Od prehlade do ebole

Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
Prijatelj Foruma
16.10.2009
3.115
5.996
298
51
Selim ovdje da ne zatrpavamo temu koja je namijenjena vijestima, uz želju da olakšam dušu jer mi je preko glave covid panike, i u želji da podijelim svoja iskustva sa zdravljem i održavanjem istoga.

Lako se praviti frajer jer vjerujes da ti covid 19 ne može nista :)
Ispada da je steta sto umjesto Covida19 nije startala Ebola :)
Bas me zanima onda, sta bi govorilu o cjepivu :D
Kod Ebole krvaris i na nos i na usta :D I nema ti spasa :D
Covid je maciji kasalj, pa se pravimo malo frajeri :D

Vjerujem da mi covid ne može ništa i da ću ga sigurno preživjeti, jer vjerujem u svoj imunitet. Vjerujem u svoj imunitet jer ga aktivno gradim.
Da odmah pojasnim, ne mislim da sam neko čudo i super-human, upravo suprotno, mislim da ovo SVAČIJE tijelo može, i upravo zato ovo i pišem, da pomognem razbiti vjerovanje kako su ljudi na neki način evolucijski zakinuti i pa im tijelo ne funkcionira bez znanstvenih novotarija koje nam se prodaju pod normalno i nužno.

Ljudsko tijelo je najkompleksniji i najmoćniji biokemijski stroj u nama poznatom svijetu i sasvim sigurno može stvoriti odgovor na bilo kakav vanjski uzrok bolesti (zaraze bakterijama, virusima i gljivicama)(teška trovanja su kategorija za sebe i često su prebrza i prejaka za tijelo pa bih u tom slučaju posegnuo za protuotrovom ako postoji. Naravno postoje slučajevi jako razvijenih pojedinaca koji su u demonstrativne svrhe pili otrov da pokažu kako su njihov um i tijelo jači, no do toga je jako dugi put)

Mogao bih se sad zapetljati u teoriju i objašnjavanje, no to nema smisla jer ionako nisam biolog ni biokemočar, pa ću radije sve objasniti na svom primjeru, u nadi da još nekog inspirirati da se doista pobrine za svoje zdravlje.
Ono što je ključno je da imunitet u najvećem dijelu dolazi od zdrave probave, odnosno zdrave crijevne flore.
Druga ključna za dobar imunitet je period gladovanja u danu, da organizam ima vremena za reciklirati i izbaciti ono što je staro i štetno, umjesto da po cijele dane bude zatrpan probavljanjem hrane. To je zato jer jetra vrši obje funkcije, sudjeluje u probavi, asimilaciji i pohrani nutrijenata (uz druge probavne organe, naravno), te eliminaciji odnosno čišćenju toksina iz organizma i recikliranju mrtvih stanica. Štos je da ne može oboje istovremeno jer se odvijaju drugačiji kemijski procesi za različite funkcije, a i sama probava troši dosta energije.

Moja pravila su:
Jako rijetko jedem meso - pogotovo crveno, jer se probavlja jako dugo, nekad i danima, pa tako zatrpava probavu, a često je i upitne kvalitete. Zato meso jedem jako rijetko, i to u pravilu sitnu ribu iz ulova, divljač, ili janjetinu koja je odrasla na paši. Ponekad se izguštam u suhom mesu, nisam mazohista pa da se mučim ako mi zamiriše slanina na stolu.

Mliječno isto izbjegavam jer su krave danas dobrim dijelom hranjene silažom od žitarica što je jako loše za njihovu probavu i imunitet pa je takvo mlijeko nezdravo jer sisavci preko mlijeka prenose imunitet mladunčadi, plus anaerobno fermentirana silaža ima loše gljivice u sebi koje stvaraju aflatoksine (sjećate se priča o tome na TV-u pred par godina, naravno nije bilo riječi o tome odakle toksini u mlijeku...)

Kupujem kvalitetno voće i povrće, iz poznatih izvora. Umjesto da npr kupim novi telefon za 500e, radije dodam te pare budžetu za hranu. (Naravno, sve je stvar osobnih izbora i prioriteta, ovdje navodim svoj primjer)

Alkohol je jako veliki neprijatelj imuniteta, pogotovo nekvalitetna pića. Srećom živim na selu, pa čak i dok sam pio i oblokavao se, uvijek mi je bilo dostupno dobro domaće vino. Sada je i to povijest, popijem ponekad dobru rakiju ili čašu crnog vina, možda jednom mjesečno...
Jako je dobro barem jednom mjesečno postiti (barem jedan dan bez hrane, samo voda i detox čajevi). Tko može neka potegne dva-tri dana, ionako je prvi najteži, a što dulje izdržite, bolje za vas.

Tuširam se hladnom vodom, kupam u izvorima i ledenim rijekama zimi, radi čuda za imunitet. Uz to radim i Wim Hof-ovu metodu disanja.
Za kraj, mentalni stav. Znanost bi rekla Placebo (i Nocebo) efekt, odnosno mind over matter. Kako radi? Jednostavno - zamislite neko ugodno iskustvo koje ste doživjeli? Kako se osjećate? Dobro? To je zato jer vaše tijelo proizvodi kemiju koja čini da se osjećate dobro (hormoni). Isto vrijedi i za uvjerenja o vlastitom zdravlju. Uvjerite sebe da vam je imunitet jak i tijelo će stvoriti kemiju potrebnu da i bude tako.

Ako se nečime i zarazim, odmah radim post od 3 dana i to je riješena stvar.
Mišju groznicu sam prebolio u tjedan dana, s tim da su mi jači simptomi trajali 2 dana i još par dana su me boljeli bubrezi, i nakon toga sve opet normalno. (Post od 3 dana i ekstrakt brezove gube+puranov rep (2vrste gljiva, pisali smo o njima u zasebnoj temi))

Prehlade i gripe nisam imao godinama, viroze i druge uobičajene zaraze isto dobivaju 0 bodova.

Jedino kod zaraze boreliozom sam posegnuo za kemijom jer je moguće da je umjetno stvoren parazit (neki izvori tvrde, s namjenom kao bio-oružje). (Pogledajte dokumentarac under our skin, ne tvrdim da je tako, nego puštam prostora za slučaj da ipak je istina i igram na sigurno)
Tu sam dobio propisano 30 dana terapije antibioticima, naizmjenično doksiciklinom i azitromicinom (sumamed). Počeo sam doksiciklinom i nakon tjedan dana mi je tijelo reklo "dosta otrova" pa sam prestao nakon što sam povratio 3 uzastopne doze. Nastavio sam tinkturom od dragoljuba i ekstraktom brezova guba+puranov rep uz 2x po 3 dana posta u razmacima od tjedan dana. Testiranje je pokazalo da sam riješio infekciju.

Za kraj, da bude jasno, ne savjetujem ikome da proba liječiti bilo kakvu akutnu bolest na ovaj način dok nije dobro zakročio putem kojim sam i sam krenuo(putem razvoja svog tijela i duha prema punom potencijalu koji nam je rođenjem dan), jer to se gradi više godina i traži da dobro posložite svoje prioritete i prilagodite životne navike.

Jolly Joker

...u džungli na sred okeana...
Poznanik Foruma
14.10.2010
476
2.655
143
Slažem se sa svime što si napisao. Svaka čast za takav rad na sebi! :clap:: Trudim se i sam sve to raditi, iako nisam još na tom nivou.

Ja i žena smo oboje prošle godine imali boreliozu. Kad sam krenuo proučavati šta je to u stvari, usrao sam se od straha. Srećom, do žene je stigla knjiga od Wolf-Dieter Storl-a o tome baš u to vreme pa smo sve rešili za 3 nedelje većim količinama raznih tinktura.

Moram pogledati ovaj dokumentarac što spominješ.

Pozdrav i sretno ka punom potencijalu! :respect:

Jolly Joker

Poznanik Foruma
14.10.2010
476
2.655
143
Pustio sinoć ovaj dokumentarac što si spomenuo ali sam zaspao nakon 5 minuta... :D Ovih dana sam sam u kući a posla preko glave tako da ceo dan sečem drva, najedem se, pustim nešto na kompu i zaspem. Ovo jedenje jednom dnevno mi je glavna promen u dijeti kad sam sam. Ne da krivim ženu kao neki :p ali lakše mi je uhvatiti ovaj ritam kad sam sam.

@metalmaniac u kom periodu jedeš? Ja inače ne doručkujem i jako retko ručam ali uveče mogu pojesti ko normalna osoba za 2 dana... :D

Inače, našao sam ove tinkture koje sam koristio pa reko da podelim šta je, s obzirom da je sezona krpelja. Ja ih skidam svakodnevno sa sebe pošto sam uglavnom bos i polugo... :D

Napisaću latinska imena jer mi se ne da tražiti kako se kod nas zove a i prvu koju sam probao prevesti je bila "Šumska češljugovina" za šta ja nikad u životu nisam čuo a verujem i većina... :D

Cryptolepis sanguinolenta, Dipsacus fullonum, Polygonum cuspidatum, Scutellaria baicalensis i Sida Acuta. Inače sve su bile od neke kompanije lymeherbs koja ima još puno tinktura za borbu protiv borelioze.

• Sviđa mi se
Reactions: Badi and Palac

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
Prijatelj Foruma
16.10.2009
3.115
5.996
298
51
Dipsacus Fullonum je i meni poznata kao češljugovina, moja majka je koristi već godinama nakon što joj je doktor propustio dati pravovremenu terapiju (***** obični, krpelja je pokupila u parku u toplicama na rehabilitaciji nakon operacije kičme, i na to ju je ovaj nazovidoktor otkantao i rekao da glumata jer ne želi na posao, još joj propisao antipsihotike, što sam joj ja "zabranio" da uzima).
Imala je teška oštećenja živaca i zglobova ruke i konstantnu oteklinu pola godine. Nakon što je počela sa tinkturom korijena češljugovine, oteklina je splasnula kroz koji mjesec i funkcija šake joj se vratila skoro u potpunosti. Sada tinkturu pije povremeno, kada osjeti da je "kljuca", pa napravi kuru od 2 tjedna.

Trenutno jedem kad stignem jer imam bebu od mjesec i pol... :D
Inače ne doručkujem, nego mi prvi i najveći obrok bude između 11 i 15 sati, ovisi koja sam smjena na poslu, i još jedan manji navečer do 8 najkasnije. Izbjegavam jesti prije spavanja jer se tijelo ne odmori i ne regenerira kako treba ako preko noći probavlja hranu, a i ujutro imam osjećaj jake gladi ako zaspem sa punim želucem.

Poslednja izmena:

Jolly Joker

Poznanik Foruma
14.10.2010
476
2.655
143
Eto vidiš, onda je ipak do toga što je moje interesovanje za divlje biljke počelo tek kad sam otišao iz Srbije pa sve tražim na engleskom. :D Biljka sama po sebi mi je poznata ali nikad nisam naš naziv za nju znao do sinoć.

Inače, pogledao sam dokumentarac negde do pola ali me umor opet savladao. Sve što sam video je i ovaj Nemac u knjizi pisao. Pogrešna dijagnoza i to da je borelioza možda uzročnik raznih bolesti tipa alzhajmera, parkinsa, MS-a, itd. Samo što je on više naglašavao to da antibiotici mogu napraviti veće sranje ako ga borelioza preživi što se često i desi. Vidim da ovi doktori koji uspevaju antibioticima to rešiti daju ogromne doze dosta dugo. Koliko vidim po tvom primeru, tinkture pomažu itekako, čak i kad bolest uznapreduje. Ja generalno nisam pobornik antibiotika jer smatram da oslabe i nas, dok ove sve tinkture rade više na jačanju imuniteta pa telo sve samo reši.

Večeras nastavljam dokumentarac. U svakom slučaju, dobar! :thumb:

Jolly Joker

Poznanik Foruma
14.10.2010
476
2.655
143
Evo odgledao ostatak dokumentarca. Jedina "nova" informacija u ostatku kog sam danas pogledao je bila korumpiranost doktora ali to me nije ni malo začudilo, za to bar mi sa vutre znamo. Ili bar sam mislio da znamo, dok nije ova gripa počela...

Nego, otkud ti ovo da je veštački stvorena borelioza? Nisam to video u dokumentarcu, ili nisam dobro obratio pažnju. Moguće da sam i prespavao... :D

Sad primetih ovaj edit u vezi klope. Ja imam osećaj da mi je ovo prejedanje uveče još jedina stvar koju bih morao promeniti što se tiče ishrane. Nemam problem sa tim da se budim gladan, ali mogao bih jesti uveče bukvalno do momenta kad mi se oči zatvaraju... :D Evo upravo večeram. I nije mi problem čitav dan ništa ne jesti ali uveče me nešto uhvati i onda udri! :D Što je najgore, zaspao sam već i probudila me misao da imam šporet upaljen i da moram ustati da to ugasim i jedem... :D

Edit: Čestitke na bebi, da je živa i zdrava, a za dijetu ćeš lako! :D