da fasuje, zbog tvog ceifa, i objasnjava inspektoru ko je drugi ortak, a taj drugi ce objasnjavati ko je taj treci...
Korektnije bi bilo da si im rekao da nije tvoj dzep :D



U igri je spas. Ucimo kroz igru. Kroz igru razvijamo intelekt.., igrajmo se.





Nema se sta misliti. Vidim da si i sam svjestan da si najeb'o :D

@NisamKriv Nemoj sta zamjeriti. Nekad travka odradi mozak retroaktivno. Sinoc mot'o, a sad me osljakalo :D
Hahahahaha ima istine :D

Ma ortaka nebih nikad odao i da mi 100,000 dinara stave kaznu :D
Ma ajde, krupne zverke bre ne hvataju a mene privode za dzojint manji od 0.25 grama ako i tolko ima u smotanoj cigari....
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
@Krmelj

U zakonu ne postoji određena količina koja je propisana i zbog koje ti spadaš u ovo krivično delo. Ali svako tužilaštvo ima svoj stav, i trude se da ujednače praksu. Na primer, i ovo važi samo za marihuanu, minimum je 0.5 grama. Ispod toga gotovo da nisi inkriminisan.

- Za sve preko toga popićeš krivičnu prijavu i osumnjičen si. S tim što, za količinu do pet grama marihuane može da se primeni princip oportuniteta, odnosno odlaganja krivičnog gonjenja.

To znači da javni tužilac, bez razmatranja krivice osumnjičenog, a pod uslovom da on nije ranije osuđivan, predlaže sledeće: društveno koristan rad u određenom broju sati, ili uplatu određene svote novca u humanitarne svrhe, u periodu koji ne može biti duži od 12 meseci.

znači do količine je, i koliko puta si već do sada padao, i naravno na kraju do suca.. ako je ustao na ljevu nogu..
Stav 1. Ko neovlašćeno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, drži ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi način neovlašćeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge, kazniće se zatvorom od tri do dvanaest godina.

izvor:
https://www.vice.com/rs/article/ypd7jk/sta-se-desi-kada-te-uhvate-sa-drogom-u-srbiji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aca8888