One grow life (cfl)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Porzdrav svim botaničarima sve vrijeme sam želio napraviti jedan dnevnik o uzgoju,pa evo jedan ide.Ništa profesijalno neočekivajte jer nisam pro......
Počeo sam skroz nepripremljen pa ću se nadograđivati sa vremenom

Evo, moj prvi grow .

Kao box za sad koristim kutiju od cipela „Planika“ tu sam uzeo cipele za maturu lol
Neka vas ove žice iza nezbune one nemaju nikakve veze sa kutijom.


Dimenzije su 35x20, malo neobično al prolazi.
U kutiji „box-u“ se nalazi cfl 23w 860 OSRAM 1330lm sijalica što mislim da je dovoljno za klijanje i početni rast.
Sjeme sam uzeo od guje iz paketa za „cenera“ što mi se pravo svidjela i dobro odvalila.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
lijepo je vidjet da ima ljudi koji zele uzgajat , ali ako ju ne mislis samo mucit onda pocni radit ozbiljniji box i nabavi vise lampi ...ili jednostavno nabavi vecu kutiju od cipela! Po mogucnosti br. 47
U svakom slucaju sretno ti bilo ... uci , uci , mozda te ova biljka nesto i nauci !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Naravno stavio sam režim 24/00 i evo slike drugog dana od kad sam je usadio.
Bebica je već progledala.
Malo sam imao frku oko ove kartonske kutije,
[FONT=&quot]bojao sam se da ce se zapaliti ili nes tako, srećom nista od toga nije bilo

[/FONT]

Dan4

Zaljevam je prokuhanom vodom(nemojte misliti da je zaljevam vrelom vodom ...znate već kako to ide), a zemlju sam uzeo iz mamine vazne J i ona voli cvijeće.
Kutiju sam obložio sa folijom izrezao prozorčić, stavio termometar.

Evo i slike dok je kutija u radnom režimu

E sad imam još 2x23 860 po 1330 i 2x23 827 po 1500lm koje cu staviti dok napravim box koji mi je u izradi.
Još nemam HPS ali ću ga nabaviti,makar se nadam.
Radi se o boxu 150x55cm iverica,imao sam samo crnu ivericu pa sam uzeo bijeli sprej za unutaršnjost.
I nabavio sam 3 ventilatora pa ću se satim pozabaviti.

Evo jedne slike bebice ima 14 dana

Usput da kažem presadio sam je u veću vaznu i napunio vaznu kupovnom zemljom.
To je to za sada tokom grow-a ćemo se jos čuti...
Komentari su obavezni prijedlozi kritike i ostalo,tako da se nesuzdržavate...
I jedno pitanje dali je u box od 150x55 previše da stavim HPS 400w...

HazeSeeker je napisao(la):
lijepo je vidjet da ima ljudi koji zele uzgajat , ali ako ju ne mislis samo mucit onda pocni radit ozbiljniji box i nabavi vise lampi ...ili jednostavno nabavi vecu kutiju od cipela! Po mogucnosti br. 47
U svakom slucaju sretno ti bilo ... uci , uci , mozda te ova biljka nesto i nauci !


Samo polako ima vremena ima i sjemenki :) box je u izradi samo fale leđa...a za koji dan ću u kupovinu svjetla ipak oko 7500lm nije dovoljno za solidan grow...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
waw to je super box i ja bi takav odma sada odma e da mi je jedan takav..
dobro je sto je veci neces imati problema sa temperaturom...pozdrav i samo gouraj..
preporucio bi ti da posadis jos nekoliko biljaka jer sta ako bude musko onda dzabe trud ovako mozes da imas dve tri zenske pa odaberes najbolju.
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Daj mi reci kojih ti je dimenzija box i od kojeg materijala si ga radija te koliko ti je debel taj materijal i cime si ga oblozija, jer vidim da je na podu pegla pa si sigurno lijepija???
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
150x55 iverica neznam bas koliko je debela a pegla je za traku. Ma to je laksi dio tezi dioo je naci hps :)
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Danas sam napravio jedan privremeni box duzine 60x40 unutra sam stavio 2x 23w 860, 1x 23w 865 i doce jedna 23w 827 da je sareno :)...Temperatura je solidna 23C pa mislim da mi netreba nikakvo raslađivanje. Biljka solidno napreduje po suncu je izbacim u bastu na suncanje. Evo dvije slike kako izgleda taj box


 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Je je stvarno lipo izgleda ta biljcica samo da ti se nedesi ka i meni sve super sve pet pa kad izbaci **** vanka a ono samo jedna biljka....
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Stavljaj slike završenog box-a.
Bit će od koristi nekim ljudima.
Inače biljoze izgledajzu zdrave. Držim fige i željim ti puno strpljenja da sve ide do kraja.
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
marinkis je napisao(la):
Stavljaj slike završenog box-a.
Bit će od koristi nekim ljudima.
Inače biljoze izgledajzu zdrave. Držim fige i željim ti puno strpljenja da sve ide do kraja.

slazem se...stavi slike zavrsenog boxa a ako ne pomognu nikome pomoc ce meni:D...malo detalja o tome kako i sta i ovo mi je jedan od boljih dnevnika koje trenutno pratim uz jos misis higty...:D
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
E ljudi box jos nije dovrsen 100% ima jos radova na njemu...a ovaj privnemeni moj dobro jos sluziti tako da se nezurim bas sa tim..sljedeca mi je sedmica slobodna pa cu valjda do tad zavrsiti...pozz