OG Kush & Tutankhamon [250W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
pozz forumaši!

konačno sam odlučio pokušati napisati neke smoke reportove.
nakon ekstenzivnog druženja sa Tutankhamonom i OG kushem i dalje mi je teško pisati jer ima toliko toga za reći, a teško je riječima opisati...

počnimo s tutankhamonom, pošto je malo lakši za opisati.

miris i okus nisu nešto posebno, nešto po čemu bi pamtio ovaj strain. ima običan, malo slatkasti okus vutre, kao i dosta drugih strainova, moja ocjena je 3/5. vrhovi su preliveni kristalima i neobično gusti za sativa dominant biljku, dosta ih je teško mrviti prstima jer se lijepe za sve.

high dolazi jako polako, ne udara u glavu poslje prva 3 dima nego lagano preplavljuje 5-10 minuta nakon gašenja pljuge. prva stvar koju sam primjetio je lagani smješak i sve jači val topline i ugode koji se sve više pretvara u euforiju i nekontrolirani smijeh, ovisno o količini. vrijeme se jako usporava, sve ide ritmom koji nam odgovara ali ne nedostaje energije, odlično za manje zabave i druženja s prijateljima. ljudima koji puše samo škart sa ulice se znalo desiti da ih skroz izbaci iz takta, jedan prijatelj se bacao po kauču, nije mogao kontrolirati tijelo. često je teško koncentrirati se, nije baš za učenje i neke zahtjevne zadatke. drži dosta dugo i jako, 2-4 sata i otpušta polako... odličan rad za slobodno popodne, kupanje i roštilj ili večernje opuštanje. jedina stvar koja mi se baš i ne sviđa je što nakon 3-4 sata nastupa blagi umor i pospanost, "fjaka", rekli bi dalmatinci i postaje teško raditi bilo što, najljepše je zavaliti se u kauč ili u krevet i leći, nije baš najbolji izbor za jutarnji dim...

sve u svemu vrlo zahvalan strain koji se ludo razgrana, dobro podnosi gnojivo i uz dobre uvjete daje velik prinos uz odličnu kvalitetu. dosada sam pronašao nekoliko sjemenki u njemu pa mislim da nije baš previše otporan na stres, najvjerojatnije su ona 2 dana mraka uzrokovala pojavu banana koje su srećom bile jako rijetke i uzrokovale su zanemarivu štetu. u drugoj polovici cvjetanja je preporučljivo raditi flush svakih 10 dana ako ga se gnoji punim, ili u mom slučaju duplim dozama gnojiva, jer svaki puta poludi i još se udeblja...


OG Kush

često sam čitao i slušao o famoznom "west side OG" i nije mi bilo nimalo jasno o čemu oni pričaju, što su toliko zapeli za kush kad ima toliko odličnih sativa na svijetu. i nakon mjesec dana pušenja, vrlo mi je teško napisati nešto smisleno jer OG zbilja nešto posebno. jedina stvar koju sa sigurnošću mogu reći da je to nešto najbolje što sam dosad pušio...

okus i miris su drugačiji od bilo čega što sam dosad probao, intenzivni indica okus s aromom naranče i nafte, oštar je i osjeti se na velike udaljenosti ;)
afertaste je jak i dugotrajan ali ugodan, što se više puši to je bolji. najljepše je pušiti u zatvorenom prostoru jer nakon 10 minuta miris postaje toliko dobar da jednostavno poželiš još, mogao bi udisati taj miris cijeli dan. ocjena 6/5 :)

vrhovi su izuzetno gusti i ljepljivi, dobar grinder je "must have" jer je nemoguće mrviti prstima ili škaricama...


high dolazi izuzetno polako, tek nakon 15-20 minuta ili čak i više. donji, manje zreli vrhovi udaraju ravno u glavu, toliko intenzivno i trippy da jako podsjeća na gljive, vrlo sveobuhvatno iskustvo koje je teško ili nemoguće opisati riječima. zreli vrhovi imaju puno dublji, sedativni high koji lijepi za kauč, ali u glavi je i dalje lunapark, doslovno. najljepše je izvaliti se na kauč, ugasiti svjetlo i slušati muziku koju voliš. igra sličica i boja u glavi je psihodelična, meni pravi lijek za dušu i tijelo.
OG je najljepše pušiti sam, nije baš za društvo. kada ljudima odgovara muzika i atmosfera skroz se užive, počnu plesati i slično, ali čim se nešto promijeni odmah se umrtve i počnu kljucati.

zbilja ne znam što bih više napisao a da ima smisla, to se jednostavno mora iskusiti da bi znali o čemu pričam.

