Ok , prosto ideja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
ok , mi ocemo legalzaciju , vlade nam ne daju legalizaciju ,
postoji li mogucnost da se organiziraju udruge koje bi tuzile vlade zbog toga ustavnom sudu i zalile se na neustavnost prohibicije necega cemu nista lose nije dokazano , kao jedne od varijanta gusenja slobode misljenja i slobode izbora.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dobro pitanje
treba nači odvjetnike tj. pravne savjete i onda razmišljat što i kako
a mi još nismo ni dotle stigli
premda imamo neke modele za prijedlog kao načine na koji bi se ozakonila ovlaštena upotreba
naprimjer DUYP (Draw Up your plant) u Španjolskoj
ili do deset 10 grama da se skine kazna ,
a za osobnu upotrebu da se apsolutno skine kazna
i da se protiv svih koji su pali zbog osobne upotrebe obustavi kazneni postupak,
i tak
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Fina ideja covek, ali kod nas su sva ta gradjanska prava i ostale stvari veoma potcenjene. Boli njih ***** sto im se grupica ljudi zali da legalizuju Drugaricu Maru. Jer, 90% njih ne razlikuje Ganju i heroin. Zato prvo treba da se krene sa informisanjem. Uvek kada je prilika, spread the wisdom. Tako treba da se krene. Jbg, mislim da je to najefikasniji nacin... Mozda ce trebati dosta vremena, ali jbg. Tesko je odma' udariti na vrh drzave.
P.S. Srbija nema vladu xD

Irie
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam uvjeren da bi se ovdje desio političko-pravni presedan
zato jer realno gledajući postoji kritična masa
no nisam baš optimističan po pitanju okupljanja te mase
a to se dešava zbog
1. onog što si rekao a to je neinformiranost
2. nema se financija
3. pravno-kontraverzna narav same problematike
i to je dovoljno da bude ovak kak je

osim toga civilno društvo općenito nije dovoljno jako i povezano da stvara neki pritisak
 
ok , stari mi je sudac pa sam njega pitao.

prvo treba putem tužbe ustavnom sududokazati da je ovakav kazneni zakon neustavan , što se po meni , s obzirom da su svi argumenti na našoj strani , može lako i učiniti.

zatim , uz pomoć peticija i konstantnog medijskog bombardiranja Istinom , vjerujem da bi se takvi zakoni mogli i izmjeniti

to vam je zakonski put.

sad angazirajte odvjetnike (ako znate nekog jos bolje) i organizirajte sto vise ljudi da vam na ovaj ili onaj nacin iskazu potporu , i krenite . niko vam ne moze zabranit lijepiti plakate , organizirati peticije , al imajte u vidu da to iziskuje mnogo vremena , dakle bar 10 - 20 AKTIVISTA u svakom iole vecem gradu , koordinacija preko ovog ili nekog drugog foruma , jer samo ujedinjeni mozemo nesto postic.

kada bi se tako nesto napravilo u hrvatskoj , eto bar imate jedan glas :)
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
1) koje se pravo krši ustavom? Di u ustavu piše da ti zakonodavac ne može zabraniti pušenje marihuane?
2) sloboda nije apsolutna već relativna
3) ustav dozvoljava zakonodavcu da ti ograniči određena prava i piše zbog kojih razloga ti može ograničiti
 
istina , ali ti ne moze oduzeti pravo da konzumiras nesto ako nema valjanih medicinskih dokaza da je to nesto stetno za tvoje zdravlje.

ne moze ti zabraniti nesto samo zato sto crkva & konzerve tako hoce.

ne moze donositi zakone koji se temelje na LAZIMA.

a ustavni sud , ako mu se predoci istina o travi , ne moze presuditi kako mu nalaze iskrivljeni moral , nego se moraju postivat zakoni , jer se na presedanima zakoni i osporavaju i mjenjaju.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
a ustavni sud , ako mu se predoci istina o travi , ne moze presuditi kako mu nalaze iskrivljeni moral , nego se moraju postivat zakoni , jer se na presedanima zakoni i osporavaju i mjenjaju.

::icon_lol: :icon_lol:

Ustavni sud procjenjuje ustavnost a ne istinu ili laž, moral ili nemoral. Ustavni sud zanima dal je zakon donesen u skladu sa ustavom. Koliko god to banalno zvučalo ustavni sud ne zanima dal je nešto istinito ili ne već dali je napravljeno na propisani način ili ne.

zakonodavac ti može zabraniti sve živo ukoliko ocijeni da je ugroženo tvoje zdravlje, sigurnost i još neke stvari. Radi se o procjeni tj. ako dovoljna broj glasova smatra da je to opasno onda može da ti nešto zabrani. Vrlo jednostavno.

ovaj zakon je ustavan da ustavniji nemože biti:
1) donesen je sa dovoljnim brojem glasova
2) zakonodavac ima pravo ograničiti upotrebu droga
to je cijela i jednostavna priča.

