Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Odveli su me 12 sati na treznjenje sto je redovna procedura u pritvoru
pa šta si bio jampi :D

pravo na pretres zbog prekrsaja

u ovoj presudi ili šta li je već piše da se radi o krivičnom djelu, a ne prekršaju

kod tih instant sudova izgleda nema žalbe


baš me zanima jel pijanima u vožnji idu u pretres tražiti alkohol :D?

eo. isto nebuloze iz Hrv.

bilo bi super da netko pogleda te zakone koji se navode u toj presudii i linka tu :), pa da znate zakone, a onda i prava :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
ah realno gledani, to može biti bilo gdje.. ulove te, pozitivan si, na temelju tog se dobije nalog i eto ti veselja
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Zaustavljen u saobraćaju, kojom prilikom je testiranjem utvrđeno da je dana 06.08.2021. godine u XXX ul.Xxxx, upravljao PMV, pod uticajem opojnih droga.
Kako je verovatno da će se u stanu i prostorijama, bliže navedenim u dispozitivu naredbe, pronaći predmeti koji proističu iz krivičnog deL, predmeti koji su namenjeni za izvršenje krivičnog dela ili predmeti na kojima se nalaze dokazi ili tragovi za izvršenje krivičnog dela, to je na osnovu čl.152 st.1 i st.2 u vezi čl.15, st.1 ZKP, doneta odluka kao u dispozitivu.
Protiv ove naredbe žalba nije dozvoljena.
Ovo je prevod na latinično pismo.
u ovoj presudi ili šta li je već piše da se radi o krivičnom djelu, a ne prekršaju

kod tih instant sudova izgleda nema žalbe
Jeste napravljen prekršaj ali izgleda da je moguće dobiti naredbu za pretres zbog sumnje da će se pronaći elementi iz krivičnog zakona.
Žalosno ali istinito...
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
. Ujutru sam odveden kod sudije za prekrsaj i dobio sam 5 meseci zabranu upravljanja vozila, 20000 kaznu i 8 kaznena boda.
@jesam
ipak jeste prekrsaj cim je odveden kod sudije za prekrsaj.....a to sto u SR su sad stisnuli do daske to je druga prica...sto kazu kolege...REPRESIJA..
i koliko sam shvatio posle sudjenja su ga pokupili i izvrsili pretres,i nasli robu....znaci da ce opet imati sudjenje za tu kolicinu koju su mu nasli..?
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kako god okreneš, ovo nemoze biti normalno. Ježe mi se evo dlake na leđima. Jos si kontam to lagano opušteno ide u nekom pozitivnom smjeru sto se tiče Balkana, medjutim izgleda je djaba. Da nisam vec, izbacio bi se katapultom iz tih pripizdina gdje ovakve stvari na osnovu sto se nekome nadiglo, mogu biti normalne. I pečat je tu. Majko moja. Baci kamen!!!!
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
naravno da nije normalno i da je represija
meni je zapelo za oko to "krivično delo", a zapravo je s prekršaja zaključeno na moguće krivično djelo
velim, tako bi se i pijanima zatečenima u vožnji mogle pretresati kuće i kafići, pa se ne radi

sad znamo da je ovakav slučaj moguć ):
 
26.08.2021
6
1
3
22
@jesam
ipak jeste prekrsaj cim je odveden kod sudije za prekrsaj.....a to sto u SR su sad stisnuli do daske to je druga prica...sto kazu kolege...REPRESIJA..
i koliko sam shvatio posle sudjenja su ga pokupili i izvrsili pretres,i nasli robu....znaci da ce opet imati sudjenje za tu kolicinu koju su mu nasli..
Znas li mozda brate kakve su posledice za 0.3 grama marihuane, nasli nam u kolima pa nam dali opciju da se dogovorimo cije je i ajde ja pustio muda i eto mene sada ahahah. Dao sam izjavu, rekao da ja konzumiram, neka pricica da mi je lik koji zivi u drugom gradu prodao za 300 din zato sto ide preko i ne moze da predje granicu sa tim. Inace je policajac (slucajno valjda) napisao 0.03g a ne 0.3g. Prvi prekrsaj takodje
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nije bitno šta je policajac napisao, nego šta je izmereno. Više puta se u procesu ta kesica premerava. Dobićeš 50 000 kaznu i uzmi oportunitet i uživaj.
 
26.08.2021
6
1
3
22
50 soma sve ukupno ili? De buraz, nece valjda za 0.3g 50 soma da nam uzmu slepci, uz to da je navedeno da nisam zaposlen , msm ono skupicemo mi kes ali se iskreno nadam da je nesto manje. I da l mogu ja da se zaposlim dok cekam taj poziv na sud?
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Pedeset hiljada je minimalna kazna, znači ispod toga ne mogu da ti daju.
Možeš sve normalno čak možeš i potvrdu da nisi privođen i osuđivan da izvadiš sve dok ti presude, a nakon presude ja mislim da treba 2 godine da prođe i onda opet možeš, dosije ostaje zauvek.
 
26.08.2021
6
1
3
22
E hvala brate, nego zar ne placam taj oportunitet da ne bih morao da cekam 2 god da bih radio, i da l mogu da radim u gradjevinskoj firmi i tako to, ili moram preko da idem? Buraz za tih 50 soma sam mogao do Amsterdama da odem, zapalim tu buksnu mrtvu i da se vratim, u kakvoj drzavi zivimo ne verujem, hvala na informacijama i svemu.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Pogledaj nekoliko postova iznad kako je dečko najebao jer je bio pozitivan na gudra testu u vožnji su mu upali u kuću na pretres, ovo više i ne zaslužuje da se zove država. Opušteno, moćićeš da radiš svuda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
26.08.2021
6
1
3
22
Jako je losa situacija ovde kod nas kada je zakon u pitanju, to tek sada vidim kada imam problem sa tim, jos se ovaj lik utripovao kada nam je nasao tih 0.3g kao da je uhapsio najozloglasenijeg kriminalca na svetu. Uzme ono iz auta i kaze "Sta?! Sta je ovo?!" Ja gledam buraz, da l da se smejem ili da napravim iznenadjenu facu, aj da smo u nekom gradu pa se ne znamo, nego lika vidjam u kaficu 24/7, javljamo se jedan drugom i sve to, druzimo se sa sestrama njegovim i bukvalno nam je njegova sestra 1. Koleno dala to, ali ono sigurni smo da nas nije ona drukala posto duvamo cesto sa njom