HID/HPS OG Kush & Northern lights u mogućoj borbi sa visokim temperaturama by @Black_roots

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Kao što sam i slutio...
Ulazna voda iz pipe pH 7.7, EC 0.42
Runoff nakon prvog mlaza vode od 1,5l = pH 6.2, EC 1,44
Runoff nakon drugog mlaza vode isto 1,5l = pH 5.7, EC 1.70

I to je to... kiselo brateeee.... jao... gnojiva ko u priči u zemji....
A ništa... sada ću probati sa vodom par puta, a ako neide flushat ću je. E sad dali sa Canna flush ili vodom to ću još vidjeti. Ne pokazuje neke znakove nutrient burna pa se nadam najboljem i čim manje posla više oko nje.

Sada je dobila čak i potporu za ove tanke grančice. Čak sam jednu uspio I slomiti :D
20200727_150143 (1).jpg

Rastego je ja jer ima popcorna ko u priči pa nek se sunčaju 2673.jpg
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.794
188
somwhere over the rainbow
ocu i ja da se strechaju, jbt meni to neide. Svaki put ganjam neke indice dominant, nisko lampa..brijem da nikad nisam proizveo indoor biljku višu od pol metra :D

baš me zanima kako ce se napunit taj NL od klona na kraju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.279
358
@smak420 Liberty haze raste u velike grane(cole) i jedan od meni jačih strainova!
Trebao bi tražit takve strainove! Ovaj Mataro blue što sam uzeo, čini mi se, da bi bez problema, mogao trenirat u duge grane!
Od početka ih treniraj i za start malo udalji svjetlo, pa ih na taj način izduljiš...
@Black_roots ,šta je s vodom iz klime. Meni klima izbaci kantu vode dnevno i kada spustim filter, vode je čista, mada ju moja stara ne želi stavljat u peglu na vlagu, ali to je čista, destilirana voda!
Ide to tebi! A DWC na tavanu u ljeto, svaka čast!
Meni je tavan prazan, ali čim se sjetim, oznojim se:)
Imao sam NL od 00 seeds i prva biljka je bila odlična, dok druge, malo drugačije i jako nestabilan gen!
Burazima se ne sviđa, a meni je ok! Ima miris po grožđu i dim je ok!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@smak420 Ma NL klon je zakon... nikakvih problema nemam. Slikam ga poslije...
Ovo je OG Kush od Humboldta, poklon sjemenka. Nikako na zelenu granu sa njim, al sve u svemu goni on s obzirom da su temperature katastrofa. Pogotovo po noći kad je vani dan i prži 30, meni u boxu zna biti 28...29 tako da i mene zanima šta će biti s obzirom da su krenuli i pH problemi.

A strechanje... to obično radim tako da kad prebacim na 12/12, dignem lampu do kraja i pratim kako se izdužuju. Kako obično cca 3 tjedna traje tranzicija, u to vrijeme gledam kako se raspoređuju grane i pokušam ih usmjeriti na najbolja mjesta. I kad krene u cvat i donekle prestane sa rastom spuštam lampu ako je potrebno... i tako... igram se. Sve to dođe sa rastom biljke...neznam... pratim... dižem/spuštam lampu... razapinjem...itd.
Doduše ove dvije ni nisam od početka baš trenirao kako treba jer mi je onaj NL u DWCu popunio box pa nisam mogao do njih. Tek kad sam ga izvadio sam počeo polako trening.
Ali naravno, stvar je i u strainu kako Marac kaže. Ja biram uvijek neke niže zbog niskog boxa i kosine krova, ali opet se nekad razlete da prešišaju lampu i gone mimo nje bez broblema. Nemaju sunca al debljaju :D.

