Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.09.2015
33
10
8
U pravu si, serem gluposti. Teško mi pada da moram od vu da se odvojim duže vreme, ali moram. Sad fokus na vađenje.
Oprostite na gluposti, mozak mi radi nepravilno

Samo da me sve ovo ne košta posla, sve drugo ću lako srediti.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Zakon o maloletnim učiniocima krivičnih dela i krivičnopravnoj zaštiti maloletnih lica (Službeni glasnik Republike Srbije, broj 85/2005) je svojim odredbama materijalnog krivičnog prava regulisao i kažnjavanje maloletnika za učinjena krivična dela, te se tako njima mogu izreći sledeće krivične sankcije: 1) vaspitne mere, 2) kazna maloletničkog zatvora i3) mere bezbednosti. Navedeni Zakon navodi da je svrha krivičnih sankcija prema maloletnicima da se nadzorom, pružanjem zaštite i pomoći, kao i obezbeđivanjem opšteg i stručnog osposobljavanja utiče na razvoj i jačanje lične odgovornosti maloletnika, na vaspitavanje i pravilan razvoj njegove ličnosti, kako bi se obezbedilo ponovno uključivanje maloletnika u društvenu zajednicu, dok je svrha maloletničkog zatvora, pored navedene svrhe, i vršenje pojačanog uticaja na maloletnog učinioca da ubuduće ne vrši krivična dela, kao i na druge maloletnike da ne vrše krivična dela (član 10 ZMUKD).Najčešće krivične sankcije koje se izriču maloletnicima su vaspitne mere (nezavodskog i zavodskog tipa) i mogu se izreći i mlađim i starijim maloletnicima. Vaspitne mere se mogu sistematizovati u tri grupe: 1) mere upozorenja i usmeravanja: sudski ukor i posebne obaveze; 2) mere pojačanog nadzora: pojačan nadzora od strane roditelja, usvojioca ili staraoca, pojačan nadzor u drugoj porodici, pojačan nadzor od strane organa starateljstva, pojačan nadzor uz dnevni boravak u odgovarajućoj ustanovi za vaspitanje i obrazovanje maloletnika; 3) zavodske mere: upućivanje u vaspitnu ustanovu, upućivanje u vaspitno-popravni dom, upućivanje u posebnu ustanovu za lečenje

Preuzeto sa Zakona o maloljetnicima u Srbiji stranice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masan head
19.08.2018
1
1
1
29
Pozdrav ljudi,
Evo imam ja novi slucaj za vas. Pao sam pre neki dan sa dve pvc kesice (vrv 0.8 po kesici - svi znamo kakvi su dileri) u sred beograda. Interventna me je uvodila u dzip da me skida iz gaca i tom prilikom su naisli na pakete. Prilikom privodjenja u stanicu dobio sam potvrdu o oduzetim predmetima koju sam potupisao i poziv da moram da se pojavim kod inspektora u istoj toj stanici za koji dan. Prvi put sam privodjen. U takvoj sam situaciji da zivim jos sa roditeljima jer sam student i naravno ne bih voleo da oni dodju do tog eventualnog poziva na sud pre mene sto je velika verovatnoca jer mi je otac u penziji i mnogo cesce kod kuce nego ja. Pa bih voleo da neko podeli sa mnom neko iskustvo vezano za ovu situaciju. Ima puno prica da su ljudi presretali postare i placali ih da im ne donose pismo vec da dobiju cedulju u sanduce pa da moraju da idu do poste po pismo. Iskreno ne znam ni sam kad dolazi postar na moju adresu i kako mogu da "navatam". Da li ja mogu nekako da dobijem neku tu informaciju od poste - kad uglavnom dolazi postar na moju adresu, ko je postar (eventualno kontakt telefon?)? Osim toga da li moze da se dodje do nekog dogovora sa postom npr da im kazem da sam na putu a da ocekujem poziv pa da ga oni ni ne salju na adresu? I krajnje, da li je moguce da ja nekako preduhitrim taj poziv i pojavim se na sudu pre vremena, tako da ga oni ni ne posalju, ili bar da ih zovem svako malo da dobijem informacije da l je stigao moj slucaj na red i da li su poslali poziv?

Bio bih zahvalan za sto vise informacija i eventualno bar nekog olaksavajuceg resenja za ovu moju muku.

Nadam se da ce sve da bude glatko i da cu dobiti oportunitet a i da ta uplata u dobrotvorne svrhe bude manja od 50.000... Cuo sam od drugara da su njemu dali opciju da plati u prvih mesec dana malo manje nego inace ko u saobracaju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
29.08.2018
1
4
3
30
Pozdrav ljudi,
Evo imam ja novi slucaj za vas. Pao sam pre neki dan sa dve pvc kesice (vrv 0.8 po kesici - svi znamo kakvi su dileri) u sred beograda. Interventna me je uvodila u dzip da me skida iz gaca i tom prilikom su naisli na pakete. Prilikom privodjenja u stanicu dobio sam potvrdu o oduzetim predmetima koju sam potupisao i poziv da moram da se pojavim kod inspektora u istoj toj stanici za koji dan. Prvi put sam privodjen. U takvoj sam situaciji da zivim jos sa roditeljima jer sam student i naravno ne bih voleo da oni dodju do tog eventualnog poziva na sud pre mene sto je velika verovatnoca jer mi je otac u penziji i mnogo cesce kod kuce nego ja. Pa bih voleo da neko podeli sa mnom neko iskustvo vezano za ovu situaciju. Ima puno prica da su ljudi presretali postare i placali ih da im ne donose pismo vec da dobiju cedulju u sanduce pa da moraju da idu do poste po pismo. Iskreno ne znam ni sam kad dolazi postar na moju adresu i kako mogu da "navatam". Da li ja mogu nekako da dobijem neku tu informaciju od poste - kad uglavnom dolazi postar na moju adresu, ko je postar (eventualno kontakt telefon?)? Osim toga da li moze da se dodje do nekog dogovora sa postom npr da im kazem da sam na putu a da ocekujem poziv pa da ga oni ni ne salju na adresu? I krajnje, da li je moguce da ja nekako preduhitrim taj poziv i pojavim se na sudu pre vremena, tako da ga oni ni ne posalju, ili bar da ih zovem svako malo da dobijem informacije da l je stigao moj slucaj na red i da li su poslali poziv?

Bio bih zahvalan za sto vise informacija i eventualno bar nekog olaksavajuceg resenja za ovu moju muku.

Nadam se da ce sve da bude glatko i da cu dobiti oportunitet a i da ta uplata u dobrotvorne svrhe bude manja od 50.000... Cuo sam od drugara da su njemu dali opciju da plati u prvih mesec dana malo manje nego inace ko u saobracaju...


Uvek mozes da odes do tuzilastva do saltera i da pitas onu gospodju sto tamo radi dokle je stigao predmet. U nekim slucajevima ti cak i kazu koji je tuzilac zaduzen za tvoj predmet, pa mozes otici i direkt do tuzioca pa sa njim videti kako i sta. Mozda mozes da ostavis neku drugu adresu na koju ce ti poslati poziv, ali onda ces morati zvati kad kad tuzilastvo da pitas da li je poslat poziv, da ne bi zakasnio. U slucaju da se ne pojavis na sudjenju, salju jos 2x poziv, ako se ne pojavis treceg puta, onda salju miliciju po tebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Emm

19.02.2019
3
3
1
29
Uvek mozes da odes do tuzilastva do saltera i da pitas onu gospodju sto tamo radi dokle je stigao predmet. U nekim slucajevima ti cak i kazu koji je tuzilac zaduzen za tvoj predmet, pa mozes otici i direkt do tuzioca pa sa njim videti kako i sta. Mozda mozes da ostavis neku drugu adresu na koju ce ti poslati poziv, ali onda ces morati zvati kad kad tuzilastvo da pitas da li je poslat poziv, da ne bi zakasnio. U slucaju da se ne pojavis na sudjenju, salju jos 2x poziv, ako se ne pojavis treceg puta, onda salju miliciju po tebe.

