Odjednom fleke na lisovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Nadam se da mi neko moze pomoci da resim ovaj iznenadni problem:
photo0083ei.jpg


Temperatura 25c
vlaznost 55%
Djubrivo Hesi 3-2-3 vegetacija
Biljke na cvetanju na rezimu 12/12 tek nedelju dana.Do sada je sve bilo ok.Da spomenem i to kako je nisam zalio tri dana i zemlja je bila suva.
Pozdrav!!
 
23.10.2011
23
1
0
34
camelonus9 je napisao(la):
Nadam se da mi neko moze pomoci da resim ovaj iznenadni problem:
photo0083ei.jpg


Temperatura 25c
vlaznost 55%
Djubrivo Hesi 3-2-3 vegetacija
Biljke na cvetanju na rezimu 12/12 tek nedelju dana.Do sada je sve bilo ok.Da spomenem i to kako je nisam zalio tri dana i zemlja je bila suva.
Pozdrav!!

Pogledaj ovo, mozda pomogne
Klikni Ovde
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43



Evo slike i hvala.Ne znam zasto je problem sa fotkama na tom image shak ali shitina.Sada biljke izgledaju nekako svezije.Cak sam skontao da moram svaki dan da ih zalivam.Podigle su lisce kada sam ih video veceras he,he mada sam ih sinoc bas istresirao secom listica.Nisu se pojavile nove fleke na drugim listovima ali su na starim koje sam ostavio dosta rasirile.
Verujem da ce se oporaviti.
pozz
 
29.10.2011
19
1
0
41
Dok ti ne odgovori neko iskusniji, odmakni brate sijalicu od biljke malo, meni to izgleda kao da je sprzeno i povecaj vlagu ako ikako mozes, bas si je sprzio :blah:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Bas sam se obradovao sto mislite da je to u pitanju! To je vec sredjeno spustio sam biljke za nekih 5cm i lepo ih zalio i sinoc i veceras,pa su ozivele.Inace do sada su bile na oko 3 cm od cfl-ki a temperatura je oko 26c a nije losa ni vlaga 50-ak%.
Ipak hvala na misljenju!
ps. jedino mi je cudno sto su jednako sprzeni i gornji na 3cm od sijalice i donji na 15cm listovi ??
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Kako god,kad sam dosao kuci proverim sta ima u "basti" i da gasim svetla,kad ono biljke podigle lisce i poceli da se bele neki vrhici.To me je bas obradovalo,iako jos ne pokazuje pol ili ja ne znam da prepoznam , i mislim da sta god je u pitanju one su taj stres hrabro podnele i jos da su zenke i moja radost je potpuna.Inace,danas sam ladno oduvao 170e na njih i bolje bi im bilo da me ispostuju kao sto ja njih!

Pozdrav ljudi i hvala na savetima!!:ridinghorse:

ps. Ph vode iz slavine je 7,danas sam merio tako da nije ni to definitivno.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale pusti ti sve to sijalica ,svjetlo,preblizu itd...
Rekao si da je 12/12 već tjedan dana i da daješ neko đubrivo..
A kažeš isto da je i gornji listova i dojnji spaljeno... ( po sliki spaljeno nepravilno TJ. izgoreno/sprženo )
Jesi obratio pažnju na to kad i u kojoj mjeri i kojim razmakom daješ đubrivo..
Daj mi malo dimenziju biljke kolika je i ove detalje...
Ja bi reko da si je pređubrio i ako ti nije neki problme rukovat sa cjelom biljkom kao i posudom onda je isperi kvalitetno..
3 x Više vode mora proći kroz posudu ( ako je 5 L posuda onda 15 L vode da bi isprao zemlju ) KVALITETNO....
Pusti da se zemlja dobro suhne 2/3 dana i onda normalno zalij ... Daj malo đubra sa pola doze te vode kojom zalivaš i smanji malo doživljaj sa đubrom nemože ona brže nego što može...

Sretno....:icon_question::icon_question::icon_question:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Bas sutra sam planirao da ih presadim u malo vece saksije i novu zemlju (plagron grow mix) ali nisam siguran da li smem to raditi kad su u cvetanju a do sada sam ih zalivao samo 2 puta nedeljno sa hesi tnt complex za vege. a opet od sutra krece hesi blüh complex za cvetanje.Glupo mi je da ih filtriram i presadjujem?? Inace,nije se pojavio ni jedan novi opaljeni list od pre neki dan a onih par sto je ostalo miruju takvi kakvi su.