Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Pa to ili novčana ili u najgorem slučaju uslov tako kažu 3-4 advokata sam pitao gore sam malo losije napisao ... Zna li se možda koliko vremena će minimum proći dok dobijem poziv prošli put sam dobio posle 6 meseci

A to se nikad ne zna, zavisi od milion stvari a najvise od suda, ne razmisljaj puno o tome i kad dodje doslo je, najbolje bi ti bilo da nahvatas postara na ulici, gurnes mu 500 kinti da ima za kafu i das mu svoj broj, kazes ako ima bilo sta iz suda/policije da zove tebe direkt na mob, vecina njih hoce da se dogovori.

Sinoc sam pao sa nesto jako malo kokaina(izvinjavam se sto nije vutra ali ovde mogu da dobijem jedino odgovor) 0,2 0,3 . E sad u stanici posto sam bio veoma korektan i fin bili su i oni prema meni i nisu me zadrzali 48 sati , potpisao sam da je moje , receno mi je da necu biti krivicno gonjen ali da cu imati novcanu kaznu , ajde da mu verujem. Posto je prvo padanje dali mogu da se izvucem i bez te novcane kazne i bez dosijea?

A no no, pa 0.3 kokaina od 0.6 ili 7 kolko je bilo u paketu u njihovim ocima uopste nije malo, ne bih da ti stajem na muku ali sledeci put pocepaj/prospi/pojedi ili bilo sta drugo uradi sem da dozvolis da te uhvate sa tako malo praskaste materije koja se tako lako skriva i jos lakse gubi.
Dobices minimum 50 000(verovatno cak 100) a ako ti je prvo delo kao sto kazes mocices da se pozoves na oportunitet, procitaj malo kroz temu videces da je dosta puta ovde objasnjeno sta je to i kako funkcionise.
50 soma pa navise al lako ce ti biti, cim imas za mic 60 do 100 evra da das :)
Bas tako ce razmisljati i sudije/zamenik tuzioca ko god ti bude izricao kaznu, ako imas da dajes tolke pare na belo imas i za kaznu, zato ces vrv proci sa 80-100 000
 
22.11.2019
124
47
28
Ne znam da li za koks daju oportunitet? Drugar pre par god pao sa tako nekom malom kolicinom, odmah je iscimao nekog advokata da se posavetuje sta da radi. Nisam ga nikad pitao kako je na kraju prosao ali znam da se bas iscimao oko svega jer je cak I uslov bio u igri, iako mu je bilo prvo delo. Ja bih se posavetovao sa advokatom koji radi takve slucajeve, ipak oni imaju iskustva sta raditi.
 
13.02.2016
3
0
1
29
Ne znam da li za koks daju oportunitet? Drugar pre par god pao sa tako nekom malom kolicinom, odmah je iscimao nekog advokata da se posavetuje sta da radi. Nisam ga nikad pitao kako je na kraju prosao ali znam da se bas iscimao oko svega jer je cak I uslov bio u igri, iako mu je bilo prvo delo. Ja bih se posavetovao sa advokatom koji radi takve slucajeve, ipak oni imaju iskustva sta raditi.
Pozvacu se na oportunitet iako mi je u stanici receno danas da to daju samo za vutru , a ako nista bicu i sa godinom uslova presrecan ..
 
11.01.2020
6
6
3
31
Taj "oportunitet" kako ga vi zovete vazi samo i SAMO prvi put kad padnes. Nebitno koja droga, drugar je platio 150soma kaznu za peticu koksa sto mu nasli u kafani kad bila racija. Samo dobar advokat. Drugi put kad padnes je prica totalno drugacija. A to sto si ti imao "malo" njih ne interesuje. Kad je u pitanju spid, belo, dop tu nemas "male" kolicine. Mislim da Srbija ima najgori zakon od svih Evropskih drzava, pogotovu taj deo za drogu. A i sa tom uslovnom kaznom, to moze biti lose kolko i dobro. I tu svasta moze da se desi.
Edit: sto se tice advokata tu se najvise treba paziti, mogu vas zakopati isto koliko vas mogu i iskopati i povaditi. Generalno advokati, bar oni dobri, su manje vise kriminalci.
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Čekaj jesu brojke dobre, 0,46g i 0,8g?! i tebe ganjaju za toliku količinu?
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
moramo sacekati da vidimo da li je neko bio u toj situaciji. samo sigurno neces imati istog sudiju, a odgovori koje si dobio bas ne obecavaju
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Stari, želim ti sve najbolje, jer znam šta ti visi!
Nemoj sudiji izlazit sa"pušim jer, je ljek ili smrtni slučaj "na to polude. Iznesi svoju priču, jer najgore je to šta si bježao... Ja sam iz Hr.tako da ti nemogu dati koristan savjet, ali priznat nešto i tražit oprost(novčanu kaznu), pogotovo nakon ove situacije, možda bi bilo bolje riješenje!
Rađe reci, da država u kojoj radiš to dozvoljava, a bježao si, jer si se prepao!
Ima kanal na YouTubeu, Vaso tako nešto. Uglavnom, lik je otišao, kao i ti u SAD, ali imao je jedno krivično dijelo i uspio je dobit vizu. On je gore stvorio dobar život i pomaže nama Balkancima, da se lakše snađemo. Znam, da vizu imaš, probat ču nači video!

Ako ga kontaktiraš, javit če ti se...
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Oportunitet po zakonu ne moze dva puta za isto delo. Ponudi da platis u humanitarne mozda prihvate kukaj kmeci placi. Mene cudi samo kako si prosao bez dranja od batina kad su te interi stigli. Zasluzio si ih svakako aman ljudi ludo vreme ici na ulicu pred sam policijski sa gandzom u dzepu. Znaci bas si trazio djavola
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ne da ne moze dva puta za isto delo nego ne moze uopste dva puta za krivicno(znaci moze jednom za prekrsajno i jednom za krivicno delo i to je to), i ako u zakonu stoji da u nekim slucajevima moze od toga nema nista, znam brda ljudi koji su pokusavali za razlicita dela drugi put da dobiju oportunitet pa nisu uspeli a ti bi za isto, razumem situaciju i ne bih da ti stajem na muku ali buraz ako si vec imao sve to na kocki trebao si dosta pametnije postupiti, sad ti je dzabe i jak advokat i sve jedino bi ti neka politicka veza pomogla oko te vize. Pozz i sve najbolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
99%neces robiju dobiti a ta amerika, pa jbg ja sam bio 3 god, imao neku studentsku vizu i prosto ostao kao imigrant na crno dok nisu uhvatili. Buraz ko hoce da radi svugde mogu pare da se zarade. Nije ni tamo kao nekada i tamo je nezaposlenost velika
 
26.05.2020
3
7
3
47
Pozdrav svima. Treba mi savet. Sin mi u problemu 18 god, maturant). Pre 6 meseci bila racija u kaficu gde je radio, našli mu 0,6 grama, priveli ga, priznao da je njegovo, nešto je potpisao, ne zna šta. Danas stigao poziv da dodje u javno tužilaštvo. Imate li savet, šta da kaže, odakle mu, a da ne odruka nikog, a da prodje najblaže? Da li da uzimam advokata? Hvala unapred