Od ove godine uzgajam industrijsku konoplju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nadam se da nisam fulo temu....
povrh mene u brdima sam nanjušio 3 jutra zemlje uz jednu bilogorsku rijeku, samo korito, nikad nista nije sadjeno tu, samo livada raste....
vlasnik kaze ako hoću da će mi iznajmit to ali kaze da jel ja znam koliko vode bude u proljeće tu na tom polju, kad izlije korito i poplavi polje...
e sad, kako je proljece koje podržava poplavu ipak period dosta kratak, smatram da je bas ta zemlja dobra jer ima zalihu vlage uz rijeku koliko god treba...
isti vlasnik misli da je nemoguće kaže tamo saditi ista osim rize, ili kaze mozda ja znam da je konoplja ko riza...ipak smatram da malo pretjeruje s vodom, prolazim tamo često i nikad nisam vidio da pliva teren, bude jako mokar ali da je ko jezero ne, ili bara...ja sam nekako mišljenja da se baš to polje treba zasaditi ind., samo kad se ta voda malo povuće, tu bi biljke trebale napast s rastpom ko NATO u siriji...
moguće da mi bude kompleksnije zasijat, posadit, upikat, ali kad krene, nevidim problem, taman da i poplavi polje dok je biljka pola metra npr., pardana cure ce bit na polu hidroponiqi piće dalje kako vrijeme ide....
taman da i kasnim 20 dana sa startom, ta vlaga i voda mi kasnije moraju samo pomoć....

ima ko napušen da ima neka iskustva s ovim pi_darijama, ili neko nadimljen da ima nešto pametno da nadoda??? :razvaljen::
 

kipo

Aktivan Član
14.02.2017
309
3.576
143
Pozz, mene zanima dali postoji minimalna povrsina zemlje na kojoj se mora obradjivat? Zemlja mora biti u osobnom vlasnistvu, ili se ona moze iznajmit? Hvala!
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
tvoja pitanja i nisu bas misterij nekakav, samo treba čitat...ako nisi na ministarskom sajtu bio onda te bas i nezanima, a zaista sve piše....
čak i kod nas postoje teme oko toga, na google da nepricam da nema sanse da dobis podatak...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and kipo

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Bivši narcomani:smoke:, po modernom medicinari, bio io juče na CROAGRO sajmu, malo da, jelte, čujem neš pametno, nemoguće sad da sam ja najpametniji, pa reko da neki utisak okinem na forum za sve vas koji ste spriječeni bili, zbog kojih je ostalo 50 sjedala, više od pola dvorane, prazno...:ajnstajn:

Na teren smo krenuli moj jedan brđan i ja.....on neke eko sibirske borovnice, brusnice, a ja napad na na konoplja temu, nisam se pomako na tu temu već dugo, reko ima da me onesvjeste tehnologijom, modernim, ministarstvo ima da rasturi s predavanjem....kad ono, kruta kifla na suhi anus na silu, tako mi je teško bilo slušat ženu iz ministarstva, staro predavanje bar 2 god., daje krive info. ili stare, potpuno nezainteresirana, kad sam pokušao nešto pitati i obrazložiti, tajac, diže se neki lik i kaže da će on meni posebno poslje objasnit....na samom početku je započela sa rečenicom kako je predavanje jedno te isto skroz, što sam kasnije i razumio koliko nebuloza spominje žena...zatim druga stvar sa naglaskom na negativu, oni, poput mene, koji su došli radi sadnje konoplje "one", i slično...reko ajde, melji ti, kad sam tu slušam...dok nije u pola 6 rekla da svi koji misle bez sušare sadit konopju, ili ne plaćat posebnu sušaru za konoplju, e onda sam se digo i kreno van, da negubim vrijeme na kameno doba mozak...
sreo slovence neke, neznam radi reklame dali da pišem koga i otkuda, cool ekipa, ljepo se narazgovarali, puno mišljenja dijelimo, čuo sam dosta bitnih stvari o samim strainovima koji se smiju, sade, kod nas, sloveniji...probao neko ulje koje i nema bas u prodaji, ismijali se, izgrlili i gas lagano doma...
mislio sam da budem sreo nekog od ekipe koja je sadila ove god. no nisam, posjećenost nije baš bila neka....
nisam uspio ni ove svoje mega proizvođaće vidjet, 2 najjača u državi....onako, kao da je taj segment ohladio, hektari, sjemenke, ulje...
kako sam izlazio iz dvorane lagano nadrkan, odma počnem rotirat po prostoru trazeci bas taj stand koji sam krajickom oka vidio pri ulazenju....
kako sam se okrenuo, lik me pita, hej, bok, tebe sam vidio unutra, i? smajl, šta kažeš? opet smajl, tako da ekipa ozbiljna skoro da kopča, skenira braću po krvi i udahu...
kako je razgovor krenuo, uključio se i vlasnik, nabrzinu poderali 307 tema, od klijanja, masivnog, trihoma, sazrijevanja, osjemenjivanja...još par smaljova, on vadi penkalo, kaže ajmo na probu, smajl i gas doma....ubo sam kalendar od njega sa ljepim fotkama, ako kaže vrhovništvo da smijem dić sliku koju, može...

kao netko ko već dosta dugo sadi sebi, razumijem biljku dosta, mogu reci da je ipak koncept nekoliko stotina biljaka strateški problem, a ne sad jel znaš ti, mora se to i izvest...
neke sam stvari čuo od njih prvi put, većinu sam znao, svakako smatram da je ekipa hvale vrijedna...
ostalo sajam ko na gripi svi, štand ministarstva nema znanja ni o tome šta jede krava a ne nešto ozbiljnije, obično hostesiranje...nedo bog da neš pitaš, ovaj moj skrenio s tim eko nasadima s ministarstvom, koda sadi koku sa bijelim kristaliziranim listovima...

ugl., ako usporedim sebe i svoj stav o ind. nasadu za proljeće prije i poslje slovenca, mislim da sam lagano optimističniji...
:)
takoer mi je slovinac reko da se kod nas sprema promjena zakona o konoplji, i da će i taj biti bolji od slovenskog, te kako je i sada naš postojeći kao bolji...
dali je mislio da će biti reguliran medicinski uzgoj uskoro , neznam, no promjena ce biti...
dimno...:vutra::joint2: