Od trave ispadaju zubi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Naravno da se problemi javljaju kod ceste konzumacije,tj. kad su nekome usta cesto suha.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
E Dirty,aj baci neke linkove zašto je loše za zube da su suha usta...il kako si već skužio...zanima me...:read:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
choki123 je napisao(la):
E Dirty,aj baci neke linkove zašto je loše za zube da su suha usta...il kako si već skužio...zanima me...:read:

Znaci ovako kao sto znate pljuvacka(nisam siguran da je tako na hrvatski), jee zaduzena za primarno varenje hrane.
Za da bi mogla da razlozi hranu ona u sebe sadrzi odredjene kisleine.
Te kiseline nas isto tako cuvaju od raznih bakterija koje zive u ustnoj supljini.
To jest kontroliraju njihov broj, jer je nemoguce ih sve ubiti.
Tako da kada se nam usta osusi, dolazi do narastaja te bakterije, koje su stetne za zube.
Ali ta stetnost je zanemarljiva, zato kada vam se osusi usta napijte se malo vode...

U vezi linkova za informaciju, nemam, ali sam razgovarao sa svojim stomatologom o efektima suhe uste, i sta to znaci za zube...:vb_kez::vb_kez:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Dobre informacije u pocetku ali... WTF?? Od nabrojenih rjesenja prihvatljiva su mi samo ova 2 i koristeci samo ta 2 + cetkanje vodom drzim usta i zube zdravima bez problema.. ovo sve ostalo sa minusom ispred po mojem misljenju je bullshit i samo stvara jos vise problema sa prirodnim balansom zdravih ustiju.

  • ------Sucking on sugar-free candy or chewing sugar-free gum
  • Drinking plenty of water to help keep your mouth moist
  • ------Protecting your teeth by brushing with a fluoride toothpaste, using a fluoride rinse, and visiting your dentist regularly
  • Breathing through your nose, not your mouth, as much as possible
  • ------Using a room vaporizer to add moisture to the bedroom air
  • ------Using an over-the-counter artificial saliva substitute.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.