Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2019
4
2
3
26
Zdravo, imam pitanje nadam se da ce neko moci da me uputi malo bolje. Naime, pao sam na exitu ove godine sa 2,6gr i sada evo već 4 meseca cekam poziv. Tamo kada sam priveden, potpisao sam izjavu o oduzetim predmetima i rekli su da ce mi stici na kucnu adresu poziv. Zanima me da li mogu da dobijem novcano ili makar uslovno. Inace prvi put sam priveden, nisam bio nikada kaznjavan ni krivicno gonjen. Hvala vam unapred.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nema na cemu, takodje ako ti je prvo delo imas pravo na oportunitet tj sporazum i ako ponovo ne padnes za neku drogu, brise ti se i to prvo delo i nema dosijea, kao sto rekoh citaj kroz ovu temu sve vec pise
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palibrat9
02.12.2019
4
2
3
26
E hvala ti, ja sam cuo za to ali sam cuo da je mnogima odmah ponudjeno to cim su privedeni, dok ja cekam vec par meseci pa nisam znao dal to vazi za dalje. U svakom slucaju hvala puno na odgovoru.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Odmah kad su privedeni im je ponudjeno da drukaju verovatno a to je no no :D
oportunitet ti samo tuzioc moze ponuditi
Nema na cemu i ubuduce jedi to ne dozvoli da padnes sa tako malo i naravno stay safe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palibrat9
22.11.2019
124
47
28
Nema na cemu, takodje ako ti je prvo delo imas pravo na oportunitet tj sporazum i ako ponovo ne padnes za neku drogu, brise ti se i to prvo delo i nema dosijea, kao sto rekoh citaj kroz ovu temu sve vec pise
Pozdrav, I ako ostvari pravo na oportunitet u dosijeu ostaje da je imao krivicnu. Pa tako ako ga pubovi na ulici provere videce da je imao krivicnu. Imao sam pre par godina krivicnu, nevezano za ovu pricu, ponudili su mi da platim neki iznos u zamenu za oportunitet, sto sam naravno prihvatio. Proslo je od tad sigurno 3-4god i pre neki dan me u rutinskoj zaustave policajci, nisu cak ni interi, samo su zeleli da me provere. Posle provere mi kazu imao si neku krivicnu, ja u cudu. I bas im objasnim da sam platio u zamenu za oportunitet itd, a oni mi kazu nema to veze ostaje u dosijeu...
 
  • Angry
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zanimljivo, ja znam vise ljudi koji su uzeli oportunitet i nisu imali takve situacije kao ti, mozda se nesto promenilo ipak je moje iskustvo od ranije mada meni je objasnjeno da ako prodje 2 god od oportuniteta samo tuzilastvo u kom si 'optuzen' ima podatke o tome ali eto ti si zivi dokaz onda da tako nije
Ipak zivimo u zemlji Srbiji.. sta reci sem uzas

Edit:
Naravno nemam ja mira pa sam se bacio na citanje, znaci oportunitet ili po njihovom institut odlaganja krivicnog gonjenja glasi ovako: Screenshot_20191206-113429.jpg
Znaci ako ti odradis sve po dogovoru tj platis sve po dogovoru, krivicna prijava SE ODBACUJE i samim tim nikad ni ne udjes u postupak tj nema dosijea, tako bar pise.
 
Poslednja izmena:
30.10.2019
6
3
3
34
Zanimljivo, ja znam vise ljudi koji su uzeli oportunitet i nisu imali takve situacije kao ti, mozda se nesto promenilo ipak je moje iskustvo od ranije mada meni je objasnjeno da ako prodje 2 god od oportuniteta samo tuzilastvo u kom si 'optuzen' ima podatke o tome ali eto ti si zivi dokaz onda da tako nije
Ipak zivimo u zemlji Srbiji.. sta reci sem uzas

Edit:
Naravno nemam ja mira pa sam se bacio na citanje, znaci oportunitet ili po njihovom institut odlaganja krivicnog gonjenja glasi ovako:Pogledajte prilog 310370
Znaci ako ti odradis sve po dogovoru tj platis sve po dogovoru, krivicna prijava SE ODBACUJE i samim tim nikad ni ne udjes u postupak tj nema
Zanimljivo, ja znam vise ljudi koji su uzeli oportunitet i nisu imali takve situacije kao ti, mozda se nesto promenilo ipak je moje iskustvo od ranije mada meni je objasnjeno da ako prodje 2 god od oportuniteta samo tuzilastvo u kom si 'optuzen' ima podatke o tome ali eto ti si zivi dokaz onda da tako nije
Ipak zivimo u zemlji Srbiji.. sta reci sem uzas

