Old School Trim Hash Oil [bez kuvanja] + Hedovacha (vutra rakija)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Znam da nemogu dobiti kao ono a da li je bar blizu ljekovito kao sto je ono sto se kuha, i da li se moze koristiti za lijecenje neke bolesti i slicno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
"Dekarboksilacija (dekarbonizacija) se dešava prirodno pod uticajem vremena i temperature, kao posledica sušenja, ali mi možemo da znatno ubrzamo taj process tako što ćemo povećati temperaturu. Što je veća temperatur to se proces brže odvija"
drug, to je to ulje, isti sirovi materiijal u pitanju, samo ce trebati znatno vise vremena da lekovita svojstva dodju do izrazaja
 
09.03.2015
115
232
43
Nabavio sam jako finu rakiju od breskve i odlućio napraviti hedovaču. Zanima me koliko je najbolje staviti hedova (u gramima) na litru rakije? Mmm, već mi cure sline...
 
10.01.2015
175
107
43
@peace kako ti mastan papir nije propustio, ja sipao vodu u malo papira oblikovanog u casicu i kad je prenocilo papir natopljen i par kapljica visi sa njega.. Jedino mozda sto sam ga savio, pa je na presavijenim mestima propustio vodu i natopio se. trebalo bi da postoji neki nacin da se oblikuje u plehu a da se ne savije.. Trebalo bi uraditi test pre nego sto se tecnost izlije. Tebi je uspelo ali da napomenem ostalima da obrate paznju, jer steta da se papir skroz natopi, dosta hasha se tu izgubilo.
 
21.04.2013
27
214
28
tocan odgovor na tvoje pitanje ne znam ali mislim da je do toga sto papir drugacije reagira sa obicnom vodom nego sa alkoholom. meni papir nije nigdje procurio ali se osjetilo da je pokupio nesto vlage no nakon negog vremena i to ispari. koristio sam dosta kvalitetan papir mozda je i do toga. uskoro cu raditi novu turu samo da mi sve biljke budu gotove pa cu poslikati svaki korak i napraviti cu usporedbu reakcije masnog papira sa vodom i alkoholom pa napraviti kao mali tutorial ako mozes strpi se do onda a ako ne pokusaj sam tako napraviti casicu od masnog papira i ulij 96% alkohol pa vidi sta ce biti... ako i dođe do nekog zla kad krenes radit hash pa vidis da ti papir ne radi kako treba samo izlij otopinu u cistu staklenu posudu, ono sto ti je ostalo u plehu i na papiru saperi sa alkoholom i izliju u tu staklenu posudu (trebati ce malo duze da sve ispari ali neces izgubiti nista hasha). neka ti je sa srecom :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
paralelno stavio u politru domace jabuke 5gr. manjih cvetova widow haze-a, za goste

ja sam jednu turu odradio sa, koliko vidim, 5gr na litru. nisam probao radju jer je ne pijem, al gosti su nakon 3 casice od mozda 3cl bili vrlo veseli i zadovoljni ;) mislim da je 10 gr. ok ako valja materijal, tj. moralo bi da se oseti efekat nakon 2~3 casice


edit. sad tek vidim svoj citat, stavljao sam 5gr. na pola litre, tako da je to to, kao 10 gr, na litru :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
moras odradit dekarboksilaciju(mislim da se tako pise) uglavnom trebas aktivirat psihoaktivna svojstva imas na prijašnjim stranicama kolika temperatura treba biti da se ne izgubi thc a da se aktivira inace kao da nisi nista stavio u rakiju dobije samo ukus
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja nista sto sam prikazao u ovoj temi nisam tremickli obradjivao, pise i u naslovu Bez kuvanja tj. bilo kakve termicke obrade, samo treba da citas :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Uzmes rakiju u 1 l stakleni Kozarac od paprika, staviš unutar rakiju i hedove,
poklopis folijom za kuhanje i fiksiras gumicom. Gore napraviš mali rupicu
nekom iglom i staviš u pecicu na 120°C - 130°C za 40-45 minuta.
Onda kada se ohladi nalijes u flašu i cvjetove isto stavis i moralo bi da radi.
Pecicu na 10 min.malo otvori za svaki slučaj i malo kontroliraj.
Onda svaki dan malo predrmas u roku 14 dana da se trihomi otope
u rakiji. Onda probaj.

Ako se plašiš eksplozije, možeš samo vrhove stavit u pecicu i kada je gotovo i
vrhovi se ohlade staviš u rakiju.

znam da za hash oil ne treba ali ova tema je davno skrenula sa oila i presla na hedovaču chill isto kaze da treba da se peče da bi se THC-a pretovirio u THC koji je psihoaktivan