Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Sve mi se čini da ovisi u kakvoj pripizdini da prostis ili ne se dešava radnja. Ovdje vidiš i sam da je policajac koji se zainatio tata od kolegice koja duva s njima. Ja se kladim da su nju uhvatili s nečim pa Ajmo redom onda. Ne mogu nikako prihvatiti da redovne milicijske kontrole rade ovako nesto bez razloga.
 
14.09.2016
9
7
3
Jako je losa situacija ovde kod nas kada je zakon u pitanju, to tek sada vidim kada imam problem sa tim, jos se ovaj lik utripovao kada nam je nasao tih 0.3g kao da je uhapsio najozloglasenijeg kriminalca na svetu. Uzme ono iz auta i kaze "Sta?! Sta je ovo?!" Ja gledam buraz, da l da se smejem ili da napravim iznenadjenu facu, aj da smo u nekom gradu pa se ne znamo, nego lika vidjam u kaficu 24/7, javljamo se jedan drugom i sve to, druzimo se sa sestrama njegovim i bukvalno nam je njegova sestra 1. Koleno dala to, ali ono sigurni smo da nas nije ona drukala posto duvamo cesto sa njom
Opusti se drug, pozvace te iz tuzilastva da ti ponude oportunitet, odnosno odlaganje krivicnog gonjenja. Nisi prolazio vec te oni imaju u evidenciji i kako ti je gore vec neko rekao mislim da 2-3 a mozda cak i 5 godina mora da prodje da bi opet imao oportunitet kao opciju ukoliko ti opet nadju, ali nema presude kakva presuda to nije sudjenje vec odlaganje gonjenja. To nije kazna vec iznos koji placas u dobrotvorne svrhe, koji mozes da odradis i u zelenilu, a zauzvrat te drzava ne goni.
I mislim a jeste 50k minimum sada ali ako nisi zaposlen i kulturno pitas mogu ti izaci u susret i smanjenjem i davanjem na rate. Ti ako se ne slazes sa time i mislis da nisi kriv naravno da mozes da imas regularno sudjenje i tu treba da dokazes da nisi kriv, da ti je podmetnuto bla bla bla..

Ali ono sto te mogu posavetovati nemoj nikada sebi da dozvolis nikada da ti nadju 0.3, brate pojedi to njemu na oci ako moras. Bilo je slucajeva da ljudi leze u takvim situacijama za 0.3 i sl, ali to su vec bile uslov na uslov situacije ili ranije presude.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
08.09.2021
3
2
3
38
Pozdrav društvo,
da li neko može da mi kaže koliko traje poternica u slučaju padanja? Moj brat je pao sa 40gr vutre, očekuje uskoro suđenje zbog toga i ne zna koliko bi mu trajala poternica ako bi mu presudili ( a verovano hoće ) zatvorsku presudu pošto je ranije već padao sa manjim količinama, i verovatno neće uspeti da se izvuče sa kućnim pritvorom ili sličnim varijantama.
Da li znate koliku kaznu bi otprilike mogao da očekuje?
Hvala na pomoći!
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Jebiga prijatelju, nahvatali su ga nema sad šta moj mu je iskreni savet da se javi i da sve regularno da odleži to što će dobiti ma šta to bilo, morao bi dugo da se krije bar 9-10 godina, kakav je to život... Verovatno će dobiti 3 godine. Advokat neki provereni nije loša priča pa ako ima olakšavajućih okolnosti možda se izvuče neki kućni... Ali sve to košta puno.. Ili preko i nikad nazad. Srećno!
 
09.09.2021
4
0
1
35
Pozdrav ljudi, pao sam sa oko 2g vutre i 1 joint-om, da stvar bude jos gora po mene tu je bila i vagica koja je bila kod druga ali je bila moja, nemam nikakve veze sa dilovanjem i slicno a vagicu sam koristio sa drustvom da podelimo kada uzimamo vecu kolicinu. Ne znam cemu da se nadam jer situacija izgleda lose po mene. Takodje dali su mi dva neka izvestaja u kojem u jednom pise da su mi oduzeli kesicu i joint a u drugom je dodata i vagica. Interesuje me cemu da se nadam i sta bi bilo najbolje da preduzimam. Hvala.

Edit : Ovo mi se prvi put desava.
 
