HID/HPS OG Kush & Northern lights u mogućoj borbi sa visokim temperaturama by @Black_roots

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Da prijatelju... voda iz pipe je u pitanju hehe. Znaš da uvijek pričamo o onom EC 0.4 :D
Hahaha... daj Maro p... haha...a znam da to nije da. Bar sad a ma baš znam. Kažem išao sam probati i uz sve ove probleme mi se to sviđa i čak razmišljam već o RO filteru i veći box sa 4 biljke tipa RDWC ili ebb&flow sa spremnikom u podrumu gdje mi je temperatura nonstop oko 15° i mislim da ću onda biti miran uz sve ovo u šta si me i ti ovdje uveo.
Ovo mi je nekako teža škola da bi posle sa boljom opremom bilo sve duplo lakše. Sa ovom ću se boriti još do kraja makar svaki treći dan mjenjao otopinu. Dr tjedan idem po te nutrijente pa sada dobro proučavam šta i kako. Taj Canna pH-...mislim da ga čak i imaju pa uzmem taj, ali sada idem probati sa manjom dozom PK pa da vidim koliko dugo će držati pH u nekoj normali. Ako već nakon 24 sata bude išo u zrak onda opet mjenjam otopinu bez PK. Ako opet bude rasao tak brzo onda je do ovog GHE pH-.
Igrat ću se i pratiti šta i kako.

Kamene još nisam prao da. To ću već sutra jer mjenjam otopinu.

I kako ovo misliš 6ml A i 9ml B? Na koliko l vode?
Daj još tu tajnu i nemoraš se više borit samnom ako ti se neda jer sad si me stvarno nešto i naučio pa moš samo tu i tamo provjeriti šta radim i dodati ako šta fali, a falit će uvijek hehehe...
Pa ako ja izgradim jednom taj sistem kojeg planiram izgraditi, pozvat ću te da se najedemo, napijemo i popušimo sve 4 iz prvog growa ;) Al iskreno...
 

Astral Projection

Aktivan Član
07.02.2017
164
872
93
Polupan sam bio zesce da nisam skontao da si na vodi. Mi radimo samo majke u vegetaciji u zemlji, sjeci, kloniraj i u prodaju. PK ne stavljamo jer ga ima dovoljno za vegu u soil supermix od bionove koji koristimo. Nista ne brini cvijece izgleda odlicno, boja, nema spiceva burna.. extra.. Kako kaze stovani kolega @Influence idi sa a & b komponentom. Nisam bas bio od pomoci..izvini..Samo fino i sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@Influence ajd ti meni onak odokativno kaži... pošto vani lije kiša, dali da pokušam dok je ima s njom umjesto pipe? EC joj je 0,03, pH 6,8
Čista je ko suza. Bacio bi i malo Genoxa po preporuci za dezinfekciju kišnice pa umješao sve ostalo. Bar dva spremnika dok je ima. Šta misliš?
Oće biti onda manjka cal/mag?
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
kisnica je odlicna jer je mekana.... takva je meni voda sa pipe... 40ppm i oko pH 6.7.....e sada sa njom mogu doci problemi u vidu nametnika...to bi mogao resiti genoxom...koliko je stvarno "čista" ono tipa sleva se niz krov a na krovu ptičjih g******a i dr.... sto se tice calmg.. moglo bi biti problema.... da li imas mozda calmg dodatak...a i nemora bas zbog toga sto kisnica ima nizak ec ti mozes vise dodati a&b nutrijenata i sa time ces dobiti i vise calmg... opet podesiš malo vislji pH i dobijes vecu dosupnost calmg... i mislim da bi ti sa kisnicom pH bio puno stabilniji... volio bi da probas bas me zanima a sa druge strane radi na svoju odgovornost :D i jos jednom onaj kamen sto ti je zapetljan u koren.... ako vec nisi... otpetljaj kako znas i umes i operi ga sa domestosom... on ti je veliki zajebant sa pH...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Svaka čast frende na savjetima...
Znači moglo bi ići :D
Sabrat ću ja te kišnice čim kiša padne i probati da ne bude s krova, nego drito u kante. Isfiltrirati je sa više slojeva gaze da ne bude "nečeg" unutra , dodati genox 1:500 kažu za dezinfekciju kišnice, umješati PK, pd sutra Plagron hydro a i b, oprat dobro kamene i oderi...pa da vidimo.
Ako nema kišnice može i demineralizirana voda jel tako? Mogu je dobiti povoljno pa reko možda i snjom?
A cal mag jbga nemam sada, ali ako uočim probleme, vraćam se na vodu. Sva sreća da još nekih 4...5 tjedana do kraja pa ćemo to nekako progurati do kraja.
Inače je biljka top jbte... sve zdravo i zeleno...sutra slike opalim. Cvijetovi pune punom parom, samo me j...be taj pH otkad dodajem PK, a možda je i radi kamena.
Upravo radim test sa onim "organic" GHE pH-. Stavio sam u 4 posude po 1l vode.... namjestio EC na istu razinu. U dvije posude je bez PK, a u druge dvije nije, i spustio pH sa GHE posebno i sa onim šta imam od Fitoprometa pH-, ali piše za folijarno. Sa onim od početka šta sam koristio iza Lemon kicka. Pa da vidimo ko tu koga hebe ;)
Sutra još sa Plagronom moram istestirat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Aj da više napišem nešto... :D
Nemam volje jer sam ljut ka pas. A zašto...
20200612_054834.jpg
Eto zato! Dobro mi ih je zabiberio neki jajan iz susjedstva.
U pitanju su...
OG i NL u zemlji
20200616_105644.jpg
20200616_105529.jpg
I tako su već na vodi tjedan dana jer mi se neda trošiti vrijeme i sve ostalo kad vidim da sav trud ode u hrpu sjemenki. Pogotovo OG koji je stvarno pun. Nekako sam vidio samo po donjim granama, ali sada kad rastavim veći head imam šta vidjeti.
No nema veze... na njihovo mjesto dolaze klonovi istih njih koji su vegetirali pod led e27 :D
20200616_104914.jpg
Sada vani nebi trebalo biti više jajana nadam se. Samo moram dobro očistiti i dezinficirati box prije novih.
A kako da to uradim kad nemogu od ovog diva u DWC...
20200616_105709.jpg
20200616_105429.jpg
20200616_105403.jpg
20200616_105332.jpg
Fkn miracle!!!
Već 2 spremnika ide Plagron hydro a+b, pk i pH- GHE.
Sve super i sve 5, al pH raste u 1 dan sa 6,0 na 6,5. Skužio sam da čim više dodam PK to brže diže pH pa onda ima dosta posla spuštat to. Sada ovaj Plagron ima u sebi neke supstance da biljka može upijati nutrijente u većim pH razmjerima i temperaturnim razmjerima, ali otom potom. Ne igram se s tim pa i dalje kontroliram...spuštam ovo ono. Ali... otkad je Plagron, EC pada polako. To bi trebalo biti kao dobro? Kolko čitam je. Sada @Influence ona tvoja tablica kaže ako EC ide dole, a pH gore da dignem EC za 0.2. Tako i radim i vidim da nema greške. Samo taj pH zehebava. Kamene sam namakao 24h u h2o2
20200612_054750.jpg
Do tad su bili neki kineski pa možda zato tako pH raste...nezzz..
Sada ću opet ove staviti pa da vidim.
Trenutno je EC nutrijenata 2.0.
5 tj cvjetanja, topovi već tvrdi ko kamen i ogromni. Glavni top je veličine šake jbte... uhh... masan jako jako.
Pije oko 3...4l na dan. Treba non stop dolijevati...mijenjati...samo to je zahebancija malo isto.
Odlučio sam se sada ne igrati sa kišnicom niti demim. vodom jer nebi sada htio neke calmag probleme. To ću probavati nekom drugom prilikom.

U otopinu stavim
PK 0.8, A+B 1.2 i pH- (ghe)
Neznam dal da izbacim taj Pk da malo odmorim od spuštanja pH? A žao mi ga maknut jer vidim da radi dobar posao.
Imam još i neki Diamond sugar od Plantiniuma pa nezz bili toga malo dao? Aj lega...ako ima neka preporuka :)

Samo da kažem za onaj test sa pH minusima...GHE...fitopromet...lemonkick Plgron, sa i bez PK.....
Ništa se ne događa. U svima stoji sve isto. Za dva dana i pH i EC u svim posudama isti kao i početni, samo lemon kick ode gore. I to je to. Organski je. A šta se tiče GHE ph-, kod njeg čak padne za 0.1 tako da ono "organic" valjda nije pravi organic.
Dižu mi pH ili kameni ili ko zna više...
Jel malo zraka sada pošto je korijen začepio sve živo i jedva zrak izlazi ispod njega???
Imam sada neku jaku pumpicu 30W, 54l/min. Stavim u vodu i vidim da to vodu diže u zrak. Ima 6 izlaza koje mogu pojedinačno zatvarati i otvarati. Nezz jeli to prejako za jednu biljku i kako će pH reagirati? Trebao bi se dizati još više zar ne? Nisam je još stavio. Samo isprobao.
Ona čak ima na sebi da mogu cijev spojit na ulaz zraka u kompresor i cijev van boxa ili u led da ne diže temp spremnika. Čuje se dosta, al.i to se da riješiti.

Ne stignem ni pisati ovo kolko posla imam oko te biljke. Ali zato nek izbije krov mmcu joj. :D

Uz ovaj pre vremena ubrani napareni OG kush cvijetić... eto nemam pojma više ni šta sam napisao :smoke:
BOK...žiVli..pozdrav..!!!
 
Poslednja izmena:

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Evo uspio sam uslikati korijen u DWC-u. Bijel je, ne smrdi, nema sluzi. Otopina 3. dan čista. Malo zezi temperatura, ali pokušavam to riješavati sa bočicama leda, ali čim više puta po malo radi prevelikih oscilacija. Oscilacije jesu, ali pokušavam to svesti na minimum.
Slike...hm... ne mogu to mobom uslikati da se vidi bijeli korijen. Kakva god je okolna boja oko korijena takve i on boje ispadne pa ga evo...
20200619_154948.jpg

Ova je kod mjenjanja otopine...
20200619_155059.jpg
Ajmo dalje šta sad :)))
Pozdrav ljudi!
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
I to je to šta se tiče trudnica :D
Kartonska kutija...žica...mali 12v vent odozdo puše na pola snage (6v). Tako lakše kontroliram vlagu. Ako ode gore, smanjim vent i obrnuto.
20200620_130314.jpg
20200620_130412.jpg

Nije baš neka dobit, ali poslužit će :) S obzirom da je ubrana 2...3 tjedna prije + sjeme, zakon.
Jako masno i mirišljavo, ali sjemena brateee...
Moram sada testirati to sjeme da vidim šta će ispasti.
20200620_130146.jpg
Pozz...:))
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pa evo nemam pojma...
Sve živo sam pregledao i nema ništa. Sada kako čupkam polako sušene cvijetove, vidim da su najviše zahvaćeni mali cvijetići, a gornji topovi i nemaju baš previše sjemena. Tu i tamo nađem koje. Ali mali su puni.
Sve mi smrdi da je došlo iz vana jer imam nekog susjeda koji sve i svašta goji u dvoru pa mislim da je od tud došlo. Udaljen je manje od 200m od mene. Ali šta je najzanimljivije, to mi se nikada ne događa kad po zimi gojim. Samo eto... proljeće i svaki put isto. Nekad više...nekad manje.
Stavio sam oko 20 sjemenki u gazu i svaka je proklijala. Probat ću par kom staviti pa testirati. Ako je OG onda sam bogat hehehe
I svakako razmišljam kako u ovo vrijeme to spriječiti. Neki filter na ulaz ili bilo šta...
Ako neko zna kako s tim molio bi ga da mi samo nabaci nešto pa da nemam više tih bebica.
Pozz...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and xx_tani

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Mozda gaji komsija industrijalku, i to je najgori moguci slucaj jer ce ti onda potencija genetike potomaka biti upolovacena. Svakako za ubuduce ne otvaraj prozore na toj prostoriji ukoliko ih imas, i tusiraj se pre obilaska biljoza :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Gaji on sve šta nađe u uličarki. A zrak...hebi ga kad mi je ulaz ravno iz vana. Probat ću drugi put kako staviti filtere neke tipa ove zaštitne maske ili sl. na ulaz.
A da se tuširam svaki put...potrošio bi 100 kubika vode mjesečno kolko puta sam u boxu hehehe ;) :D
Hvala na savjetu :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pozdrav ljudi!
Update za DWC...
7 tjedan pri kraju.
@Influence ako si tu i ako mi imaš volje još napisati kako ide sa ispiranjem molio bih te...
Hedovi su ogromni i takve evo prvi put vidim :)
Trihomi su većina mliječni. Ima ih i prozirnih ali većinom na donjim granama. Sada bi ja tu u zemlji krenuo sa ispiranjem, ali neznam kako ovdje. Čitao sam... neki rade u par dana...neki 7, a neki 14 dana. Nebi htio shebati ovu divotu kad je već došla do ove faze, a od nje će biti jako puno.
20200624_181957.jpg 20200624_181910.jpg 20200624_181830.jpg 20200624_181801.jpg 20200624_181643.jpg 20200624_181535.jpg 20200624_181452.jpg 20200624_181307.jpg

Dali da smanjujem gnojiva ili odmah ide čista voda. Svaki uzgajivač ima svoj način vidim pa ne znam za koii da se odlučim.
Hvala!

Pozz...
 

Prilozi

  • 20200624_181717.jpg
    20200624_181717.jpg
    602 KB · Pregleda: 2

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Kaže za NL da je 7-9 tjedana. Ovo je već kraj 7. tjedna pa mislim da ako moram ispirati 7-14 dana to bi bilo taman pošto je već više od 50% mliječnih trihoma, a i smeđih pistila. A ako moram ispirati 2...3...4 dana onda moram još čekati da trihomi postanu polako amber tako da neznam kad krenuti flush. Da sam u ovoj situaciji sa zemljom onda bi sada krenuo samo sa vodom i za 7-14 dana je čista i taman trihomi kakvi trebaju biti, ali u dwc to traje kolko vidim puno kraće i lakše....samo kad točno krenuti sa vodom?
Lišće je još skroz zeleno pa neznam kolko u hidru treba čekati da popije još to sve iz listova.
Hvala!
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
aha ok... ajde da idemo sa predpostavkom jos 14 dana do skidanja.... sada prvih 7 dana joj upolovi EC.... a onda zadnjih 7 dana samo cista voda... pH naštimana.... i preporuka za tih zadnjih 7 dana ako možeš da svaki dan ubacis novu svezu vodu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots