Odabir Wireless Routera

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.07.2008
31
1
6
44
Pozdrav!
Imam doma žični router i zamijenio bi ga sa bežičnim,i sad ne znam koji bi model kupio-pročitao sam ovu temu ali nigdje nije navedeno koliku stvarnu brzinu mogu ostvariti preko routera od 250kn i da li postoje znatne razlike u brzini veze između spoomenutog i onih sa višom cijenom; naime imam dva kompa i jedan laptop, a brzina mi je bitna zato jer sa jednim kompom skidam(veza 2mbita,nis pretjerano) a druga dva bi eventualno koristio za net i igranje u lanu/mreži..pa me zanima da li bi mi ugradnja takvog routera predstavljala znatan gubitak brzine na tom jednom kompu na kojem mi je potrebna što veća brzina?
pa ako itko zna sta mi je činiti,koji model je naisplativije kupiti(živim u Ri, po meni najbolju ponudu routera ima ve-mil) prihvaćam savjete...
znači volio bi izbjeci ako je ikako moguće kupnju nekog nabrijanog modela čije performanse ne bi ni približno iskorištavo jer sam trenutno ograničen sa lovom....

hvala..........
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nema ti cijena nikakve veze s brzinom prijenosa podataka. Svi su skoro pa isti po tom pitanju. Modeli se razlikuju jedino po tome što koji od njih može više, što ima više opcija za postavljanje to je skuplji, al tebi netreba to, uzmi bilo koji jeftini i to je to.