Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.03.2021
7
7
3
Osoba koja je dobila oko 80k je pala 2019e, a osoba sa kaznom od 40k je pala ranije- ako se ne varam, 2018.
Ovom sa većom kaznom nije predstavljalo problem da nađe posao u firmi koja radi background checkup, tako da mislim da prvi prekršaj ni ne ulazi u dosije.
 
08.03.2021
7
7
3
Nije ilegalno, osim ako nemaju neoboriv dokaz da ti ta svetla poručuješ za uzgajanje trave, što je jako teško, onda jeste ali onda već imaš i drugih problema...
Po meni je veoma sumnjivo i očigledno, mislim da je u Srbiji to igranje sa vatrom tako da sam uvek za LED E27 panel koji može svako da napravi sa malo truda i volje, po meni mnogo bezbednija opcija. Realno koliko ljudi van našeg hobija poručuje ta svetla? Rekao bih ne mnogo. U nekim drugim zemljama gde je normalnija situacija, tu je već priča drugačija.
Hvala puno na mišljenju i savetu za svetla. Čula sam od nekog lika da mora da se uzme samo najjača i najskuplja lampa (šta god to značilo), inače džabe. Razumem da je uvek bolje uložiti u pravu opremu, ali ispade da MJ nikada nije rasla u prirodi, samo pod lampom :D Ja sam uvek pre za DIY, pogotovo sa ovom hajkom na dilere/konzumere u toku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nema na čemu, i drugi put, tu smo da se pomažemo i savetujemo. To za najjača svetla je već diskutabilno, evo ja već svoj 3. grow privodim kraju sa panelom od 90-120w stvarne potrošnje. Ja uzgajam jednu biljku u malom prostoru. To je nekada bilo nezamislivo ali napredkom tehnologije i razvojem jačih i intenzivnijih LED dioda postalo je itekako moguće. Nekom oldschool groweru kad bi rekao da sa 250-300w kvalitetnog LED svetla možeš da pokriješ prostor od 1m2, on bi ti se verovatno nasmejao jer je u prošlosti za HPS trebalo duplo više. No da ne idem previše u off topic, imaš temu baš za LED svetla pa moj ti je topli savet da je pročitaš što detaljnije.

Osoba koja je dobila oko 80k je pala 2019e, a osoba sa kaznom od 40k je pala ranije- ako se ne varam, 2018.
Ovom sa većom kaznom nije predstavljalo problem da nađe posao u firmi koja radi background checkup, tako da mislim da prvi prekršaj ni ne ulazi u dosije.
To za novčanu može da zavisi od mnogo faktora, a najviše od sudije. Neki okvir bi bio od 50 do 100k, obično se tako kreću kazne za male količine, pa kome kako zapadne.. Delimično si u pravu što se tiče prvog padanja, jedino ja mislim da je bitno napomenuti da ipak tebi ostaje dosije i svi zapisi, samo što tome može da pristupi samo MUP, a možeš i uredno da izvadiš potvrdu da nisi privođen ni osuđivan, koju poslodavci obično traže. To se zove oportunitet. Svako dobro i sve najbolje.
 
04.04.2021
59
60
18
25
pao sam sa 0.3 grama vutre. Priveli su me i policajac ( ? ) mi je nalupao par samara da kazem od koga sam kupio. Zanima me da li mogu da ih tuzim, odnosno da li ima neko iskustva sa slicnom situacijom. Nista ozbiljno od povreda, ali opet nije u redu. Prvi put.
 
  • Haha
Reactions: Сјај
31.01.2021
5
5
3
21
Klasicni panduri, mozes uvek na sudu reci da je bilo tako,samo najbolje bi bilo kad bi imao neki dokaz.Mogu bas dobro da najebu za to ako mozes da imas jaku tvrdnju.Samo se pazi ne govori ono sto ne treba,momenat kad te nahvataju najebao si u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
19.04.2021
4
1
3
36
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje.. Moj brat je pao 2019 Avgusta sa 0,6 grama.. Posle par meseci dobio je oportunitet 50k i lečenje.. 50k je uplatio ali nije se odazivao na lečenje.. I sad mu je stigo poziv za ročište jer nije ispoštovao oportunitet.. Šta može da očekuje? Jel neće nešto mnogo oštro da ga kazne jer nije bio na lečenju.. Hvala pozdrav
 
04.04.2021
59
60
18
25
Nije vezano za vutru, ali da li je legalno prodavati duvan? Onako u brick-u. Nista nisam nasao u zakonu. Situacija je jako specificna, s obzirom na to koliko ljudi zivi na imanju koje se vodi na mene. Trenutno mi je grow aktivan pa mi nije svejedno.
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
114
335
63
41
koliko sam ja upucen, a mogu i jos da proverim duvan nimalo nije za igru. akcizna roba, direktno pljackas drzavu, a to je nedopustivo. samo oni smeju da pljackaju i ugnjetavaju. robijali su ljudi zbog duvana i to dobre kazne. i licno znam slucaj gde je lik nagrabao za grow jel mu je buraz valjao duvan na kile pa murija banula zbog duvana. i ovaj platio ceh ni kriv ni duzan, nikad nit je prodavao nit ista gaji sebi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cannabinol
29.06.2021
3
0
1
23
Cao ljudi, pre jedno mesec dana zablejim sa ortacima. Nadjemo se oni popuse dzoint i ostane im malo u kutiji za cigare. Krenemo da sednemo u kafic i sad ovaj ortak nesto nije imao mesta po dzepovima i da meni da stavim paklu u dzep(ne bi inace uzeo, ali bili smo bukvalno na 50 metara od kafica gde smo hteli da zabodemo). Izlaze panduri iza ugla pretres i nadju kod mene. Inace nisam konzument. Ova dva ortaka im govore nije njegovo nase je nas privedite, ali oni kao kod njega je nadjeno jebiga. Ortaci mi kazu kazi tamo da je nase. I sad privedu me ja kazem sta kako i oni mi napisu krivicnu prijavu. Posle nekog vremena su me zvali iz stanice da dodjem kao na vestacenje. Kazu bilo je 0,54 u pakli. Tamo me slikali, uzeli mi bris i otiske. Kaze mi tamo zena ako dodje neko od tih tvojih ortaka kad te pozove tuzilac i kaze da je njegovo kao oslobodice te, a taj ce dobiti prijavu(prvo me to interesuje dal je tacno). Ovaj ortak je rekao lagano izacicu ja recicu da je moje. Nastaje problem posto pre svega ovoga keva koja radi u mupu zamoli tamo da me zaposle(kancelarijski neki posao) na neodredjeno posto se razbolela. Oni prihvate i sad u sred svega ovoga treba da mi krene njihova terenska provera. Moze li neko da mi napise sta me ceka? Kapiram da ce u njihovom sistemu da stoji da sam privodjen i zasta i da ce me odbiti. Hvala unapred i izvinite sto je ovako opsirno
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Izjava u Sudu i Supu nemaju veze,ako neko preuzme to na sebe kad odete kod tuzioca neces biti osudjivan niti ce biti ista o tome u bilo kakvom sistemu,tako da bez brige.