Omjer THC i CBD i koliko dnevno je preporučljiv cbd?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hal9000

Banned
Banovan
20.04.2018
37
7
8
37
znao sam zapaliti hašiš dok sam studirao. otišli bi u amsterdam, uzeli hostel i u kofi šopu se lešili. hašiš je sofisticirana izvedba pa sam, eto, stjecajem okolnosti, prisiljen ponovo se vratiti u studentske dane zbog bolesti. imam dijagnosticiranu bolest (jednu od 5 najgorih i najrjeđih na svijetu), nema lijeka ni znanog uzroka, no doktori mi kanabis preporučuju. onda znate koliko je sati. nemam vremena ni novaca kupovati krđu od bilo koga pa sam odlučio sam uzeti stvar u ruke. kupio sam sjemenje. thc i cbd (medicinsko), posadio i sada čekam da dječica u pubertet dođu.
za moju bolest je idealna kombinacija thc i cbd. navodno 1:20.
pitanje za iskusne: da li to nužno znači i maseni udio? pretpostavljam da ne. imam thc ulje, no bogteubio, kap veličine zrna riže me baci 36 sati da ne znam za sebe. čisti thc. probao bih sa high cbd low thc (20:0,6). kupio sam 10ak sjemenki. interesira me koliko dnevno mogu zapaliti CBDa. ne moram štedjeti, jer mi je zdravlje najbitnije. naručit ću i volcano vaporizer. velim, gadno sam bolestan (nebitno što), no mijenjao bih bolest za sidu, hepatitis i multiplu zajedno (nemam ništa od toga, zdrav kao jabuka osim TE rijetke boleštine koja se jedva detektira i za koju nitko ne zna odakle dolazi, uzrok, liječenje...). žena već četvrt stoljeća puši weed i nije umrla, inače se umire za par godina u najgorim mukama. savjet za CBD? koliko dnevno je preporučljivo popušiti pljuga tog omjera. da li kombinirati sa nekim duhanom, ili čisu pušit? nemojte se smijati, novi sam u ovome, neke druge stvari znam...
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Pozdrav , Hal9000 ,

Malo ti je smušeno ovo pitanje - jer je uopšteno i ima jednu nepoznatu - KOJA JE BOLEST U PITANJU -

Ako si već pitao - onda ne treba da te bude sramota da govoriš i o bolesti koju hoćeš da lečiš kanabisom , ovde ima zaista iskusnih i upućenih ljudi na temu lečenja kanabisom. Od blama - ako tako nešto uopšte treba vezivati za bolest - zaštićen si ionako šifrom- tj nick-om .

Jedan of topic - on topic - Ljudi greše kad svoju bolest smatraju neprijateljem , nazivaju je raznim pogrdnim imenima - u fazi odbijanja da uopšte prihvate informaciju da su bolesni. Bolest nam je uvek signal da negde grešimo i kad razrešimo uzrok , bolest se povlači . Kanabis nas vraća u ravnotežu i razrešava biohemijski haos u telu .

Naći ćeš ti već odgovore
 
Poslednja izmena:

hal9000

Banned
Banovan
20.04.2018
37
7
8
37
hvala na uputi minja. radi se o bolesti u kojoj KOMPLET ostaneš paraliziran osim očiju i mozga (locked-in body). stephen hawking (zove se ALS) je to imao, no on je rekorder u životu s tom bolesti. 50 je proživio s njom, a predvđeno je 2-5. kod mene malo sporije napreduje. noge su mi na cca 20%, a ruke cca 2/3. eto... nema nas puno pa sam na neki način htio ostati anoniman. cathy jordan (ytbe) je proživjela 30 sa ALS, ostali umiru 2-5, rijetko koji pređe 10 godina s njom. ja sam u 3. godini. imam AST i ALT povišene barem 20 godina i nisam povezivao s tim, no čini mi se da je uzrok kod mene glutamat. netko je otporan, netko ne. ja očito nisam. ne znam gdje ga nema. bilo bi mi drago&grozno da netko sličan je sa tim demonom ovdje. neka mješavina (alzheimera, multiple skleroze) većinom i koječega (manjinom). poslužio sam se adminovim linkom i našao da pomaže BAŠ tome. daljnje linkove sam čitao i jedna interesantna rečenica govori da thc i cbd u kombinaciji sinergetski djeluju cca 14% na delay. eto, ako netko ima savjet, dobrodošao je. izuzetno teška bolest, terminalna, napada prosječno starije od 50 i takvi nisu baš od socijalnih grupa, foruma i sl. oni se bave liječenjem sebe, a ja sam, kako čitaš, još uvijek u poziciji da spriječim propadanje, odnosno da napravim plato. U POTPUNOSTI SE SLAŽEM SA TVOJIM POSLJEDNJIM NAPISANIM I TO JA UVIJEK GOVORIM NA MALO DRUGAČIJI NAČIN, NO SA ISTIM ZNAČENJEM. TRAŽIM odgovor i možda ga nađem prije nego ilovača mene. hvala!
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Gledao sam nedavno neko pradavanje (ima na forumu filmic negdje) pa su pricali o lijecenju raznih bolesti...
...da skratim pricu skroz. Ono sto su svi stalno ponavljali je da su doze i sorte individualne i skoro kod nikoga ne djeluje jednako.
Napominju da treba isprobati vise razlicitih sorti i nac koja najvise odgovara organizmu/pacijentu. U vecini slucajeva napominju cim vise thc-a i sto vece kolicine ulja. Rektalno i/ili oralno ovisno o bolesti.... Cbd u kod nekih bolesti djeluje super ili do jedne granice ili kod djece. Al kasnije, kako oni kazu, svi zavrse na thc-u. odn kombinaciji al vecinski thc ko sa klasicnim cannabis sortama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Uh gadno te snaslo...sto se tice pusenja treba vidjet koje simptome bi time zelio lijeciti a konzumiras onoliko koliko ti pomaze i naravno ako je lijecenje onda vaporizer bi bio pozeljan...ovo sto se tice thc-a to je samo pocetak malo gadan ali se krene sa vise malenih doza i tijelo se postepeno privikne na thc i onda to dalje ide laganao...procitaj teme koje ti je Hazeri stavio pa ce ti biti dosta toga jasnije i napravi si kapsule kako je herbal bob opisao sa 1.5 ml thc ulja i sa tim moze poceti terapiju privikavanje organizma..

Sretno i bilo bi dobro da otvoris temu sa nazivom bolesti u kojoj bi opisivao sta uzimas i kakve promijene ti se desavaju da ostane zapisano za nedaj boze ako nekome drugome zatreba