Odgovorna upotreba marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ODGOVORNA UPOTREBA MARIHUANE

Kada se u marihuani uživa odgovorno, korisnike terete kriminalnim i civilnim kaznama koje ne donose nikakvu javnu dobit i izazivaju strašnu nepravdu. Zbog razloga javne sigurnosti , javnog zdravstva, ekonomije i pravde, zakoni koji zabranjuju upotrebu bi trebali biti odbijeni zbog toga što kriminaliziraju odgovornu upotrebu marihuane.
Prihvaćanjem ovog statuta ''NORML'' Bord of The Directors je pokušao definirati
''odgovornu upotrebu kanabisa.''

I SAMO ODRASLI
''Konzumacija kanabisa je samo za odrasle. Neodgovorno je dozvoljavati kanabis djeci''
Mnoge stvari i aktivnosti su odgovarajuće za mlade ljude, li druge apsolutno nisu.
Djeca ne voze aute, djeca ne sklapaju ugovore, ili se vjenčaju, i ne smiju koristiti droge.
Koliko je god nerealistično određivati dob u kojoj mogu voziti auto, dogovarati ugovore ili se vjenčati isto tako je nerealistično očekivati dob do koje neće koristiti nikakve toksikante, uključujući i alkohol. Naša očekivanja bi se trebala usmjeriti da odrastu kao odgovorne osobe.
Naša je dužnost pokazati im što to znači.

II NEMA VOŽNJE
''Odgovorni korisnici kanabisa ne koriste motorna vozila niti bilo koja drugu opasnu opremu dok su podložni kanabisu, ili (kao ostali odgovorni građani) dok su podložni bilo kakvoj drugoj supstanci ili stanju, uključujući lijekove i umor.''
Premda je kanabis rečeno od mnogih stručnjaka sigurniji od alkohola i mnogih lijekova koji se mogu dobiti na recept za motoriste, dogovorni korisnici kanabisa nikada ne koriste motorna vozila u stanju u kojem su podložni kanabisu. Javna sigurnost zahtjeva ne samo da vozač koji je u stanju podložnom kanabisu bude udaljen iz prometa, nego da objektivne mjere (materijalnog) oštećenja vozača budu razvijene i korištene, prije nego li se vozač podvrgne kemijskom testiranju.

III Mjesto i okruzenje

Odgovoran korisnik kanabisa ce pazljivo da razmotri njegovo/njeno mjesto i okruzenje, shodno tome prilagodjavajuci upotrebu.
"Mjesto" se odnosi na konzumentove vrijednosti, stavove, iskustvo i licnost, a "okruzenje" podrazumjeva psihicke i socijalne okolnosti u kojim se nalazi. Odgovoran konzument kanabisa bice oprezan sa uslovima- vrijeme, mjesto, raspolozenje itd, i nece oklijevati da kaze "ne" kad ovi uslovi ne vode do bezbjednog, prijatnog i/ili produktivnog iskustva.

IV odoljeti zloupotrebi

Upotreba kanabisa do granice narusavanja zdravlja, licnog razvoja i dostignuca, je zloupotreba kojoj odgovoran korisnik kanabisa mora odoljeti.
Zloupotreba znaci stetu. Neke od upotreba kanabisa su bezopazne, ali mnoge nisu. One koje su stetne treba obeshrabrivati, dok one koje nisu- ne treba.
Ratovi su vodjeni u ime iskorjenjivanja "zloupotrebe droge", ali umjesto fokusiranja na zloupotrebu, sprovodjenje mjera se razvodnilo ciljajuci na svaku upotrebu droge, bila ona zloupotreba ili ne. Ako se cilja na zloupotrebu marihuane, veoma je vazno da se ustanove standardi radi njene identifikacije.

V Postovanje prava drugih

Odgovoran korisnik kanabisa ne krsi prava drugih, cuva prihvacene standarde pristojnosti i javnog vlasnistva, i postuje povlastice onih koji zele da izbjegnu kanabis u potpunosti.
Niko ne smije krsiti prava drugih, i ni jedna supstanca nije izgovor za takvo ponasanje. Bez opbzira na zakonski status kanabisa, odgovoran korisnik ce se pridrzavati postojecih propisa o pusenju duvana na javnim i privatnim mjestima.

