HID/HPS One Plant (Krystalica) show-sativa ScrOG#600w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Dva dana nakon dodavanja još 250w mh u box stvari izgledaju solidno.
Praktično testiram priču da ovaj strain jako dobro podnosi vrućinu. Za sada izgleda super, dok temperatura ide i do 35°c.
Još uvek skidam po koju "parazit" granicu i lišće ispod mreže, a biljka se i sama uvek od 5. nedelje (primetio sam) oslobađa pojedinog lišća upetljanog u mrežu i ispod mreže. Ja samo malo pomognem.
Na taj način cirkulacija vazduha bude bolja, pa čak i temperatura bude za nijansu niža.
Malo se igram i sa dodavanjem "plavog" svetla, tako da ću kroz ovaj grow sigurno naučiti još par stvari, a cilj je da na mreži svaki put bude sve više debelih i dugačkih vrhova. :razvaljen:: IMG_20200527_072307.jpg IMG_20200526_220633.jpg
Ovakve zovem "parazit" grančice i skidam ih kad god primetim tokom celog growa.
Nemaju nikakav potencijal, beskorisne su i troše energiju.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Još jedna mala dopuna update-a
Moram da razjasnim nešto oko prihrane.
Osnovno đubrivo koje koristim daje se 4 ml po litru vode. To pokriva period od nedelju dana.
Ja mojoj Biljci po litru dajem četvrtinu te doze, ali na nedeljnom nivou ona pojede 36ml klope, dok prosečna biljka koja se zaliva punom dozom od 4ml, sa recimo 4 l vode po zalivanju, na nedeljnom nivou dobije 16ml klope. Čak i da dobija još pola doze u drugom zalivanju to je 24ml nedeljno sa punom snagom.
U prethodnom zalivanju sam prvi put podigao na pola snage, radi provere doziranja, i dobio sam pecnute vrhove na lišću. Na taj način sam postao siguran da koristim ispravne doze.
Naravno da je veća biljka sposobna da unese više hrane od manje biljke, ali ipak to je samo jedna biljka i toga treba uvek biti svestan.
Ovo pišem iz razloga što bi mnogi na prvu rekli: "ali to je samo četvrtina doze", bez da sagledaju ovaj aspekt.
E sad, koliko je tačno ml dovoljno na nedeljnom nivou postaje stvar osećaja, veličine biljke, litraže pota, snage svetla i vrste đubriva.
Eto... mala digresija, pa možda nekom i pomogne.
par slika bez svetla :razvaljen:: IMG_20200601_081030.jpg IMG_20200601_081122.jpg IMG_20200601_081216.jpg
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Mislis da ce temperature utjecati na kvalitetu? Jer skoro svugdje pise da je idealna temperatura za cvjetanje 18-26.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Ne verujem.
Baš to pratim i čak mi se čini da joj prija.
Ono što vidim je dobro.
Cvet je tvrd, kompaktan i super lepljiv... :)
Imao sam iskustva sa visokim temp i cvet uglavnom bude fluffy kod onih koje loše podnose.
Ako je ventilacija dobra i korenu nije vruće, onda nema problema.
I nije sve tako crno belo oko idealne temperature. Jer idealna temperatura mora da ima idealnu vlagu da bi bila idealna, pa idealan protok vazduha, co2...
Tako da se sve vrednosti variraju od sorte i tako u nedogled...
Nakon berbe ću bolje znati. :)