Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
99% oportunitet. Dace mu da uplati 50-100 hiljada u humanitarne svrhe, tuzilac verovatno nece pitati odakle ti ako pita cistio sam uvece kafic nasao u toaletu zguzvano u celofanu uz pola cigare, vuklo me da probam nisam nikad. Al nece ga pitati. Opusti se oce, bice dobro decak samo uvati isibaj prutom dobro za nauk. Ako ga vec privlaci kanabis nek odgaji sebi biljku dve tri, i ne daje nikome ne nosi nigde. Ima za sebe. A za ulicu moze napravi edibles, pa nosi sa sobom medenjak, zele zeku,karamelu, umesto hedovine. I policija moze da mu pljune pod prozor. Nadam se da sam pomogao i da je spao kamen sa srca
 

Paddy Pimblett

Banned
Banovan
11.04.2020
92
95
18
Hvala tebi sto se normalan otac koji u ovakvoj situaciji ostaje miran i zeli sve najbolje avojem djetetu stavljajuci po strani svoj ego i povrijedjenost jer je mali zajebo i nije slusao svog najpametnijeg caleta. Jednoga dana ce ti biti zahvalan, zivio i bez brige. Prije ce imati obitelj i biti svjestan mali stvari od vutre nego da ide i da pije alkohol ko debil. Pozz
 
D

Deleted member 65715

Guest
Jedno hipoteticko pitanje, molim clanove iz Srbije da mi predloze bolju opciju. Kada zavrsim home grow (2 autosa, nekih 90-ak grama) i posto mi jako smeta dim (imam asmu) jedini nacin konzumacije koji mi odgovara je edible (puter konkretno). U slucaju da policija upadne, da li bi bilo bolje da predhodno sklonim svu grow opremu iz stana i kazem da sam vutru kupio od nekog lika kome ne znam ime, ili da zadrzim grow opremu i kazem iskreno da growam za sebe?Takodje me zanima dali se pretvaranje hedova u cannabutter smatra kao dodatno krivicno delo? O kolikoj kazni je rec? takodje nemam vage i otalale stvari koje otezavaju.
 
D

Deleted member 65715

Guest
Problem je u tome sto zivim u centru (jako blizu policijske stanice) i brine me da ce miris da iscuri dok se puter kuva (nekoliko sati minimum). Racunam da kuvam novu turu na par nedelja posto ako stavim svih 90gr, plavi mi stizu brze u stan nego recenica prethodnog posta u "Provala sa vutra.org". Dakle molim za odgovor.
 
D

Deleted member 65715

Guest
jao bre... pa od d.k. rada, oportuniteta, preko novcane/uslovne kazne, do nekoliko godina zatvora.
jel ti sad lakse?
Naravno, to sam znao. Zanima me koji od 2 scenarija bi najverovatnije uslovio manju kaznu (Grow oprema u stanu, priznajem sve kako jeste ili Izbaceno sve sto se tice growa i kazem da sam kupio vutru od nekog tamo lika. Posto u prvom slucaju bi se teretio za proizvodju i konzumaciju, a u drugom samo za konzumaciju, ali opet mislim da to smatra "vecom kolicinom" I mozda mi smeste kao neki vid organizovanog kriminala.
 
15.03.2018
3
1
3
30
Poz drugari, kiksnuli smo, zaustavila nas je saobracajna, bratu su nasli malo manje od 20 gr trave s tim da su je izmerili sa sve posudom, trava je bila loseg kvaliteta. Proveli par sati u stanici gde je on izjavio da mu je to za licnu upotrebu, inace mu je prvi put da je pao. Ja sam priznao da sam neposredno pre nego sto nas je zaustavila policija konzumirao sa njim istu, jer mi je pandur izvalio pukle oci, a da inace ne konzumiram. Jel imao neko slicna iskustva? svaki savet ce mi dobro doci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Themistocles

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Vama se očigledno stavlja na teret krivično delo iz člana 246. KZ Neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Stav 1 ovog člana kaže Ko neovlašćeno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, drži ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi način neovlašćeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge, kazniće se zatvorom od dve do dvanaest godina. Budući da se radi o ne tako maloj količini marihuane, biće teško dokazati da ste je posedovali radi sopstvene upotrebe. Ukoliko ipak imate jake dokaze, Vi možete biti i oslobođeni od kazne.

Za to je se pre moglo izvuci sa kaznom sada ne znam stvarno moj drugar je pao sa 100g i dobio 3godine,ako ne bude mogla kazna da se plati a proglase ga krivim za ovaj stav nek juri nanogicu ako nije predhodno osudjivan.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
mogao bi vise da dobije za to sto si ti priznao da ti je on dao na uzivanje....ako kazes da je cist moze da prodje sa novcanom kaznom i drustveno korisnim radom...
a davanje na uzivanje je kod mene u CG od 6 meseci do 2 godine....jbg
dobro se raspitajte o svemu,ali po gramazi ne bi trebao da dobije robiju.
 
15.03.2018
3
1
3
30
mogao bi vise da dobije za to sto si ti priznao da ti je on dao na uzivanje....ako kazes da je cist moze da prodje sa novcanom kaznom i drustveno korisnim radom...
a davanje na uzivanje je kod mene u CG od 6 meseci do 2 godine....jbg
dobro se raspitajte o svemu,ali po gramazi ne bi trebao da dobije robiju.
Da li ja mogu da promenim taj iskaz, ili da li mogu da kazem da sam ja to uzeo svojevoljno da njega ne driblaju?
 
14.08.2020
7
6
3
22
Imam pitanje, posto ne znam kako drugačije da pitam jer ne mogu da nadjem opciju da postavim pitanje, ne snalazim se dobro...
Pao sam 12.8.2020. Sa džointom u kom je bilo najviše 0,5(u najgorem slučaju, a bilo je i manje)(prvo mi je delo, imam 19 godina) s obzirom da je bio džoint, logično je da je za ličnu upotrebu, priveden sam, potpisao papir za oduzete predmete, dobio sam poziv da dam izjavu sutradan (13.8.2020. U 8h) dao sam izjavu, dobio batine i pušten sam kući, ništa mi nije receno niti sam ja ista pitao jer nisam bio bas svestan od batina koje sam dobijao puna 4 sata bez prestanka, vrtoglavice itd itd.. nije važno, sta da očekujem za kaznu? Kaže mi drugar da poziv za sud/tužioca stiže tek za 5-6 meseci, njemu je advokat rekao da će dobiti oportunitet, odnosno novčanu kaznu, on ima advokata, da li da uzmem ja? Da pitam da mi dodele ili da uzmem mog? Kako to ide? Mlad sam ne znam ništa a nemam kod koga da se posavetujem, treba mi sto više informacija, Hvala mnogo unapred.
 
14.08.2020
7
6
3
22
Imam pitanje, posto ne znam kako drugačije da pitam jer ne mogu da nadjem opciju da postavim pitanje, ne snalazim se dobro...
Pao sam 12.8.2020. Sa džointom u kom je bilo najviše 0,5(u najgorem slučaju, a bilo je i manje)(prvo mi je delo, imam 19 godina) s obzirom da je bio džoint, logično je da je za ličnu upotrebu, priveden sam, potpisao papir za oduzete predmete, dobio sam poziv da dam izjavu sutradan (13.8.2020. U 8h) dao sam izjavu, dobio batine i pušten sam kući, ništa mi nije receno niti sam ja ista pitao jer nisam bio bas svestan od batina koje sam dobijao puna 4 sata bez prestanka, vrtoglavice itd itd.. nije važno, sta da očekujem za kaznu? Kaže mi drugar da poziv za sud/tužioca stiže tek za 5-6 meseci, njemu je advokat rekao da će dobiti oportunitet, odnosno novčanu kaznu, on ima advokata, da li da uzmem ja? Da pitam da mi dodele ili da uzmem mog? Kako to ide? Mlad sam ne znam ništa a nemam kod koga da se posavetujem, treba mi sto više informacija, Hvala mnogo unapred.
Čuo sam takodje da se uzimaju olakšavajuće i otezavajuce okolnosti u obzir, ja nemam oca već 15 godina, majka je nezaposlena i bolesna, živim sa babom i dva brata, radimo jedino ja i moj najstariji brat, da li će to uzimati u obzir? Inace duvam ponekad posle posla čisto da se opustim i da spavam lepše.
 
15.03.2018
3
1
3
30
Imam pitanje, posto ne znam kako drugačije da pitam jer ne mogu da nadjem opciju da postavim pitanje, ne snalazim se dobro...
Pao sam 12.8.2020. Sa džointom u kom je bilo najviše 0,5(u najgorem slučaju, a bilo je i manje)(prvo mi je delo, imam 19 godina) s obzirom da je bio džoint, logično je da je za ličnu upotrebu, priveden sam, potpisao papir za oduzete predmete, dobio sam poziv da dam izjavu sutradan (13.8.2020. U 8h) dao sam izjavu, dobio batine i pušten sam kući, ništa mi nije receno niti sam ja ista pitao jer nisam bio bas svestan od batina koje sam dobijao puna 4 sata bez prestanka, vrtoglavice itd itd.. nije važno, sta da očekujem za kaznu? Kaže mi drugar da poziv za sud/tužioca stiže tek za 5-6 meseci, njemu je advokat rekao da će dobiti oportunitet, odnosno novčanu kaznu, on ima advokata, da li da uzmem ja? Da pitam da mi dodele ili da uzmem mog? Kako to ide? Mlad sam ne znam ništa a nemam kod koga da se posavetujem, treba mi sto više informacija, Hvala mnogo unapred.
Druze imas u ovom clanku da procitas deset takvih slucajeva, opusti se, ne treba ti advokat, dobices sigurno oportunitet i kaznu od 30k u humanitarne. Samo imaj na umu da ne smes vise da kiksnes :)