Odgovorna upotreba marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
Moje osobno misljenje je da svatko pusi kad,koliko i kako njemu to odgovara.Pusim aktivno vec 3 god u zadnjih godinu do zna i biti 5-6 trubi u danu kako kad.Poceo sam s drustvom iz zabave kao vecina nas.Imao sam dosta problema sa nesanicom ali to sam uvijek pripisivao poslu i smjenama(2 prva,2 druga,2nocna dva slobodan),po prirodi sam dosta zivcan i nervozan ali oduvijek sam takav.Otkad sam poceo intezivnije pusiti,spavam kao beba,puno ali puno sam mirniji i tu mi trava uvelike pomaze.Naravno da sam imao nuspojave kao i svi i dan danas imam i imao sam period kad mi je to pocelo smetati ali pusit nisam prestao.Trajalo je to dok nisam rjesio u glavi,ne pusim vise kad god stignem samo da se napusim.Znam kako ce ovo zvucati ali znam da ne mogu mogao funkcionirati bez trave kao s njom.
Uglavnom znam da sam napisao sve i svasta,mozda netko shvati mozda ne jbg drugacije se neznam izraziti.Mislim da svatko treba rijesiti u glavi pozitivne i negativne strane,nauciti se nositi s negativnima ili prestati pusiti ako ne moze.eto lijep pozdeav :)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143

Mrzi me da prevedem ceo tekst ..

Kanabis kao duhovni saveznik - kako raditi sa biljkom u spiritualne svrhe

( Ja pod duhovnošću podrazumevam produbljeni rad na sebi , otkrivanje zakonitosti kvantne fizike i duhovnih dimenzija van dometa naših čula ... potraga za bogom , univerzalnom ineligencijom u čijem polju energije mi plivamo itd .. ( znači nema hveze s religijama i sektama - nego lično kopanje po internetu u potrazi za informacijama sa kojima rezonuješ u stomaku tj ne okreće ti se kao kad gledaš vesti i gde je danas bio av ))

elem. tekst sa linka od pola negde ..

Kanabis je poznat kao nespecifični pojačivač raspoloženja i osećaja. Upotreba kanabisa pojačava vaše trenutno stanje uma. Ovo znači da je NAMERA od najvećeg značaja . ( Namera - u smislu - zašto koristim kanabis ovog puta )

Ako koristite kanabis čisto rekreativno bez ikakve određene namere rezultat su uvek sporadična i slučajna iskustva . Možete upasti u anksioznost ili paranoju ili prosto odlutati . Mnogi znaju da kanabis mož da pomogne u rešavanju nekih životnih pitanja i problema ali ako se koristi bez precizno formulisane namere neće pomoći razrešavanju duboko potisnutih problema i emocija.
AKO SE ciljano koristi , kanabis će pokazati osobine napredne duhovne medicine ( leka ) Kanabis ti može omogućiti da budeš istinski prisutan na način koji većina ljudi nikad nije iskusila u životu.

CEREMONIJALNI PROTOKOL SA KANABISOM
Počinje sa uspostavljanjem NAMERE. Namera se može odnositi na bilo šta iz vašeg života . Najjednostavnije je da ZAMOLITE SPIRIT KANABISA DA VAS UVEDE U SANJE DUBOKE PRISUTNOSTI UNUTAR VAŠEG TELA.

Duh biljke - spirit .. ( prevod mi je slobodan .. jer ponešto ne može bukvalno da se prevede )

Mala doza shodno vašoj osetljivosti (na thc) je ono što je potrebno. Nekima prija sativa dominantni hibrid ali neko može da kombinuje i indike da bi pronašao idealnu kombinaciju za ove potrebe. Ovo vam neće uspeti iz prve .. pa je potrebno eksperimentisati.

Potrebno vam je zaštićeno neometano okruženje za ovo, kao i za ostale tehnike smirivanja uma .. da bi mogli da usmerite svoju pažnju na osećaje u telu ili na dah. Kako biljka počinje da menja vaše stanje uma i da osećate efeka thc-a budite pojačano svesni svih misli ili uvida koje se budu pojavile same od sebe - i nemojte da ih pratite koliko god to neodoljivo bilo. Vratite svoju pažnju na osećaj u mišićima, opuštenost koju osećae i "otvorite" se za proširenje osećaja za SADAŠNJI TRENUTAK .

Duhonvno putovanje sa kanabisom ( kao saputnikom)

Kada dublje potonete u svesnost o telu , sa svakim udahom pokušajte da registrujete sve senzacije u telu. Polako ali sigurno SASVIM NOVI SVET OSEĆAJA i percepcije ĆE VAM SE OTVORITI . Posebno se potrudite da osetite energetsk blokade u svom telu , kako vaš položaj pogoduje ili ometa protok energije u telu . Znaci su ukočenost ili bol u nekom delu tela ... Promenite položaj i pratite kako vam s emenjaju osećaji ..
Obratite pažnju ako se pojavi neki osećaj ili senzacija kako tonete dublje u stanje relaksacije. U kom delu tela se javlja osećaj. ( obično su neprijatni osećaji pa mogu da izazovu navalu suza ... i panika se javlja ako ne znate o čemu se radi ... kad se podižu potisnuti osećaji - oni se oslobađaju kroz plakanje ,,, uzdisanje ... grčenje mišića ..nekontrolisane pokrete itd .. znojenje .. lupanje srca i slično ) Mogu se javiti u stomaku, u grlu .. u predelu srca ....... Vi samo treba da ih budete svesni i ne upuštate se ni u kakva razmišljanja o tome .. tipa - šta je ovo sad ...
Ovo su moćni signali i poruke koje šalje vaše telo kad mu date priliku i koje treba da naučite da tumačite - ako sebi date priliku ..

Stare potisnute traume se nalaze u telu u dubokim slojevima tkiva kao energetski čvorovi ibio hemijski zapisi .. i zadržavaju se tamo trajno - pogotovo kad svesni um zaboravi na njih i više ih ne prepoznaje.
Kako tonete dublje u to izmenjeno stanje slično transu - zamolite ponovo biljku da vam osvetli te osećaje i da vas dovede do njihovih korena .. do skrivenih i zaboravljenih sećanja na traumatične događaje čije posledice su te potisnute emocije .
zamolite biljku da vam otkrije to ... bićete zapanjeni koliko toga nostie u sebi a niste svesni ..
Svesno pratite to iskustvo i vodite energiju kroz svoje telo usmeravanjem pažnje na određeni deo tela . Ako želite da se oslobodite tih podignutih osećaja ( a ko ne želi ... ) izvedite ih iz tela prateći energetske kanale .. uz kičmu preko glave pa van tela .. prosto usmeravanjem pažnje od dela tela gde se javio osećaj pa na dalje ..

Budite slobodni da povećate thc ako smatrate da vam uticaj jenjava a vi niste spremni da završite putovanje ... ili ga privedite kraju - po želji ..

Bićete iznenađeni koliko duboko možete da uđete u SADA kad um nije opterećen nekontrolisanim razmišljanjem .

Svako želi da ostane srećan zdrav i vibrantan i kad počne da stari . Kanabi s vam može pomoći da shvatite da niste samo vaše telo ili samo vaš um , nego ste mnogo više od mislećeg mozga .. višedimenzionalno biće sa presečenim vezama sa tim drugim dimenzijama .. na primer.

Kanabis nam može pomoći da uspostavimo duboku vezu sa svojim unutrašnjim bićem i može nam biti duhovni saveznik i pomoćnik. Može nam pomoći da oplevimo ( weed out ) "povadimo" emocionalne traume i putanje negativnog razmišljanja koje svakako vode u bolest.