Edit:
Naravno nemam ja mira pa sam se bacio na citanje, znaci oportunitet ili po njihovom institut odlaganja krivicnog gonjenja glasi ovako:Pogledajte prilog 310370
Znaci ako ti odradis sve po dogovoru tj platis sve po dogovoru, krivicna prijava SE ODBACUJE i samim tim nikad ni ne udjes u postupak tj nema dosijea, tako bar pise.
nadam se da nece biti dosijea tako mi je i advokat rekao da cu platiti kaznu i da nece uci uopste u sistemu...oni meni upali sa nalogom 246 a terete me za 246 clan a. To je koliko sak citao nedozvoljeno drzanje opojnih supstanci tako nesto i procitao sam da isto pise kazna sada se nadam najboljem
 
22.11.2019
124
47
28
Tako su i meni rekli kad su mi nudili oportunitet, kao platis i nema krivicne, do tad nisam imao pojma sta znaci oportunitet. Iskreno iznenadio sam se kad su me pitali zbog cega sam imao krivicnu jer sam bio siguran da se to ne vidi na tu ulicnu obicnu proveru.
Kad sam otisao kod sudije ponudio mi je da platim neki iznos, zaboravio sam koliko, a sve sa ciljem da ne udjem u krivicni postupak. Mogao sam da biram da li odjednom da platim (najnizi iznos), na par rata (visi isnos od ovog prvog) ili da idem na onaj drustveno koristan rad. Tu je opcija ulazak u krivicni postupak gde mi mi je sudija napomenuo da tad ostaje u dosijeu.
E sad, placanje ocigledno da ne znaci da se brise iz dosijea da sam bio krivicno gonjen, samo je razlika da nisam usao u postupak. Drugim recima prihvatio sam odgovornost, platio kaznu u humanitarne svrhe I to je to. Da li ce se to jednog dana izbrisati ne znam, evo proslo je sigurno 4god od tad.
 
08.12.2019
3
0
1
41
dobar imao sam slučaj pre godinu dana gde su mi našli 10g trave potpisao sam sporazum o krivici i platio kaznu 100000 dinara za posedovanje za licne poterebe ,danas su mi našli 0.2g max u džepu i priveli i pustili za 20 minuta i rekli mi da dodjem kod inspektora da dam izjavu . Zanima me dali ću platiti opet kaznu iako mi je drugi put jer je jako mala količina , mislim da opurtunitet može ispod 5 grama
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ja mislim da oportunitet moze samo za prvo delo, a za ponovljeno ne moze sigurno tako da od toga nema nista.
Dobices verovatno 2 ili 3 god uslova na 6 meseci zatvora ili novcanu od 100 000 pa na gore. Jbg jebeno je kad padnes 2x za istu stvar, kolicina jeste mala ali si povratnik u delu a to sudije bas i ne vole. Srecno i javi kako je proslo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Toblastfaster
08.12.2019
3
0
1
41
Ja mislim da oportunitet moze samo za prvo delo, a za ponovljeno ne moze sigurno tako da od toga nema nista.
Dobices verovatno 2 ili 3 god uslova na 6 meseci zatvora ili novcanu od 100 000 pa na gore. Jbg jebeno je kad padnes 2x za istu stvar, kolicina jeste mala ali si povratnik u delu a to sudije bas i ne vole. Srecno i javi kako je proslo
Hvala hocu , pitao sam 3-4 advokat svi kažu novčana i u najgorem slučaju uslov
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Obicno kada nude uslov uz to ti ponude i da platis(znaci ili uslov ili novcana) tako da nemas se cega plasiti, a ako si se vec posavetovao sa advokatima niko ti odavde nece dati bolji savet, osim ako ne iskoci neki advokat po struci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Planer80
08.12.2019
3
0
1
41
Obicno kada nude uslov uz to ti ponude i da platis(znaci ili uslov ili novcana) tako da nemas se cega plasiti, a ako si se vec posavetovao sa advokatima niko ti odavde nece dati bolji savet, osim ako ne iskoci neki advokat po struci :)
Pa to ili novčana ili u najgorem slučaju uslov tako kažu 3-4 advokata sam pitao gore sam malo losije napisao ... Zna li se možda koliko vremena će minimum proći dok dobijem poziv prošli put sam dobio posle 6 meseci
 
13.02.2016
3
0
1
29
Sinoc sam pao sa nesto jako malo kokaina(izvinjavam se sto nije vutra ali ovde mogu da dobijem jedino odgovor) 0,2 0,3 . E sad u stanici posto sam bio veoma korektan i fin bili su i oni prema meni i nisu me zadrzali 48 sati , potpisao sam da je moje , receno mi je da necu biti krivicno gonjen ali da cu imati novcanu kaznu , ajde da mu verujem. Posto je prvo padanje dali mogu da se izvucem i bez te novcane kazne i bez dosijea?