Odvlazivac vazduha (dehumidifier)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Rupu na zalost ne mogu busiti jer zivim u sambenoj zgradi, al pogledat cu neki kompresorski odvlazivac zraka staviti ga u sobu pa neka radi. Nisu bas jeftini (120-250 eura mi ne gine). Za oko zapeo Trotec TTK 40 E.

Zasad se snalazim da otvorim vrata od sobe, al nije to neko rjesenje....
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
To za zagrijavanje prostorije me i brine malo, mada imam mogucnost ostavljanja otvorenih vrata od sobe. Za jesen i zimu ce biti taman, a sad cu nekako improvizirati.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
U stanu bi morao imat neki odvod tipa za napu, dimnjak ili u wc-u rupa za ventilaciju.
Ako na jednu od tih rupa nabijes dovoljno jaku turbinu, napravit ce ti podtlak u cijelom stanu i polako vuc vlagu iz cijelog stana, pa tako i iz te sobe di je box. Sto blize sobi, to bolje.
Ja kad zapalim pljugu u dnevnom boravku, sav dim ode van ako mi u drugoj sobi radi turbina ;)
Cak mozes i na prozor nekako cijev montirat i turbinu, bitno da imas izmjenu zraka u stanu. Sad sam se sjetio da si rekao da nemas prozor u toj sobi....malo je problem napravit propuh tako....ali nista te ne kosta probat pa pustit 2h da radi i vidjet jel pala vlaga u toj sobi.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Imam rupu za napu i rupu za ventilaciju u wc u, al je to neizvedivo jer napa je spojena direktno na rupu a u wcu (kupaoni) ne mogu staviti turbinu jer ce krenut pitanja kad nam dodju gosti.

U sobi gdje je box ima prozor i njega otvorim po potrebi al ne mogu sirom otvoriti jer se izvana vidi box skroz otvorim prozor, a u toj sobi nemam zavjese nego su neke roletice na prozorima.

Ako i napravi to sa turbinom u wc- u recimo soba mi mora biti konstantno otvorena, a to je nemoguce ako nam netko dodje u stan jer soba mora biti zatvorena tada(ne cuje se nikakva buka kroz vrata).

Prozor isto ne mogu busiti jer ce opet krenut pitanja...uglavnom, osudjen sam na odvlazivac.

Hvala ti sto se trudis pomoci, al jednostavno grow u stanu je osudjen na odredjene kompromise. Kuca je prica za sebe i tu je puno jednostavnije prilagoditi neke stvari.

Zasad se snalazim sa vlagom koliko toliko ( ne znoji mi se u sobi nista), ali morati cu investirati u odvlazivac, nema mi druge.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Mozes na prozor staviti i zaljepiti drvenu kutiju sa rupom za ispuh tako da ti prozor moze uvjek biti na kipu i sa tom kutijom prigusis zvuk turbine.Ima na google-u kako se radi.Ma ima na vutri kako se radi samo potrazi.:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
Pozdrav, vidim da tema miruje nekih godinu dana ali mozda neko i baci oko ovamo. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovakvim odvlazivacima i sta mislite o njima?
mini-odvlazivac-zraka-isusivac-prostora-split-slika-71655414.jpg
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Taj model na slici je zasnovan na TEC tj. Peltier elements.. i odvodi 250ml vode dnevno sto je jako malo.
Maltene tablete/so pomenute u ovoj temi prikupe isto ili mozda i vise vode iz vazduha.
Nista bez kompresora..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD