Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma Seeds Herbies Headshop
24.06.2022
17
71
13
27
Pa, nije bas da je dekriminalizovana, tako se postupa sa vecinom gudre ako su male kolicine tj. Za licnu upotrebu. Jer nema mjesta po zatvorima za “narkomane”, tamo trpaju samo dilere

25.07.2022
3
0
1
23
E ovako, pao sam u Srbiji sa bruto mase 0.54g, pola dzoka je bilo. Inace imam 19 godina i student sam. Zvali su me iz policije i rekli mi da odem tamo zbog uzimanja otisaka prstiju i slicnog. Znaci forenzicari su me zvali. Sad zelim da pitam da li je normalno da za toliku kolicinu pokrenu takav slucaj, i kolika kazna moze biti.

24.06.2022
17
71
13
27
takva je procedura, kao i ovaj gore slucaj trebalo bi biti 3-6 mjeseci uslova, bices pozvan na sud bla bla izrecena uslovna kazna i to je to, novcane kazne nije bilo?
I bices u registru "korisnika" opojnih droga tako da ako te igdje legitimisu i provjere u "sistemu" vjerovatno ce te roviti :D

25.07.2022
3
0
1
23
Citiranje bez potrebe. Preporuka citanje https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Hvala na odgovoru. Nije bilo nikakve kazne jer jos nije doslo do suda.

Poslednja izmena od urednika:
27.07.2022
1
0
1
22
Pao sam sa 1.8g marihuane,bio sam priznao sve sad treba idem u tuzilastvo za oportunitet,mislim da je kazna 60k.Zanima me da li ce to da utice na radnu vizu ili ako zelim da radim negde drugde tipa Evropa,Amerika,Kanada jel ima neko iskustva jel neko probao da se aplicira nakon pada.Znam da necu imati krivicni postupak kad platim,i da se brise posle nekoliko godina,ali opet ostaje mupu zapisano u fajlovima ne znam da li trazi to Amerika i Kanada kad se apliciras ili Evropske drzave. Da li se brise posle nakon nekoliko godina iz operativne evidwncije?

21.05.2018
5
1
3
28
Pozdrav drugari, ponovo ja, ovog puta mi je stigao poziv za 'glavni pretres', sta to znaci?

I na dnu tog papira pise "na osnovu cl.500 st.1 6.3KP-a predlazemo da se okrivljeni proglasi krivim i da mu se izrekne uslovna osuda tako sto ce se utvrditi kazna zatvora u trajanju od 3 meseca sa rokom provere od godinu dana"

Sta znaci ovo, zatvor ili??

25.07.2022
3
0
1
23
Update:
Dobio sam poziv od javnog tuzilastva da se pojavim u prostoriji osnovnog javnog tuzilastva, i to mi je stiglo od zamenika javnog tuzioca.
Ukratko pao sam sa 0.54g bruto mase.