Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

voynk

Banned
Banovan
31.10.2019
1
5
3
24
U sustini, vozio sam i zaustavili me spektori. Kod mene u kolima nisu nasli bukvalno nista osim rizli, ali sam na testu bio pozitivan na thc. Prespavao sam u stanici i sad cekam poziv od suda. Imam probnu dozvolu i prvi put sam privodjen..Cuo sam da kazna moze biti od 20k do 40k i da ce mi oduzeti dozvolu na 3 meseca, mada ljudi svasta pricaju, pa mozda ovde neko moze da mi pomogne? Inace, iz Srbije sam.
 
21.05.2018
5
1
3
29
Evo ja da se javim .
Danas sam isao kod prekrsajnog, lik me nista nije pitao osim da li je bila domacica ili afganistanac...Kerovski humor...
Saradjivao sam, potpisao sam sta su mi dali i to je to, mislim da cu tako najbolje da prodjem.


i da ce mi oduzeti dozvolu na 3 meseca.
Meni danas rekao pandur(saobracajac) da ce biti 6 meseci...Daj boze da je 3.
Vise mi je krivo zbog vozacke nego zbog novcane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
bude vjerovatno 6 mjeseci, medjutim uz malu žalbu gdje objasniš da neces moći platiti kaznu niti ista drugo bez vozačke jer je za posao vezana, pa smanje. Ako je prvi prekršaj, hoće smanjiti i na mjesec dana, tek toliko Da se moraš busom ili vlakom malo vozati. Svakako kad dodje riješenje ako vec nije žalba i roku od 8 dana ovdje. Kontam da je slično i u Srb.
 
25.03.2022
1
0
1
27
.....ma iskuliraj....kukaju na to ko si šta si,deca...uzmi potvrdu iz vrtića,obraćati se obavezno i službeni za socijalni rad,jer sudija ako je kreten može da te drka za starateljstvo,jer je to najgore,. .i ako ti daju novčanu,plaćaš u ratama,može dobrotvorni rad....nikako uslov...žali se do boga oca...ako si iz bgd.. napiši mi poruku,da ti dam adv.rešava priču sa gudrom najbolje moguće...poyy
Ćao možeš li uputiti tom advokatu hvala
 

voynkalt

Banned
Banovan
30.03.2022
1
0
1
21
Evo jedan update - ako su vam rekli da cete dobiti poziv za sud uskoro - necete... Proslo vec 2 meseca od kad su me priveli za voznju pod uticajem i nikom nista..
Inace ovo mi je alt nalog, jer su mi admini banovali originalni posto sam postavio pitanje u pogresnu temu. Voleo bih da znam dokle taj ban traje?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Jbga ako si baniran,baniran si sa razlogom!
Ako si već radio drugi profil,nisi to trebao odmah u prvom postu,dat do znanja:)
S vremenom se pokažeš i tako dokažeš,da si shvatio zašto si baniran i da ti je žao.

Poziv na sud možeš dobit i za godinu dana. Večinom to i bude nakon duljeg vremena. Od 6mjeseci do godine dana,ako ne i dulje.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
ovo mi je alt nalog, jer su mi admini banovali originalni posto sam postavio pitanje u pogresnu temu.
Obrisaću ovaj post posle nekog vremena jer nema potrebe da stoji ovde. Do tad... dve netačne informacije si napisao.
1. Admini te nisu banovali već moderator foruma.
2. Razlog nije post u pogrešnoj temi nego tvoj post koji se tiče ponude/potražnje ilegalnih proizvoda za koji mislim (ali ne tvrdim) da vuče trajni ban - pročitaj pravilnik.
 
