One grow life (cfl)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
E ovako danas mi je bilo dosadno pa sam se malo bacio na posao...u pitanju je farbanje boxa...ako ko nezna kako se farba ja cu mu tu i tamo objasniti.
Ev slika boje koju sam koristio

i razredivaca kojeg sam koristio

I kad sam to pomjesao u omjeru 70:30 (70 boje : 30 razredivaca)
dobio sam razrijedenu boju za farbanje)

Prije farbanja box se treba temeljito ocistiti i ismirglati sitnim smirglom!

Ivice se trebaju zastiti,ja sam ih obljepio selotepnom trakom tako da mi ne pobjele :)
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Oh zaboravi najvaznije...samo farbanje, znaci kad sam sve ismirglao i prebrisao razredivacom sacekao sam da se sve lijepo osusi zavrsio sam prvi dio posla...Napunio sam svoju pljucu i krenuo u akciju.
Vazno je da znate da se farbanje neradi iz jednog puta...vec se lak pomalo stavlja i tako 3-4 puta.Prelazite lakom dok vam nijansa nepostane ona zeljena :)
1 prelazenje

2 prelazenje

3 prelazenje

4 prelazenje

i zavvrsno prelazenje

...posto nisam zurio a ni stedio lak istrosio sam ga cijelog,pa sutra moram otic po jos da predem jos koji put i da ofarbam un.dio vrata...toliko od mene za veceras
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Evo jedan update dan biljke 28....sta da kazem drzim je pod 18/6 jednom sedmicno stavljam gnojivo, kad je suncano stavljam u bastu.


Imam jedan problem prije par dana su mi listovi poceli pomalo zutiti i poslije toga stvarati braun pjegice koje su kao izgorene!!!!
Jes da sam drzao sijalice preblizu listova to sam vec udaljio pa cu vidjeti hoce li nastaviti sa tim.

Ako moze komentara i savjeta o tom zbog cega je itd...
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Ljudi de se malo ukljucite,pitajte sta recite sta! nemojte da samo ja pisem
Ev jedna slika Dan29



Malo sam odmaknuo svjetlo i odmah se pocela izduzivati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
možda da malo previše gnojiš... to je ipak uzgoj unutra.. sve što staviš biljka popije.. ništa neode sastrane.. tak da mislim da previše gnojiš.. probaj malo smanjiti dozu... pa vidi kako će se ponašati...pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Zalijevam je svaki drugi treci dan,jer se zemlja osusi, a obicna je alu folija i lijepo daj e refleksiju.
Undercover samo sam je jednom gnojio prvi put bio u ponedeljak polio sam cijelu casu gnojiva...hajd sad cu probati pola case gnojiva.
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
buraz,brijem da ti alu folija radi hot spotove.
imas masu stranica,i na nasem podrucju koji raspacavaju milar foliju za relativno nisku cijenu.
pogledaj malo po netu,ako se ne snadjes posalji pm,pa cu ti pomoc :)
"p.s. obavezno makni foliju i brijem da ce ti problemi odmah nestati"
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Ja mislim da je do gnojiva...pusti 2-3 tjedna ,stavljaj vodu samo...lagano sa gnojivom...netreba joj baš toliko hrane...
Moje mišljenje...a što se tiče folije...hm...bolje stavi nešto bijelo oko nje...ovo mi je odlično što si slozio (lakirao) pa ubaci to i makni foliju...zna radit probleme ti hot spotovi...tesko utvrdit jel to onda bas od njih ili od neceg drugog...

Pravilo,sto je Era napisao...sto jednostavnije to bolje!!
Zapamtio sam to,i stvarno je istina...bez previše komplikacija... ;)
sretno ,ide ti fino !! ;)
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
ZA 29dana!!! čini mi se da bi mogla bit i veća!?! :)
...koliko sam ubra imaš 2-3 ove od 23W????
probaj da nabaviš jednu veliku štednu, od 80tak vata bijelog spektra(ili plavog)
ona ti je za vegetaciju best bay ;)
a kasnije u cvjetanju "načičkaj" crvene... i to je to...

.."čini mi se da joj je malo svijetla"!?. no pošto je jedna biljka 'može proć' .

Sretno

pozz


pps:gledaj da to "što pre prebaciš u taj veći box! ;)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
meni izgleda da nemas dovoljno svjetla. . jer kako kazes, dok su ti lampe bile preblizu, pocela je pokazivat znakove nesrece. . kad si lampe odmaknuo, izduzila se. . . to mi ukazuje na svjetlost . .tako da mislim da je to to . . ;)
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Neda se meni muciti sa ovim cfl-ovima od 23w a jedino to imam dostupno ovdje..pa cu probat nabavit hps....tako da u buducnosti stavim vegetaciju na npr ovih 5 ili 6 cfl po 23w a cvjetanje pod hps,sad samo moram vidjet sa da nadem HPS 250w SON-T PIA PLUS....a nije je lako naci!
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Odlucio sam staviti na ovu jednu stranu boxa na kojoj je biljka najbliza list papira....tako da bude manje tih hotspotova,jer se je stalno guzvala kad se otvara i zatvara box...evo jedna slika
Dan 32
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Nisam puno iskusan al ne vjerujem da cfl moze da izazove te hotspotove, al u svakom slucaju foliju treba okrenuti sa one druge "mat" strane. Btw trebao si to ranije LST-irat il croppovat, al ni sad nije kasno, ja preporucujem LST.
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
hvala balkan na tom komentaru...to i ja znam allll sta je tu je ovaj prwi grow je skroz probni,pa kako bude...bice bolje djedu pricam :D neka je slow motion samo neka bude headova!
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
a cek cek, sry ako si vec negdi napisa ali koje gnjoivo koristis i u kojem omjeru? evo samo reda radi ja sam nedavno koristija plantelu za cvjetanje i na 250 mL stavio sam 2 mL pomocu sprice e sad isti sam problem imao i ja s tim listovima ali kad sam pocea gnjoiti sve se vratilo u normalu...ma nebrini puno oko toga....a sta se tice sporog rasta nije ni meni puno bolje bilo dok nisam preselio u "bolji" box....bila je to kartonska kutija oblozena obicnom folijom ali kad je usla u novi box opituran mat bojom pocela je rasti kao luda, i da po meni je glupo premjestati biljku s jednog mjesta na drugo i pri tome im mjenjati svijetlost na koju su navikli a i ujek se na novo morju prolagodavati poziciji tog svjetla pod kojim su tako da ako ti struja nije problem drzi ih samo pod stednm...
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Koristim Cvetal 10ml na 1l jednom sedmicno..neka Slovenska marka...ma ide mi sporo sa boxom,nekako se sve otegnulo..uglavnom nabavio sam 6 ventilatora 3 ulaz 3 izlaz i u subotu idem po hps,eh da bude kakve srece da ga nadjem :)