Odblokiranje web stranice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.02.2013
7
0
0
36
Pozdrav raja:dada:dada

Imam problem sa pristupom na jednu web stranicu,naime sve je radilo Ok kad na jednom me izbaci sa stranice kao kad pukne konekcija,sada kada pokusam pristupit toj stranici pise mi ovo:

Server not found
Firefox can't find the server at www.xxxx.xa

Check the address for typing errors such as
-ww.example.com instead of www.example.xxx
- If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.
- If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

Radila sam sistem restore na datume unazad,ocistila historiju,citila antivirusom com. i opet nista,cak sam i obarala sistem u nadi da ce proraditi.Da li antivirus ima kakve veze sa blokiranjem stranice,tad sam imala Avast Internet Security,deinstalirala sam ga i sad imam AVG

Ne razumijem se dobro u kompijutere i internet....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne razumijem se dobro u kompijutere i internet....
Nažalost i tu su rijetki koji se baš razumiju ali zato o travi znamo sve:icon_mrgreen:
A kud baš ovaj forum koji baš nema veze s onim šta tebe zanima?
 
04.02.2013
7
0
0
36
hahaha ajd nek se bar o travi zna sve,bila mi je zanimljiva ova starnica pa sam se zato ovde i prijavila,tko zna mozda neko i naleti sa malo vise znanja o netu,zasto ne mogu citirati :tuzan:tuzan:tuzan
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Mozda ti je antivirus nesto prijavio, pa si mu rekla da je virus i sada neda. Probaj ugasiti antivirus ili pak probaj ovo sto power kaze. Promjeni browser. Isto tako mozes resetirati postojeći ako ti je sve ovo prije tesko za napraviti :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moze biti sljedece: 1. Ukljucen proxy na firefox-u ili koji god vec koristis ili pod 2. uletio je u antivirusni

Otvori cmd (command promt): Windows XP -> klik na start -> run -> upisi "cmd" bez navodnika pa enter (windows 7 -> start -> samo upisi cmd pa enter). Kad ti se otovri crni ekran, upisi ping dernek.ba pa enter. Na pocetku ces vidjeti u uglatoj zagradi IP adresu. Tu adresu upisi u firefox umjesto dernek.ba pa vidi ako tako ide.

Pokusao sam objasniti laicki jer je meni to sve normalna svakodnevica....pa.... ako ti nije jasno sto sam napisao, dam ti screenshot-ove.
EDIT: da se ne mucis sa ovim sto sam napisao, evo ti pa sve to kopiraj i zalijepi u address bar (iliti gdje upisuje dernek.ba): 80.65.86.228
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kobra88
04.02.2013
14
0
0
31
prvi post mi je na ovom forumu,zaluto sam malo, ali pomoći ću ti jel mislim da znam o čemu se radi.

Ovako...
Odi u: C:\Windows\system32\drivers\etc\
I unutra imaš fajl hosts klikni desni klik i open with Notepad i unutra vidi jel ti je dernek.ba blokiran. Ako nije posalji tu sadrzaj tog fajla ili meni na privat pa ćemo to rješiti
:bale
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
marko zemunac je napisao(la):
... open with Notepad i unutra vidi jel ti je dernek.ba blokiran. Ako nije posalji tu sadrzaj tog fajla ili meni na privat pa ćemo to rješiti

a sto da salje ako nije blokiran, mislim, sta imas da resavas ako nije blokiran
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Oni koji neznaju za sto taj file sluzi, NE davajte sadrzaj nikome ili jos gore da ga netko "preradi"
 
04.02.2013
14
0
0
31
PowerSeed je napisao(la):
a sto da salje ako nije blokiran, mislim, sta imas da resavas ako nije blokiran
Možda nije domena kao domena blokirana, možda IP od servera na kojem se nalazi. Pa pošto IP neznam napamet neka pošalje ako ima koji IP osim 127.0.0.1 pa da se provjeri jer je to server od derneka ili ne.
 
04.02.2013
7
0
0
36
Moze biti sljedece: 1. Ukljucen proxy na firefox-u ili koji god vec koristis ili pod 2. uletio je u antivirusni

Otvori cmd (command promt): Windows XP -> klik na start -> run -> upisi "cmd" bez navodnika pa enter (windows 7 -> start -> samo upisi cmd pa enter). Kad ti se otovri crni ekran, upisi ping dernek.ba pa enter. Na pocetku ces vidjeti u uglatoj zagradi IP adresu. Tu adresu upisi u firefox umjesto dernek.ba pa vidi ako tako ide.

Pokusao sam objasniti laicki jer je meni to sve normalna svakodnevica....pa.... ako ti nije jasno sto sam napisao, dam ti screenshot-ove.
EDIT: da se ne mucis sa ovim sto sam napisao, evo ti pa sve to kopiraj i zalijepi u address bar (iliti gdje upisuje dernek.ba): 80.65.86.228


eh hvala ti,pomogao si mi :)

Kad ti se to desi otvori http://isup.me/www.dernek.ba i to će ti reći je li problem do njih ili do tebe (ili negde između :D)


eh da je bar problem izmedu :D

100 mu derneka, pa jesi resila problem.


ej rijesila sam problem za dernek al mi onda ova stranica bila blokirana :)

neznam.ba meni dernek radi :) jesi probala sa nekim drugim pretrazivacem, chrome, opera... jel se pojavi ista poruka

ipak imate divnu raju,uz pomoc vas sam rijesila problem ;)
 
20.02.2016
16
11
3
Nedavno sam se pridružio ovom forumu. Imam dva laptopa
Nisam baš stručnjak za računare .znam da je XP i koristim Google Chrome. Problem je da neće da otvori vurta. org ,pa se moram mučiti sa mobilnim a vid mi nije bas najbolji .Ako neko moze da mi pomogne. Hvala unapred.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Mora od dva laptopa otvarati bar na jednom. :) Probaj za pocetak sa nekim drugim internet preglednikom otvoriti (skini Opera, Chrome, Firefox...) dok ti se ne javi neko sa vise znanja o komp.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
meni firefox zna pravit sranje kad tek formatiram pc kaze mi da je google pogresno konfigurisao stranicu... zanimljivo poslje tri dana bez da ista radim normalno sve odjednom