08.09.2021
3
2
3
38
Jebiga prijatelju, nahvatali su ga nema sad šta moj mu je iskreni savet da se javi i da sve regularno da odleži to što će dobiti ma šta to bilo, morao bi dugo da se krije bar 9-10 godina, kakav je to život... Verovatno će dobiti 3 godine. Advokat neki provereni nije loša priča pa ako ima olakšavajućih okolnosti možda se izvuče neki kućni... Ali sve to košta puno.. Ili preko i nikad nazad. Srećno!
Pretpostavljao sam da će biti tako. Hvala na informacijama. On razmatra najbolju mogućnost i mislim da se i on polako priprema za odlazak u CZ. Negde sam istraživao i našao sam podatak da poternica ne traje duže od 6-7 godina, a sada u ovom slučaju verovatno će ostati ovde i odležati svoje. Hvala!
Pozdrav!

Pozdrav ljudi, pao sam sa oko 2g vutre i 1 joint-om, da stvar bude jos gora po mene tu je bila i vagica koja je bila kod druga ali je bila moja, nemam nikakve veze sa dilovanjem i slicno a vagicu sam koristio sa drustvom da podelimo kada uzimamo vecu kolicinu. Ne znam cemu da se nadam jer situacija izgleda lose po mene. Takodje dali su mi dva neka izvestaja u kojem u jednom pise da su mi oduzeli kesicu i joint a u drugom je dodata i vagica. Interesuje me cemu da se nadam i sta bi bilo najbolje da preduzimam. Hvala.

Edit : Ovo mi se prvi put desava.
Mislim da će ti verovatno suditi samo za posedovanje. Razmišljaj da nađeš nekog advokata u vezi sa ovim, čisto da se konsultuješ i sa njim. Smatram da nemaš preteranih razloga za brigu. Jeste, malo je zeznuto to što si imao vagicu, ali ne verujem da ćeš imati preteranih problema obzirom na to da ti je ovo prvi put. Isto tako tužioci uzimaju u obzir i koliko godina imaš, ako si maloletan, tinejdžer itd...
Srećno na suđenju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: atheros

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Mislim da će ti verovatno suditi samo za posedovanje.
Sa vagicom i količinom nema šanse da prođe za posedovanje nažalost do sada još to nisam čuo, do skoro im je trebalo i svedočenje nekoga da je od tebe kupovao ali već neko vreme su dovoljni vagica i količina, problem je što količina nije definisana zakonom već sudija prosuđuje, nekome je 50gr količina dok je nekome 500gr, mnogo faktora ima i teško je reći, slažem se da je najbolje nabaviti advokata ako se ima dosta para, ako nažalost nije takva situacija onda je to samo bacanje para jer ovo rešavaju samo veoma skupi advokati.
 
09.09.2021
4
0
1
35
Hvala ljudi, mozfa je olaksavajuca okolnost jer je joint bio smotan pa ima vise smisla da smo samo konzumenti.
Ja sam i njima rekao da konzumitam duze vreme i to pise u izjavi. Vagica se pominje jedino u izjavi koju je dao drug.

Meni za vutru nije bila frka jer nije velika kolicina ali kako se setim za vagu nije mi dobro.

Sto se tice advokata, jel to rade krivicni\prekrsajni ili kako se vec nazivaju? Ako mora platicu debelo samo da budem vani :D. Radim na jednoj aplikacini duze vreme nikako mi ne ide u prilog sad ovo. Hvala jos jednom.

@Aleksa1997 imam 24 godine.

 
08.09.2021
3
2
3
38
Mislim da treba prvo da sačekaš da vidiš za šta bi te teretili, pa da onda angažuješ advokata. Koliko znam svaki advokat radi na ovome, ne treba ti neki specifičan advokat. Savetujem ti da odeš da se konsultuješ sa nekim advokatom, imaš advokata koji ne naplaćuju konsultacije, čisto da ti oni kažu svoje mišljenje u vezi sa ovim. Kao što je rekao @daktilograf , probaj da kažeš da si zavisnik, i da imaš vagicu jer ne želiš da se predoziraš. Isto tako mislim da bi bilo dobro da kažeš da si bio pod prevelikim stresom zbog rada na poslu, ispita na faksu, rada na aplikaciji itd... Probaj da kažeš da si vutru konzumirao kako bi se opustio i rasteretio. Jeste malo zeznuta situacija zbog vagice, ali ako ti je ovo prvi put, i ako ti se ranije nisu događale ovakve stvari, onda ne bi trebalo da imaš preteranih razloga za brigu. Poznajem jednog druga koji je pao za 50gr vu tako što su mu namestili, uhvatili su ga na primopredaji, i on je uspeo da dobije uslovnu kaznu samo zbog toga što mu je to bio prvi da je pao, i jer ranije nije bio osuđivan. Naravno morao je da angažuje advokata koji ga je branio na suđenju, ali uspeo je nekako da se izvuče samo sa uslovnom kaznom.

Svakako srećno!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: atheros
09.09.2021
4
0
1
35
Jos samo nesto.

Nije mi jasno samo ovo, obicni kerovi koji su nas priveli dali su mi izvestaj o privremeno oduzetim predmetima gde stoji da mi je oduzet joint i marihuana. Onda kada su nas odveli na narkomaniju inspektori su me terali da pevam, kada su videli da nema nista od toga ovaj obican pandur koji nas je priveo opet je poceo da pise izvestaj o oduzetim predmetima gde je pitao inspektora : "da mu pisem i vagicu" ,na sta je ovaj rekao : "stavi mu sve". Onda mi ovaj donosi taj izvestaj da potpisem i govori mi da bacim onaj prvi, pritom kada sam potpisivao prvi izvestaj potpisao sam 5 komada a ovaj drugi samo jedan.(ne secam se 100% tacno da sam samo jedan potpisao ali sam prilicno siguran). Ali sta mi je jos zanimljivije je da izvestaji nisu po strukturi isti i na ovom drugom gde je dodata vagica kao datum pise 26.04 sto nema logike. Nakon toga inspektor me savetuje da pevam jer sam u govnima zato sto je tu i vagica, ovo mi sve smrdi kao zastrasivanje da bi pevao, ne znam ali ima dosta nelogicnosti po meni, nisam strucnjak. Nakon sto ni tada nisam pricao dobio sam par samara i posle toga su digli ruke i pustili me.
 
17.10.2021
4
0
1
21
Zdravo, startovali su me i nasli su mi smotan
dzoint ,unutra nije moglo biti vise od 04 05(ako i tolko),
nikada nisam osudjivan niti kaznjavan, ovo mi je
prvo djelo. Ako mi neko moze odgovoriti $ta ce
bit dalie iskreno maks sam istripovan oko kazne, student sam imam 19 godina, Al mi je da ne dodje do robije. I da nakon spopadanja da kažem od koga sam uzeo vam tam(sto nisam rekao) reče mi inspektor sad je ovako završilo Al idući put kad se vidimo ne bi ti bio u koži najebaces… sad me interesuje ocel mi pravit ciganluk tokom ovog slučaja il je mislio ako me opet nahvataju?
 
09.09.2021
4
0
1
35
Pozdrav ljudi, pisao sam iznad kako sam pao sa dzointom i 2g plus vagica. Danas mi je stiglo pismo u kome pise sledece :
Na osnovu clana 285 i 289 ZKP, poziva se ... radi saslusanja zbog postojanja osnova sumnje da ste ucinili krivicno delo neovlasceno drzanje opojnih droga iz cl 246a st1 KZ.

Na osnovu ovoga meni sude samo za posedovanje, interesuje me da li je ovo definitivno na osnov po kome ce da mi sude ili moze da promene? Cimam se jer sam imao i vagicu. (Mozda ovi panduri nisu naveli da je imam, ko zna).

Hvala.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
interesuje me da li je ovo definitivno na osnov po kome ce da mi sude ili moze da promene?
Nece mijenjati nista, jer nemaju tu mogucnost po zakonu. Papir trpi, kako je napisano tako sleduje.
Ako vec nisi guglao
"
  1. Kratak pregled zakonskog regulisanja ovog krivičnog dela
  2. Elementi i karakteristike krivičnog dela
  3. Postupak
  4. Osnov za oslobođenje od kazne
Krivično delo Neovlašćeno držanje opojnih droga predviđeno je članom 246a Krivičnog zakonika ("Sl. glasnik RS", br. 85/2005, 88/2005 - ispr., 107/2005 - ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013 i 108/2014) i spada prema kriterijumu zaštitnog objekta u grupu krivičnih dela protiv zdravlja ljudi.


KRATAK PREGLED ZAKONSKOG REGULISANJA OVOG KRIVIČNOG DELA​

Članom 245 stav 3 Osnovnog krivičnog zakona, kao radnja krivičnog dela bilo je predviđeno samo neovlašćeno držanje supstanci ili preparata koji su proglašeni za opojne droge. Krivičnim zakonikom Republike Srbije, koji je stupio na snagu 01.01.2006. godine uveden je privilegovan oblik držanja opojne droge u članu 246, čija se radnja sastojala u neovlašćenom držanju supstanci ili preparata, koji su proglašeni za opojnu drogu i to radi sopstvene upotrebe, a u kom slučaju se učinilac može osloboditi od kazne. Stav o inkriminisanju samog držanja opojne droge za sopstvenu upotrebu ima uporište i u međunarodnom pravu, pre svega Konvenciji Ujedinjenih nacija protiv nezakonitog prometa opojnih droga i psihotropnih supstanci od 19.12.1988. godine, gde se u članu 3 Konvencije u odnosu na predviđene prekršaje i sankcije koristi i izraz posedovanje, čime se otvara mogućnost propisivanja kao krivičnog dela i posedovanja opojnih droga za ličnu upotrebu, a da, s druge strane, opojne droge, psihotropne supstance i preparati koji su proglašeni za opojne droge mogu imati štetno dejstvo i u malim količinama, nesumnjivo opravdavanju i ovakvu inkriminaciju. Zakonom o izmenama i dopunama Krivičnog zakonika iz 2009. godine uveden je poseban član koji nosi naziv:”neovlašćeno držanje opojnih droga”, koji je upravo i predmet ovog teksta.


ELEMENTI I KARAKTERISTIKE KRIVIČNOG DELA​

Učinilac ovog krivičnog dela jeste lice koje neovlašćeno drži u manjoj količini za sopstvenu upotrebu supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge. Dakle, inkriminiše se držanje opojne droge isključivo za ličnu upotrebu, a pod državinom podrazumeva se faktična, neposredna vlast na stvari.

Manja količina nije precizno određena, nego je to prepušteno sudskoj praksi, da s obzirom na način izvršenja krivičnog dela, zavisnost od upotrebe opojnih droga, kao i okolnosti pod kojima je delo učinjeno, a učinilac zatečen, opredele i manju količinu.

U smislu člana 112 stav 15 Krivičnog zakonika pod opojnim drogama smatraju se supstance i preparati koji su propisima zasnovanim na zakonu proglašeni za opojne droge. Prilikom kvalifikacije da li određena supstanca predstavlja opojnu drogu treba primeniti i Zakon o kontrolisanim psihotropsnim supstanicama, koji bliže definiše ove pojmove.

Propisana kazna za ovaj oblik je novčana kazna ili zatvor do tri godine, a optuženi se može osloboditi od kazne.

Postojanje ovog krivičnog dela podrazumeva direktan umišljaj učinioca – svest i volju učinioca da drži supstancu za koju zna da je opojna droga i da je kao takva podobna da ugrozi zdravlje ljudi i ako zna da za nabavljanje i držanje takve supstance nije ovlašćen.

Opojne droge, s obzirom na to da predstavljaju predmet izvršenja krivičnog dela se oduzimanju, a učiniocu krivičnog dela se izriče mera bezbednosti oduzimanje predmeta iz člana 87 Krivičnog zakonika, a sve u vezi sa članom 246a stav 3 Krivičnog zakonika, koji propisuje da će se opojne droge oduzeti.

POSTUPAK​

Krivični postupak za ovo krivično delo pokreće se podnošenjem krivične prijave od strane Ministarstva unutrašnjih poslova, Direkcije policije, i to policijske stanice, čiji su policijski službenici najčešće prilikom pregleda osumnjičenog pronašli opojnu drogu.

U zavisnosti od vrste opojne droge, postoji mogućnost primene odlaganja krivičnog gonjenja iz člana 283 Zakonika o krivičnom postupku, pa će se tako odložiti krivično gonjenje prema osumnjičenom, odnosno rešenjem će mu biti naloženo da uplati određeni novčani iznos u humanitarne svrhe ili izvrši društveno-korisni rad.

OSNOV ZA OSLOBOĐENJE OD KAZNE​

Predviđen je i poseban fakultativan osnov oslobođenja od kazne, u slučaju kada učinilac otkrije od koga nabavlja opojnu drogu."
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Moze da se desi da javni tuzilac podnese zalbu,pa onda ide na drugostepeni sud,ali tu bi trebalo uglavnom da se potvrdi presuda prvostepenog,cisto da znas da se ne tripujes...
 
21.05.2018
5
1
3
29
Drugari, mozda je vec kasno da ovo pisem, u petak uvece sam pao.
Koliko sam pokupio paket, krenuo sam 500m(autom), iza mene crni punto upalio rotaciju.
Nasli su mi jednu pvc kesicu bruto 1.46.
Posle su me podvrgnuli i alkohol testu (0.36 promila sam imao), i testu na narkotike (thc pozitivan)
Znam da sam nadrljao....Sutra ujutru idem kod prekrsajnog da dam izjavu.
To me najvise plasi, sta da kazem?Sta da napisem?
P.S Ovo je prvi put da padnem.
Hvala unapred.
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
114
335
63
41
nisi nadrljao cim si pusten. drzao sam za sopstvene potrebe imam jake migrene ne pomaze mi nista od lekova popusim par dimova da ublazim bolove. dobices mozda nekoliko kaznenih bodova na dozvolu, i novcanu kaznu. tj ponudice ti vrv oportunitet u zamenu za uplatu u humanitarne svrhe. opusti se i pamet u glavu. tog lika prate ko ti prodao ili on namesta kupce
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran