Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2019
30
47
18
Citam malo ovu temu, kuzim se donekle u pravo, zivim u divljackoj, konzervativnoj, hrvatskoj vukojebini, ali braco Srbi...

...kod vas je po pitanju trave jos duplo sjebanije.

Sta ste vi dragom Bogu skrivili, da vas u vezi posjedovanja male kolicine tako brutalno, novcano kaznjavaju?

Boktemazo, pa takvog zivotinjskog izivljavanja nema cak ni kod nas.

Kod nas u Hrvatskoj novcanim kaznama deru kozu s ledja, ali to je to... novcana kazna.
Cak su i te novcane globe nize, a nema ni dosijea, socijalnog rada i slicnih pizdarija.

Od srca vam zelim da vas dragi Bog pogleda, pa da se prestane s tim divljackim izivljavanjem nad obicnim konzumentima.
Vi ste meni prvi susjedi i zelim vam najbolje, kao sto zelim i sebi.
 
Poslednja izmena:
25.11.2019
2
0
1
26
Pozdrav ljudi :) pocetkom novembra su mi u Bg-u nasli dva dzointa i kesicu sa marihuanom ( u kojoj cenim da je bilo oko 3 i kusur grama). Odveli su me u stanicu gde sam razgovarala sa inspektorom i izjavila da sam nabavila u NS gde i zivim, te nije hteo da me cedi za informacije odakle mi (imala sam srece sto sam naisla na njega). On je video da nije u pitanju stavljanje u promet, isla sam na zurku sa drustvom i ponela za sve. Potpisala sam dva papira, jedna je izjava koju sam Vam ukratko i opisala: gde su me nahvatali, kupila u ns i ne znam decka, i nasli mi dva dzointa i kesicu. Drugi papir odnosi se na ono sto su mi nasli. Nigde ne pise gramaza (??) niti su mi rekli koliko je izmereno. Receno mi je da cu vrv samo platiti kaznu i tjt, ne bunim se, super.
Medjutim, treba da idem u Ameriku pocetkom juna. Brine me da li ce mi poziv stici do tad? Rece da je oko 2,3 meseca ali procitala sam ovde da moze biti i 6. Kad stigne poziv, da li pise tipa 'pojavite se za 14 dana na sudu..' ili opet moze biti 2,3 meseca od urucenja? Brinem se da necu resiti to pre amerike, pa me zanima u kom periodu mogu ocekivati rasplet svega..
*edit: zna li neko da li u usa ambasadi imaju pristup ovim informacijama? Inace ovo mi je prvi put da me privode
 
30.10.2019
6
3
3
34
pozdrav svima..ovako ukratko ljudi...pre mesec dana imao sam kucni pretres i prilikom pretresa su mi nasli duvan u kutiji gde se nalazilo 7 semenki i zbog toga su odneli...stigli smo u stanici nista me nisu ispitivali samo sam cekao da potpisem papir o oduzetim predmetima isto mi nasli i 10 tableta ksalola u originalnom apotekarskom pakovanju ali za to imam izvestaj od lekara, zatim su kao pustili pricu da to nije duvan nego marihuana i da mora na analizu...zovu oni mene posle mesec dana da idem da dam izjavu jer su kao nasli 1.4 grama ostataka bilje marihuane...ja ne znam kako to oni nisu odmah izmerili ako je bilo nesto kao da oni ne znaju sta je vu a sta je duvan...a tu kutiju sa duvanom odneli jedino zato sto se tu nalazile semenke...pa me sada zanima sta mogu da ocekujem kakvu kaznu ja sam priznao da je to bilo za licnu upotrebu jer nisam hteo sa njima da se raspravljam da li je tu bilo nesto ili nije bilo jer hocu sto pre to da zavrsim sa njima jer mi se zgadili...svakakav odg bi mi znacio nikada nisam ranije privodjen niti osudjivan niti jednom pretresan ili u gradu ili u kolima...za semenke koliko sam se raspitao ne bi trebao da bude problem jer u njima nema thc
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pre mesec dana imao sam kucni pretres i prilikom pretresa su mi nasli duvan u kutiji gde se nalazilo 7 semenki
da li su imali nalog za pretres
jer su kao nasli 1.4 grama ostataka bilje marihuane...
pa jel u kutiji bilo vutre ili nije
ja sam priznao da je to bilo za licnu upotrebu
koje to, duvan ili semenke il taj 1.4 gr vutre
nikada nisam ranije privodjen niti osudjivan niti jednom pretresan ili u gradu ili u kolima...
nikad, i sad ti tek tako banuli u kucni pretres. kako ces to da nam objasnis. nisam cuo da policija nasumice upada u gajbe i vrsi pretres tek tako
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
nikad, i sad ti tek tako banuli u kucni pretres. kako ces to da nam objasnis. nisam cuo da policija nasumice upada u gajbe i vrsi pretres tek tako

Itekako se desava, moze biti mnogo razloga, od greske policije do toga da se momak nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme ili jednostavno se druzi sa osobama koje su muljatori, svasta tu moze a i ne mora biti

Sto se pitanja tice
Ako stvarno do sada nisi nikad privodjen ni osudjivan dobices poziv da dodjes kod zamenika tuzioca, on/ona ce ti verovatno ponuditi opciju da uplatis neku sumu novca u dobrotvnorne svrhe(tako oni kazu), obicno oko 50 000 RSD samo pazi da te ne posalju na testiranje a ti ispadnes pozitivan onda te mogu drkati i mogu ti dati uslov na godinu dana
Sto se semenki tice ako nisi imao kod kuce nikakvu opremu za uzgajanje istih nemas brige
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
moze biti mnogo razloga
Ne moze se bez naloga tek tako uci u privatni posjed ili greskom policije. Imao je kod sebe sjemenke, znaci tu greske nema, imali su osnov da pretraze stan. Eh sad sta je tu u igri ili je sa pogresnim drustvom ili je nesto drugo u pitanju znao on sam. Znaci pratili su ih, izvrsili pretres i pronasli sjemenke. Nije to tek tako i bez razloga napravljeno.

@powerranger jesu li i kod drugih iz tvog drustva izvrsili pretres ili samo kod tebe? Mozda su vas u isto vrijeme pretresli i kod drugih nesto vise nasli? Ili imate smekera u ekipi :) Ako nisu onda je ovo sto ti je @grouchy napisao izgledno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
moze biti mnogo razloga, od greske policije
tesko da policija gresi, da bi upali u kucu i uradili pretres mora da postoji nalog. a za izdavanje naloga mora da postoji opravdana sumnja. ne moze policija tek tako da ti zvoni na vrata i zahteva pretres a da je pri tome pogresila adresu :)
do toga da se momak nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme
svasta, pa bio je u vlastitoj kuci, nije se nasao slucajno na nekoj rejv zurci pa ga zadesila racija :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ne moze se bez naloga tek tako uci u privatni posjed ili greskom policije. Imao je kod sebe sjemenke, znaci tu greske nema, imali su osnov da pretraze stan. Eh sad sta je tu u igri ili je sa pogresnim drustvom ili je nesto drugo u pitanju znao on sam. Znaci pratili su ih, izvrsili pretres i pronasli sjemenke. Nije to tek tako i bez razloga napravljeno.

@powerranger jesu li i kod drugih iz tvog drustva izvrsili pretres ili samo kod tebe? Mozda su vas u isto vrijeme pretresli i kod drugih nesto vise nasli? Ili imate smekera u ekipi :) Ako nisu onda je ovo sto ti je @grouchy napisao izgledno

Slazem se da ne mogu tek tako ali opet sve zavisi od situacije, svasta se radi i svakakvih policajaca i inspekto
tesko da policija gresi, da bi upali u kucu i uradili pretres mora da postoji nalog. a za izdavanje naloga mora da postoji opravdana sumnja. ne moze policija tek tako da ti zvoni na vrata i zahteva pretres a da je pri tome pogresila adresu :)

svasta, pa bio je u vlastitoj kuci, nije se nasao slucajno na nekoj rejv zurci pa ga zadesila racija :)

