OKUPLJANJE U SVRHU MIRNOG PROSVJEDA (ZAGREB)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zagreb, mirni prosvjed za legalizaciju Marihuane. Ako se slazes i ako ces doci, upisi se da vidimo k


  • Total voters
    63

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
P.P. ima istine u tome sto govoris ali mislim da jos trebas nauciti neke stvari.. recimo da jedan kamen moze da pokrene citavu lavinu.. moras graditi svoju sliku u obitelji i polako uciti matore da odrastas.. to ce ici polako, ali na kraju, ako su normalni, uvidice da odrastas i da ce morati da te puste (ne mislim ovdje na prosvjed).. recimo svoje matore montiram vec pet godina, znaci od 15-e. Ide polako, al ide, sva sreca hi hi hi.. Za sad sam stigao do tocke na kojoj bi matora pilala i vristala na mene jedno par dana, a onda prestala i sve bi bilo u redu. A sto se tice starog:
"Matori opet lupeta, seca se svoga vremena
Nosio je kosu do dupeta, poglavica hipi plemena" (R. Corba - Deca Cveca)
Ovoga; da, sto sam hteo da kazem, potrebno je znati da jedan mali prosvjed nece napraviti mnogo toga, znaci nece promeniti ideologiju vlasti, ali deset malih prosvjeda valjda ce da bar malo pokrene one penzionere u saboru.. ::super
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
P.P. je napisao(la):
tako je....
ali da dam 500kn za doc do gore vlakom... pa bolje je kupit za tu lovu vutre i lijepo se napusit... ~) jebi ga, ali tako je...

Dal se skrivaš od policije?
Da li zakon, tj. država osuðuje, zatvara, iživljava se i hladnokrvno provodi svoj naum, tj. zaradu i materijalnu eksploataciju nad onima koje uhvati pritom ih prikazujuæi u društvu sa jednosmjernom Osudom, Stereotipizacijom i Etiketiziranjem?
Dal ti smeta šta ljudi imaju mišljenje o neèemu što im se nameæe kao jedino?
Da li ti smeta šta društvo ima iskrivljeno mišljenje o neèemu što ne zna?
Da li ti smeta što ljudi imaju na temelju pruženog paketa mišljenja Uvjerenje i Djelovanje?

Mislim da Rad na takvim stvarima vrijedi više nego bilo koja kolièina novca. Barem ako si u poziciji u kojoj se buniš...
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
ufff.....
ma sta ja znam... za sad nemam nikakvog problema sa policijom i slicnim, pa me i nije toliko briga za sve to.... jebi ga, sta cu ja....
a to sto ljudi neznaju, isto jebi ga...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
P.P. je napisao(la):
ufff.....
ma sta ja znam... za sad nemam nikakvog problema sa policijom i slicnim, pa me i nije toliko briga za sve to.... jebi ga, sta cu ja....
a to sto ljudi neznaju, isto jebi ga...

::super to UK sub
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
P.P. je napisao(la):
ufff.....
ma sta ja znam... za sad nemam nikakvog problema sa policijom i slicnim, pa me i nije toliko briga za sve to.... jebi ga, sta cu ja....
a to sto ljudi neznaju, isto jebi ga...

Tu ti je upravo problem u nasem finom narodu; svi se prave fini i stite svoju guzicu a kad treba dic tu guzicu za drugove iz citave zajednice onda je tesko... e pa jebiga, dok ne prestanemo tako razmisljat i dok ne pocnemo djelovat kolektivno... desavat ce se to da ce me milicija razbit kad zapalim dzoks..
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
P.P. je napisao(la):
ufff.....
ma sta ja znam... za sad nemam nikakvog problema sa policijom i slicnim, pa me i nije toliko briga za sve to.... jebi ga, sta cu ja....
a to sto ljudi neznaju, isto jebi ga...

Ovu poruku gledam veæ nekoliko dana i jednostavno ne mogu ju više zanemarivat. Nije te briga? Nije me briga drugim rijeèima znaèi odgovara mi.

Jednostavnom logikom doðeš do zakljuèka:
- ti predstavljaš u ovom pr. osobu a-
NAPOMENA: OVO JE FIZIÈKA LOGIKA!!!

Osobe x rade nažao (kradu, lažu, manipuliraju, eksploatiraju itd.) osobe y
Osobe y trpe (siromaštvo, osuda zajednice, bijeda, bolest, tuga itd.) uzrokom osoba x
Osobe b (društvo pasivnih) ne poduzimaju ništa u sluèaju osoba y
Osobe x zbog "slobode prolaza" osoba b nastavljaju koristoljublje starih/novih osoba y
Osoba a spada pod osobe b (društvo pasivnih)
Osobe b uzrokom pasivnosti dolaze u situaciju osobe y
Osoba a dolazi u poziciju osoba y

ZAKLJUÈAK:
Osoba a uzrokuje sama svoju nesreæu.

-------------------------------------------------

Ovo je inaèe i zakljuèak za pojam individue. Naime, ako ljudi deklariranih u državnom aparatu kao graðani ima npr. u primjeru SAD-a 250 milijuna, a policije, vojske i drugih aparata koji služe za zaštitu države npr. (karikiram) 5 milijuna, ostaje razlika od 245 milijuna ljudi. Ako karikirano oduzmemo èak 50% njih (bolesni, mladi, stari) ostaje broj od 122 milijuna ljudi naspram 5 milijuna. Da svaka individua ima razmišljanje da može promjenit stvari i da se izdigne iz svoga pasivizma i zablude nemoguænosti, došli bi u 2 solucije: rušenje države ili pritisak na reformu države pod prijetnjom rušenja i logièno ukidanje materijalizma sa strane ekploatacijskih kolosualnih stupova moæi i vlasti.

Ipak, taj osjeæaj kod individue da se ona zadovoljava situacijom iz èistog razloga da nije gora ili zato jer ona nije utjecana njome, je najsavršeniji sistem iluzije koji država postiže i na taj naèin ona sebe spašava od bilo kakve samosvijesti za spasenjem individua, tj. cjelokupnog društva. Uz taj osjeæaj, logièno, slijede i ne briga za druge i prepoznavanje tuðih ciljeva kao tuðih a ne zajednièkih.
 
22.12.2005
20
0
0
Totalno se slazem-ja sam iz Zg-a i obavezno ako se uspije to isplanirati dolazim-jebiga ja sa 17 godina nemam problema sa starom ne zna da pusim svaki dan ali zna da znam zapalit i ja joj cijelo vrijeme pokusavam objasniti kako stvari stoji -danas ti je najveca moc obrazovanje - i u koliko ti znas sto je Marihuana ,a sto je kemija(stajaliste mi je negativno pri bilo cega te prirode - bonkasi itd..) i ako imas dobre argumente da mozes nesto sa starcima razviti,ali pri tome starci moraju biti bar malo "mentalno razvijeni" jer u protivnom ti takvu vrstu dijaloga neces moci ni zapoceti...

stoga ruka gore za mirni prosvijed-ja mogu povesti par ljudi recimo 3-4 ako ne mozda i vise....


Samo stand up and fight for your wright(il kako se vec pisu prava),malo sam zapusen pa ovaj znate...
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Ajmo da vidimo da li postoji netko na forumu, a tko je clan nekakve organizacije u sklopu koje bi mogli organizirati mars. Ako ne, ajmo vidjeti pa da napravimo svoju udrugu sa sjedistem u onom gradu gdje ima najvise ljudi koji bi organizirali mars.. ???
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Bilo bi odlièno napravit udrugu. Ali ne samo u jednom gradu, jer onda za svaku državu bi ispalo u glavnom gradu, veæ po nekoliko u svakoj državi. Više ljudi možemo okupit, specijaliziramo se za odreðeno podruèje ili županiju (ne državu) a ono šta je najbolje u kontaktu i suradnji smo sa ostalim udrugama iz drugih gradova. :wink:
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Sto se mene tice, ag u opatiji mozete sakupit pedesetak ljudi, odlicno, dolazimo tamo, a mozda bi to cak bilo i bolje posto mi se cini da tamo ljudi znaju nesto vise o pojmovima kao sto su tolerancija, postenje, ljudska prava i sl...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Brate, ne znaju. Mnogo je starijih ovdje dobrovoljaca u ratu (pogotovo u gradu Volosko do nas), ostali su nezadovoljni bivšom Jugoslavijom, a nakraju ostanu oni koji su shvatili da se nisu nizašto izborili i da su uvuèeni u rat pod izlikama patriotizma i obrane, a zapravo sve što su izborili za sebe je PTSP. Rat je laž i ljudi to svakim danom sve više otkrivaju. Nažalost, suicid je svakim danom sve veæi...ljudi shvaæaju da su život posvetili iluziji i dolazi do najgoreg.

Mladi su zaslijepljeni materijalnim težnjama, a droga se ne prakticira kao sredstvo Spoznaje, veæ sredstvo s kojim se jedino bukvalno reèeno: napušuje. Su-život je na lošoj razini, a dolazak EU predstavlja novu eru predstavljanja èovjeku i stvaranja u njemu novih polja eksploatacije.

ZATO JE POTREBNO URADIT UDRUGU NA TAKVIM MJESTIMA, GDJE JE POTREBNA POMOÆ I GDJE SU PROBLEMI OÈITI.

Udruga takoðer mora sadržavat ljude koji su predani Svrsi i ona je jedina koja ih pokreæe u smislu Djelovanja (Svrsishodnost) a ne radi težnji prikaza.
Jednakost braæo, jednakost...
 
ewo ja sam pocetnica...tek sam se sad registrirala ali to ne znaci da neznam nista o vutri ili da je nikad nisam pusila. slazem se za protest, doci cu 100% iako zivim u italiji ( u trstu)...ali sve za moju vutricu!!! kao sto ste vi vec rekli treba netko ko ce podrzat taj protest. u trstu smo vec imali par protesta i ja sam, NARAVNO, isla i sad bi trebao bit jedan u 2. mj. ali vazno je da imamo barem jednu udrugu koja nas podrzava, ustvari imamo ih par npr. Unione degli Studenti i Giovani Comunisti ( a to bi bile mlade komunjare i ja skupa s njima, hehe) koje imaju svoje sjediste u trstu. Par dana prije tih protesta se organiziramo i djelimo letke po gradu i po skolama, i vjerujte pomaze. Uvijek nas je puno...ajde nadam se da ce i kod nas nesto bit ako treba help samo javite. obavezno dolazim!!! viva la marihuana