HID/HPS OG Kush & Northern lights u mogućoj borbi sa visokim temperaturama by @Black_roots

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Imam jedno pitanje pa ako neko zna...
Napravio bih još jednu istu kantu pa da mi je lakše zamijeniti otopinu i da ne moram seliti 5 puta biljku. Ovako bi bila ista kanta u kojoj napravim otopinu i samo preselim biljku.
Pitanje je...
Imam kante namjenjene za hranu i one su bijele pa ih moram farbati 5 slojeva farbe da ne prodire svijetlo i imam crne kante, ali one nisu za hranu pa neznam ako stavim tu crnu dali bi se dešavala kakva sranja u otopini tipa alge i to s obzirom da nije za hranu???
Hvala :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Update... od sutra 6 tj. vege za zemlju i 5. za "waterfarm"...
Od sutra prebacujem na 12/12 sa hps 450w. Počele su jebe sa temperaturama. Noć je 25, dan 26-28. Toliko mogu smanjiti za sada. Kada upalim ovlaživač zraka, mogu spustiti za par stupnjeva, ali sam skužio da onda biljke uopće ne piju vodu iz zemlje. Jbte... 5 tjadana vege...3l vode samo. Jebo više ovlaživač...

Poskidano 8 klonova...

Waterfarm od sutra ide EC 1.4 pa ne znam jel treba šta dizati više s obzirom da kreće cvijetanje?
Za sada izgleda predobro i ima ogromne listove za razliku od zemlje.
20200426_095236.jpg
Živili!
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Umješano EC 1.5 tj. 1.9, pH 5.5
Korijen je ok za sada. Jedino vidim pri vrhu malo smeđkastu boju, ali na slici je više smeđe, nego ovak uživo. Čak se i cijeli korijen na slici čini malo smeđi, ali nije. Čist bijel je ko suza. Mislim da je malo svijetlo probilo, ali sam sada pokrio čep kante dodatno folijom. Temperatura vode je bila 24,5 pa je možda i to rezultat početka razvijanja sranja po korijenu. To ću odmah probati riješiti sa 2% Genoxa u vodi. Ugasiti sistem, našpricati, pustiti da djeluje 5 min i ponovno upaliti sistem.
Inače sam i u otopinu dodao Genoxa, ali duplo manja doza nego preporučena jer se bojim više.
Na 13l vode je išlo 28ml B'Cuzz A+B i 14ml pH- do željene vrijednosti (EC 1.50 + voda = 1.90/pH 5.5). Temperatura otopine 20°C.
20200427_122657.jpg
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
ok.. sad cemo viditi kako ce reagovati na 1.5 ec pa sledeca ides 1.6 ili cak 1.7...nemoras pisati ni dodavati ec vode znaci stalno se referiramo samo na ec nutrijenata... temp 24.5 je malo visoka moras spustiti jer pored problema sa korenom usledice i problemi sa uzimanjem nuteijenata... to sto dodajes genox da bi ispravio problem imat ce samo kratak ucinak tako da nemoj na njega puno da se oslanjas nego temp dole...
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Reagirala je super na 1.5. Ne vidim nikakve loše znakove. Čak mislim da bi bilo ok sljedeću staviti 1.7, ali vidjeti ću kako se bude kretalo ovaj tjedan.
Znam za temp vode da... jbga, stavio sam za sada mali vent da puše u spremnik tek toliko, a danas budem zamrznuo par plastičnih bočica sa vodom pa probati bacati unutra po jednu da vidim za koliko spušta temp i koliko će dugo držati. Moram se poigrati s tim pa nađem prave omjere.

Skužio sam sredinom prošlog tjedna da kad se digla temp otopine je biljka popila dosta vode (oko 4l u 3 dana. Izmjerio sam EC i bio je 2.0. Sada vidim šta znači ono kad biljka pije vodu od vrućine, a nutrijenti ostaju u vodi i razlog tome je povišen EC. U tom slučaju sam dodao 3l vode iz pipe 12°C. Temp se spustila na 20°, a EC točno na 1.8 i za sat vremena biljka vidno živnula.