Meni su rekli npr jer nisam iz srbije da posaljem mejl tuziocu koji mi je uzeo izjavu. I ja posaljem, pitam do koje faze je dosao predmet pod tim i tim brojem i dam svoje ime. Ovaj odgovor sam dobio. Zna li neko sta to sad tacno znaci?
 

Prilozi

  • 99EEE7C0-B269-4135-8865-F311BACA341E.jpeg
    99EEE7C0-B269-4135-8865-F311BACA341E.jpeg
    86 KB · Pregleda: 143

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
rekao bih da je zena jasno napisala, ne postoji tvoj slucaj u njihovoj evidenciji. dakle, nemaju predmet koji se vodi pod tvojim imenom u njihovoj kancelariji :) ukoliko nisi pogresio adresu na koju si se javio, trebalo bi da je sve cool
 

Emm

19.02.2019
3
3
1
29
Ma da to je ta zena koja mi je uzela izjavu, stoji njeno ime na papiru. Znaci nista onda nema kazne nije ni otislo na sud hahah nekako too good to be true, al ono pao sam sa manje od pola grama pa mozda im se ne isplati sve to plus slati u drugu drzavu
Hvalaa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Stanaccc

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Razumna zena. Zasto da maltretira turistu zbog malo provoda po Srbiji.
Da su bar malo pameti pokupili od tuziteljice upravo ti sto su pronasli travu kod tebe ne bi te ni slali k njoj.
Al sta da se radi, ne vrijedi s kursadzijama razgovarati. Vise od pola danasnjih policajaca jedva da je osnovnu zavrsilo, da nebi stele ni to nisu kadri.
 
20.03.2019
3
0
1
31
Pozdrav treba mi misljenje nekog ko se razume malo u zakon...u februaru su me zaustavili i nasli 1.5g trave tj van auta ali jedan od policajaca kaze da je video da sam ja bacio,svakako nisam potpisivao nista al nije ni to problem,problem je sto mi je ovo treci put..prvi put sam dobio oportunitet pa drugi put uslov koji je na moju srecu istekao 15 dana pre zadnjeg hapsenja...zanima me jel ima sanse da se izvuce opet uslov ili nesto samo da nije zatvor jel cu dobiti otkaz u firmi i ostalo da ne nabrajam sad...ako neko zna kakva je praksa neka napise znacilo bi mi bar da znam sta da ocekujem unapred hvala...

Zaboravio sam da kazem da za dva dana idem da dam otiske i ostalo tako da ce znati da je moje svakako
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
opet uslov, osim ako naletis na sudiju koji ce uz uslov da ti odreze i meru lecenja, zbog visestrukog ponavljanja istog dela.
 
20.03.2019
3
0
1
31
Inspektor je jos prvi put insistirao da me slikaju uzmu otiske i bris al sam ja sa advokatom dosao i nismo hteli to da radim bez naredbe od tuzioca al juce je zvao inspektor i rekao da su dobili naredbu i da mora da dodjem a sto je najgore policajci su ispipali te kesice samo tako bez rukavica naravno...kazem kesice jel je spakovano bilo u dve kesice obicne, jedna od 1.5 i druga 2.5 meni su prepisali tu manju a drugu ovu od 2.5.
Mislis da nece da rade otiske? Moguce da su me zvali da bi otvorili dosije samo,u principu policajci su svedoci protiv nas oni su kao videli da smo mi bacili kroz prozor i idu na tu pricu posto nisi nasli nista kod nas a mi negiramo sve naravno niti smo potpisali onaj papir
 
20.03.2019
2
1
3
32
Поздра, саватала ме је полиција и нашла ми џојин спотан у џепу било је 0,45 гарам, одбио сам опутонитет, какву казну могу очекивати? Хвала
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud