Od trave ispadaju zubi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.01.2008
24
0
0
33
najnovija istraževanja u novom zelandu pokazali su da ljubitelji kanabisa bi mogli imati ozbiljni problema za zubima,tj nastupit će paradentoza(dedsni će se potpuno uvući) i zubi će ispasti.Istraživanja su provedena na 400 ispitanika i svaki 3 je imao probleme sa zubima.Lijećenje paradentoze je vrlo skupo i neugodno.

mislim stvarno dosade ova nova istraživanja.Ljudi su prije virovali da je čokolada otrovna u većim količinama,sada se ispostavilo da je bolja u većim količinama...ako i je istina nadam se da ću ja biti ona 2/3 koja nema problema sa zubima :vb_kez::vb_kez::vb_kez:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Konzumacija kanabisa oštećuje zubno meso

Zagreb, 07.02.2008., 14:47 | PLIVAzdravlje

Česta konzumacija kanabisa je jedan od glavnih uzroka bolesti zubnog mesa, sugerira istraživanje provedeno na Novom Zelandu.


Pokazalo se da je česta konzumacija kanabisa (za potrebe studije ovaj prag je određen na 41 puta godišnje) odgovorna za više od trećine novih slučajeva bolesti zubnog mesa kod osoba mlađih od 32 godine


Međunarodna skupina znanstvenika je za potrebe studije pratila zdravlje 1000 osoba rođenih u gradu Dunedinu 1972. i 1973. godine.
Pokazalo se da je česta konzumacija kanabisa (za potrebe studije ovaj prag je određen na 41 puta godišnje) odgovorna za više od trećine novih slučajeva bolesti zubnog mesa kod osoba mlađih od 32 godine, objavio je Journal of the American Medical Association.
Dodatna analiza je pokazala da je kanabis povezan s utrostručenjem rizika za razvoj bolesti zubnog mesa.
Ranije studije su pokazale da kanabis dovodi do bolesti pluća i poteškoća s mentalnim zdravljem.
Bolesti zubnog mesa su drugi najčešći uzrok gubitka zubi.
Istraživači objašnjavaju kako toksini iz kanabisa ulaze u krvotok preko pluća te zbog toga smanjuju sposobnost organizma da se bori protiv upala prouzročenih djelovanjem bakterija u usnoj šupljini.
Ovo je vise nego diskutabilan zakljucak.Pazi molim te..."smanjuje se sposobnost organizma da se bori protiv upala u usnoj supljini"...nisam doktor ali ovo mi zvuci kao zesca podvala...zamena teza...demagogija...pa dobro zbog cega onda od paradentoze oboljevaju oni koji ne puse?!?!...mislim...ne bih da tvrdim nista ali zaista sumnjam u pouzdanost ovog istrazivanja...





p.s. Sledeci put molim da vest bude u celosti preneta ukljucujuci i izvor.



Hvala!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ne, pa to ti je istina!, pazi, pa ipak su oni znanstvenici ne? pa znaju oni. ... tko smo mi da dovodimo u pitanje uopče jedan znanstveni rad, jaaaaaoo
vjerujte mass medijima, budite ovce






beeeeeee e e beeee e e e
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
jebiga....mene bas poceo zub da boli...a nisam 2 dana pusio.... xDDD

mora da to kod apstinenicjskih kriza xD
znas da ti fali marihuane kad te zubi bole xD
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma i koljena iskaču od trave to stvarno više nije normalno evo ni hodat ne mogu od te marihuane i cura mi zatrudnila rodila demona od trave to najgora gudrovina
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
:spcartman:Ma UpuŠio Sam Seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ma....

Totalna glupost,ljudi koji su oni uzeli za istraživanje su pušili travu,a vjerovatno ti koji puše travu da su malo drugačiji od odtalih i po izboru hrane,pa čak i pranju zuba,i ne mora značit da su im zubi otpali baš zbog trave,ljudi žive nezdrav život duže vremena jedu sve i svašta,a onda poslije kad nastane problem okrive travu....:clap:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma smjesni su mi svi sa ovakvim izjavama.. love se za slamke.. Izjava na ovoj razini je ravna onoj da sladoled deblja.. WHO CARES.

Nas najnoviji zakon o canabisu je takav da te strpaju u zatvor na 3 godine, a u americi najnoviji zakon nalaze da imaju medicinske automate sa travom. U EU vlada dekriminalizacija i donekle presutna legalizacija uzgoja za osobne medicinske potrebe.. dakle i nasi zakoni dolaskom unije moraju prihvatiti uzgoj za osobnu upotrebu na medicinskoj razini minimalno, a time i drasticno ublazavanje sadasnjih kazni koje su blago receno drakonske obzirom na pravu istinu koja se krije iza citave ove price.
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
ok nisam citao previse jer me bas i ne zanima....al cannabis ostecuje zube?? a? ne vjerujem i to je to....
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
vjerojatno su testiranja obavili na starcima koji su izgubili proteze pa su rekli da su im ispali zubi!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.