14.08.2015
1
0
1
58
Ja vas SVE molim, da mi unapred oprostite ako ne postavljam pitanje na pravom mestu.. Pored bezbroj problema, posebno zdravstvenog stanja nikakvog ono se drastično pogoršalo i nisam u stanju da ovaj beskraj foruma pregledam i nađem pravo mesto. Ukratko: za 0.34g "biljke koja podseča na marihuanu" :) tužilac je tražio ni manje ni više već 3g zatvora, 6m uslovno. Bitno je reći i ovo: PRVI put, starija sam žena..u tom momentu 54g... nikad ni prekršajno osuđivana. Veštakinja, do koje sam došla preko advokata, koja je, za razliku od 99% ostalih veštaka, redom mufljuza i jajara neverovatnih..izuzetno cenjena i sudije je (straho)poštuju izuzetno, navela je u svom nalazu, da je kazna besmislena blabla...i da ona predlaže umesto nje MERU lečenja sa slobode, pri čemu naglasivši da zbog posebnih okolnosti (da ne dužim) je itekako bitno da se mera upravo sprovodi SA SLOBODE. Bilo je mnogo komplikacija, tokom silnih pokušaja da stupim u kontakt sa lokacijom gde je potrebno da se pojavim, tj pojavljujem..(ista žena, rekla mi je da će to biti otprilike ..odem 2-3 puta..pro-forme me vidi psihijatar na tom odseku ustanove...i onda taj doktor/ka šalje sudu nekakav izveštaj da sam "odradila" meru i da za lečenjem tj posetama nema više potrebe.) NEDELJAMA I NEDELJAMA pokušavam da "uhvatim" dan kad sam za to fizički sposobna pre svega, i odem. Radi se o tzv. "sudskom odseku" pri bolnici "Laza Lazarević". Inače, najveća tragikomedija je u tome... o Bože...što sam, možda sveukupno u životu, svarila možda 20 bxni.. ne celih naravno, pala bih u nesvest..:zvezda::...MEĐUTIM...poslednjih meseci, a intezivno od poč. februara bolest (neidentifikovanado tada, vukla sam se s tim stanjem jedno 3 god.) krećem da ispitujem, još je haotična situacija i 5 različitih dijagnoza ili pretpostavki... u jednoj se jasno pominje malignitet (kostiju), i vi te bolove, većina, ne možete da zamislite. Sama sam potpuno..nikakva pomoć niotkud...sama, ali ipak imam društvo, mog vernog druga psa Kastra, i sam je star i bolestan i nonstop pod lekovima, debelo plaćam uglavnom kojekakve skotove sa oglasa za ispomoć za njega, šetnje itd. Na CBD ulju sam već skoro 2 meseca, i naravno da ću i ostati, pomoglo je, vidno..generalno. Ali "najučinkovitije" sredstvo, kada me samo sat,dva nakon jedva postignutog sna probudi ali nezamisliv bol, na nekom delu kosti, poput npr potkolenice gde mislite da vas spolja i iznutra udara iz ve snage hilti bušilica..bolovi za vrištanje...pukim slučajem sam ga otkrila, to je svega 3-4 max 5 dimova bxne...to momentalno ne ukloni nego OTUPI bol, da se može oo itekako odahnuti. NARAVNO da sam tome pribegavala... po potrebi. I naravno da imam sada sigurno THC u sistemu. AKO..AKO je IKO..imao identičnu meru poput moje, i identičnu ustanovu, i odsek u njoj gde treba da se javlja...može li da mi kaže, da li je baš onako "nonšalantno" i "pro forme"... ili pak ozbiljnijer, konkretno me interesuje, da li se prilikom tih kontrola vrše TESTOVI? Jer, ukolo DA - to bi bila fatalna priča za mene. Više me jede šta bi bilo sa mojim Kastrom...Bojim se upućivanja, tad, na prinudno a ne sa slobode, što je kako sam načula full 6 meseci Drajzerove. Za mene, koja sam sve ali ne "duvač"..ok da..ali baš baš rekreativac..a sada..objasnila sam - radi spasa. SVAKO IZVINJENJE SVIMA UNAPRED NA OPŠIRNOSTI...MNOGO SAM POD PRITISKOM..NE BIH OVOLIKO INAČE
 
21.05.2018
5
1
3
29
Drugari, ovako, 0.78g za licnu upotrebu.U izjavi stoji da sam ne zaposljen, da nisam priznao od koga sam nabavio jer se plasim za svoju bezbednost itd...
Imam 2 pitanja, koja ce kazna biti u pitanju?
I da li ce kazna stici odmah nakon izjave inspektorima, ili ce mi prvo stici poziv kod prekrsajnog?(I koliko vremenski je potrebno da stigne)

Takodje mi je prvo delo.
 

Semasema asa

Aktivan Član
13.03.2021
76
797
83
44
Inspektori vise nemju sta sa tim sad ces dobiti od javnog tuzilastva poziv i sa njima ces se moci dogovoriti da platis 100hiljada u humanitarne svrhe dobices u par rat netreba ti advokat to je ako si iz srbije
 
12.07.2019
9
16
3
31
Zdravo ljudi,
Imam samo jedno pitanje, mozda je glupo ali vredi znati.
Da li moze policija da nadje paketic i da utvrdi na osnovu otisaka prstiju ciji je, tj da podnese prijavu?
 
05.07.2022
1
0
1
24
Ako u kojem slucaju upadnu na pretres i nadju mi 2 biljke koje jos nisu procvetale, tj tek su oko 2-3 nedelje stare, da li mi je izlaz iz optuzbe to sto jos nema ploda, odnosno nema nicega sto je zakonom zabranjeno?
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
@underkaver teško.
Za početak nisu deca, jasno bi im bilo šta radiš.
Takođe, čak i u vegetaciji kanabis ima određeni % THC, nisam siguran ali verujem i da prebacuje 0.3% (ili koliko ono beše) što je zakonom propisano za industrijsku.
Na kraju ako ti uđu na pretres, nisu došli na kafu - ne ide se bez dovoljno skupljenih informacija, naloga itd
Ne računaj uopšte na tu opciju.
 
21.05.2018
5
1
3
29
Drugari, ovako, 0.78g za licnu upotrebu.U izjavi stoji da sam ne zaposljen, da nisam priznao od koga sam nabavio jer se plasim za svoju bezbednost itd...
Imam 2 pitanja, koja ce kazna biti u pitanju?
I da li ce kazna stici odmah nakon izjave inspektorima, ili ce mi prvo stici poziv kod prekrsajnog?(I koliko vremenski je potrebno da stigne)

Takodje mi je prvo delo.

Danas sam bio kod javnog, rekao mi je da ce mi kazna biti uslovna, da nece biti novcane...
Sta to znaci?Neki mi kazu nanogicu, a neki kazu da cu biti samo na uslovnoj.
 
27.01.2016
185
237
43
59
Uslovna kazna znači da u nekom vremenskom periodu (nekoliko mjeseci, godinu dana ili više) ne smiješ napraviti nikakav prekršaj.
 
21.07.2022
2
0
1
28
U slučaju da me uhvate zanima me da li se stvarno ide u zatvor zbog posedovanja vutre? Da li se samo plati kazna ako je oko 1g za punoletno lice ili odmah tvorza? Šta ako je više od 1g? Hvala
 

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
80
262
53
29
Samo nemoj nositi u paketima , znaci ako imas 5g kod sebe nek bude 5g a ne 5 paketa po 1g...u BiH, ako nisi prije imao problema sa zakonom ide uslov 3-6 mjeseci mislim da je i u SRB tako. Kako god neces u zatvor sigurno zbog par grama vutre :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tupezasuke