ODABRAO: kaneh bosem, i đelo hađiselimović
PREVELI: chmaka, makiaveli, i ruben albahari,
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Čitajući ovaj stari tekst stekao sam dojam da se mi pušači moramo držat određenih normi da bi bili dobri pušači tj "odgovorni" ,vidi se da je tekst star i da su u sadašnje vrime medicina i spoznaja o utjecaju canabisa na ljudsko tijelo, mozak te regulaciju tvari u tijelu išli jako daleko ,prenosi ,receptori koji rade uz pomoć istih ,da se ljudi liječe i koriste cannabis stalno i uvijek
Nevidim problem ako se zaključi da cannabis u blagom obliku čini dobro djetetu i starcima ,ima jako puno primjera da pomaze ,bistri um i postajemo svijesniji,
Ako danas znamo Da se u svakome ljudskom biću nalaze endocannabinoidni
Receptori i da cannabinoide (thc,CBD,cbn,cbg,cbc) unosimo na različite načine (pušenjem,jedenjem,pijenjem,mazanjem),a u mozgu se sve odigrava
THC kao najzastupljeniji cannabinoid sluzi da kad se spoji i pronadje endocannabinoidne receptore u tijelu uglavnom u mozgu.
Područja sa najvišom koncentracijom endokanabinoidnih receptora su u mozgu (celebral Cortex,hipotalamus,hipocampus,...)svaki je za nesto odgovoran(jelo ,san,smirenje,liječenje,ideje,kreativnost,.....)
Sve se bolje regulira ,samo treba pušiti kvalitetu !
To je samo jedan djelić moći ove svete biljke i sad o odgovornosti, upravo je tu kvaka svaki Čovik ,veliki ili mali ,stari i mladi bi trebao uzivat,jest,pušiti kako bilo ,zato jer je tako bilo prije ,nemojte zaboravit da je samo 50-60'god zabranjena ,zakopana,ubijena ,njena vrednost.
NEK se sakrivaju druge sorte ljudi, danas je sve dopušteno,(golo,nasilno,lopovsko,kriminalno),a ako se zapali u društvu ,eto ti problema.
Mi smo ti koji stvaraju norme i regule trebali bi se mi drukčije postavit ,di su studije ,ankete ,.....to su price za malu dicu američko ,gmazovske krive informacije
Eto nevozin auto nadimljen, pih !
I da zaključim
Najodgovornija primjena kanabisa je :
širi znanje o njemu,poticati druge da koriste,odgovorno skladištit ,redovito sadit, ne stidit se, bit ponosan pušač , nikad ne prodat (samo poklanjat)
Redovno održavat druženja u dimnim prostorijama!!! Bit sretan i volit sve ljude, praštati,tolerirat,ČOVJEČE s cannabisom bi svi mogli bit mali bogovi.
I konačno se oslobodit predrasuda !!!!!
To je moj stav !
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Auto jedino ne bih vozio da sam se uradio k'o Bič Božji....ovak...nema šanse pješke...sorry...i nikad problema, ali ja kad vozim napljugan stavljam automatski u neki "safe mode" pa vozim 50-55...

Od puno je veće važnosti što se navodi u početnom postu da se ne postane abuser koji nema nikakve granice i ubija se kanabisom,, mislim da je to opasna klopka....:smoke:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Pod krinkom dobra se najčešće i prikrade zloupotreba. Sažeto gledano - upotreba je korištenje za napredak i razvoj, a zloupotreba je nazadovanje čovjeka. Pomoč koja nije potrebna nije pomoč, a to je ujedno i nazadovanje. A da može pomoći u sazrijevanju čovjeka, može i to dobro , ali da može pomoći da neko ne sazrije i to jako dobro može napravit, kad te uvuće u svoj zagrljaj jako da te neda nićemu drugome. Varanjem drugoga bude tužno i malo suza, a u varanju sebe ode život :D
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Istina, da je ponekad tanka granica....ja priznajem da ima unazad 5 godina sam se baš vejstao sa ganđom od jutra do sutra ....i nazaduješ , tojest kao odrastao stagniraš a kod mlađih ljudi sa mozgovima još u razvoju mogu ostati trajna oštečenja.Može se reči da sa mogućnošću duvanja biljoze a pogotovu jakih sorti dolazi odgovornost za jedini ispravan način pušenja a to je "umjeren", planiran, u nedostatku bolje riječi, meni su vikendi sloboda i tad se našvajsam a preko tjedna jedan tanki posle posla i večera i spavanje...ponekad sredinom tjedna zaružim pa još jednog topa napravim poslje večere...i tak...
a život brzo prolazi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Pusim travu od svoje 14-15 godine. Prvih 8-9 godina sam pusio danonocno, od jutra do sledeceg jutra. Ujutru kad se probudim prvo palim dzoki pa onda umivane i tako dan za danom. Bilo je dana kada smo sa ekipom (nas trojica) pusili po 50 mica zeleniza, ceo svet mi je bio to! Poceo sam da osecam neke promene na lose: slabo pamcenje kao najbezazlenija posledica, srcane probleme ( aritmija) i one najgore, bar za mene, psihicke probleme (paranoja, panika, strah od ljudi i otvorenog prostora...) Prvo sam pokusao skroz da prestanem ali bi mi po nekada bilo gore nego kad sam haj. Posto previse volim vutru i duvacu je ceo zivot, u tom trenutku daleke 2004 god sam postavio sebi dilemu: da li da nastavim ovako jos koju godinu i izazovem takve probleme zbog kojih vise nikada necu pusiti ili da redukujem uzimanje i nastavim ceo zivot. Danima sam pokusavao da pronadjem deo dana koji mi je odgovarao i posle nekog vremena sam shvatio da mi marihuana ustvari najvise odgovara malo pre spavanja. To sam zamislio ovako: ujutru radim, popodne resavam kucne obvaveze ili idem nekuda a onda pred spavanje savijem jedan mali, pustim film ili seriju zagrlim devojku i zajedno unistimo onu jednu spravicu. I osecamo se fenomenalno, brzo zaspim lako se budim itd.) Videvsi da mi ovako najvise odgovara, nastavio sam tako u narednim godinama sve do danas, i nista mi ne fali, zdrav sam ko dren i psihicki i fizicki.

Preporucio bih svima koji to jos nisu uradili da obavezno urade i videce do kojih ce promena u njihovim zivotima doci. Ne moraju da slede moj primer, neka pronadju sebi odgovarajuci i neka krenu u lepse, pametnije, razumnije i zdravije pusenje marihuane! Veliki pozdrav svima!
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Mnogo mi je iritantno kad neko prestane ili smanji pusenje, i pocne sebi i drugima da interpretira to kao olicenje njegove zrelosti, odgovornosti, mudrosti, kao da je sad spoznao své tajne univerzuma...ako ti ne prija u nekom momentu da pusis,prestani, ali ne smaraj i ne kritikuj druge...Cuj, "odgovorno pusenje", pa kao da sam se ulogovao na baba.org. :p neka pusi ko koliko voli i ima...
Istina je da sam zbog trave propustio mnoge obaveze u mladjim danima,i da nije bas prakticna za svakodnevne aktivnosti koje se namecu,ali to jé nedostatak naseg drustva,a ne trave...nije trava ta koja je nezdrava,nego nas "civilizovani",ubrzani gradski nacin života,kao i ceo ovaj represivni sistem.
A kola sam ucio da vozim naduvan..xD
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Daleko od toga da ja nekome drzim pridike, kritikujem ili delim savete kako da pusi marihuanu, neka pusi ko koliko hoce i moze, neka pali tri od jednom ako mu drago, ako mu tako odgovara i ako to voli. Pokusao sam podeliti svoje iskustvo sa drugima, mozda to neko nadje za korisno ili ne. Smatram da posle dvadesetak godina pusenja imam nekog iskustva i imam sta da kazem o tome. Takodje znam iz iskustva da sta god da kazem ili uradim, uvek ce se naci neko kome ce se to svideti i ko ce to smatrati korisnim, kao i oni kojima to nece odgovarati, koji ce to hejtovati a naci ce se i oni koji misle da su popili svu pamet ovog sveta i komentarisati moja licna iskustva pod utiskom da je to bas njima upuceno (upravo je ovo poslednje pocetak blage paranoje i prvi znaci iste). Zbog toga se i ne ljutim, slobodan je ovo svet i svako je slobodan da ima svoj stav svoje misljenje i pravo da ga javno kaze, da uputi kritike ali i da ih primi. I sve to treba raditi biranim recima i tonom kako bismo sacuvali peace koji propagiramo i za koji se zalazemo...ako to uopste radimo...
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
peace man :) ja se stvarno i nisam bio previse nadovezivao na tvoj post, nego pricao generalno, jer imam par drugara koji su prestali, i svaki dan sole pamet nama strasnim pusacima. :D i naravno, oni su mi i dalje drugari, samo smaraju nekad.:p
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
I ja sam pricao vise uopsteno, ti si mi samo dao ideju, da sam prico o tebi citirao bih te ili bi te naveo u postu, nemam problem sa tobom, peace bro :spliff:U pravu si da ima takvih, imam ih i ja u svom okruzenju vise nego nekoliko...pusili vutru dve godine navukli sve moguce strahove i paranoje a onda prestali i doziveli prosvetljenje i sada smaraju savetuju i kritikuju sve nas redovne! Sada bi najradije da idu po skolama mesnim zajednicama i saborima i da dele savete iz svog ogromnog iskustva. :clap:: za njih!:upiii::objesen:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Sada bi najradije da idu po skolama mesnim zajednicama i saborima i da dele savete iz svog ogromnog iskustva. :clap:: za njih!:upiii::objesen:
klasicni kompleskasi i licemeri!!!
i kod mene kao i svugde ima takvih, ali sta je ovde najgore, pouclanjivali se u neke stranke, partije, udruzenja, sta li im je to vec, svi 40+ godina i sad kao sto ti kazes idu po selima i skolama i kao drze neke tribine protiv narkomanije, gledam tv i ne verujem, a pre 20 i vise godina duvali po ceo dan, steta sto ondaK nije bilo smartova :D
 
Poslednja izmena:
12.12.2015
0
0
1
Za ovaj forum sam čuo prvi put prije nekih pola godine. I od tada ga čitam kada nadjem vremena i interesovanja. Zaprepašćen sam koliko naša javnost malo zna o marihuani, i zadivljen sam koliko davno je ovaj forum osnovan, sve pohvale za osnivače i moderatore foruma, koji je kvalitetan, bez obzira na popularnost...

Prvi put sam probao marihuanu prije nekih godinu dana, u svojoj 24toj godini, prije toga nikada nisam pusio cigare, možda sam uzio 3/4 dima duvana. Duvam aktivno poslednjih 7/8 mjeseci. Znaci od 1 do 4/5 puta sedmicno. Imao sam i pauzu od 2 mjeseca.
Konstanto učim o marihuani, dobar sam poznavalac.

Iako lično ne sumnjam u marihuanu, iako bih volio da se kod nas više duva nego sto se pije. Ne treba sporiti da ipak ima i nekih negativnih stvari.
Mene lično nikada ne radi loše, ali npr moj cimer, koga smatram za izuzetno stabilnog momka, je redovno imao napade panike. Takodje nedavno, jedan drugar koji je veliki uzivalac, kao i ja, je imao veliki napad panike, mada sam mislio da se to njemu kao ni meni nikada neće desiti.

Nadam se da ce se iskusniji članovi uključiti u ovu izuzetno bitnu temu, i iskreno i bez dlake na jeziku govoriti o pozitivnim i negativnim stvarima upotrebe marihuane. Kako bi pomogli svim novim pušačima da razumiju sta i kako rade.

Volim kako mi marihuana pojačava kreativnost, i zato volim da pušim sative na otvorenom.
Volio bih da se ovdje piše o negativnim stvarima, i uzrocima tih stvari.
Izvinjavam se ako sam bio previše opširan. Pozz svima :spliff:
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Konstanto učim o marihuani, dobar sam poznavalac.
Ovo je odgovor za tvoje frendove ;)
Ukratko... otrova je dosta u narodu,shvatili su marijanu kao (sto je predstavlja javnost) "droga" ... i postoji ta barijera u narod,jednostavno neki ljudi je tako shvataju,a neki se plase,a dok treci se edukuju malo dublje o marijani i onda skontaju u kom grmu lezi zec:razvaljen:: elem raspisa sa se ja,pa cu svoje misljenje izneti kao naruce drva :razvaljen:: kako moze nesto skodit,ako ima ulogu u coveka kao odbrambeni mehanizam,zastitu od kojekakvih bolesti i virusa... :rasta::confused: elem,sve je to trip u glavi frend ili das ritmu da te vozi ili ti imas volan za upravljanje tripa ;) mada meni u oba pravca cool :banana_rasta: :cool23: peace out al ja odo daleko:djede:
 
27.09.2016
0
2
1
29
Interesuje me kako da sakrijem to sto su mi oci pukle? Jer to mi je jedina mana... Koje kapi mogu da koristim ali da su provereno delotvorne?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Thunder81