Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.07.2015
45
46
18
46
Znači nagodba, tebi sloboda da bi svedočila protiv njega??? Žargonski rečeno, drukara. Čestitam na rejtingu.
Nije mi to nikako bila namera pratili su ga jbg.
...nisam znala za mene je to klinac,nespremna ja a uživalac od 14.godine trebala mi je idiot!yDa se počastim za Novu kad ***** uhapsili me :(Imali su tačan opis mog izgleda i nacentrirali mi aut!@
Bilo je svedočenje sad nedavno pustili me uz ispitivanja i ništa jošššýýýyxx

zna se zasto se ne druka!
ili se sazna kad-tad!
A sto je najgore, to _KAD_ je zajebano do ludila
Imam i ja ime i prezime
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.476
358
Moj prvi pad je bio u vojsci. Odsluživanje vojnog roka!
Drugi vojnik me počesti pljugom, gdje nas poručnik ulovi i odpelja na vojnu policiju. Mene uvedu prvog i šta sam trebao? Njega uvaljat? Nakraju sam to preuzeo na sebe, a dijelo ide na civilni sud, nakon odsluženja vojnog roka!
Kakve sam sreče, dolazi kolega sa odvjetnikom i sve svaljuju na mene. Posjedovanje, konzumacija i nagovor na dijelo. Znači hupak me išao sj...da ne dobije konzumaciju, što je tada bilo krivično dijelo. Srečom, pa je poručnik, koji nas je uhvatio, čuo i vidio kako na hodniku, u vojarni, kolegi migam, jer i on tvrdi, da je njegovo. Gdje on mjenja iskaz, a vojnoj policiji, je to dovoljno, da završi priču!
Jednostavno, ono što nađu kod tebe, je tvoje, a svjedočit, da ti je netko to dao se ne radi!
To je neko pravilo ulice, koje se ne pita na forumu, što da radim!
Nemoj krivo shvatiti,meni ni vrit, ni mimo, ali pazi koga osuđuješ, jer taj može imat nekoga iznad sebe...
Uglavnom, zeznuta situacija! Tebi ide u prilog(zakonski), što si roditelj i skrbiš za djecu, pa te i razumijem. Ja od kada pušim, uvijek imam priču. Ako se dogodi, da ne mogu se sjetit, šta, kako, šutim!
Tada je u Hr.bio najstroži zakon, a ja sam za konzumaciji i posjedovanje manje od grama, dobio 6 mjeseci zatvora sa 2 godine kušnje. Što znači 2 godine uvjetno i ako me u tih 2 godine, ponovno ulove za isto dijelo, idem 6 mjeseci u zatvor!
Kada prođu te dvije godine , nigdje se ne piše, da si krivično kažnjena. Barem je tako u Hr. Da sam dobio novčanu kaznu, onda ostaje zapis o kažnjavanju!
To sam siguran, jer sam pao sa pljugom, tokom čekanja prvog suđenja, ali sam imao sreću, jer dok te ne osude, nigdje ne piše, da si pala/o!
Sve u svemu, tada sam prestao vani pušit:)
Za dva jointa 1.kazna 6 mjeseci uvjet na 2 godine.
2.kazna, 3 godine uvjeta za godinu dana zatvora. Sve zajedno 5 godina uvjeta za 1.5 godina zatvora. Ovako na papiru zvuči loše, ali danas sam nekažnjavana osoba, jer inače nebi mogao radit ono čime se bavim!
 

Flipside

Banned
Banovan
28.01.2021
3
3
3
Nije bas nova vest posto ne slusam taj tip muzike, ali danas sam saznao da je Rasta-pevac pre par meseci pao sa kilo i nes trave, sa vagicom. Iako mu ovo nije prvi put da je pao, uspeo je da se nagodi sa tuzilastvom da je navodno za licnu upotrebu, pa dobio neku zajebanciju od kazne.

Kakav bedak od sudstva, ljudi sa samo 30 grama padnu i klepe ih 3 godine. Poenta je ako padnes, ne stedi na advokata.
 
12.03.2021
5
0
1
28
Pozdrav
Bg
Pao sam sa 2g vutre
Nikad osudjivan ni privodjen /25godina

Napisali su mi samo posedovanje
Koju kaznu mogu da ocekujem kao prvo delo
Dali ima nade za oportunity
Pandur mi rekao 50 soma kao prvo delo..
A inspektor 70-150soma
 
12.03.2021
5
0
1
28
Sta da ocekujem brate
Koja kazna
Spektor rekao kazna 70-150
Ako kazes od koga je onda nema kazne
Naravno nisam priznao.
Mzd hteo da me uplasi nzm
Rekao sticicie ti za 2-3meseca poziv od suda pa ces znati
A dta mogu ocekujem
Posto sam cuo da su od prosle god po ostrili malo meree
 
Poslednja izmena od urednika:
18.04.2020
31
43
18
33
Pozdrav.
Ima li neko saznanja temeljem kojih dokaza ili indicija se može odigrati sudski pretres stana sa ciljem pronalaska nedozvoljenih supstanci?

Svakako da može biti kombinacija faktora ali mene u prvom redu zanima da li prate nepriodicne/rijetke narudžbe i isporuke na carini tipa
Mylar folija
Lula
Ph mjerača
Itd.

Mogu uticati da se odigra navedeni scenario.

Navedeno je čisto za kućnu upotrebu i uzgoj 1 do 2 biljke bez puštanja u promet.

Svaki info ili iskustva su dobro došla.

Tnx!
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Trebalo bi to da prođe bez ikakvih problema, osim ako nisi iz Bosne.
Čini mi se da je neko pisao na forumu da su mu pravili problem za svetlo.
 
18.04.2020
31
43
18
33
Trebalo bi to da prođe bez ikakvih problema, osim ako nisi iz Bosne.
Čini mi se da je neko pisao na forumu da su mu pravili problem za svetlo.


Osim ako nisam? Možda i jesam...

Svjetlo u smislu prevelike potrošnje na brojilu ili osvijetljenosti? Ako je to led su u pitanju zaštićene od pogleda tako da ne vidim problem....

S druge strane da li su carinske kontrole nešto veće U BIH u odnosu na Srbiju ili?
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Tada je u Hr.bio najstroži zakon, a ja sam za konzumaciji i posjedovanje manje od grama, dobio 6 mjeseci zatvora sa 2 godine kušnje. Što znači 2 godine uvjetno i ako me u tih 2 godine, ponovno ulove za isto dijelo, idem 6 mjeseci u zatvor!
To sam i ja dobio za paket(1.9g) trave samo zato što nisam hteo da pevam kao ovaj nečovek od gospođe par postova iznad, uhvatili su nas maltene na primopredaji a lik koji mi je doneo je srećom uspeo da im pobegne a od mene nisu uspeli da izvuku ništa pa su napisali sudiji kako sam ja bio veoma bezobrazan i nisam pokazivao nikakvu vrstu kajanja, što je sve istina. Posle sam jedva i dobio oportunitet i ako mi je prvo delo.

Razumem ja i deca i život i sve, ali za drukanje nemaš izgovora i te fore kao mene su baš ciljali od 15 ljudi, pa jesu te ciljali kad si se verovatno usrala u gaće kad si ih videla i svojom gestikulacijom i neprirodnim ponašanjem ih privukla, pa oni su obučeni da takve stvari da primete, nameštati nekog drugog jer su tebe uhvatili, pa za takve je Dante trebao da izmisli i 10. krug pakla... Ali neka znaš kako kažu karma je kučka.

U Srbiji je u zadnjih nekoliko meseci opšti haos nastao po pitanju svega pa i trave, policije je previše i privode i za 0.1g, ja već duže vreme konzumiram isključivo u svom stanu. Ajde što jurcaju ove dilere - ništa novo, ali da ljudi koji konzumiraju su na tolikom udaru dok toliko država u svetu legalizuje rekreativnu upotrebu a svi ti političari koji forsiraju ilegalu ovde imaju udela u nekim firmama koje posluju legalno sa kanbisom. Banana država. Jedva čekam dan da završim fakultet i spakujem kofere.
 
08.03.2021
7
7
3
Kad ste već pomenuli svetla, da li je legalno poručiti ih iz inostranstva za Srbiju? Sa nekog sajta poput Hempatie itd

Tebra ja trazio lepo pomoc
Ako mozes pomozi brt
Ako si upucen nesto
Poznajem dve osobe koje su pale i imaju istu priču kao i ti. Dakle istih godina, slična količina, prvi prekršaj, itd. Jedna osoba je dobila kaznu od 40k, a druga 80k dinara. I ta kazna se isplaćuje na rate, u roku od 6 meseci ako se ne varam. Nećeš mnogo nadrljati osim što će te klepiti po džepu.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Kad ste već pomenuli svetla, da li je legalno poručiti ih iz inostranstva za Srbiju? Sa nekog sajta poput Hempatie itd
Nije ilegalno, osim ako nemaju neoboriv dokaz da ti ta svetla poručuješ za uzgajanje trave, što je jako teško, onda jeste ali onda već imaš i drugih problema...
Po meni je veoma sumnjivo i očigledno, mislim da je u Srbiji to igranje sa vatrom tako da sam uvek za LED E27 panel koji može svako da napravi sa malo truda i volje, po meni mnogo bezbednija opcija. Realno koliko ljudi van našeg hobija poručuje ta svetla? Rekao bih ne mnogo. U nekim drugim zemljama gde je normalnija situacija, tu je već priča drugačija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and trevor

Tommy Chong

Aktivan Član
13.07.2012
489
3.195
143
30
Jamaica
Uhhhh uhhh nisam znao da ima i drukarica na forumu,nije to fino raditi,ipak i ti dileri izlaze u susret svima nama kad zagusti,kad nestane vuve,i na kraju da ga drukaš nije fino,fino se kaže moje i gotova priča,pa ako treba i ležat nešto malo.Nema mi mržih ljudi,koji gledaju samo da svoju guzicu izvuku,tjerajte to sa foruma.Posadi poberi i dimi među svoja četiri zida i male su šanse da se iko dovede u ovu situaciju......Peace vutraši moro sam ne mogu drukara nikako:svadja::svadja::svadja:
 
12.03.2021
5
0
1
28
Kad ste već pomenuli svetla, da li je legalno poručiti ih iz inostranstva za Srbiju? Sa nekog sajta poput Hempatie itd


Poznajem dve osobe koje su pale i imaju istu priču kao i ti. Dakle istih godina, slična količina, prvi prekršaj, itd. Jedna osoba je dobila kaznu od 40k, a druga 80k dinara. I ta kazna se isplaćuje na rate, u roku od 6 meseci ako se ne varam. Nećeš mnogo nadrljati osim što će te klepiti po džepu.
Jel su skoro pali?
Posto su vljd malo po ostrili zakon od pre 1 god.. pa zatoo