Ne mislim u tom trenutku upada u kucu, nego pre toga se mozda nasao gde netreba i zato zapao pod istragu i pretres, nisam se lepo izrazio
Desava se i da udju na posed bez naloga ali to obicno rade inspektori
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Desava se i da udju na posed bez naloga ali to obicno rade inspektori
to je protivzakonito i moze da se podnese tuzba protiv inspektora. koliko sad citam, postojao je nalog, znaci i opravdana sumnja, znaci neko ga je najverovatnije drukao, al me malo buni ovo
jer su kao nasli 1.4 grama ostataka bilje marihuane..
sad, sta se tu zaista desilo i sta je on potpisao, jedino da nam laganini objasni kad svrati u svoju temu. a s kim se druzi i ko mu je mogao namestiti pandure sa nalogom, mora sam da razmisli :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Meni kada su ponudili oportunitet tj da platim kaznu i prodjem bez sudjenja samim tim i bez dosijea(to mi je bilo prvo delo) dali su mi uput za drajzerovu da odem da izvadim neku kao potvrdu i da se vratim sa njom kod nje i onda ce mi ona srediti to sve kako je i dogovoreno(neka mlada zamenica tuzioca) .
Daljim raspitivanjem kod ljudi koji su dobili taj uput isto kao i ja saznao sam da je to ustv uput za potvrdu da trenutno ne koristim nikakve psihoaktivne supstance tj da sam cist, sto nisam bio nikako s obzirom da duvam bez pauze vec 7 godina, tako da nisam ni otisao.
Proslo je 3 4 meseca od toga, stize poziv za sudjenje, na sudjenju su mi ponudili da platim kaznu od 100 000 RSD ili godinu dana uslova na tri meseca zatvkora ako isti prekrsim, sve to za 1.9g trave
Isto tako moj drugar je dobio za 3g oportunitet bez testa ali je isao uvek sa advokatom dok sam ja isao bez, a i verujem da dosta zavisi od situacije do situacije
Nadam se da sam ti barem malo pomogao
 
Poslednja izmena od urednika:
30.10.2019
6
3
3
34
e ovako da objasnim...drugar moj iz sela pao je sa 40 grama i sada oni sigurno videli cet da sam se druzio sa njim i sve to jer su isto upali i jednom klincu 2001 godiste isto koji se druzio sa njim..i isto i tom malom nisu nista nasli...sada ne znam jel taj nazovi drugar dao neku izjavu da sam mu ja to dao ili su upali na osnovu sumnje jer su videli chat...sto se semenki tice zbog njih nisu dosli milijardu posto...to je ostalo ja kad sam pusio povadio sam ih i ostavio u toj kutiji gde mi stoji duvan i totalno zaboravio na njih ko zna od kad stoje tu jer cigarete ne pusim i to je cela prica oni kod mene ocekivali neke nenormalne kolicine jerntoliko bili iznervirani kada nosu nasli haos...i kada mi upali na pretres pitali ke kao sto si se tolko uplasio ako nemas nista kuci...ja mu kazem pa kako da ne budem uplasen kad ste mi upali u kucu...i sad jos uvek se stresiram niti jedem niti sta nikada se nisam druzio sa kriminalcima visu medicinsku sam zavrsio u roku i sve to nego dodje mi tako ponekad pomislim na zatvor pa mi nije dobro..m
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Cak i ako je on dao izjavu da je uzeo od tebe ako ti na pretresu nisu nasli nikakvu vagu, kese i/ili mnogo para bezbedan si, jedino sto se moze desiti je da upadnu ponovo u nekom vremenskom roku a i ne mora.
Sad glupo je od mene da ti to pricam ali nemoj se stresirati, neces dobiti zatvor sigurno za tako malu kolicinu, bice novcana ili uslov na godinu dve-dana i to je to. Samo nemoj kod kuce da drzis vise od onoga sto popusis uvece i to je to
 
Poslednja izmena od urednika:
30.10.2019
6
3
3
34
ja se nadam da cu proci sa kaznom znaci nikakve vage mi nisu nasli niti bilo sta uzeli mi samo to sto sam napisao tu kutiju sa duvanom i semenkama i ksalol...pritom kada sam bio sam u stanicu oni mi nisu dali nijedan primerak sto sam potpisao o oduzetim predmetima advokat je rekao da to jos bolje...a zajedno kad smo bili on ih pitao kako je moguce da vestacenje stigne za 4 dana tipa da treba mnogo vise i oni su rekli da kao ne znaju to je i njih zacudilo mada to je nebitno priznao sam da je za licnu upotrebu...a ovom nazovi drugaru nasli su 40g plus vagicu
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nasli su oni sta njima treba kod njega, nemas brige nikakve, novcana ti je to skoro sigurno, a zatvor ne mozes nikako dobiti ugl slusaj advokata i nista na gajbi vise i najbitnije pazi sa kim se druzis i gde se kreces
Stay safe :)
 
Poslednja izmena od urednika: