Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.08.2019
8
7
3
35
Jesi siguran da je krivično ili samo prekršajno?...velika je razlika :)
Kažeš, da si već prije pao sa jointom, a odmah zatim;
"ali nikada prije nisam imao problema sa nikakvim kaznama":D...
Ne kužim...prvo su te optužili "krivično" za jedan joint, a onda su te samo tako pustili?:)
Hvala sto si se javio :D Pise clan 147 zakonik o krivicnom postupku.
Pre 10 godinan su me navatali sa jednim jointom tj 2009 godine, i pre neki dan sa tri bruto 2.8 grama.
I stvarno dlai mi papir sna kojem pise kolicina i bla bla i pustili me za 20 minuta.
I u periodu od tih 10 godina nikada nisam imao nikakve kazen i ostalo.
Sta ce se desiti i sta su posledice ?
Hvala jos jednom na pomoci

garantovano je prvi put proso preksajno ko sto ce i sad samo sad nece platiti minimalnu vec vecu kaznu
A ako sam i prosli put prosao krivicno? isto samo novcana kazna ? hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
Član 147
Predmete koji se po Krivičnom zakoniku moraju oduzeti ili koji mogu poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku, organ postupka će privremeno oduzeti i obezbediti njihovo čuvanje.
Odluku o privremenom oduzimanju sredstava koja su predmet sumnjive transakcije (član 145.) i njihovom stavljanju na poseban račun radi čuvanja donosi sud.
U predmete iz stava 1. ovog člana spadaju i uređaji za automatsku obradu podataka i uređaji i oprema na kojoj se čuvaju ili se mogu čuvati elektronski zapisi.

edit. pa prvi put kako je iso postupak, objasni malo mada ako si samo platio to je prekrsaj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
02.08.2019
8
7
3
35
Bio sam klinac, mislim samo da sma platio u ratamam i to je to.
Nista me u supu nisu ni pitali. Nasli mi u kolima, odveli me do supa, izmelili izvredjao me inspektor da lose motam, dalil mi papir, potpisao i pustili me kuci.
Sta te tacno interesuje sve tu ti reci ti si mi sada Pravni Savetnik :)
 
Poslednja izmena od urednika:

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
ovo sto su ti dali je za oduzimanje robe, e sad dal ce pokrenuti krivicni postupak ne znam,
nije neka kolicina da bi pokretali al nikad se ne zna, bolje ti odi do pravog advokata po savete,
to nije skupo posto ja nisam advokat a i vecina na forumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and Badi

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
kolko sam ja cuo bilo je ali retko, u najgorem slucaju zakon kaze 3 godine ali malo
je verovatno da ce se to desiti.
i ne citiraj post kad odgovaras odmah ispod.
edit. da te utesim, spremi 30 do 100 soma i zaboravi na zatvor.
 
Poslednja izmena:

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
mislim da nema nista od prekrsajnog (to si vec ispucao), to ce ipak biti minimalna uslovna (tipa 10 meseci uslova 5 m zatvora) plus troskovi sudjenja.
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
po znanju prava ti si povratnik i to je otezavajuca okolnost, uvek postoji mogucnost da se provuces uz neku ubedljivu pricu ili uz pomoc advokata
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jbg, blesavo da ga krivicno gone zbog jednog jointa u XXI veku. kako god, za krivicno stoje stvari ovako:
"Za krivična dela za koja je predviđena kazna zatvora do godinu dana, ili novčana kazna, rok zastarelosti je dve godine, za dela za koja je propisana kazna zatvora preko jedne godine, rok zastarelosti je tri godine, za dela za koja je predviđena kazna zatvora preko 3 godine, rok zastarelosti je 5 godina, za dela za koja je propisana kazna zatvora preko 5 gpodina, rok zaastarelosti je 10 godina, za dela za koja je predviđena kazna zatvora preko 10 godina, rok zastarelosti je petnaest godina, za dela za koja je predviđena kazna zatvora preko petnaest godina, rok zastarelosti je dvadeset godina i za dela za koja je predviđena kazna zatvora od trideset do četrdeset godina, rok zastarelosti je dvadeset pet godina. "
sad jedino ako je za joint tada bilo predvidjeno vise od 10 godina :)
 
05.08.2019
1
0
1
27
Pozz, iz Bosne sam i prosli vikend na lovefestu startali mene i druga i nadju nam vutru, meni 4.5g ukupno u dvije kesice u ruci kad sam krenuo da bacim, njemu jednu 0.8g u gacama obojici. I onda je isla standardna procedura kako vidim, prvo stanica da damo izjave i potpisemo potvrde o privremeno oduzetim predmetima i da se javimo ujutro u stanicu da idemo kod tuzitelja(ubrzano valjda jer smo strani drzavljani). Meni kazna 15000 dinara drugu 10000 u humanitarne svrhe i 6 odnosno 3 mjeseca zabrane ulaska u srbiju. I meni su dali rok 3 dana da platim a njemu mjesec dana sto mi je nejasno jako...a drotovi su nam govorili usput da nece ni bit kazne da je u pitanju samo oduzimanje jer smo priznali da je za licnu upotrebu odmah. I kaze tuzioc da ako nemamo odmah para mozemo i iz bosne uplatiti. Medjutim danas otisao da uplatim odmah jer mi je receno da se pokrece sudski postupak ako ne platimo. I u posti o u banci kazu ne moze se izvrsiti takva vrsta uplate iz bosne samo iz srbije, a to ne mogu jer imam zabranu ulaska.
E sad ne znam sta da radim pa me zanima da li postoji mogucnost da necu ni morati platiti kaznu i da nece biti postupka jer dok smo izlazili iz srbije mene nista nisu pitali dok druga jesu valjda mene nisu ubacili u sistem a u pasosu nema pecata nikakvog. Ili da ipak kontaktiram ovdje ambasadu srbije da me oni upute kako da platim to iako je danas taj treci dan roka
Edit: vidim da sam mozda trebao posebnu temu napraviti ipak al jbg sad
 
03.09.2019
1
0
1
23
Pao sam na carini pre nekoliko dana na putu za sea dance, meni i dva druga su izveli iz autobusa na pretres, ukenjao sam se bio, i nasli su mi u paklici kesicu pvc sa 2.23 merili ss kesicom zapravo dve kesice, inace srpska policija, pravio sam se da nisam znao da je tu, i dao sam izjavu da sam tu paklicu nasao random na ulici, prvi put sam u necem ovakvom, nikad nisam bio osudjivan, inace drugovi su takodje rekli da nisu znali da je kod mene niti da sam ikad bio u takvoj prici, upisao sam dobar fakultet, treba pocnem studirsm u drugoj drzavi i ne smem da imam dosije zbog vize, i takodje ne zelim da roditelji saznaju. Ako imate neki savet molim vas recite.
Hvala unapred