Odvojeni deo prostorije kao grow room

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.10.2016
12
0
1
29
Planiram da kupim komplet od 600w, ali za orman bi ta snaga sijalice pravila ogroman problem sa toplotom bio orman velik ili ne.
Posto ja ne zelim da busim i dodajem cool tube filtere i alu cevi i bavim se stolarskim poslom zbog licnih razloga razmisljao sam da tu toplotu rasporedim tako sto cu odvojiti deo sobe 2x2 (?) za uzgoj sa folijom uz naravno po koji ventilator da promesa vazduh.

Da li je neko imao iskustva sa ovim nacinom uzgoja i da li se tako moze ublaziti emitovanje vreline na biljke?
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja sam pokusao u 2x2x2 400W ali to je zavrsilo sa 4 biljke veoma sitnih hedova i 180g suhog jer je svjetlo bjezalo na sve strane.
bolje napravi normalan boks i normalnu ventilaciju.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Bio je jedan dnevnik decka sto je imao 15-ak autosa ispod 3x 400w u sobi , potrazi medju dnevnicima, neznam jel u zavrsenima il nezavrsenima...
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
a drugi dio sobe stavis stol i stolicu sa sitnim instrumentima i gnojivom i uzivas poslje zaljevanja odmoris poslje uzgoja imas stanicu za trimanje i tako :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Posto ja ne zelim da busim i dodajem cool tube filtere i alu cevi
Prvo, malo si sporadično napisao poruku. Mislim da je na 600W cooltube praktično obavezan. Možeš da mešaš vazduh koliko god ti je volja, ali mislim da se učinak neće moći meriti sa time da imaš fan koji će preko CTa da hladi sijalicu i da se taj vazduh preusmeri van boxa.
Drugo 2x2, pretpostavljam metra, je možda i previše za 600W.
I treće, računaj da će ti biljkama biti potreban totalni mrak u periodima od 6-12h. Tako da bilo koje "odvajanje" prostorije mora da bude i svetlosno izolovano od spoljnih uticaja.

Ako se već baviš stolarijom, moja preporuka ti je da lepo napraviš plan u koji ćeš da uračunaš sve. I veličinu prostorije, i temperaturu u njoj, i koliko biljaka hoćeš da gajiš, koliko novca hoćeš da odvojiš, i koliko od te prostorije možeš da odvojiš za uzgoj, itd itd itd. I onda možeš dobiti mnogo konkretnije savete i predloge u skladu sa realnom situacijom.
Mislim ti sa 2x2m možeš opušteno da imaš i "majku" biljku koja će stalno biti u vege fazi, samo je pitanje da li ti je to potrebno i da li to želiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and mr.dr.Smok

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
a samo lagani labirint i svjetlo nece uci (ako vec planiras da bude otvorena soba)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.