Da li je moguce praviti CBD ulje od industrijske konoplje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne razumem bas najjasnije zasto u pitanju stoji s obzirom da nema thc-a moze li se praviti cbd ulje. naravno da moze, pa za cbd ulje ti ni ne treba thc nego ekstrakcija cbd-a :)
 
09.05.2015
25
5
3
36
zato sto su mi neki ljudi predglagali da pravim cbd ulje od vrste koja ima visok % CBD a mali % thc , npr CBD CREW banke. Sada posto sam siguran da mozze od industrij gruvacu od nje. Ne sadim nista, manje kosta i cisto CBD :)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Industrijska konoplja sadrži do 0,3% THC i oko 1,3% CBD tako da bi samo izgubio na kvaliteti ulja. Istina je da se može dobiti ulje iz cvijeta industrijalke i da je zdravo i ljekovito, ali daleko od ulja hibridnih sorti koje se koriste za liječenje određenih bolesti. Dovoljno je reći da ulje od cvjetova industrijske konoplje vrijedi najmanje 10 puta manje od ulja hibridnih sorti pa ti sve bude jasno.;)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Znam da se za masažu koristi hladno prešano ulje iz sjemenki koje možeš kupiti u gotovo svakoj bolje opremljenoj apoteci. Koliko je dobro za bolove u leđima ne znam, ali znam da hrani kožu. Za bolove u leđima bi trebao uzimati ulje cvijeta oralno. Sve zavisi zbog čega te bole leđa. Uz sve to u zavisnosti šta je upitanju i raditi neke vježbe ili uzimati pored ulja još neke stvari. Mislim da samom masažom cvijetnim uljem nećeš dobiti ništa. Ali da sačekamo šta imaju reći stručniji ljudi iz medicinske podrške. I pokušaj sa efektom SAMSUNG-a.;)
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Evo da i ja nešto napišem, jer več neko vreme pratim forum, pa treba jednom početi i pisati :)
Prošle godine sam imao industrijsku konoplju koju sam jako ljepo njegovao :)
Vadio sam muškarce, da mi ne oplode ženke, to mi je donekle i uspjelo, naravno i topirao sam je da mi ne ode u nebo :)
Napravio sam i ekstrakt i iz znatiželje slao ga na analizu. Rezultat: 57% CBD i 3% THC
I vjerujte ova kombinacija mojim frendovim pomaže kod nekih problema, tako da može takozvana "industrijska konoplja" pomoči i u medicinske svrhe.


Pozdrav iz Slovenije ;)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Evo da i ja nešto napišem, jer več neko vreme pratim forum, pa treba jednom početi i pisati :)
Prošle godine sam imao industrijsku konoplju koju sam jako ljepo njegovao :)
Vadio sam muškarce, da mi ne oplode ženke, to mi je donekle i uspjelo, naravno i topirao sam je da mi ne ode u nebo :)
Napravio sam i ekstrakt i iz znatiželje slao ga na analizu. Rezultat: 57% CBD i 3% THC
I vjerujte ova kombinacija mojim frendovim pomaže kod nekih problema, tako da može takozvana "industrijska konoplja" pomoči i u medicinske svrhe.


Pozdrav iz Slovenije ;)

Da nebi bilo zabune, tu se radi o koncentratu i koncentraciji , dva pojma. Nisi napisao koju kolicinu ulja si dobio i od koje kolicine cvjetova. Ako klasicna industrijalka ima do 1-1,5% CBD-a u to bi znacilo da ti treba pun kufer za malo ulja niskog postotka.
Usporedbe radi, prosjecni thc hibridi imaju oko 18-19% thc-a , a ulje koje se dobije od njih ima nekih 90-ak % thc-a ...
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Najbitnija ti je kvaliteta cveta, ja imam cvet bez sjemena, bez stabla i bez onog velikog lišča, pure flower :) iz takvog materiala dobivam od 30-35 grama ulja iz kilograma industrijske konoplje.
Po analizi je u takvom ulju 57% cbd-ja i 3,5% thc-ja
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Vjeruj mi % vrlo dobro štima ;)
Nisi dobro gledao prodaje se i do 30%, a naj komercialniji je oko 4-5% jer je i cjena dostupna večini ljudi.
Problem kod velikog % cbd je THC, jer je dozvoljena granica 0,2 nekdje 0,3% pa tako moraju ekstrat razrjeđiti sa nekim drugim uljem da dođu na tu granicu, automatski tako pada i % cbd-ja...
Ja bi ga morao 10 puta razređiti da bi doša na 0,35% thc in onda bi imao 5,7% cbd-ja u ulju....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
27.02.2017
4
1
1
46
..čekajte malo sada..nije mi jasno sasvim. Dali se više dobije CBD od npr. kg industrijske ili od kg indijske npr. sa nekim hibridom sa malo THC. Tko to točno zna? Znači pričam o cvijetovima i listovima tamo se nalazi CBD i THC kolko sam naučio :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Industrijska ima 1-2% cbd-a ali nema thc-a a neki dobar cbd strein ima i preko 10% pa na vise ali uvijek ima i par posto thc-a i time ulazi u zabranjenu zonu zato se koristi industrijska za ekstrakciju legalnog cbd-a
 
27.02.2017
4
1
1
46
Ok znači više CBD (ali i naravno THC) ima u indijskoj konoplji ovisi o sorti. Znači npr kg industrijske (cvijet) je slabija stvar od kg indijske (cvijet+listovi). Slabije i manje ulja se dobije jel tako..sorry možd je to nekom glupo al lječim se od depre i vidim da CBD pomaže probao čaj...
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Slabija kako gledaš, ako želiš velik postotak cbd-ja i mali postotak thcja (šta je dobro kod depre...) onda je industrijka bolja opcija, jer kad češ praviti ulje od medicinskih cbd sorti postotak thc-ja će ti biti veči (8-12% thc-ja).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
27.02.2017
4
1
1
46
ok hvala dečki.
ha čuj neki kažu indica neki sativa pak treći industrijska aj ga znaj....al mogu reći kod depre CBD funkcionira...probat ću sve pa vidjeti...
mana je kod industrijske šta ti treba pun kufer cvjetova 5-6kg da dobiješ dosta ulja...zato dvojim pitam.ok jasnije mi je sad.