Oftopičarenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.05.2007
4
0
0
41
Prvo: Zdravo svima! (1. post mi je pa...)
Pozdravljan ovu temu i sve ljude dobre volje i zelje da nesto promjene.
Neznan tocno kakav materijal prizeljkujes, znan osobno vise ljudi koji puse iz korisnih razloga a ne samo radi zabave. Likovi koji se lice od PTSP-a a ne zele uzimati tablete koje ih pretvaraju u "zombije", bivsi narkomani koji su se sami skinuli s heroina uz pomoc "domace THC terapije", pa do onih manje teskih slucajeva koji puse radi nesanice i nervoze jer se isto ne zele kljukati tabletama (iako postoje i tablete za smirenje i spavanje na biljnoj bazi) jer uz sve korisno sto vaTra radi ljudima pruza i ugodan osjecaj(el postoji bolja nuspojava?) al nevirujen da bi iko od njih isa snimati svoje "ispovjedi" jer mislim da vlada teški pesimizam u pogledu legalizacije.
I mislin da doktori imaju veze s tim sto je vaTra ilegalna jednako kao i ostatak neukog pucanstva, a to je samo jedan mali dio kolaca protiv legalizacije. Puno veci dio zauzimaju panduri i politicari jer oni kroje zakon, a u zadnje vrime i crkva jer se sad mase na neku vjeru furaju. Tako da mislin da neko iz javnog zdravstva nebi moga objasnit zasto je ilegalna iako je ljek.
Ilegalna je najvise zato sto neko tu masnu paru diže a sve "važne face" koje bi mogle to prominit su dobro podmazane. A kad mislin na masnu paru onda nemislin na lovu koja se na dimu zaradi nego na drugim kemijuštinama koje ljudi(najčesće dica) uzimaju kad uleti nestašica. Neznan ima li potrebe da pojašnjavan al mislin da ne. Ustvari neznan kako kod vas al u Hrvatsku minimalno 85% veTra sto uđe je puštena preko grane, ima tu i "kockara" koji odu preko grane pa donesu par komada na svoju ruku, al ti kad tad padnu. A te nestašice su dobro isplanirane, sa namjerom da se ekipa navuce na dop(heroin) jer tada postaju vjecne musterije i automatski su isplativiji.
I uzalud se pitan zasto ne legaliziraju vuTra i prostituciju, pogotovo ako se furamo na neki turizam, i zasto nebi drzava imala koristi i profita od toga umisto pojedinaca, mafijaša(koji lako da su ugledni na politickoj razini) koji vec ionako imaju previše! I automatski bi risili i problem pretrpanih sudova i zatvora di pošteni ljudi izvuku deblji kraj a istinski kriminalci, lopovi i tajkuni s dobro placenin odvjetnicima dobivaju zastare i prolaze lišo.
Neznan jesan odmaka od teme previse, al tija san reci da je vraška muka i puno više od 10 ljudi potribno za to prominit, pa nije ni Ferenheit nesto bitno prominio osin sto je malo vise ljudi svjesno istine, al ovce uglavnon ostaju ovce. reka bi jos svasta al to bi onda bija roman, a i frka me da nekog ne upila sve ovo citati.

P.S. izvinite na pesimizmu, to je samo moj pogled na svit, mozda i nije sve tako crno, a i nisan bas nacitan i educiran covik(iako mislin da san iznad prosjeka (jbg, malo egoizma)) al primjetia san ovdi informiranijih i mudrijih ljudi pa prepuštan misao.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
@dim lu
premjestio sam ovaj post iz threada vutra9/11 jer je prviše offtopic
pa eto tu ću bacat takve postove
ili možete i namjerno oftopičarit ovdje
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Dim Lu je napisao(la):
Puno veci dio zauzimaju panduri i politicari jer oni kroje zakon, a u zadnje vrime i crkva jer se sad mase na neku vjeru furaju. Tako da mislin da neko iz javnog zdravstva nebi moga objasnit zasto je ilegalna iako je ljek.

vutra je ilegalna zato jer se nalazi na popisu psihotropnih tvari.
popis takvih tvari pretpostavljam je donio netko iz, ili odobrio netko iz javnog zdravstva.
naravno da postoji sprega, politike, sudaca, i doktora.
ali i oni to čine iz neinformiranosti, ili namjernog neznanja...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kane jako griješiš.
Nećeš mi valjda tvrditi da trava nikako ne djeluje na tebe, na tvoje tjelo na tvoju svijest?

baviš se krivim problemom.
Nije pitanje dal je vutra ( THC!!) psihotropna tvar ili nije.
pitanje je dal je njezin tretman dobar ili ne.
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Tihojla je napisao(la):
Nije pitanje dal je vutra ( THC!!) psihotropna tvar ili nije.
pitanje je dal je njezin tretman dobar ili ne.

Pardon ako se mješam,ali kaneh je upravo mislio na to; rekao je da je Marihuana ilegalna baš zato što su oni koji su je ilegalizirali neuki, pa su kriminalizirali biljku zbog toga što je psihotropna,,a to dali je njezin tretman dobar ili nije to ni "oni koji su je ukleli" ni sami ne znaju... !

Tihojla je napisao(la):
Nećeš mi valjda tvrditi da trava nikako ne djeluje na tebe, na tvoje tjelo na tvoju svijest?

Ja dalje tvrdim da ako je osoba stabilna (donekle) da Marihuana ne mora imati veliki utjecaj na mozak. (osim kod konzumacije).....
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Tihojla je napisao(la):
kane jako griješiš.
Nećeš mi valjda tvrditi da trava nikako ne djeluje na tebe, na tvoje tjelo na tvoju svijest?

baviš se krivim problemom.
Nije pitanje dal je vutra ( THC!!) psihotropna tvar ili nije.
pitanje je dal je njezin tretman dobar ili ne.

netvrdim da vutra nedjeluje na svijest i tijelo
samo sam istaknuo spregu između javnog zdravstva i zakona.
možda sam u krivu.


Članak 2.
(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeće značenje:
1. Opojna droga jest svaka tvar prirodnoga ili umjetnoga podrijetla, uključivši psihotropne tvari, uvrštene u popis opojnih droga i psihotropnih tvari,

evo ga popis opojnig droga tvari
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
kanehbosem je napisao(la):
vutra je ilegalna zato jer se nalazi na popisu psihotropnih tvari.
popis takvih tvari pretpostavljam je donio netko iz, ili odobrio netko iz javnog zdravstva.
naravno da postoji sprega, politike, sudaca, i doktora.
ali i oni to čine iz neinformiranosti, ili namjernog neznanja...

ovo je samo ekstremno birokratski aspekt ilegalnosti..:sick:
ak se vutra makne s tog popisa neće više bit ilegalna.

a ako pričamo o njenoj štetnosti, tretmanu ili šta već onda ne pričamo o ilegalnosti već o medicinskom učinku, društveno i tako
da i ja isto mislim da birokracija nema osjećaja za stvarni život.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kriminalizirali biljku zbog toga što je psihotropna

e to je krivo. Ne kriminaliziraju biljku zato što je psihotropna nego zato što je njena ocjena njezinih svojstava takva kakva je.

Kreno sam objašnjavati nadugo i naširoko ali to ću baciti na lorg kad završim pa se strpite do tada
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ja sam evo u teskoj komi...
scre me boli poslje svakog dana kad prode neka rasprava o legalizaciji...
kako zaboga pokazat ljudima nikako..ja se nekoliko godina borim sa roditeljima...
iako mirno i pricamo normalno o svim drogama...i oni zele da ih ja poucim i sve...
ali nema sanse da oni prihvate iti jednu rijec...
mater ay ay nju nije puno briga...ona je danas za jedno sutra za drugo..
al otac...
on kaze.."ti bi htio srusit sve moje principe sto radim kroz cili zivot, ma koliko ona je sigurna ja to nemogu prihvatit"...
i tako...nista, ama bas nista ne pomaze...
stvarno ljudi su uzasni i pretvoreni u neko sranje od covjeka...niti su zadovljni...90% vremena kukaju i potrebna im je svada za zivot, potrebna im je kava i duvan da se smire...potrebna im je crkva i vjera da smanje griznju savjest.potreban im je sex da osjete zadovoljstvo....potrebna im je brak/veza da se osjecaju posebnim bar nekome...
uzas...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Bugi_bi je napisao(la):
on kaze.."ti bi htio srusit sve moje principe sto radim kroz cili zivot, ma koliko ona je sigurna ja to nemogu prihvatit"...
i tako...nista, ama bas nista ne pomaze...
stvarno ljudi su uzasni i pretvoreni u neko sranje od covjeka...niti su zadovljni...90% vremena kukaju i potrebna im je svada za zivot, potrebna im je kava i duvan da se smire...potrebna im je crkva i vjera da smanje griznju savjest.potreban im je sex da osjete zadovoljstvo....potrebna im je brak/veza da se osjecaju posebnim bar nekome...
uzas...

Welcome to the matrix :)
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Dim Lu je napisao(la):
Prvo: Zdravo svima! (1. post mi je pa...)
) al nevirujen da bi iko od njih isa snimati svoje "ispovjedi"

Vjerujem da bi htjeli podijeliti svoju pricu sa ostalima, moze se napraviti i reportaza sa izmijenjenim glasom i da se lica ne vide, no glavno je da se nekako krene.
Krajnje je vrijeme da se krene nesto poduzeti, totalno si u pravu, bilo bi dobro osnovati udrugu, i iznijeti gole cinjenice pred narod, sigurna sam da ne bi pronasli nacin da pobiju argumente, jer argumenti koje bi organizacija za legalizaciju vutre imala temelje se na cinjenicama a ne na necemu apstraktom i nedokazanom.

Ja licno vise puta sam razmisljala o osnivanju ovakve udruge, jer imam iskustva vec sa udrugama i znam kako tece proces pripremanja papirologije i ostalog, no glavni problem i ono sto me je uvijek navodilo da se predomislim bilo je to sto bih stalno bila pod svjetlom javnosti. Ne smeta mi to toliko koliko bi mi smetalo to sto bih stalno bila i pod budnim okom murije, i ja i svi clanovi udruge. Svjesna sam koliko ovo sebicno zvuci, no jednostavno se ne mogu odreci svojih biljcica i gljivica i svoje baste za koju sam mnogo toga zrtvovala.

Zato ako ima netko tko bi pokrenuo akciju i konacno krenuo raditi nesto konkretno, neka me slobodno kontaktira, nikada necu biti clan organizacije, niti otkriti svoj identitet ali dat cu sve od sebe i pomoci cu kako god mogu, svojim znanjem, iskustvom, ako treba i donacijom, dok se sve to ne uhoda.
 

oldbulllee

Aktivan Član
21.11.2008
93
1
0
43
pa, ljudi ce primeniti ocigledno logicno i ispravno resenje na bilo koji dati problem tek kada bude prekasno i tako mu je to....
mislim... nije li ocito da je ubijanje zlo, da je glad zlo, da je bolest zlo, da je vlast zlo, da je pohlepa zlo, i tako dalje.
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Vrlo jednostavno! Zabranjena je jer je prekorisna! Dakle, dozvoljeno je samo pojedincima ilitiga ljudima koji su čvrsto odlučili stat iza onoga što vole a to je dufka, canna business je business behind getting high! I onaj tko to želi, može imati, dispensary (ustanova poput ljekarne ili sama apoteka čak u Americi je provider medicinske marihuane pacjentima koji su medical marijuana patients), ima ih na prodaju a jedna košta oko 200.000$! Dakle, mnogo, ali nije i nemoguće. Dakle, posao koji je vjerujem, pravim entuzijastima dream job a to je biti legalni grower i provider, nije nedostižno....:)
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Vutra je ilegalna samo zbog biznisa (underground naravno). Legalizacijom bi joj drasticno pala cijena na trzistu. IMO
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Odgovaraš na post iz 2009.
Uvijek,gledaj datum posta.
Kada je neka tema od 100 stranica, ja odem na 98.,jer večinom se ponavljaju isti postovi ili slična pitanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser