HID/HPS OG Kush & Northern lights u mogućoj borbi sa visokim temperaturama by @Black_roots

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Flushing in progress...
Odlučio sam se ipak za Canna flush. Radio sam ovako....
U potu ima 15l zemlje. Cannu flush 10ml sam razrijedio sa 5l vode i polako dolijevao u pot (pH 6,7). Runoffa je izišlo nekih 3l (EC 2.0, pH 5,6) sada čekam cca sat vremena da se rastope soli i šibam sa vodom pH 6,7 sve dok runoff ne bude kako treba. EC ciljam da bude kolko i ulazna voda 0.4, a pH oko 6,5.
Javim rezultate kad sve to završi...

2678.jpg

Pozz...
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Jaoo... preko 60l vode je prošlo kroz zemlju da bi se EC runoffa spustio na 0.2. Čak manje za 0.2 nego ulazna voda. Na prvih 15l sam korigirao pH na 6.7, ali kad sam vidio da je runoff čak ispod 5, nastavio sam sa nekorigiranjem pH (7,7) . I nakon tih još 45l se jedva popeo na 5.5. Neznam koji k... se događa s tom biljkom više. Bit će da je hebe vrućina pa nije gladna ili šta ja znam više.
Nakon tih svih litara nikako pH u zrak. Zemlja je isprana i to se vidi. Ali pH??? Wtf??? Florabella??? Koji k... više???
Na kraju svega sam joj dao na 4l vode 5ml Zyma da procuri kroz zemlju i adio. Vidjet ću reakcije sada kroz dva dana pa ako se pokaže ok, nastavljam sa dozama blooma, sensationa i sugara. Ako opet bude hebala... ide u ralje škara :D
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
I ja sam imao žešće probleme s ph u Florabelli, ali dala se lijepo isprati. Sad se ozbiljno premišljam da li da je ikako koristim za iduću turu.
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Znači i ti? Ajd dobro da znamo. Ima li još koga? Pripisujem to i temperaturama i ovoj genetiki šta sam dobio u sjemenki, ali brateee kako???... da dovučem cisternu da digne pH :fuck:
Mislim da ni ja neću nju više, ali evo stvarno neznam... krenulo je dobro.
I šta sada? Da zalijevam sa pH 9 vodom? Nisam pametan više pa ako bilo tko od vas ima kakve prijedloge...molio bih vas :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Eh, ti si negdje na forumu spomenuo da se Plantella rastvara tek na pH 6,2, gdje si našao taj podatak?

Čeka me još jedan grow s Plantellom i Florabellom, totalno očekujem probleme i ovaj put.
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Podatak sam sam zamijetio jer mi je voda 7.7. Kad stavim Plantellu spusti se do nekih 7.3 ako se sjećam i neće da se rastopi. Mutno je i vide se neke krupnije mrvice kolko god da mješao. I tek kad krenem spuštati polako pH krene se bistriti tek negdje na 6.5. Na 6.4 je skroz bistra tekućina. Po tome mi nekako čudno to i mislim da i je istina. Ali sa Planetllom možeš fino odraditi samo krećeš sa 1/5 doze pa pomalo dižeš. I sa florabellom bi se to lijepo uklopilo ako je ovo istina šta sad ja proživljavam s njom. Nebi morao štelati pH jer bolje da je viši, a sa Plantellom to lako postići :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
U svakom slučaju ne nađem li bolju zemlju prije sadnje ide flush manjeg uzorka zemlje i mjerenje pH iscurka, da znam na čemu sam. Oprosti što sam ti isprznio po dnevniku :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ja sada nemogu reći 100% da zemlja nije ok. Svi je hvale ovdje pa čak i je i ja nahvalio neki dan tu u nekoj temi.
Eee taj flush uzorka ti je dobra ideja. Sada bi i ja odmah probao, ali nemam više svježe florabelle. Ako budeš radio...obavezno javi kad budeš u prilici pa da znamo svi šta je i kako je.
A šta se tiče pisanja tu u dnevnik... samo piši prika, lijepo je vidjeti da neko prati uopće ovaj dnevnik kolko muke isusove imam sa njim
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ne mogu ni ja. Ako si ti u pravu za Plantellu, moj problem je što sam sve vrijeme štelao pH na na 6,5-6,7, gnojivo se nije otapalo kako treba, minerali se taložili i konstantno spuštali pH zemlje. To je jedino logično objašnjenje za dva locka u vegi i jedan u cvjetanju koje mi pada na pamet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots
24.03.2010
30
154
33
40
Znači i ti? Ajd dobro da znamo. Ima li još koga? Pripisujem to i temperaturama i ovoj genetiki šta sam dobio u sjemenki, ali brateee kako???... da dovučem cisternu da digne pH :fuck:
Mislim da ni ja neću nju više, ali evo stvarno neznam... krenulo je dobro.
I šta sada? Da zalijevam sa pH 9 vodom? Nisam pametan više pa ako bilo tko od vas ima kakve prijedloge...molio bih vas :)
Imam resenje za tvoje probleme.imao sam isti slucaj kao i ti samo druga zemlja upitanju.ako si koristio djubriva sa amonijacnim azotom ona su najverovatnije krivac za nizak ph zemlje.meni se u cvetanju spustio ph runoffa na 5 i koliko god propustao vode u flush-u ph se nije povecavao.nasao na net-u problem i resenje istog.nabavi gaseni krec i vrlo malo pospi po zemlji sa svih strana.nakon naspi vode i neka malo procuri.sacekaj par minuta i proveri ph zemlje.ja sam jos jednom ponovio i ph se popeo na 6.5.nadam se da ce ti pomoci!
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Kad uhvatim vremena napravit ću mali eksperiment: prvo ću izmjeriti runoff dva uzorka zemlje, pa pustit da se osuši, pa zalivati jedan Plantellom na 6,7 drugi na 6,2, pa ćemo vidjeti šta će se dogoditi.

Edit: glup sam, dogodit će se to da će se gomilati minerali i pasti pH u obe saksije jer nema biljke da jede.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Hm...nisi glup ne. Neće sigurno biti isti parametri. Vjerujem u to

Al pazi ovo :)
Mislim da bi se Plantella i florabella složili :D
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
malo ste obojica zabrijali :D par stvari... prvo zemlja je “ziva" i tamo rade dobre bakterije koje mogu da promene pH....zato i ne možeš samo tako natociti vode pa idem ja meriti pH runoffa... za to se radi slurry test.... nadalje ako se soli nagomilaju u zemlji nije tacno da ce pH pasti tj to nije pravilo pH moze a i pretezno ce narasti ali opet kazem to sve zavisi od bakterija u zemlji.... pa ja u kokosu kojeg radim sterilnog nemogu meriti tj nevredi da merim pH... za EC je druga priča on se donekle moze uzeti sa preciznoscu ali i njega treba napraviti kako treba(u zemlji)
:D nemozes npr u pot od 15litara zemlje nasuti 5 litara vode pa tu dobis 100ml runoffa pa idem meriti ili nasuti 20 litara pa dobijes 1 litru runoffa pa idem meriti.. vidite na sta ciljam....


pa zalivati jedan Plantellom na 6,7 drugi na 6,2



Neće sigurno biti isti parametri
pa naravno da nece ali nema to veze sa plantelom nego sa razlicitim pH koji misli sipati i treba raditi slurry test:D
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Sada sam se uvjerio da visok EC ne utječe na nizak pH zemlje.
EC nakon 60 i više l vode je 0.2.
Radio sam po 5l. Prvih 5l pH 5,7, drugih 5.5, treći 5,4...i tako svakih 5l pH ode dole dok nisam prestao korigirati pH. Kad sam prestao, pH je ostao isti i nije išao ni dole ni gore.
Kako god okreneš...zar to nije malo čudno?
Slurry ću još danas mislim napraviti. Hvala što si me potaknuo na to jer sam planirao, a neda mi se više mučiti oko ove biljke majke mi.
Evo...NL runoff nakon zalijevanja sa čistom vodom je 6.4 a EC 1,67... i sve je ok za sada. Mjerio sam onaj prvi mlaz što ie iscurio u podložak.

Pametan više nisam

I da... radio sam i prije flusheve i ovako nešto nikada nisam doživio u Canni, Steckmediumu, Plagronu zemlji. Tamo mi pH uvijek idealan. I runoff i sve živo.

Zaboravit ću na ovu biljku... hvala svima na strpljenju.

Molim i moderatore da stave ovaj dnevnik pod zavšen ili čak i obrisati jer stvarno...nema smisla.
 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Poslednja izmena: