Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.09.2015
33
10
8
Pročitao sam, prvo ja sam iz Srbije, verovatno je kod nas drugačije. Slična nam je situacija, ali je pitanje kako to u Srbiji rešavaju. Ja lično molim Boga za uslov, jer mi je to najbolje, ali ne znam imam li kakve šanse

Mnogo mi je tesko ljudi, raspadam se. Stomak me ubi od jutros. Ko mene da zaštiti, kakav sam ja kriminalac, ceo život ispravno živim, gajim decu i pse i šta da radim kad i vutru volim, baš je volim, preko 20god pušim, faks sam završio napušen

I to elektrotehnički fax u BGu
Ni jednu godinu pao
I sad da me hapse u moje 44 godine, sede kose. Užas ljudi moji, užas. Tako mi je loše
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
aman covek, jasno mi je da si u panici al koliko bar malo pratim, ako do sada nisi kaznjavan advokat ce da izvuce nesto tipa drustveno korisni rad ili kazna u kinti, obicno za prvi put nekih 50.000~100.000, cak milsim da moze i na rate. al nisam bas u tim vodama, poenta je da se smiris, racionalno sagledas situaciju i sa advokatom napravis dogovor o najbezbolnijem mogucem ishodu. sve najbolje
 
25.09.2015
33
10
8
Hvala drug na savetu, sutra ću biti bolji, Danas se sve izdešavalo, jutros.
Nisam nikad osuđivan, sem prekršajno za auto. Samo se uslovu nadam, ali mi moj advokat- drug kaže da su male šanse za uslov, najmanje nanogica 6 meseci, pa posle dva meseca da mi skinu da idem na posao. Voleo bih čuti neku reč utehe ovde, dal je neko slično skoro nagrabao
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Volkodav, nisi nikad kaznjavan, nemas dosije, porodican covjek, imas posao od kojeg egzistiras ti i tvoja porodica i nikad nisi imao problem sa zakonom. (saobracajni prekrsaji se ne racunaju, to nam je svima svakodnevnica)

Znaci, sa ovim gore kad istupis pred bilo kojeg sudiju, (ako i budes uopste isao kod sudije) taman da je najgori, mozes proci samo sa novcanom kaznom. I eventualno uslovna. Nista drugo.

Znaci, udahni duboko, nemoj stvarati paniku radi sebe i djeteta (djece) jer nervoza ti je sad najveci neprijatelj i lako se prenese na sve oko tebe.
Javi nam svakako, sta bude na kraju, da znamo i mi za ubuduce. :)
 
04.06.2015
11
30
13
Druze,veruj mi potpuno znam kako se osecas.Kao sto mozes procitati bio sam u slicnoj situaciji i prosao odlicno.Znam dosta njih koji su takodje prosli sa novcanom kaznom ili DKR om.Kao sto ti napisao sale82ful proba da se opustis i slazem se za njim da kad izlozis sudiji situaciju i vidi da si cist,normalan covek,prolazis sa maximalnom novcanom koja je kod nas 100 000.Ali ce trebati par meseci dok te pozovu kod tuzioca tako da probas da se smiris,gotovo je sad i polako skupljas pare.Moram napomenuti i da sam ja bio bez advokata(imas pravo na istog) dok svi ostali slucajevi su isli sa istim.Drzi se i sve najbolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
25.09.2015
33
10
8
Hvala braćo, puno mi znači svaka reč vaša. Ostaće do kraja života jedno pitanje: pa gde mene, kakav sam ja ulov za njih, ko me preporučio...
U nalogu za pretres piše da sam u periodu od 1.4. do 3.5. po nabavljanju veće količikne istu diatribuirao po gradu, a ja muka par puta ket završio da imam dok moje ne stigne. Srce me boli, da ste samo videli kakve su lepotice to bile, channel + i blueberry, četiri lutke, tek počele da cvetaju, modro zeleni listovi, ma vrh sam. I eto, šta sad i dal ikad više da probam da gajim, strah mi u kostima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ostaće do kraja života jedno pitanje: pa gde mene, kakav sam ja ulov za njih, ko me preporučio...
Nema to veze sa tim da li si ti njima ulov ili ne, oni rade ono sto kaze zakon, njima je to dovoljno da opravdaju svoju platu.
Tacnije receno, bas na takvim slucajevima poput tvog opravdavaju svoju platu.
Oni u tebi uopste ne vide kriminalca, nisu budale, vide oni da ti to nisi, bili su ti kuci (iako se tako ponasaju, jer im je to posao) nego dnevnicu, priliku za unapredjenje i slicno.

Mislim, previse si to sve primio k srcu. Samo opusteno, i bice to ok, ako budes pametan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: POsram

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
piše da sam u periodu od 1.4. do 3.5. po nabavljanju veće količikne istu diatribuirao po gradu
pa trazi da to dokazu. ne kontam kako to mogu da napisu sem ako od nekog nemaju izjavu da si dilao.
+ "vece kolicine"... par grama koje spominjes ne mogu da se podvedu pod vece kolicine sve i da je koka u pitanju :)
+ "vagica", ako je za to sto kazes trazi da uzmu uzorke sa vage pa ce se videti sta je mereno
edit:
I onda su tražili da ih vodim u selo
kako su znali za selo
 
Poslednja izmena:

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Mene najvise cudi kako nisi popio pritvor, oni to gledaju isprva na pravljenje, distribuciju i omogucavanje drugima jelte, da se djiraju. Tak ako nisi to dobio, nanogica ti negine, ako ti je taj drug iole dobar advokat dobices poso-kuca varijantu. Eto, moj prijatelj pao isto tako kao i ti i to je dobio.
 
25.09.2015
33
10
8
Bio sam danas sa advokatom koji mi opet ponavlja da će biti djavolski teško da mi izvuče uslov, ili nanogicu i da sačuvam posao. Velika je frka kaže to što sam imao mini labaratoriju, a ne gajio u bašti.

@Ceracki Mustang
Za šta je pao tvoj drugar, koliko je imao

Moram da priznam da sam pre više godina imao neki sukob sa nekim pandurom, ne tiče se vutre, tiče se njegove žene, zaljubila se luda u mene

I sve mirise na smeštanje, a ja sam im dao povoda. Šta ako mi dovedu nekog narkomana i on kaže jeste od njega sam kupio više puta
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ti opet po pitanjima, a gde su odgovori na ono sto sam ja pitao. ajd evo jos jednom
- kako moze da pise "da sam u periodu od 1.4. do 3.5. po nabavljanju veće količikne istu diatribuirao po gradu" ako to nije istina. to kao da su napisali da si u tom periodu silovao veci broj maloletnica. jel to sto pise istina ili nije. ako nije, trazi da dokazu, pa ako ne mogu mozes da ih tuzis. ako jeste, onda vidi sa advokatom sta dalje, jel to onda nije prica koju nama prodajes.
- to nabavio i distribuirao vece kolicine se ne uklapa sa tvojom pricom o 3~4 grama
- kad nadju vagu, jasno je sta ce da pomisle, pogotovo sto su nasli i vutru pa kasnije i biljke. ako je ne koristis za vutru, vec napisah, trazi da se analizira bris i utvrdi sta je sa njom vagano.
- ako su te capili u gradu, kako su znali za selo, ko im rekao, nisi sam sebe ofirao nadam se
u indooru po pravilu dobijes manje nego u outdooru, nema to veze da li si gajio napolju ili unutra. bice da advokat zna nesto sto nama nisi rekao jer ne bi to ponavljao bez veze. zna se da za nekog za koga nema dokaza da distribuira nego gaji par komada za svoje potrebe, i nije ranije kaznjavan ide uslovna kazna, odnosno najcesce novcana kazna kako i pise u ranijim postovima u ovoj temi

i daj molim te, sta imas napisi u jednom postu da ne skakucem za tobom i spajam postove. imas i opciju edit pa udji u isti post i dopisi sta imas

edit.
ako dovedu nekog narkomana onda je njegova rec protiv tvoje, on mora da iznese detalje gde i kada i kako je obavljena kupovina, imas advokata a verovatno i alibi pa to opovrgni. ili mozda nemas alibi, bem ga, ne znam sta se izdesavalo al nesto nije kako treba

I sve mirise na smeštanje, a ja sam im dao povoda.
a sta je povod. kako su uopste dosli do tebe. ocigledno postoje neki tragovi koje si ostavio a izbegavas da kazes. ja licno ne znam da je ikada ikome policija banula a da za to nije imala razlog, tj. bar opravdanu sumnju. dakle, otkud oni kod tebe na vratima, i to verovatno sa nalogom. ko je drukao, sta se zapravo desilo, jesi prodao nekome makar pola grama u tom periodu, ili ranije... gomila pitanja o kojima ne znamo nista a ti bi neke odgovore, jbg. kako to da izvedemo
 
Poslednja izmena:

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
Neko ga je drukno,za selo mislim. A Power ima pravo puno cinjenica koje iako nisi rekao one su te koje koce da ti neko da ozbiljniji odgovor. Ne moras ovde odg. ali sebi odgovori da znas na cemu si.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
25.09.2015
33
10
8
Napisali su to, jer mi kaže advokat uglavnom svima isto pišu. Kunem se u decu da nije istina. Išao sam na šemu po ket par puta, ali bez ikakvih neprijatnosti. To jutro sam ustao, stavio dete u kola i krenuo u vrtić. Startovali su me u 6:45 ispred vrtića, dozvolili da ostavim dete, A za to vreme druga grupa upada u kuću gde su žena i starija ćerka. Dok smo ispred obdaništa oni od kuće zovu i traže da kažem gde mi je vutra. Ja im tačno kažem, druga fioka, sve minijaturne staklene kutijice i u njima 2, 3 grama. Nezadovoljni pretresaju sve, garažu, šupe, sve. Onda onaj glavni kaže aj sve da priznas, znamo za selo i idemo. Dolazimo tamo, a ispred kapije nas već čekaju druga kola. Kad sam ih uveo i pokazao razočarali su se, očekivali su neko čudo od labaratorije. Onda su sve počupali i izmerili 2.5kg sirove bruto. Posle toga su me odveli u stanicu gde je došao i advokat i najveća ironija je da su mi rekli da će mi max izaći u susret da mi pomognu. U akciji je bilo najmanje pet šest kola i njih desetak. Svašta su očekivali očigledno.

Ne petljam sa prodajom ništa, kad uzimam uzimam samo za sebe, pušim kući i u selu. Nemam šta da krijem.
Za mene znaju da sigurno pušim, jer je grad mali, više puta sam i pretresan jer sam bio sa nekim ljudima što su baš jaki ovde, ali nikad kad sam bio s njima. Radim javni posao i ne krijem da volim vutru, Ne pričam na poslu o tome, ali kad pričam opušteno na piću branim svoj stav i uverenje da je vutra lek.
Imao sam baš težak oblik alkoholizma, umalo porodicu nisam izgubio, vutra mi je pomogla da budem dobar kao nikad do sad u zadnjih deset godina, ona je moj lek za sve
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
e onda te je neko ko zna za stan i selo drukao, da bi sebi spasao dupe, il sto te mrzi, il misli da si mu ostao duzan, ili nesto trece, pa jos malo napakovao ako su se panduri razocarali u "ulov". sad razmisli ko zna o cemu iz tvog zivota, jer nisu te locirali iz avaksa sigurno
kaže advokat uglavnom svima isto pišu
ne znam, al mi malo ne deluje logicno. ako ne mogu da dokazu mislim da ih mozes tuziti jer te okrivljuju za nesto sto nije tacno
 
25.09.2015
33
10
8
Pitao sam i to, da ih tužim, samo se nasmejao i rekao da ne mislim o tome, jer uvek imaju nekog bolida ko će za njih da potvrdi i oni su slobodni optužbe
 
25.09.2015
33
10
8
Imam kažem 44godine, 25 godina pušim, znaju me svi i po tome, a i po tome da vodim ispravan društveni život, imam divnu porodicu, sve sam upakovao, zadnja dva meseca živim svoj san, radim pre podne, a popodne uživam sa svojom decom i psima. Realno bodem oči jer mi je lepo, ali sve od poštenog rada, dobre plate i dobrog planiranja

Danas sam našao još jednog, isto znanac moj, pa ćemo videti od ponedeljka. I on mi kaže da je sve ovo u startu tri godine
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
moze biti drug, al neko ti je iz nekog razloga smestio, ne bi izvodili akciju hvatanja ujutro ispred vrtica. alooo, znaci pratili su te, znaju gde ides i vide sta radis... jbg. ja vise pomoci ne mogu, dosta mi je stvari mutno i nejasno, sta sam mislio izneo sam, srecno dalje
 
25.09.2015
33
10
8
Ljudi imaju iskrivljenu sliku o vutri i to svi znate. Ljudi su zavidni. Pa zamislite samo kad jedan duvač kao ja lagano završi ETF dok drugima strejt bolidima ništa od ruke ne ide. Pa onda sve po redu, porodica, kuća, pa dobijem neko nasledstvo u selu, kupim motor, ovo ono, ali sve od mojih deset prstiju i rada. Ne mogu da pričam koji mi je posao, ali ću reći da niko nije imao muda da ga prihvati, ja jesam i obavljam ga čestito skoro 5 godina, posao gde se greška plaća glavom, ili košta par miliona dinara. Sve to bode očinesposobnima i zavidnim, pa ko vele aj mu lomi vrat, jer eto imaju vutru za porok koji je ne smatram porokom i neću je se nikad odreći. Vutra je obeležila moj život

Ma pratili su oni mene mesec dana najmanje