OG je također vrlo zahvalan strain, zahtijeva jaki trening i dosta pažnje od samoga početka. moja preporuka je višestruki topping ili FIM uz jaki LST ili SCROG i možete očekivati odlične prinose. odlično podnosi i gnojivo, ja sam ga punio duplim dozama Hesi P+ svakih 3-4 dana i nije pokazivao nikakve znakove pregnojavanja. ovaj strain će uvijek imati moje najtoplije preporuke, prvom prilikom kad opet pokrenem boks isprobati ću DNA genetics Reserva Privada OG Kush...

toliko od mene u ovom dnevniku, lijep pozdrav svima i hvala na čitanju!

over and out! (može u završene)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
:thumb: za prvi zavrsen indoor, okaceno u zavrsene, jedino mi nije jasno sta si hteo s ovim obzirom da kush nije sativa


metalmaniac je napisao(la):
... često sam čitao i slušao o famoznom "west side OG" i nije mi bilo nimalo jasno o čemu oni pričaju, što su toliko zapeli za kush kad ima toliko odličnih sativa na svijetu...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
nije mi bilo jasno što su zapeli za indicu, za koju sam mislio da otupljuje i lijepi za kauč, kad ima mnogo dobrih sativa. a onda sam shvatio da je OG kush čista suprotnost od onoga kakvim sam ga zamišljao i nevjerojatno je dobar, trippy kao mala porcija gljiva... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Magnetizam

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Nije ni cudo sto ga B Real pusi vec 15-ak godina :)


I ja isto sam kontao to wtf indica, zakucavanje i to...Ali posle ovog reporta, definitivno cu ga imati u planu cim budem uzimao sjemenke


Inace sve 5, jedan od jacih smoke report-ova sto sam citao. Peace
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
odlicno imam ga u vidu za sljedeci grow sa nekom dobrom sativicom dojadile mi ove indike samo mi se spava od njih...........hahaah, mislim dobro su dosle ipak je ljeto i more sve laganini al malo previse za mene koji sam naviko biti stalno u pokretu..
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
eeee to to
kad prvi put probam sativu mislim da neće bit natrag, tako da mi je to osobni cilj. Nisam grower dok ne uzgojim sativu
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
555
113
balkan
Lijep pozdrav vam šaljem vutraški narode i posebno vama gospodine metalmanijak, čestitke na uspješnom harvestu!

Evo da samo kažem jako si dobro opisao OG Kush,
jer kako sam ga imao prilike isprobavati oko dva mjeseca dok sam bio u posjeti bratiću u Kanadi,
kod njih je to najraširenija sorta i doslovce je nemoguće naći nešto drugo osim O.G. Kusha.
E sad upravo te dojmove imam u sjećanju, izrazito jaka sorta ostavlja moćan stoned počinje sa strujanjem tijelom, dok se luna park odvija u glavi baš kako si rekao, stomak počinje razmišljati o hrani vrlo brzo, munchies su tako bili ekstremni da se nedaju zasitit na jednom kolaču, čokoladici, soku, hamburgeru, šta god, nema više redoslijeda kojim se može jesti kakav apetit nastane nakon 60-90min.

Recimo imao bi osjećaj (tamo se rola bez duhana) za vrijeme pušenja da mi lagani elektricitet na svaki udah dima, prolazi kroz tijelo. Izrazito oštrog ukusa ali opet fin za pušenje, često me znalo ispočetka izbijat na kašljanje, ali se nakon 2-3 Kush-iranja već sa iskustvom srče dim za dimom.
Miris je toliko jak bio da sam ga u 5 vrećica i 3 čarape umotavao da se neosjeti - i još je stajalo u torbi - i opet se osjetilo - radioaktivne jačine!
Grinder da, obavezno, jer struktura vrha je slična stiroporu. Krupne kuglice koje se doslovce moraju nečim dobro smrvit.

Pogodna sorta za osobe koje imaju problema sa apetitom, spavanjem, bolovima, živcima.... itd... itd.
Pogodne radnje: sjedenje, spavanje, hranjenje, eventualno pokušat pogledat film/glazba.

Moram priznat da nisam pušio više od 2 mala jointa dnevno - to bi bio vrhunac. Ako bi tokom dana i jednu navečer spalio.
Gotovo nemoguće je ''malo'' se napušiti od OG Kusha.

Meni osobno usuđujem se reći najjača indica koju sam pušio,
ako sve zbrojim od svih indica uvjeren sam da je ova itekako najjača s kojom sam se družio.
Ne preporučuje se prosječnim pušačima. :respect:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.