@0Marac0 Misliš na vodu od klime za DWC? E to neznam jbga... nisam ni pomišljao na to jer mi nekako voda iz klime na prvu i nije kao čista. Ali ako kažeš da je to ok onda ću baš malo proučiti. Ja nemam klimu jer imam odličnu izolaciju, al vidjet ću ko ima pa ću baš ubosti pH i EC metar da vidim stanje.
Hvala za svaka čast jer naradio sam se oko te biljke više nego da sam ih imao 10 u zemlji. A potkorovlje... to me nepitaj hehe... Jest sve izolirano, al vuče zrak izvan i još ispod krova...cigla vruća...bla bla... vrata su cijelu noć otvorena, svijetli cijela kuća hehe, al naravno uz oprez od pogleda. Pa stavljaj bočice leda svaki dan po 6 puta dok nisam obložio kante sa izolacijom pa se to spustilo na 2x na dan...pa pH ode gore pa dole...pa EC....auuuu brateee.
Ali sada znam kako sve to ide uz pomoć @Influence naravno i ako se odlučim za još onda će to biti malo drugačiji sistem jer sam sada vidio mane. I ako budem radio to, onda će to biti isključivo za ulje jer sam okus ove biljke iz hidra mi i nije neki. Dali su je oscilacije malo oslabile ili šta...nemam pojma. Ali za dimiti je zemlja majka po ovome :)
A NL mi je okus...šta ja znam... nije nešto slatko kakvi strainovi znaju biti, ali zna nekada baš mirisati kad se dobro iscurira. Treba mjesec dana barem u teglama da dobije onaj pravi šmek. Al samo ako izdrži tolko hehehe... šta je većinom kod mene nemoguće :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Smak420

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Misliš na vodu od klime za DWC?
generalno se moze koristit jer je ona u principu destilovana... e sad po meni dva problema... prvi moras malo vise dodavati calmg i drugi problem koji vidim je bakterije i gljivice... nekako mi logika nalaze da je tu oko klime di curi stalno vlazno pa sa time i vece sanse da je voda kontaminirana nekom bakterijom ili gljivicama...


jer sam okus ove biljke iz hidra mi i nije neki.
jbg druze tek si skinuo nije se ni kjurala kako treba.... a druga stvar naveo si i sam razni problemi i stresovi koje si joj priustio.... a sledeci put probas sa malo vecim tj duzim flushom....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
generalno se moze koristit jer je ona u principu destilovana... e sad po meni dva problema... prvi moras malo vise dodavati calmg i drugi problem koji vidim je bakterije i gljivice... nekako mi logika nalaze da je tu oko klime di curi stalno vlazno pa sa time i vece sanse da je voda kontaminirana nekom bakterijom ili gljivicama...

Da! Vidiš vidiš... logično da. To bi jedino mogo riješiti održavanjem cijevi od klime. Dezinfekcija i ostalo...
A za taj slučaj bi se dalo dodati i Genoxa, H2O2 ili Hydroguarda što si spominjao. A calmag da, normalno...dodatne stavke u problemima, ali da se i to uciljati već nekako.
jbg druze tek si skinuo nije se ni kjurala kako treba.... a druga stvar naveo si i sam razni problemi i stresovi koje si joj priustio.... a sledeci put probas sa malo vecim tj duzim flushom....
To si u pravu. Vjerujem da može bolje. Ali bila je ona 7 dana na pola doze gnojiva i 10 dana na čistoj vodi koju sam mijenjao svaki, ali da... bilo bi dobro da sam produžio još barem 7. Kako sam joj davao čistu vodu, ona je ispuštala nutrijente što se vidjelo u vodi. Kada sam za 8..9 dana skužio da se EC spušta, bio sam siguran da je ispustila sve iz sebe jer je opet počela kao jesti. Trihomi su bili tu negdje, ali naviše vjeruj...mi je bilo mi je već pun.k vjeruj. Da nisu te temperature bile visoke bilo bi to puno bolje...sigurno
I znam da drugi put hoće :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.279
358
Klima ima filter i voda se može uzimat direkt iz nje(prijenosna klima), ali sumnjam da bi mogla, uzevši u obzir, da filtrira dim cigarete, jointa, prašinu i sl.
Nisam ju koristio, koristio sam ju za mini klimu(onu kocku), jer ju kamenac začepi!
Ali, kaže stara, da ta voda ne valja. Filter bi trebao biti bolji i skuplji, da bi uspio sve očistit.
Ima boljih klima sa boljim filterima, ali ja nesmijem na klimu, niti mi paše.
Donji dio kuće ima prirodni hlad. Bio sam gore, oslikao, kad sam izašao na hodnik, zamantalo me:)
Radi boxa, mora radit preko dana, inače Sahara!
15959457243982008247790641712327.jpg
 

Prilozi

  • 15959457711793138081562316163350.jpg
    15959457711793138081562316163350.jpg
    176,9 KB · Pregleda: 22

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ne ne... ni slučajno genox u zemlju. Folijarno može kao preventiva za bolesti itd...

Marac... da, vjerojatno to mora biti extra filter da pročisti svaku neman, a vjerojatno ih ima. Ako stara kaže da ne valja za peglu onda bit će da ne jer sigirno osjeti neki smrad iz pare. I to je to. Takvo nešto nesmije ni blizu DWC-a jer začas propast. Ma još mi nekako najbolje voda iz pipe, al samo da je malo mekša. Tipa EC 0.2. Bilo bi manje problema sa pH, a taman bi možda bilo calmag-a za održati to do kraja bez problema.

Ti tu vodu vjerojatno ne korisiš za zemlju jel?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.279
358
Ne koristim ovu iz klime, jer mi je voda iz pipe 300ppma,a ph uvijek 7-7.1,pa ostavim pola sata, da pumpa obogati vodu kisikom, a i nemoram mješat, samo stavim gnojivo:)
Nisam se usudio s tom vodom, izgleda čista, ali dok je iz pipe za piti, dobra je za biljke!
Možda bi i mogla, ali neda mi se nosit dolje:)
Palo mi je na pamet, jer svaki dan bacim hamper vode, a stara mi je rekla zašto ju ne koristi i mislim da je zbog prašine!
Očito sam ju pažljivo slušao:)
Koristio sam tu vodu, prošle godine za onu malu kockastu klimu(Robus), a ako stavljam običnu vodu, zaštopa ju kamenac!
Inače, ta mala klima, bacanje novaca. Ohladi ona, ali te i pošteno pošprica:)
Iza puše ventilator, a s prednje strane šprica vodu u maglicu i to te hladi!
Ima filter koji bi trebao zaustavit vodu,uglavnom drek od proizvoda!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ti gledaš ppm po konverzijskim faktorom 0.50? To je onda EC 0.6... dosta ti je tvrda voda, ali pH je dosta bolji od moje. Moja je EC 0.4 (200ppm) i pH 7.7 nakon par sati stajanja. Kako onda ti sa gnojivima? Jel u cvijetanju dižeš pH s obzirom da gnojiva dosta spuste. Meni sa 7.7 pola doze gnojiva spusti čak na 7. Kad je puna doza onda je taman negdje oko 6.7. Tebi to vjerojatno dosta niže bude jel?

I dobro si mi rekao za ovo sranje od mini klime. Sve gledam kako bi to uzeo pa da probam malo barem spustiti temperature u boxu. Sada definitivno odustajem jer bi bilo :whato::
Hvala za nepotrošene pare uzalud :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.279
358
Ne kupuj to sranje!
Jedino ventilator valja:)
Jbga, rastavio sam ga, uzeo ventilator(sa 17 lopatica) i zapeo mi prst, pa strgao i njega :lol:
Gle, sumnjam da moj tds metar onda pokazuje dobro!
Ja ti zadnjih par growa, ne mjerim ph, jer uzgajam u zemlji, a znam ph vode!
Ph se podigne kada ju pumpom i kamenom, obogačujem kisikom, ali i to je minimalno...
U jednom koristim Hesi u drugom boxu AN i AN mi spusti nešto sitno, ali nikada problemi. Imao sam sa OGem problem, ali izgleda da svima listovi padnu prije spavanja.
Jungle juice mi spusti na 6.4, ali on i mora biti u rangu 5.8-6.4 tako da cijela doza, spusti taman!
Ali meni je voda, drugi dan max 7.5 i to sam puno rekao... Ima dosta kamenca, to znam, ali pitka voda!
Pazim da mi ne stoji duže od jednog dana, pošto večina klora kroz tuš, ishlapi. Ostane manji postotak, barem mislim...
Za DWC ti neznam ama baš ništa :) za zemlju su mi se počela sviđat trokomponentna gnojiva, jer tako biljka dobija sve potrebno, cijeli grow!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@0Marac0 pa di guraš prste u vent jbte smiley9934

Niti ja ne mjerim pH. Samo u početku dok je u vegetaciji i eventualno runoff kad zatreba. Ovo sa zračnim kamenom sam probao. Bez aeracije mi pH sa nutrijentima recimo 6,7. Nakon pola sata aeriranja ode on preko 7 pa sam odustao od toga. Inače za mixati nutrijente je mila majka. Nemoraš mješati što dosta olakšava posao.

I ja mislim da su trokomponentna gnojiva bolja samo imaš malo više posla kod dodavanja svih njih, ali ništa strašno.
Neznam za koje bi se ti 3komponentno odlučio? Ako ciljaš na General Hydroponics kao cijeli svijet kolko vidim, prije si pročitaj ovaj članak pa zaključi dali baš GHE ili nešt drugo ;)
Ja sam malo proučavao upravo takva gnojiva i naletio na članak u BBm-u i naravno... odustao od GHE.

https://bigbudsmag.com/generic-hydroponics-aren-t-good-br-for-marijuana-plants/

@Saša443 je je... dobro poznata i strašna bolest iz klime. Radije se kloniti te vode jer sve je dobro dok je dobro
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Update za NL...
Sa njim sve ok mada zamjećujem dosta tamne listove i to donje što u ovoj fazi i nije neka fora :D
Zato je juče dobio samo vodu i diamond sugar
2675.jpg
Malo magnezija, kalija i sumpora ne škodi :)
2676 (1).jpg 2676.jpg

Odradio sam zadnju malo žešću defolijaciju i blagi lolli. Sada ovi cvijetovi dole blistaju na suncu, a ima ih poprilično. Zanimljivo ispao ovaj trening :D

O temperaturama da ne govorim.... noć i dan se okrenulo naopako hahaha... noć 28-30 a dan 25-28... jaooo dobre biljke i jesu kako im je.
NL se drži ali OG će sutra morati na flush izgleda. Kalcij lock se više i više izražava pa ću morati flushati a neda mi se po ovoj vrućini majke mi eeej... užas. Danas opet ide samo voda i mjerim runoff pa ćemo zaključiti jel se sutra treba znojiti ili ne :D

Živi bili!!!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.279
358
Znam za ove i jedino sam Ripen kupio. Tada sam saznao i uzeo Overdrive. A, koristim Jungle juice od ANa. Ima ona ph perfect verzija i obična:) ova mora biti u rangu 5.8-6.4,mada bitno je jedino, da se ne pomješaju komponente, van vode!
Meni digne pumpa ph, pola sata, sat, odprilike 0.2,što je zanemarivo!

Odlično izgleda!
Mora da smo stisnuli poruku u isto vrijeme!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Da da... ta gnojiva su najbolja za našu biljku :)
Ja sam koristio pred cca 7 god ova gnojiva i bilo to super. Samo sam bio početnik a krenuo sa profi gnojivima i plus još hidroponska koja su dosta jača. Tad mi reko lik u trgovini da samo prepolovim dozu i to je to. I ja tako radio i bile to bombe ali spaljene od gnojiva itekako. Baš je to samo pola doze i udaraj... tad sam prve growove točio takve pola doze već u 2 tjednu rasta kako sam bio optimističan hahahaha....
Sada kažem... stoje već oko 7 god pa neznam jel se to može pokvariti? Ima ga za možda 2 biljke odraditi. Šteta baciti ako je dobro, a ja se bojim uliti to u pot :D
Trebao bi samo vidjeti kako se kreće EC kad dodam full dozu i onda ću znati kolko i kako.
Samo... jel se to zna pokvariti? Nema nikakvog roka na bocama niti naljepnicama.
20200730_181411 (1).jpg