Naš problem je u propisanim sankcijama a one su podležne isključivo političkom kriteriju a ne ustavnom
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
trenutni zakon prema drogama je prohibicija ili ti zabrana
u tom smislu zabranjuje se sloboda izbora na marihuanu kao na medicinski lijek ili na rekreativnu upotrebu
i u tom smislu mislim da zakon koji nalaže sankcije za posjedovanje ili posredovanje u osobne svrhe
ili kao lijek
i zabrana uopće
je neustavna zato jer svako treba imati mogućnost izbora koja ne postoji
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kane .. u ustavu ti JASNO piše da se sloboda MOŽE ograničiti i piše zbog kojih razloga.

i svaki zakon zapravo ograničava slobodu, propisuje način na koji se moraš ili trebaš ponašati ... dakle ne dopušta ti apsolutnu slobodu.
Društvo (većina) ima pravo regulirati određeno ponašanje!

ovo o "lječenju" nebi komentirao

ali evo jedno pitanje:

dal ti misliš da heroin i kokain treba biti zabranjen?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Tihojla je napisao(la):
kane .. u ustavu ti JASNO piše da se sloboda MOŽE ograničiti i piše zbog kojih razloga.
i svaki zakon zapravo ograničava slobodu, propisuje način na koji se moraš ili trebaš ponašati ... dakle ne dopušta ti apsolutnu slobodu.
Društvo (većina) ima pravo regulirati određeno ponašanje!
razumijem tvrdnju ovih argumenata
no ne slažem se sa razlozima koji su uzrok zabrane, zapravo mislim da nisu točni i istiniti
ne slažem se sa oblicima zabrane (upotreba u bilo koje svrhe - zabranjeno!)
tj. ne mogu se pomiriti s time što ne postoji mogućnost odgovorne i ovlaštene upotrebe
(kao u naprimjer belgiji, španjoslkoj, nizozemskoj)
i ne slažem se sa predviđenim kaznama
i zato mislim da zakoni o suzbijanju zlouporabe droga nisu ustavni zato jer ulaze u prostor koji bi trebao biti prepušten na slobodan izbor a ne bi trebao biti zabranjen zakonom

naravno da što se tiče tehničkih pitanja je sve bezprijekorno i nisam mislio u tom smislu da nije ustavan,

već u ovom drugom koji sam objasnio gore

na kraju krajeva zato i postoje kanabis udruge da se bune protiv takvih zakona i da traže mekše zakone
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
e vidiš to je razlika između tvoje interpretacije ustavnosti i onoga što ustavnost je.

Da se razumijemo i ja smatram da zakon ne valja, da donosi više štete nego koristi itd itd ali to ga ne čini neustavnim.

naime moje mišljenje o tome dal je zakon dobar ili ne nema nikakvog utjecaja na ustavnost.

Recimo ja mogu smatrati da je odredba da meni treba vozačka za upravljanje vozilom protuustavna jer ograničava moju slobodu kretanja. Isto tako mogu reći i za alkohol i vožnju, istu stvar mogu reći za bilo koju stvar koja po meni ograničava moju slobodu. Ali ništa od toga nema veze sa time dal je nešto ustavno ili ne.

Da odmah budemo jasni, to što je zakon ustavan ne znači da je zakon dobar i da ga se ne može/ ne treba/ ne smije mjenjati mijenjati. Ustavnost nema veze sa time.Bila trava kriminalizirana, dekriminalizirana, regulirana ili legalizirana sa stajališta ustavnosti je svejedno i potpuno identično.

Sad čemu cjela ova rasprava i natezanje? Poanta je: propitivanjem ustavnosti se neće ukinuti kriminalizacija.

Razlog vam je poprilično jednostavan. Naime koalicijska vlada je dekriminalizirala upotrebu droga ali umjesto 72 izglasala je promjene sa 54 ( brojevi nisu potpuno točni nego otprilike). Ustavni sud je poništio tu izmjenu jer nije izglasana sa dovoljnim brojem glasova. Samim time je de facto ustavni sud dao mišljenje da je moguće i ustavno prihvatljivo zabraniti upotrebu droge.

Naravno svatko tko ima para volje i želje može se upustiti u postupak pred ustavnim sudomi ima moju punu podršku jer ako ništa početi će se razgovarati o problemu ovakvog zakona.

e sad cijela ova prepiska ide u jednom smjeru a to je: primalrni cilj aktivizma treba kreiranje odgovorne politike prema drogama.

Samo odgovornom politikom može se postići da se sa jedne strane sloboda pojedinca minimalno ograniči a sa druge strane da se društvo ozbiljno pozabavi sa problemom.

Mislim da je većini jasno da je heroin opasna droga. Mislim da većina ne želi da heroin postane legalan i da većina želi da se društvo ozbiljno pozabavi sa tim problemom.
Također mislim da većina ovdje nebi imala nikakvog problema da se hapse i kažnjavaju dileri heroina pa možda čak i marihuane ali u to nisam skroz siguran.

E sad osnovno je pitanje kako postić da se oni koji žele pušiti travu ne tretiraju kao kriminalci, kako postići da se ovisnici i đankiji ne tretiraju kao kriminalci već kao pacjenti i kako postići da oni koji zarađuju na tuđoj nesreći (ovisnosti) budu kažnjeni od strane društva i naravno kako pronaći modalitet koji će biti prihvatljiv za većinu društva.

Mislim da cijelo razmišljanje u vezi zakona treba ići u tom smjeru a ne u smjeru dal je on ustavan a pogotovo nesmije ići u smjeru di se percepcija slobode i onog što ona je poistovjećuje sa ustavnošću.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
pa dobro :icon_razz: onda spiku o ustavnosti ne treba dirati jer je izgleda tak svejedno

a ja mislio da je to sad neka velika stvar što to nije ustavno kad ono,ne samo da nije ustavno već
 
10.03.2007
15
1
0
34
Ne mozhete odmah dobiti legalizaciju ako ne uputite ljude u prednosti koje to nosi sa sobom. Prvo trebate pocheti sa kampanjom. Isto kao shto oni rade kampanje tipa "sportom protiv droge", tako se trebaju praviti i kampanje za legalizaciju lakih droga. Ne mozhete takodje ni kriviti ljude shto Maru i koks stavljaju u isti kosh, jer nisu oni krivi shto su uz svoje shkolovanje imali i obavezne radionice u kojima su ih tome uchili. Stoga ste vi tu da im pruzhite pravu informaciju, a oni da odluche dal da je prihvate. Drzhava je napravila program za borbu protiv narkomanije, i nametnula ga nama, nashoj omladini... Ono shto nama sada treba je medijska podrshka u kampanji za legalizaciju... Tako da vam to dodje kampanja sa legalizaciju sa jedne strane, i kampanja za borbu protiv narkomanije sa druge strane... kad do toga dodje, onda znajte da ste na pravom putu jer ce ljudi moci da chuju argumente obije strane, moci ce da se vishe edukuju o samom problemu i moci ce da izgrade svoj... Kada se ljudi edukuju, onda mozhete ici na zakon
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Sarmaister je napisao(la):
ok , mi ocemo legalzaciju , vlade nam ne daju legalizaciju ,
postoji li mogucnost da se organiziraju udruge koje bi tuzile vlade zbog toga ustavnom sudu i zalile se na neustavnost prohibicije necega cemu nista lose nije dokazano , kao jedne od varijanta gusenja slobode misljenja i slobode izbora.

Postoji u 9 Američkih država na onovu medicinske upotrebe . Postoji u SAD u UK u Nizozemskoj(iako njima to i ne treba) ljudi su se izborili za upotrebu u religiozne svrhe . U SAD rade već odavno u UKje i isto uspio pokrent veći broj ljudi , a kad bi vidio lika reko bi ne zna cipela svezat a vuče ih za nos ko idiote ne može mu murija ništa dolazili mu baštu iza kuće i gledali biljke on im pokaže iskaznicu da je član te vjerske udruge i možete preko vrata , uzgajam za sakramentalnu upotrebu , jedino ih ove u UK koče što se tiče prostora gdje bi se sastajali u javnosti tj . kao da imaju neku vrstu gdje bi mogli u miru konzumirati kanabis rad ikao što npr. ovi imaj ucrkvu i tamo konzumiraju kruh i vino vjeruju šta vjeruju , niko im to ne može zabranit , tako isto ovima ne može niko da zabrani da kažu mi vjerujemo da je kanabis ono što je opisano u bibliji kao lišće za liječenje nacija(pogana u našim prijevodima) u šta i rastafarijanci vjeruju i još nekoliko tih kanteističkih struja što postoje , svima tim kanteistima je to zajedničko a razlikuju se u nekim sitnicama.Po članku 18 zakona Ujedinjenih nacija svako ima pravo na vjeroispvjest i religiju i da promejni religiju i da pšrovodi tu svoju religiju i spovjeda svoju vjeru bilo gdje , kući, vani ,itd . neda mi se sad prevodit nije veli k članak naćeš to ovdje i još neke članke u tim zakonima Ujedinjenih Nacija , sranje je što ovi naši to ne poštuju , oni poštuju jedino ono što puni njihove džepove i korumpirane guzice i boli ih kita za nečije zdravlje i da im je bilo do naroda ne bi napravili ovo šta su napravili u zadnjih 17 godina .Evo ti par linkova pa se zanimaj :

http://www.cannabisassembly.org Ovaj je za ove u UK .

http://www.thc-ministry.net/article18.htm Ovo je za ove u Amsterdamu koji su vezani s ovima sa Havaja
tu imaš detaljnije o članku 18 Univerzalne deklaracije ujedinjenih naroda , o ljudskim pravima . Samo pošto smo mi ovdje uvijek smatrani stokom i ovcama ,a ovdje se radi o ljudskim pravima o ovome svemu ja mislim možemo samo sanjati , ja osobno bih volio da sam glup i da ovo nikad nisam ni vidio da postoji .Dokaz da su nas smatrali ovcama posotji u Srba ovo bre ,bre što im je postalo poštapalica , nije da želim nekoga provocirati ali ovo je sigurno istina jer sam to čuo iz pouzdanih izvora od pametnijih ljudi lingvista , ali bre je kako oni kažu turska riječ koja znači stoko i kad je bilo tursko doba oni su ljudima govorili rajo bre znači narode stoko . Ništa se nije promjenilo osim što umjesto turaka upravljaju neki naši turci i ostali qurci .

Tihojla je napisao(la):
Recimo ja mogu smatrati da je odredba da meni treba vozačka za upravljanje vozilom protuustavna jer ograničava moju slobodu kretanja. Isto tako mogu reći i za alkohol i vožnju, istu stvar mogu reći za bilo koju stvar koja po meni ograničava moju slobodu. Ali ništa od toga nema veze sa time dal je nešto ustavno ili ne.

Ovdje se slažem ovim što se tiče alkohola i vožnje , mada ga ne smatram dobrim ni izdaleka po meni je gori od vutre milion puta iz osobnog iskustva znam . U pravu si da se radi ograničavanju slobode i trebalo bi da je u zakonu da te murija ne može zaustaviti , osim u nekim izvanrednim slučajevima , ako nisi napravio neki prekršaj što se tiče vožnje , i čak u ovim izvanrednim slučajevima npr. gone nekog osumnjičenog za nešto ili pljačkaše i sad imaš isti auto i oni te zaustave a ti pijan , oni te legitimiraju vide nisi ti taj koga traže i doviđenja , nisi taj , nisi napravio prekršaj što se tiče vožnje i vozi dalje ,ako si normalno vozio do tad možeš i dalje . Samo o takvom zakonu mi možemo jedino sanjati , a unekim državama koliko ja znam neće te zaustaviti ako nisi napravio prekršaj pa taman da je u tebi 3 promila . Jebiga kod nas voziš pijan nekad npr . i ne praviš nikakvu grešku sve super i zaustavite kaže rutinska kontrola i oduzme ti vozačku za 0.6 promila ili sad još gore za 0.05 jer je 0.0 u zakonu . A nekima koji divljaju ko na utrkama i voze propisno samo gdje znaju da murija snima ništa , a takvi sigurno naprave više sranja nego ovi s 0.6 promila koji voze većinom propisno jer znaju da ako naprave prekršaj i još ih ulove a pijani onda su tek najebali . Ja osobno bolje vozim i ne divljam kad popijem 4 l piva i zapalim nego nekad kad trijezan vozim i mislim trijezan sam , mogu ja i onda ga dodam 40 preko ograničenja , po magistralnim putevima, ne Auto putevima , a na auto putevima ga gulim koliko može .

Tihojla je napisao(la):
Mislim da je većini jasno da je heroin opasna droga. Mislim da većina ne želi da heroin postane legalan i da većina želi da se društvo ozbiljno pozabavi sa tim problemom.
Također mislim da većina ovdje nebi imala nikakvog problema da se hapse i kažnjavaju dileri heroina pa možda čak i marihuane ali u to nisam skroz siguran.
Slažem se osim u tome da treba kažnjavati sve dilere marihuane , po meni treba kažnjavati samo ove koji narodu prodaju m.u.d.a. za bubrege , tj. špitara i kako seveć sve zove u raznim krajevima .Jer jednom kad se dođe do nekog normalnog zakona u vezi vutre , ako ne do totalne legalizacije , onda barem kao što je ono u Nizozemskoj što je najbolje po mom mišljenju , neko će morati i prodavati bar onima koji ne znaju ili jednostavno ne žele da prljaju ruke i bave se poljoprivredom , meni naravno više niko nikad neće prodavat ništa ili ću imat svoje ili ništa.
 

purple-haze

Banned
Banovan
05.12.2007
41
0
0
35
ova stranica je stvorena zbog toga da promoviramo vutru i da jednog dana uspijemo uvijeriti vladu za legalizaciju...ali svi samo pricaju,nikako da se nesto stvarno pokrene...ljudi neznaju pravu istinu,to se mora sprijeciti a ne lijeciti.zato dosta pricanja i krenimo u akciju....napravite plan,odredite sve,ja sam in sta god trebalo