Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
80
262
53
29
Pa, nije bas da je dekriminalizovana, tako se postupa sa vecinom gudre ako su male kolicine tj. Za licnu upotrebu. Jer nema mjesta po zatvorima za “narkomane”, tamo trpaju samo dilere
 
25.07.2022
3
0
1
24
E ovako, pao sam u Srbiji sa bruto mase 0.54g, pola dzoka je bilo. Inace imam 19 godina i student sam. Zvali su me iz policije i rekli mi da odem tamo zbog uzimanja otisaka prstiju i slicnog. Znaci forenzicari su me zvali. Sad zelim da pitam da li je normalno da za toliku kolicinu pokrenu takav slucaj, i kolika kazna moze biti.
 

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
80
262
53
29
takva je procedura, kao i ovaj gore slucaj trebalo bi biti 3-6 mjeseci uslova, bices pozvan na sud bla bla izrecena uslovna kazna i to je to, novcane kazne nije bilo?
I bices u registru "korisnika" opojnih droga tako da ako te igdje legitimisu i provjere u "sistemu" vjerovatno ce te roviti :D
 
25.07.2022
3
0
1
24
Citiranje bez potrebe. Preporuka citanje https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Hvala na odgovoru. Nije bilo nikakve kazne jer jos nije doslo do suda.
 
Poslednja izmena od urednika:
27.07.2022
1
0
1
23
Pao sam sa 1.8g marihuane,bio sam priznao sve sad treba idem u tuzilastvo za oportunitet,mislim da je kazna 60k.Zanima me da li ce to da utice na radnu vizu ili ako zelim da radim negde drugde tipa Evropa,Amerika,Kanada jel ima neko iskustva jel neko probao da se aplicira nakon pada.Znam da necu imati krivicni postupak kad platim,i da se brise posle nekoliko godina,ali opet ostaje mupu zapisano u fajlovima ne znam da li trazi to Amerika i Kanada kad se apliciras ili Evropske drzave. Da li se brise posle nakon nekoliko godina iz operativne evidwncije?
 
21.05.2018
5
1
3
29
Pozdrav drugari, ponovo ja, ovog puta mi je stigao poziv za 'glavni pretres', sta to znaci?

I na dnu tog papira pise "na osnovu cl.500 st.1 6.3KP-a predlazemo da se okrivljeni proglasi krivim i da mu se izrekne uslovna osuda tako sto ce se utvrditi kazna zatvora u trajanju od 3 meseca sa rokom provere od godinu dana"

Sta znaci ovo, zatvor ili??
 
25.07.2022
3
0
1
24
Update:
Dobio sam poziv od javnog tuzilastva da se pojavim u prostoriji osnovnog javnog tuzilastva, i to mi je stiglo od zamenika javnog tuzioca.
Ukratko pao sam sa 0.54g bruto mase.
 
03.09.2021
2
1
1
24
Zdravo ljudi,ovako zanima me vase misljenje!2019 godine sam uhvacen sa 3.4 gr vutre dobio sam 70soma ali posto nisam platio dobio sam uslovnu na 2 godine.Peoslo je 1godina i 9 meseci i opet sam uhvacen sa 3 gr vutre i dobio sam 35 soma.Posle 6 meseci od tog incidenta imao sam pretres i nadjeno mi je 10 semenki koje su odnesene nw vestacenje i koje su procenjene na udeo od preko 65% thc kada bi nikle biljke iz njih.Vodim se pod istragom izgleda,nzm stvarno u pitanju je clan 246 ne 246a i wdvokat s kojim sam izlazio na sudjenje je debil matori.Ja sam za semenke rekao da jeste potvrdjujem da su nadjene kod mene u sobi na polici u alu foliji ali da nisam imao namera da ih sadim niti prodajem jednostavno da su te semenke iz paketa koji sam ispusio i zaboravio na njih da su uopste tu.Zamenik javnog tuzioca mi je rekao da mogu da dobijem od 3-9 godina i da mozda i moj predmet ne ode toliko predaleko ako sudija zazmuri na oko jer je olaksavanjuca okolnost da sam ja 2 puta pre toga hvatan za svoje potrebe i da sam priznao da sam aktivan konzumirac i uzivaoc marihuane.Proslo je 4 meseca kozda i bise i jos nista ne stize,nzm cemu da se nadam da li da bezim preko ili da cekam koje je vase misljenje,hvala.
 

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
80
262
53
29
moje misljenje je da ce svaki sudija da zazmuri, realno to je smijesno... vjerovatno su kontali da ce da ti nadju kuci pola kile i onda da te dobro ::sex:: za sve, a posto su nasli samo sjemenke mogu da ga duckaju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ironymous
03.09.2021
2
1
1
24
Znate kako drugari,ja sam vam zahvalan iskreno,i ja misli da je smesno jer je totalno nelogicno prvo ta vutra je bila neka domaja da udeo preko 65% th je smesan brt ja ne verujem,drugo za moju izjavu vezano za menke nisam dobio nikakv papir iz supa,znaci nzm stvarno.Drugar ima drugara u bg koji radi u murijinpa ce on danas preko mog jmbg da proveri za mene da li sam pod istragu da li mi sleduje zatvorska kazna jer se to tamo sve vidi,videcu sta je i kako ali glupo je to ako mene presude fazon 3 godina a ja necu da budem tu negonpribegnem meni senkwzna menja onda na maximum godina da bi zastarivanjente iste bilo duze nacinako je 3 i pobegnem menjaju na 9 godina a ja moram da bude negde 5 godina preko da bi zastarelona ako je kako ovi u prokuplju kazu od 3-12 ionda janmoram negde da budem preko 15 godina da bi mi to zastarelo,smesno je i nerealno,devojka ima da mi jebe mater
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daktilograf
15.10.2022
1
0
1
22
Pozdrav svima,
Pre godinu dve su me priveli za 20g trave osudjen sam i platio sam kaznu oko 45-50 soma. Medjutim pre par dana su me priveli za buxnu oko 2 g sa sve duvanom. Šta da očekujem. Nisam na uslovnoj, ali mi je isto delo tacnje povratnik sam. Da li je neko imao slicna iskustva da me malo raspolozi posto sam se opasno ubedačio da ću da zaglavim tvorza.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
posto si cist (nemas uslov) ne mogu ti nista. 2g spada pod licnu upotrebu a to spada u prekrsaj...
mozes da ocekujes da ce ti opet lupiti novcanu kaznu.
 
29.09.2022
34
44
18
37
guglao sad clan 246 i pise da je za uzgoj maka i vutrice minimalna kazna od 6 meseci, nisam u toku, znaci smanjili kazne?
ps. ako je verovati mupovom sajtu :)
nisam naso za pecurke, verujem da je isto ko za vu?
 
08.07.2018
1
1
3
57
Nisu smanjili, pogledaj KZ na nekom pravnom portalu, nijedan stav u tom članu nije ispod dve a ide do 15. Važi i za curke.. I nikad ne veruj muriji, pa ni njihovom sajtu
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesa23
29.09.2022
34
44
18
37
Ne verujem zato sam i napisao ovo u ps. A siguran sam da je smanjeno bilo bi price na forumu tj u ovoj temi o tome.
a da pise na mupovom sajtu pise pa eto jos jedan razlog da se plavim svinjama ne veruje. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pečeno pile