Ma naučit ću ja već nekako ovo... počeo sam kužit neke stvari mada mi fali podosta toga, ali s vremenom bude bolje.
Sviđa mi se jako ovaj način uzgoja po brzini rasta zdravoj biljci, a vidjet ćemo sada kako bude u cvijetanju. Možda sve bacim kroz prozor van, a možda i ne hehehe...

Hehe... a pišem EC nutrijenata + vode za one koji čitaju dnevnik, a ne znaju kao šta ja npr. nisam znao da se voda ne ubraja dok mi ti nisi reko :)

Evo slika je od pred 10 min...
20200428_083440.jpg
Juče nisam stigao zamijeniti žarulju pa sada planiram. Znači od danas ide 12/12.

Živila ekipa!!!
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Joj šta volim ovo kad procvijeta isti čas nakon prebacivanja na 12/12. ::volimj::
Već jučer čim se upalilo svijetlo skužio sam da je NL (zemlja) bacio preflower :thumb:. Ostale miruju zasad.
20200429_100657.jpg
OG i NL zaliveni. Plagron...root, zym, bloom samo pola doze za sada. Sensation još ne dajem. OG dobio 1l, NL 2l otopine. pH 6.2 (lemon kick cca 1ml/3l)
OG manje jer još je uvijek pot dosta težak. Od sada neće dobiti ništa dok ne popije sve. Inače od početka mi taj OG šteka. Još od klijanja, pa sam sjebo korijen i tako... bojim se problema s njim. Ima dosta slabu stabliku za razliku od ostalih biljaka, ali...ko zna.

NL u waterfarm pije ko lud. Mislim da ću morati tjedno 2 puta nadopunjavati kantu, ali ako bude ok to neće biti problem.
Od ponedjeljka fali cca 3-4l otopine. EC je isti hvala Bogu (1.5)...pH 5.9, a mali vent uspio spustiti temp otopine na 23. Ni to nije dosta pa čekam da mi se bočice vode zamrznu pa da ubacim unutra. Biljka izgleda odlično, jedino mi donji veliki list malo obješeno izlgeda (slika od jučer), ali samo sa strane di su ventovi i di dosta puše pa to pripisujem tome.

Dr. tjedan ću u nabavu nutrijenata pa ako može neki prijedlog za neke boostere cvijetanja ili nešto slično koji idu sa Atami b'cuzz hydro??
Isto tako možda bude i problema sa kalcijem i magnezijem, ali to bi uzeo gnojivo koje je za hidro i za zemlju pa da imam za jedno i drugo?
Ako imate kakve prijedloge bio bih zahvalan :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pozdrav ljudi!
Jedan update stoji...
od sutra kreće ukupno 7. tjedan

NL zemlja 5. dan cvijetanja. Lijepo se počeo formirati. Za sada nikakvih problema.
20200504_213449.jpg

OG Kush jedva došao do zraka i eto ga napokon :)
On je u 3. danu cvijetanja.
20200504_212526.jpg

Juče obe dobile svaka po 3l vode+ bloom + root + zym i još sam im dodao growa do granice EC 1.2 jer mislim da će im faliti dušika. Drugi put ide bez njega.

NL waterfarm... ludilo...
Ona je mlađa za 7 dana, ali duplo veći, duplo deblja stabljika i grane... eto čudim se još. 3. dan joj je cvijetanja kao i OG.
Danas nova otopina EC 1.7. Spremnik omotan sa folijom za aute i mogu reći da drži dobro temp. Jedna bočica vode ma cijeli dan treba i drži od 18-20°. Dodan i dodatni zračni kamen na pumpicu 150l/h pa ćemo vidjeti ima li učinka.
Jako puno pije tako da dodam oko 5l na pola tjedna sa pH 4.5 i taman mi poravna pH na 5.6.
Jedino od svega vidim donje obješene listove. To je uvijek tako, ali samo oni skroz skroz donji. Gornji uvijek veseli. Neznam razlog.
20200504_212736.jpg
20200504_231415.jpg

Eto ih sve...
20200504_211820.jpg

I svi klonovi uspjeli...
20200504_212637.jpg
Živili!!! ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
voZdra ljudi!!!
Krenuo 3. tjedan cvjetanja. (NL u zemlji 2 dana više ali računam sve zajedno)

NL zemlja...
20200514_114944.jpg
Za sada sve 5. Lijepo formira cvijetove i nema nikakvih problema.

OG...
20200514_115541.jpg
Isto nikakvih problema. Bit će to predivna biljka vidim već sada po izgledu i rasporedu grana...cvijetova... milina :)

NL water farm...
20200514_115158.jpg 20200514_114809.jpg
Sve super ide. Biljka je bez ikakvih treninga široka kao ostale dvije. Sve duplo veće i deblje...listovi...grane... Izgeda zdrava.
EC od ponedjeljka 1.8, pH malo više sada držim... 5.8 - 6.0.
Jedino je problem taj šta cvijeta jako polako. Raste još nenormalno, ali jako sporo cvijeta. Ove u zemlji su mi već cvijetovi vidljivi, ali ovdje nikako.
20200514_115353.jpg
Još ima malo mjesta u boxu pa se bojim da di će to završiti. Probat ću uzeti atami bloom simulator da malo potaknem cvijetove. Valjda će pomoći. Druge greške ne vidim. Temperatura u boxu je dan 25-27, noć 23-25, temo. otopine se kreće super otkad je spremnik obložen. Ne prelazi 23. Držim je od 21-23. Kad mi dođe bloom simulator, nadam se bržem razvijanju cvijetova a ne listova i grana jer će mi ako ovako nastavi izbiti krov gore. @influece ako imaš kakav prijedlog bio bih zahvalan.
Pije ko luda. 5 litara dodam u 4 dana i 7 dan mjenjam otopinu koje ostane cca 4l. Ima dosta posla s tim pa sada vidim da je itekako potreban vanjski spremnik. Korijen je ogroman...zdrav...bijel... Neznam kako ću mijenjati otopinu za neko vrijeme. Ne mogu dići toliko u zrak biljku jer već upinje u krov boxa, a korijen je na pola vani tako da je moram iznositi iz boxa da to uradim. Kažem... samo je ro jeba, al kad vidim kako to brzo i zdravo raste...uopće nije problem. Ali kažem... za ubuduće...obavezan spremnik vani.

NL i OG u zemlji zadnja dva tjedna dobivaju pola doze blooma i 1/3 doze growa + root i zym. Još jedno takvo zalijevanje i nastavljam full dozu blooma bez growa i + green sensation.

Od pred 7 dana stavljena nova hps 2100K nakon 3 god philipsove son-t.

Ovako sve to izgleda po danu i po noći :)
20200514_100157.jpg 20200514_115243.jpg
Živila mi ekipa!!! :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ajd dobro... budem i to sada :)
A šta misliš o dodatnom Atami bloom simulatoru ili Hydro boost? Oće li to šta pomoći ili je ovo normalno da polako razvija cvijetove? Jel se isplati potrošit pare pošto je taj dio dosta skup?

Hvala stari! :thumb:
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
jbg ostao sam nedorecen u svom postu.... znaci kada podignes pH na 6.2 onda ces smanjiti dostupnost N a povecati dostupnost P/K i to ce ubrzati razvoj cveta.... sto se tice raznih boostera.. stimulatora.... moje iskustvo i misljenje je da neopravdavaju svoju cenu.... radje uzmi P/K 13/14...pa malo udebeli cvetove....
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
To je to. Kužim te. Svakako ću onda probati uzeti PK kako kažeš. Nadam se da ću naći nešto dobro. Neznam jel može green sensation od Plagrona? Planiram ga uzeti za zemlju pa možda paše za tu svrhu?

Hvala na strpljenju! :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Hvala kolega @leemon :thumb:

Ajd da te danas probam ispravno tagirati @Influence :D...
Mislim da ću odustati od sensationa jer mi trebaju veće količine, a o cijeni njega neću ni da pričam. Još i pola te otopine bacam pa ću ovo malo što mi ostalo ostaviti za bilje u zemlji jer se pokazao kao odličan proizvod. Za hydro ću ipak uzeti neki pk 13/14, ali za taj od Plagrona sam čuo da se zna otopina zamutiti od njega. Nešto ka u vezi sa pH. Ako je više od 6, zamuti se. Jel to istina i koji postupak je da se to ne događa ako pH u ovom stadiju mora biti oko 6.2? Ako je istina onda mi još i ta jebana uz sve ove ne treba pa ću uzeti nešto drugo tipa od Hesi ili Atami ako nađem. Ali baš me zanima taj od Plagrona jer bi mi dobro došao i za zemlju pošto koristim sve od Plagrona.

E sad... danas sam mijenjao otopinu koja je zadnji put napravljena u ponedjeljak. Između nisam ništa dodavao niti mijenjao baš da vidim kakvo je stanje nakon 4 dana u spremniku.
Otopina je bila pH 6.1, a EC 2.92. To računam sa vodom 0,4. Znači zadnja otopina je bila ukupno sa vodom 2.2 i sada narasla na 2.9. Taj viši EC pripisujem malo većoj temperaturi u boxu. Dan oko 27...28, noć 24...25, isto kao i možda svijetlo koje ne pokriva cijelu biljku pošto je već narasla da mi cooltube ne može više gore, a trenirati je nemam kako jer moram mjenjati otopinu svako malo pa nek ide kamo hoće još u zrak. Dr. put će biti topiranja i to nemilosrdnog :)). ... i tako... pripisujem kao tome jer mislim da nema dosta svijetla pa ne upija dosta nutrijenata, ali pije više vode pa će riješenje biti dodavanje vode ili otopine sa korigiranim EC/pH tako da se izjednači početno stanje paramaetara u spremniku.
Još jedan razlog je možda i taj da otkad držim temp zadnje vrijeme od 21-23° pa nema dovoljno kisika, ali je i opasnost od infekcija veća. Idealno je vidim oko 24°. Tad nabrže rastu, ali uz dodavanje H2O2 da se spriječi razvoj bolesti, ali i doda kisik u otopinu pa biljka bolje upija nutrijente. Stavio bi hidrogen H2O2 samo me bune te doze. Ako si @Influence imao iskustva sa tim... pa mi please malo pojasni :)
20200515_103411.jpg
Stavio bih ja Genoxa pošto je to očito bolja vezija jer iz nekih službenih informacija imam to da se Genox za uzgoj salate bolje pokazao nego H2O2 samo kažu da ga najmanje ide 3% na otopinu. To mi ispada na 14l otopine 4,2 dcl što mi zvuči malo previše tako da se neću još igrati sa tim dok ne dobijem konkretne odgovore.
Inače stavim Genoxa tek toliko. Koristim mjeru za dezinfekciju vode iz pipe 1:1000 (1ml/1l) tek toliko, ali prave doze umjesto peroxida još tražim pa imam 3% peroxida do tad. Samo ako neko može pomoći oko toga bio bi zahvalan.

I na kraju stavljena nova otopina...
14l vode/green sensation (dok ne dođe PK) 10ml =EC 0.3 i B'cuzz a i b po 36ml do EC 1.9.
pH korigiran ovaj put na 6.0.

Kod mjenjanja sam imao malu nezgodu sa korijenom pošto je to već sve teže mijenjati bez grešaka, ali ništa strašno kako je moglo biti hehe...
20200515_103647.jpg
. Drugi put je vučem van iz boxa pa će biti lakše.

Pozdrav ::))
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
jaooo ti napisa roman a samo jedna biljka :D.... nemam pojma o kakvom se mucenju i zamucivanju radi u vezi p/k :D prvi glas....

vidi ovako nikakav genox ni hidrogen peroksid ti nece pomoci.... vec sam ti to napisao to su kratkorocna resenja.... jednostavno temp vode ti je prevelika... nema dovoljno kisika u vodi kad ide preko 21c i plus biljka ozedni i pije vise vode a ostaju soli od nutrijenata i onda ti EC skoci u nebesa.....prvi savet spustaj temperaturu:D.... drugi dodavaj svezu vodu stalno tj odrzavaj tih 14lit konstantno(sad cim popije vode dodaj sveze i probaj namestiti EC na 1.5 ili 1.6) .... treci nemoj kupovati p/k i nemoj ga dodavati jer ces si samo jos vise zakomplicirati.... u vezi hidrogen peroksida to ti ne bi ni komentirao ni savetovao:D ako do sada nisi stavio dodatnu pumpu za zrak i kamen krajnje vreme je da stavis...

Stavio bih ja Genoxa pošto je to očito bolja vezija jer iz nekih službenih informacija imam to da se Genox za uzgoj salate bolje pokazao nego H2O2 samo kažu da ga najmanje ide 3% na otopinu.
e to kad budes sadio salatu onda iskoristis sluzbenu informaciju:D


pripisujem kao tome jer mislim da nema dosta svijetla pa ne upija dosta nutrijenata
hihihi jao jao:D


Još jedan razlog je možda i taj da otkad držim temp zadnje vrijeme od 21-23° pa nema dovoljno kisika, ali je i opasnost od infekcija veća. Idealno je vidim oko 24°. Tad nabrže rastu, ali uz dodavanje H2O2 da se spriječi razvoj bolesti, ali i doda kisik u otopinu pa biljka bolje upija nutrijente. Stavio bi hidrogen H2O2 samo me bune te doze.
huh na ovo ti mogu samo reći da procitas malo vise o "dissolved oxygen (DO)" i temp vode u hydru....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ma čudim se sam sebi kolko pišem. Ne znam ni sam na kraju ni šta sam napisao :D
Za pk piše čak u uputstvima da ako se otopina zamuti nakon dodavanja nakon dodavanja, spustiti pH ispod 6.0 te ponoviti postupak mješanja. E sad šta to znači neznam... dosta mi ovi što piše zamućivanje da odustanem od toga. Al ako ti kažeš da odustanem skroz od pk to ću i napraviti.

Proučavao sam u vezi temperatura i kisika i svi kažu da.... od 15-20° ima kisika, ali biljka sporije raste. Od 20-21 može zadržati malo više kisika ali kreće opasnost od bolesti. Kaže...idealna temp je oko 24 jer tad biljka najbrže raste i najbolje upija nutrijente, ali uz dodavanje nekih sranja tipa h2o2 da se spriječe bolesti i doda dodatni kisik. Vidim i negdje kažu od 18-20 idealno... puno je drugačijih savjeta pa više neznam di sam.

Dodao sam zračni kamen još pred 10 dana i vidim da nema promjena, ali sam odlučio ubaciti još jedan umjesto ove top feed pumpice jer po meni ona sada ni ne treba. Ta je pumpica idealna za prvih mjesec dana rasta dok korijen ne dođe do vode i ne raširi se jer isto tako kako se razina vode smanjuje, pumpica sve manje pumpa prema gore i nema svrhe, a u vodi nema kisika. Danas ću ubaciti još jedan kamen umjesto nje.

Probat ću dodavati vodu kako kažeš i sada držim temp od 18-20.

Znam da sam dosadan i da puno pišem, ali htio bi ovo nekako usavršiti pa se možda odlučim na takav uzgoj 4 biljke i obavezno spremnik vani. Ali samo ako ovo uspije. Ako ne... zemlja i dalje majka :)
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
ma nisi drug dosadan...samo udri....

16c do 26c je ok u hydru ali opet u zavisnosti kojem sistemu.... vec ispod 18c usporava metabolizam pa dolazi do slabijeg rasta... upravu si da vole kada je vislja temp recimo 24c ali onda dolazi do drugih problema... zato tezis nekoj zlatnoj sredini.... na 20c 21c ce imati kisika, rast ce biti zadovoljavajuce a bakterije alge itd ce se drzati podalje.... jako je tesko taj sistem sto imas odrzavati u optimali a kanabis voli kada nema prevelikih oscilacija.... i sada vidi da imas 4x koliko ti treba zaledjenih flasa ili genoxa ili peroksida :D.... ali idemo je doterati do kraja.... spusti sada ec i dodavaj sveze vode stalno da odrzavas level... ja sam koristio Botanicare Hydroguard i njega ide 0.5ml na 1lit vode ali moze se ici i sa 0.3 tako da tebi na 14lit ide oko 5ml i to je ok i to je prihvatljivo.... e sad neznam koliko ti je on dostupan.....ubacuj jos jedan zracni kamen.... ali da li imaju prostora od korena ako ne, mozes "osisati" koren:D 1/3 odseces ali donjeg dela:D


Znam da sam dosadan i da puno pišem, ali htio bi ovo nekako usavršiti pa se možda odlučim na takav uzgoj 4 biljke i obavezno spremnik vani. Ali samo ako ovo uspije. Ako ne... zemlja i dalje majka
uspet ce ali to je ono... puno zezancije a rezultati upitni.. :D