Odabir Grow boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.03.2019
29
97
13
Molim savjet za kupovinu Grow boxa.
Ovo mi je prvi grow box i sadnja općenito pa svaki savjet donro dođe.
Imam u planu kupiti grow box "Lighthouse max 1mx1mx2m ,ima li tko iskustva sa navedenim šatorom ili preporuku za neki model istih dimenzija
Veličina: 1 m x 1 m x 2m
Veličina pola: 22mm
2 opcije odvodnje zraka ;Izlaz zraka kroz krovili bočno
2 x inline 250mm (10 “) odvoda za sisteme sa zračno hlađenom rasvjetom
2 x 100 mm (4 “) kabelska uvodnica
3 x pasivni fini zračni mrežasti otvori s poklopcima svjetlosti dok nisu u uporabi
4 x trake za filtriranje
2xbočni otvor za lakši prilaz bilju
Za postavljanje jedne lampe – 400 W HID ili više snage CFL
Ispušni ventilator oko 350m3.
Unaprijed hvala
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
kreces u sa"rad"nju :) Ja kad vidim te boxove ona metalna struktura mi dosta lici na PVC cevi , mogu ist da se sastave , a najlon taj preko ..pa na najlon , pa reko mozda mogu da sacinim to od najlona i PVCa, sto bi rekli bumo videli :) Srecno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tonac1974
22.11.2019
124
47
28
Pozdrav, potreban mi je savet o odabiru boxa, pa bih molio za savet da li je to to od opreme, a za rekreativne svrhe. Specifikacija opreme u nastavku:
- Box 0.6x0.6x1.2m (za koliko ruza je optimalan box ovih dimenzija?). Ne bih isao na veci box zbog prostora
- Saksija 7l, 20cm (20cm je pretpostavljam precnik? Mozda moze i bez ovoga?)
- LED sijalica 60wCOB (ovo mi je totalna nepoznanica, da li je ovo dovoljno za npr 2 ruze I da li sa ovim moze da se odradi sve od pocetka do kraja? Da li sa ovom sijalicom na navedenoj povrsini moze biti problema sa temperaturom?)
- Grlo e27
- Merac temp I vlaznosti
- Plagron grow mix 25l (ovo nemam pojma sta je?)
- Hesi kit soil starter (pretpostavljam da je hrana korektna, bar sam tako procitao ovde?)
- Vents turbo tt 125
- Karbon filter 125x200 160m/3 po h (ovde me brine da li ovaj filter moze da neutralise sve nezeljene mirise, buka, potrosnja. Mirisi su mi najveca briga, pa zatim buka ventilatora. Prodavac tvrdi da uz ovaj filter mirisa sigurno nema...)
- Alu traka 10m (nemam pojma za sta je ovo?)
- Aluflex 127mm

Da li je gore navedena oprema dovoljna da moze da se odradi rekreativni uzgoj, da li je nesto mozda suvisno, da li je potrebno jos nesto od opreme itd. Svaki savet je dobrodosao.
Ukoliko pitanje nije postavljeno u adekvatnoj temi, molim admine da prebace u odgovarajucu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav, potreban mi je savet o odabiru boxa, pa bih molio za savet da li je to to od opreme, a za rekreativne svrhe. Specifikacija opreme u nastavku:
- Box 0.6x0.6x1.2m (za koliko ruza je optimalan box ovih dimenzija?). Ne bih isao na veci box zbog prostora DA ali probaj ako ikako možeš dobiti na visini barem 150-160cm bit če ti lakše, ako ne i ovo će naravno proći. Jedna ruža idealno, mogu i dvije.
- Saksija 7l, 20cm (20cm je pretpostavljam precnik? Mozda moze i bez ovoga?) DA ali ako dobiješ na visini onda možeš i do 15L potove
- LED sijalica 60wCOB (ovo mi je totalna nepoznanica, da li je ovo dovoljno za npr 2 ruze I da li sa ovim moze da se odradi sve od pocetka do kraja? Da li sa ovom sijalicom na navedenoj povrsini moze biti problema sa temperaturom?) Ja bi reko NE. To češ morati sam istražit šta ti najviše odgovara. Da se razumije možeš ti završit grow i sa ovim svijetlom, ali po meni nije efektivno za neki iole ozbiljiniji urod.
- Grlo e27 DA , ali Nemora biti ( ovisi o vrsti rasvjete )
- Merac temp I vlaznosti DA
- Plagron grow mix 25l (ovo nemam pojma sta je?) DA ( to ti je zemlja )
- Hesi kit soil starter (pretpostavljam da je hrana korektna, bar sam tako procitao ovde?) DA
- Vents turbo tt 125 DA
- Karbon filter 125x200 160m/3 po h (ovde me brine da li ovaj filter moze da neutralise sve nezeljene mirise, buka, potrosnja. Mirisi su mi najveca briga, pa zatim buka ventilatora. Prodavac tvrdi da uz ovaj filter mirisa sigurno nema...) DA ( 95% uklanja mirise, minimalni ostatak riješiš osvježivačem nekim, najbolje ONA gel )
Buka je uvijek tu manje više. Teško je se riješit jer je ubiti najbučniji hum ispuha zraka koji mora nekud van boxa,a da nespominjemo turbinu koja ima nekih 50tak+ decibela. Imaš tu za uzet silencere, diy rješenja, Aluflex crijevo sa izolacijom itd. Poprati si i to malo.

- Alu traka 10m (nemam pojma za sta je ovo?) DA ali ne nužno ( to ti je traka kojom lijepiš spojeve aluflex crijevi-turbine tt125 i filtera )
- Aluflex 127mm DA
- Jedan do dva ventilatora unutar boxa da ljulja RUŽE i mješa zrak..

- PH metar
Da li je gore navedena oprema dovoljna da moze da se odradi rekreativni uzgoj, da li je nesto mozda suvisno, da li je potrebno jos nesto od opreme itd. Svaki savet je dobrodosao.
Ovo ti je moje mišljenje, svakako sačekaj još koji savijet od nekog iskusnijeg i SRETNO :)
::listomahanje::
 
22.11.2019
124
47
28
Hvala jazilicious, Kako na savetima tako i na lepim zeljama :):)
Sto se tice svetla, jedan trgovac mi preporucuje 3 ova svetla kao nesto sto je optimalno na navedenu dimenziju satora, drugi, koji mi je specificirao gore navedenu opremu, kaze da je jedna sasvim dovoljna. Listao sam forum ali nisam mogao da se snadjem bas najbolje kad je svetlo u pitanju...U pitanju je vise hobi i neka zanimacija, sto bi se reklo spajam lepo I korisno, ne jurim kolicine ali ne bih bas ni da se cimam zalud...

Dim satora su te, nazalost, ne mogu dobiti visinu koju preporucujes.
Ok sto se tice mirisa, sve jasno, moze usput da se resi a i verujem da naknadno resenje nije neki trosak sto mi je naravno bitno.
Sto se tice ventilatora, prodavac kaze da je dovoljan ovaj gore od 125 da ih malo “ljulja”. E sad, sta da mu trazim, uzeo bih onda 1kom ako je neophodan?
Ph metar isto jasno, pitao sam i za to medjutim receno mi je da nije neophodno I da mogu da zalivam sa cesmovacom koja odstoji jedan dan ako se dobro secam. Svakako, trosak je zanemarljiv ukoliko je potrebno I to imati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Hvala jazilicious, Kako na savetima tako i na lepim zeljama :):)
Sto se tice svetla, jedan trgovac mi preporucuje 3 ova svetla kao nesto sto je optimalno na navedenu dimenziju satora, drugi, koji mi je specificirao gore navedenu opremu, kaze da je jedna sasvim dovoljna. Listao sam forum ali nisam mogao da se snadjem bas najbolje kad je svetlo u pitanju...U pitanju je vise hobi i neka zanimacija, sto bi se reklo spajam lepo I korisno, ne jurim kolicine ali ne bih bas ni da se cimam zalud...

Dim satora su te, nazalost, ne mogu dobiti visinu koju preporucujes.
Ok sto se tice mirisa, sve jasno, moze usput da se resi a i verujem da naknadno resenje nije neki trosak sto mi je naravno bitno.
Sto se tice ventilatora, prodavac kaze da je dovoljan ovaj gore od 125 da ih malo “ljulja”. E sad, sta da mu trazim, uzeo bih onda 1kom ako je neophodan?
Ph metar isto jasno, pitao sam i za to medjutim receno mi je da nije neophodno I da mogu da zalivam sa cesmovacom koja odstoji jedan dan ako se dobro secam. Svakako, trosak je zanemarljiv ukoliko je potrebno I to imati.
Ma svjetla su ubiti najvažnija kod uzgoja, a isto tako i najkompliciranija. Trebalo mi je 50+ sati da pohvatam oko rasvijete šta je dobro za šta i kolko.
POšto neznaš točno o kakvom se COb svjetlu radi, nemogu ti niti više ni reči. Koliko realnih wati, koji spektar, kolko lumena, efikasnost, pokrivenost, itd.. Spomeno si takodjer e27 grlo. Oče taj COB biti na e27 il ima svoje napajanje? Sve je to bitno...Cobovi takodjer zahtjevaju i malo vecu udaljenost od biljozi, šta ti odmaže zbog visine boxa.. Uglavnom opcija imaš samo što ces morat malo još istražit jbg. Pogledaj na Hempatiji i sličnim stranicama npr šta nude od svjetala za šatore tih dimenzija. Pogledaj takodjer ostale dnevnike .
Pogledaj naprimjer kako je kolega Badi to napravio sa Fluo CFL svjetlima ona mogu i ljubit biljku nece ih opržit https://www.vutra.org/threads/ukleta-ljepotica.19502/
Ovo da ce ti turbina malo ljuljati biljoze me baš nasmijalo i navelo da se zapitam na šta je lik točno mislio :) Ali uglavnom gledaj svakako ventilator da ti puse po biljozama neki najjeftiniji, može i par Pc ventova njih imas po 4-5eura za uzet. Ne trebati turbina za puhanje po Ružama.
Mogu i lakmus papiri za PH, bolje ti je da mjeriš. Iako da, može i odležana česmovača al svejedno, što bolje uvijete pružiš to se ljepše nagradiš..
Neznam šta bi ti još reko. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
22.11.2019
124
47
28
Uf ovo za rasvetu je i meni najveca briga, pritom je ta tema za mene sto bi se reklo spansko selo. Bukvalno nista ne razumem, ni ovo COB ni sta znaci ovo da li ce biti na e27 ili ce imati posebno napajanje. Znam samo da je crvenkasta boja svetla, da mi je prodavac rekao da je to potpuno ok za tu dim satora I da nece grejati. Da moze sa tom sijalicom da se odradi od pocetka pa do kraja, a koliko realnih w ima nisam pitao a nemam pojma kako da to ispitam :zvezda:: Stavljao sam ruku ispod te sijalice koja im u shopu radi non stop i ne przi uopste. Prodavac mi je rekao da mogu da je drzim na nekih 30cm od biljke opusteno, ali da je 1 malo jer ne moze da pokrije veliku povrsinu. A sto vise svetla to bolje za rod. E sad da li je to u praksi tako (ovo za przenje sijalice) nemam pojma, prodavac verovatno gleda da uvali svoj proizvod pa posle kako bude.
 

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
169
1.159
143
34
Pozdrav svima:banana_rasta:

Krećem u vlastiti uzgoj, pa trebam stručnija mišljenja. Dosta čitam forum nekoliko tjedana, pohvatao sam dosta, ali uvijek može više.

Uzimam odmah gotovi grow komplet, nemam još toliko znanja, pa idem na sigurno. Uzgajat ću 2 automata. Vidim za preporuke da su više manje svi isti, pa trebam mišljenje.

SET 1: 2040 kn
-- 1 x Prigušnica TBM Green Power 250 W, 1x Cool Tube 125 x 300 mm, 1 x Growbox Pirate Box 80 x 80 x 160 cm, 1 x Ventilator In-line TT100, 1 x Filter protiv mirisa Primaklima PK100 (360 m³/h), 1 x Žarulja Sylvania HPS Grolux 250 W, 1 x Aluminijska cijev za prozračivanje 100 mm (1 m)

SET 2: 2190 kn
HOMEbox Ambient M (80x80x160cm)
– rasvjetni komplet Plug&Play M/L (Sylvania HPS dual spectrum žarulja s Pro Gear prigušnicom od 400W, s utikačem i Almeco Son-T reflektorom s kabelom)
– ventilacijski komplet Plug&Play S/M (Ventilator Vents TT 100 2 brzine (145/187m3/h) s EUP kabelom, CAN filter (150m3/h, 100mm), 1m AluFlex cijevi 102mm
-- PAR+ tehnologija

SET 3: 2030 kn
HOMEbox Home Lab M (80x80x180cm)
– rasvjetni komplet Plug&Play M/L (Sylvania HPS dual spectrum žarulja s Pro Gear prigušnicom od 400W, s utikačem i Almeco Son-T reflektorom s kabelom)
– ventilacijski komplet Plug&Play S/M (Ventilator Vents TT 100 2 brzine (145/187m3/h) s EUP kabelom, CAN filter (150m3/h, 100mm), 1m AluFlex cijevi 102m m)

SET 1 ima cool tube s 250w, druga dva su 400w ali nije cool tube.
Naginjem jačoj lampi, ali nisam tehnički potkovan, koliko će problema biti s temperaturom bez cool tubea. Koji biste mi preporučili?
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
e sad, teb treba stroočnjak....možd da uzmeš veći...cool tube isto nije loše ako imaš...vidićeš još malo drugi kako imaju...šta kažu,
sretno.... :smoke:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Marven

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Pozdrav svima:banana_rasta:

Krećem u vlastiti uzgoj, pa trebam stručnija mišljenja. Dosta čitam forum nekoliko tjedana, pohvatao sam dosta, ali uvijek može više.

Uzimam odmah gotovi grow komplet, nemam još toliko znanja, pa idem na sigurno. Uzgajat ću 2 automata. Vidim za preporuke da su više manje svi isti, pa trebam mišljenje.

SET 1: 2040 kn
-- 1 x Prigušnica TBM Green Power 250 W, 1x Cool Tube 125 x 300 mm, 1 x Growbox Pirate Box 80 x 80 x 160 cm, 1 x Ventilator In-line TT100, 1 x Filter protiv mirisa Primaklima PK100 (360 m³/h), 1 x Žarulja Sylvania HPS Grolux 250 W, 1 x Aluminijska cijev za prozračivanje 100 mm (1 m)

SET 2: 2190 kn
HOMEbox Ambient M (80x80x160cm)
– rasvjetni komplet Plug&Play M/L (Sylvania HPS dual spectrum žarulja s Pro Gear prigušnicom od 400W, s utikačem i Almeco Son-T reflektorom s kabelom)
– ventilacijski komplet Plug&Play S/M (Ventilator Vents TT 100 2 brzine (145/187m3/h) s EUP kabelom, CAN filter (150m3/h, 100mm), 1m AluFlex cijevi 102mm
-- PAR+ tehnologija

SET 3: 2030 kn
HOMEbox Home Lab M (80x80x180cm)
– rasvjetni komplet Plug&Play M/L (Sylvania HPS dual spectrum žarulja s Pro Gear prigušnicom od 400W, s utikačem i Almeco Son-T reflektorom s kabelom)
– ventilacijski komplet Plug&Play S/M (Ventilator Vents TT 100 2 brzine (145/187m3/h) s EUP kabelom, CAN filter (150m3/h, 100mm), 1m AluFlex cijevi 102m m)

SET 1 ima cool tube s 250w, druga dva su 400w ali nije cool tube.
Naginjem jačoj lampi, ali nisam tehnički potkovan, koliko će problema biti s temperaturom bez cool tubea. Koji biste mi preporučili?
po meni ti je 3 najbolja opcija zato sto 250w slabo pokriva 80x80,a 2 i 3 su isti sa tim sto je 3 za 20cm viša.
 

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
169
1.159
143
34
Thank you very much.

Pretpostavljao sam da će biti nešto osim 1. Jedini pravi problem koji ne znam riješiti je što set 2 ima bijelu boju s par+ tehnologijom (gledao sam oko toga, kužim priču, ali se ne razumijem), ostali imaju Mylar koji je česta preporuka, pa ono... :confused:
Ako je svejedno, set 3 ide.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki