Old School Trim Hash Oil [bez kuvanja] + Hedovacha (vutra rakija)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"recepturu" znam jos s kraja '80-ih al do sada nisam probao, nesto pre ng stavio sav trim u staklenu posudu i nalio sa tacno litrom 96% alkohola, zavukao ispod sudopere i naravno... zaboravio


nakon dve sedmice to je izgledalo ovako (po "recepturi" treba drzati od dve sedmice do mesec dana)


juce svu tecnost procedio kroz plasticnu cetku i ostavio na radijatoru


preostalu smesu sam cedio kroz neko "stamparsko sito il svilu" ne znam tacno, dobio od frenda, nisam koristio gazu mada verujem da moze


alkohol je vrlo brzo poceo da isparava, nije bilo nekog veceg bazda u stanu, prakticno se nije ni osetilo


preko noci se prilicno zgusnulo, na ovo sam jos jutros dodao procedjeno iz preostale smese


unutar 24h najveci deo alkohola je ispario, ostavio sam jos da stoji do sutra, pa degustacija, javim utiske ;)


tih godina se ovo mazalo po papiru cigareta ili se u ulje umakala cackalica ili igla, pa onda sa njom u cigaretu koju stegnete malo prstima pa prakticno obrisete/pokupite duvanom ulje sa igle, nema nekog mirisa i pusilo se po kaficima, mada u to vreme to nisu bili bas kafici u danasnjem smislu reci, pre neki klubovi, kafane, baste restorana, u centru (korzo), na keju... ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma na taj sam slucajno naleteo u marketu i tad se odmotala cela prica. bolje bi bilo sa 99%, al mislim da se onomad radilo sa medicinskim 70%. kako god, akohol je rastvarac, a i lako isparljiv ;) mislim cak i da ne mora da stoji toliko dugo, al radio sam bas po "prici" koje se setih u marketu
... i treba se gnjeciti povremeno dok stoji u alkoholu
 
28.08.2014
15
71
13
Preeedivna stvar!Koliko je stajao trim pre nego što si napravio ovu slatkoću,tj. koliko je bio suv?I da li se na slikama 5 i 6 od gore vidi kako menja boju ili je do svetla?Da li u ovom slučaju boja ulja zavisi od vrste biljke ili je uvek tamna i kakve će konzistencije biti na kraju,? :) Hvala na ovom old school raduuu!Blejz! :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
aj baš me zanima kak šljaka, super jednostavno zvuči
13.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and d@ni

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Koliko je stajao trim pre nego što si napravio ovu slatkoću,tj. koliko je bio suv?

trim je iz poslednjeg outdoora, znaci stajao je od druge polovine oktobra do pred kraj decembra, manje vise je iste boje mada se moze reci da tamni kako alkohol isparava, a da li boja zavisi od vrste zaista ne znam (u ovom slucaju trim je od 4 hibrida), u svakom slucaju je tamna, prakticno crna sa smedje-zelenkastim nijansama, konzistentnost se vidi na poslednjim fotkama, mogu okrenuti posudu upside down a da se ni kap ne prospe. generalno gledajuci konzistentnost se menja kako alkohol isparava i verujem da ce tokom vremena skroz da ocvrsne, poput shit-a. plan je da ostavim da se sav alkohol ispari i da se stvrdne maximalno, zatim cu da sastruzem i formiram "tablu cokolade" ;)

fedrg9.jpg
 
28.08.2014
15
71
13
Izgleda tako,da bih ga sa u komb. sa suvim voćem i seckanim bademima sabio u slast!Dakle,strpljenje da sav alkohol ispari,da se fino zgusne i biće to poseban Power-bar :) Obavezno se isprobavaaaa! :D
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nesto novo uvijek dobro dodje samo mislim da kad bi uzeo zrno kao normalno ulje vjerovatno nebi sljakalo posto nije bilo termicke obrade ako neracunamo radiator...aj bas probaj pojest kao normalno ulje da vidimo kakav rad ima
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Kao i BHO, nema rada jer je sirovo. Ja sam BHO držao na peći koja je slićne temp. kao i radijator, tako da sam siguran u svoju tvrdnju ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Baš me zanima da li će gorčit. Ja ne bi mogao izdržati da to odmah ne probam, odnosno skinem komadićak i pojedem :D Imam neki osjecaj da Power ako ti to ocvrsne skroz u toj tacni da to i nece biti bas jednostavno za odbiti od nje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne planiram oralno uzimati, to je vise za mazati po rizli ;) mislio sam danas probati ali odustajem jer sam se upravo vratio naduvan od frenda, nema smisla ovakav da testiram, pre cu u krevet, ono malo da odmorim kicmu :) nadam se da cu lako sastrugati, nova niklovana posuda... jbg. vidim sutra, il veceras
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
U potpunosti te razumijem. Tako je bilo s mojim kolacima. Kao jedu se kolaci a prije toga rafal pljugi. I kao znas kako radi i dal radi. :D Zveknit tacnom u čošku u kupatilu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Jel bi funkcioniralo u tacnu stavit onaj masni papir za pecenje kolaca ili nesto slicno?? da se ne treba strugat sa posude...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Retro

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ovo je i meni palo na pamet @fulldedarak ,mislim da bi lakše bilo sastrugati s papira nego s tacne,a alkohol će svejedno ispariti,na kojoj god površini bio...
također,zanima me i kako bi bilo recimo sastrugati prije nego se osuši skorz,pa napraviti neku kockicu od toga i pustiti da se posuši tako stisnuto.doduše,duže će trebati,ali čini mi se da bi olakšali posao time.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fulldedarak

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jest, to je u planu za sutra, skupiti sve na gomilu i napraviti neku formu, pa ostaviti da se skroz isusi... i probati naravno, da vidim ima li svrhe mlatiti se s tim uopste, ako trim iole radi, sledeca tura ide od cveta, mozda cak na tom papiru sto spominjete, ako na ovome bude problema kod struganja. videcemo sutra

zatim cu da sastruzem i formiram "tablu cokolade" ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja odoh u krevet a uvece probam malo vecu kolicinu. fino vozi, udar nakon drugog dima, u sobi beli dim, gust i tezak, nema nekog mirisa, na jeziku se oseti malo shitasto :) u najkracem i na prvu
e da, steglo se poprilicno preko noci tako da nisam ni mogao mazati po papiru neg ugurao u cigaretu. predvece cu da struzem, ne treba ostavljati vise