Duhovna putovanja uz kanabis ne morate da preduzimate svaki dan . Tajna je u tome da svaki put kad vam uspe da uđete u tu pojačanu unutrašnju prisutnost , da vam to pređe u naviku i da to prenesete u svakodnevni život .. a ne korišćenje pomoćnika za to .. jer sve to može i bez kanabisa samo malo teže ide., ali cilj je isti .
Pripremite se takođe na intenzivna iskustva ako kanabis izvuče duboko potisnute traume na koje ste zaboravili i koje su se desile pre više decenija .. i za sve vreme ste vukli teret a niste ga videli .. nego samo osećali posledice koje su se pogoršavale ... tako radite prevenciju da vas te potisnute traume ne upropaste nekad kasnije u životu ...

Kanabis nam takođe može pomoći da starimo sa stilom i zahvalnošću za životna iskustva ... Namaste

U zdravlje i živeli po naški :)
 

D27

29.09.2018
7
10
3
36
Mrzi me da prevedem ceo tekst ..

Kanabis kao duhovni saveznik - kako raditi sa biljkom u spiritualne svrhe

( Ja pod duhovnošću podrazumevam produbljeni rad na sebi , otkrivanje zakonitosti kvantne fizike i duhovnih dimenzija van dometa naših čula ... potraga za bogom , univerzalnom ineligencijom u čijem polju energije mi plivamo itd .. ( znači nema hveze s religijama i sektama - nego lično kopanje po internetu u potrazi za informacijama sa kojima rezonuješ u stomaku tj ne okreće ti se kao kad gledaš vesti i gde je danas bio av ))

elem. tekst sa linka od pola negde ..

Kanabis je poznat kao nespecifični pojačivač raspoloženja i osećaja. Upotreba kanabisa pojačava vaše trenutno stanje uma. Ovo znači da je NAMERA od najvećeg značaja . ( Namera - u smislu - zašto koristim kanabis ovog puta )

Ako koristite kanabis čisto rekreativno bez ikakve određene namere rezultat su uvek sporadična i slučajna iskustva . Možete upasti u anksioznost ili paranoju ili prosto odlutati . Mnogi znaju da kanabis mož da pomogne u rešavanju nekih životnih pitanja i problema ali ako se koristi bez precizno formulisane namere neće pomoći razrešavanju duboko potisnutih problema i emocija.
AKO SE ciljano koristi , kanabis će pokazati osobine napredne duhovne medicine ( leka ) Kanabis ti može omogućiti da budeš istinski prisutan na način koji većina ljudi nikad nije iskusila u životu.

CEREMONIJALNI PROTOKOL SA KANABISOM
Počinje sa uspostavljanjem NAMERE. Namera se može odnositi na bilo šta iz vašeg života . Najjednostavnije je da ZAMOLITE SPIRIT KANABISA DA VAS UVEDE U SANJE DUBOKE PRISUTNOSTI UNUTAR VAŠEG TELA.

Duh biljke - spirit .. ( prevod mi je slobodan .. jer ponešto ne može bukvalno da se prevede )

Mala doza shodno vašoj osetljivosti (na thc) je ono što je potrebno. Nekima prija sativa dominantni hibrid ali neko može da kombinuje i indike da bi pronašao idealnu kombinaciju za ove potrebe. Ovo vam neće uspeti iz prve .. pa je potrebno eksperimentisati.

Potrebno vam je zaštićeno neometano okruženje za ovo, kao i za ostale tehnike smirivanja uma .. da bi mogli da usmerite svoju pažnju na osećaje u telu ili na dah. Kako biljka počinje da menja vaše stanje uma i da osećate efeka thc-a budite pojačano svesni svih misli ili uvida koje se budu pojavile same od sebe - i nemojte da ih pratite koliko god to neodoljivo bilo. Vratite svoju pažnju na osećaj u mišićima, opuštenost koju osećae i "otvorite" se za proširenje osećaja za SADAŠNJI TRENUTAK .

Duhonvno putovanje sa kanabisom ( kao saputnikom)

Kada dublje potonete u svesnost o telu , sa svakim udahom pokušajte da registrujete sve senzacije u telu. Polako ali sigurno SASVIM NOVI SVET OSEĆAJA i percepcije ĆE VAM SE OTVORITI . Posebno se potrudite da osetite energetsk blokade u svom telu , kako vaš položaj pogoduje ili ometa protok energije u telu . Znaci su ukočenost ili bol u nekom delu tela ... Promenite položaj i pratite kako vam s emenjaju osećaji ..
Obratite pažnju ako se pojavi neki osećaj ili senzacija kako tonete dublje u stanje relaksacije. U kom delu tela se javlja osećaj. ( obično su neprijatni osećaji pa mogu da izazovu navalu suza ... i panika se javlja ako ne znate o čemu se radi ... kad se podižu potisnuti osećaji - oni se oslobađaju kroz plakanje ,,, uzdisanje ... grčenje mišića ..nekontrolisane pokrete itd .. znojenje .. lupanje srca i slično ) Mogu se javiti u stomaku, u grlu .. u predelu srca ....... Vi samo treba da ih budete svesni i ne upuštate se ni u kakva razmišljanja o tome .. tipa - šta je ovo sad ...
Ovo su moćni signali i poruke koje šalje vaše telo kad mu date priliku i koje treba da naučite da tumačite - ako sebi date priliku ..

Stare potisnute traume se nalaze u telu u dubokim slojevima tkiva kao energetski čvorovi ibio hemijski zapisi .. i zadržavaju se tamo trajno - pogotovo kad svesni um zaboravi na njih i više ih ne prepoznaje.
Kako tonete dublje u to izmenjeno stanje slično transu - zamolite ponovo biljku da vam osvetli te osećaje i da vas dovede do njihovih korena .. do skrivenih i zaboravljenih sećanja na traumatične događaje čije posledice su te potisnute emocije .
zamolite biljku da vam otkrije to ... bićete zapanjeni koliko toga nostie u sebi a niste svesni ..
Svesno pratite to iskustvo i vodite energiju kroz svoje telo usmeravanjem pažnje na određeni deo tela . Ako želite da se oslobodite tih podignutih osećaja ( a ko ne želi ... ) izvedite ih iz tela prateći energetske kanale .. uz kičmu preko glave pa van tela .. prosto usmeravanjem pažnje od dela tela gde se javio osećaj pa na dalje ..

Budite slobodni da povećate thc ako smatrate da vam uticaj jenjava a vi niste spremni da završite putovanje ... ili ga privedite kraju - po želji ..

Bićete iznenađeni koliko duboko možete da uđete u SADA kad um nije opterećen nekontrolisanim razmišljanjem .

Svako želi da ostane srećan zdrav i vibrantan i kad počne da stari . Kanabi s vam može pomoći da shvatite da niste samo vaše telo ili samo vaš um , nego ste mnogo više od mislećeg mozga .. višedimenzionalno biće sa presečenim vezama sa tim drugim dimenzijama .. na primer.

Kanabis nam može pomoći da uspostavimo duboku vezu sa svojim unutrašnjim bićem i može nam biti duhovni saveznik i pomoćnik. Može nam pomoći da oplevimo ( weed out ) "povadimo" emocionalne traume i putanje negativnog razmišljanja koje svakako vode u bolest.

Duhovna putovanja uz kanabis ne morate da preduzimate svaki dan . Tajna je u tome da svaki put kad vam uspe da uđete u tu pojačanu unutrašnju prisutnost , da vam to pređe u naviku i da to prenesete u svakodnevni život .. a ne korišćenje pomoćnika za to .. jer sve to može i bez kanabisa samo malo teže ide., ali cilj je isti .
Pripremite se takođe na intenzivna iskustva ako kanabis izvuče duboko potisnute traume na koje ste zaboravili i koje su se desile pre više decenija .. i za sve vreme ste vukli teret a niste ga videli .. nego samo osećali posledice koje su se pogoršavale ... tako radite prevenciju da vas te potisnute traume ne upropaste nekad kasnije u životu ...

Kanabis nam takođe može pomoći da starimo sa stilom i zahvalnošću za životna iskustva ... Namaste

U zdravlje i živeli po naški :)
Ovo je najbolji post koji sam ikada pročitao.

Inače, posle 8 meseci svakodnevnog duvanja, naučio sam da koristim ovakve metode i uz duvku razmišljam o svom žibotu, a ne nekim nebitnim glupostima. Tako sam nebitne stvari koje mi zaokupljaju pažnju skoro izbacio, a više se fokusiram na 2 ili 3 koje su mi trenutni prioriteti u životu.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Bila mi ovih dana drugarica iz drugog grada .. i donela mi na poklon jedan osušeni cvetić .. Elem kad ćemo , s kim ćemo ...šta da kupimo da pijemo uz to .. gazirani ili negazirani sok ... i bla bla bla ... i tako prođe nekoliko dana i nikako da se zgodi prilika ... I onda jednog dana ja uzmem i smotam jednu frulicu ... beše oko pola tri .... sedimo mi na terasi , jedemo lubenicu i ja kažem - pa sad je pravo vreme ... i tako izdodajemo se mi ....i wow .... okolno drveće oživi ... mi se ućutimo ...... posle desetak minuta moja drugarica se prebaci na ugaonu garnituru i zahrče snom pravednika ... a ja se mislim šta da radim sad kad mi je sve fluffy ...ko na usporenom snimku... I odem u kujnu i spremim fascinanni krompir sa prazilukom zapečenim u rerni ... taman se i ona probudila iz dremke - smazale smo ceo pleh ... hahhaha ...ako to nije odgovorna upotreba biljke..ne znam šta jeste :) :) :)
 
21.12.2019
1
2
1
40
ODGOVORNA UPOTREBA MARIHUANE

Kada se u marihuani uživa odgovorno, korisnike terete kriminalnim i civilnim kaznama koje ne donose nikakvu javnu dobit i izazivaju strašnu nepravdu. Zbog razloga javne sigurnosti , javnog zdravstva, ekonomije i pravde, zakoni koji zabranjuju upotrebu bi trebali biti odbijeni zbog toga što kriminaliziraju odgovornu upotrebu marihuane.
Prihvaćanjem ovog statuta ''NORML'' Bord of The Directors je pokušao definirati
''odgovornu upotrebu kanabisa.''

I SAMO ODRASLI
''Konzumacija kanabisa je samo za odrasle. Neodgovorno je dozvoljavati kanabis djeci''
Mnoge stvari i aktivnosti su odgovarajuće za mlade ljude, li druge apsolutno nisu.
Djeca ne voze aute, djeca ne sklapaju ugovore, ili se vjenčaju, i ne smiju koristiti droge.
Koliko je god nerealistično određivati dob u kojoj mogu voziti auto, dogovarati ugovore ili se vjenčati isto tako je nerealistično očekivati dob do koje neće koristiti nikakve toksikante, uključujući i alkohol. Naša očekivanja bi se trebala usmjeriti da odrastu kao odgovorne osobe.
Naša je dužnost pokazati im što to znači.

II NEMA VOŽNJE
''Odgovorni korisnici kanabisa ne koriste motorna vozila niti bilo koja drugu opasnu opremu dok su podložni kanabisu, ili (kao ostali odgovorni građani) dok su podložni bilo kakvoj drugoj supstanci ili stanju, uključujući lijekove i umor.''
Premda je kanabis rečeno od mnogih stručnjaka sigurniji od alkohola i mnogih lijekova koji se mogu dobiti na recept za motoriste, dogovorni korisnici kanabisa nikada ne koriste motorna vozila u stanju u kojem su podložni kanabisu. Javna sigurnost zahtjeva ne samo da vozač koji je u stanju podložnom kanabisu bude udaljen iz prometa, nego da objektivne mjere (materijalnog) oštećenja vozača budu razvijene i korištene, prije nego li se vozač podvrgne kemijskom testiranju.

III Mjesto i okruzenje

Odgovoran korisnik kanabisa ce pazljivo da razmotri njegovo/njeno mjesto i okruzenje, shodno tome prilagodjavajuci upotrebu.
"Mjesto" se odnosi na konzumentove vrijednosti, stavove, iskustvo i licnost, a "okruzenje" podrazumjeva psihicke i socijalne okolnosti u kojim se nalazi. Odgovoran konzument kanabisa bice oprezan sa uslovima- vrijeme, mjesto, raspolozenje itd, i nece oklijevati da kaze "ne" kad ovi uslovi ne vode do bezbjednog, prijatnog i/ili produktivnog iskustva.

IV odoljeti zloupotrebi

Upotreba kanabisa do granice narusavanja zdravlja, licnog razvoja i dostignuca, je zloupotreba kojoj odgovoran korisnik kanabisa mora odoljeti.
Zloupotreba znaci stetu. Neke od upotreba kanabisa su bezopazne, ali mnoge nisu. One koje su stetne treba obeshrabrivati, dok one koje nisu- ne treba.
Ratovi su vodjeni u ime iskorjenjivanja "zloupotrebe droge", ali umjesto fokusiranja na zloupotrebu, sprovodjenje mjera se razvodnilo ciljajuci na svaku upotrebu droge, bila ona zloupotreba ili ne. Ako se cilja na zloupotrebu marihuane, veoma je vazno da se ustanove standardi radi njene identifikacije.

V Postovanje prava drugih

Odgovoran korisnik kanabisa ne krsi prava drugih, cuva prihvacene standarde pristojnosti i javnog vlasnistva, i postuje povlastice onih koji zele da izbjegnu kanabis u potpunosti.
Niko ne smije krsiti prava drugih, i ni jedna supstanca nije izgovor za takvo ponasanje. Bez opbzira na zakonski status kanabisa, odgovoran korisnik ce se pridrzavati postojecih propisa o pusenju duvana na javnim i privatnim mjestima.

ODABRAO: kaneh bosem, i đelo hađiselimović
PREVELI: chmaka, makiaveli, i ruben albahari,


Svaka vam čast na pravilima i što se pravila i teorije tiče sve 5 ali nažalost tu priča završava ‍♂
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3
22.12.2019
5
40
13
33
Ne sme da te omete sa si lenj, i da drugi pate zbog tvoje lenjosti. Ukoliko sve kockice slozis, vu dodje kao slag na torti.

Dugo sam pusio po ceo dan 4-5 god.

Posle sam skontao car ili rano ujutru ili samo uvece i ponekad preko dana ::listomahanje::::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KönneR and grouchy

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
To je zapravo suština problema. Moj prijedlog je da si svaki korisnik! kanabisa isprinta izjavu o etičkoj upotrebi. Ali ne samo za slučaj sranja već i za aktivan rad ne oslobođenju biljke.
Izjava Nije jos završen ali stvarno sam optimističan po pitanju naše borbe (?) u vraćanju dostojanstva biljci koja je odigrala nezamjenjivu ulogu u povijesti razvoja čovječanstva. Moj optimizam je subjektivan ali kad vidim kako prohibicija rezultira ( npr tragedija u Splitu neki dan) onda možda je vrijeme da prepoznamo svoju šansu u smislu da se organiziramo i ponudimo Odgovornu (etičku) upotrebu kanabisa kao ispravniji ljepši mudriji i istinitiji pristup biljci kanabis.

Za sada ću samo reći da je Centar za istraživanje društva odradio zapravo najveći posao.
Naime, oni su pravnim aktom (Tvrdnjom) artikulirali OBMANU uperenu protiv kanabisa, i urudžbirali su Vladi RH. Naravno , vlada izignorirala ali tvrdnja i dalje stoji. I u slučaju sranja ako se nadjem u neprilici, neka nastave sa postupkom nakon tvrdnje...

tako da je meni kao osobi visokih etičkih principa ostalo samo da napišem nekoliko pametnih rečenica o etičkoj upotrebi na toj tvrdnji i tako postavim obranu od nebuloza moderne inkvizicije ...

Izjava bi išla ovako nekako ( slobodno pomozite s komentarima)

Vutra organizacija i Društvo simpatizera sladoleda od čokolade donose:

Etički pristup kanabisu
Koji pravnim aktom
Tvrdnjom Centra za istraživanje društva urudžbirana Vladi RH
Ukazuje na obmanu
I u skladu s tim apelira:

“Obustaviti kaznene progone protiv ljudi optuženih na temelju zakona protiv droge”.
“Ukloniti thc sa popisa zabranjenih tvari”.
“Isplatiti odštetu korisnicima kanabisa”.(neznam kako vi ali ja skupljam ambalažu za jedan dan kad ovo ludilo od prohibicije završi tražiti ću odštetu.)

Ja, (vutra nick) kaneh bosem se pridržavam etičkog pristupa i odgovorne upotrebe kanabisa.

Kanabis koristim mudro.
Kanabis koristim pravilno.
Kanabis koristim umjereno.

“Zbog razloga javne sigurnosti, javnog zdravstva, ekonomije i pravde, zakoni koji zabranjuju upotrebu kanabisa bi trebali biti odbijeni zbog toga sto jednako tako kriminaliziraju i odgovornu upotrebu.”

————————————————————-
Napisao sam nekoliko stranica o mudroj pravilnoj i umjerenoj upotrebi kanabisa , tako da ako pitaju što je to? Naći će kod Vutra Organizacije (za koji dan kad naučim kopirat tekst na ajfonu) na čemu su radili profesor etike i jedan šipac što vodi sljastičarnu.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Ma zapravo , skraticemo sve s jednostavnom rečenicom. “Ja, taj i taj (vutranick), pridržavam se odgovorne upotrebe kanabisa.”
I to je to.
Napravljen je poseban nick Samuel R Caldwell (prvi uhapseni nakon zamaha prohibicije) ako netko želi aktivistički nick. A može i svoje ime i prezime ako je pravi aktivista.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Vjerujem da ako kanabisu pristupamo etički da će nam u budućnosti biti nadoknađena šteta. Bar tako kaže jedan članak iz USA u zemljama gdje biva legalizirano , da ide u korist onih koji su u prošlosti bili oštećeni sa antidrug policies... Članak se zove How to be an ethical weed consumer

I evo još jedan rad o tome da je to zapravo etičko pitanje. Pročitao sam samo uvod i zaključak , ne volem taj englemski


mislim zamislite , kako bi zazvučalo vijest
Etički kanabis aktivista i potpisnik povelje o odgovornoj upotrebi kanabisa Marica Vutrić, čuva pozitivne nalaze urina kako bi joj se nadoknadila šteta zbog progona jer nemože ostvariti svoje građanske slobode odgovorne upotrebe kanabisa

moj prijedlog je da se svako Ko padne, a osjeća se kao odgovorni kanabis korisnik upiše u knjigu žrtava.
Trebamo napraviti knjigu progonjenih i ako je neko upao u probleme nek se upise kako želi nickom ili imenom , pa ćemo vidit kako ljude vadit na temelju etičke Izjave i one Tvrdnje zapravo. Samo što ta priča može odvesti u onu samo nekima razumljivu temu osoba/čovijek koja može samo razljutit sluźbenike jer nemogu “poslovat” kak spada....tako da pogledajte tvrdnju i uzmite što razumijete. Ja sam uzeo cijelu tvrdnju zato jer se načelno shvaća da se radi o obmani.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: D27