Onebip

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.02.2011
1
0
0
39
Da li je placanje preko mobilnog preko sajta onebip.com prevara? Posto sam uplatio 1400 dinara i sada ne mogu da ih potrosim, a oni skoro da ne odgovaraju na pitanja. Kazu gde imas nas link tu mozes da potrosis, a nema ih nigde, kao povezani su sa Facebook om isto ih nema, neke igrice totalno nepoznate se nude ali ni tu ne mozes da dodjes do placanja? Jel zna neko o cemu se radi, da li je prevara?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ja sam ih koristio prije nekih godinu dana...i meni je sljakalo sve ok... Sada ne znam kakva je situacija...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja koristim onebip i sve je ok... neke stranice koje dozovljavaju uplatu (ne bitno sad čega) preko mobile-a, mora podržavati onebip... Ja koristim ga trenutno za Ikariam i Plemena.net (ove dvije igrice imaju mogućnost da se kupe kao neke ambrozije, krediti i sl. preko onebip-a) dok npr: na Facebook-u onaj Football manager (ovako nešto) ima plaćanje nekih tokena preko sms-a ali tu nema veze sa onebip-om, nego direkt šalješ sms na one "skupe" brojeve, i odatle se šalje na igricu i sl.
Eh sad,... pošto je facebook, ima doooosta i aplikacija i igrica i svega koje su napravljene da bi od raje "krali" upravo to....
Ne znam sad koja je igrica, ali znam da ima dosta aplikacija i kao nekih igrica (manjih) koje kao platiš preko sms-a ili direkt karticom i dobiješ fol nešto - samo što u ovoj situaciji ne dobiješ ništa...!!!!

Eh, ima sad i ova varijanta, ne znam kad si to uplaćivao, ali nekim igricama, treba malo vremena dok "ne legne" njima tamo ....

Što se tiče OneBip-a, to nije prevara, to je samo sistem plaćanja (preko mob-a, tj. skida ti sa mob-a) i u onebip-u 2,34km je max. po jednoj uplati, znači jedna sms poruka na taj broj sa tekstom (obično samo "ONE") skida ti 2,34 po poruci. Znač ako nešto plaćaš 9,36km moraš 4 poruke poslati da bi 9,36km uplatio njima. Obično na svakoj igrici nema puno da se kupuje, npr: max do 9,36 (to su 4 sms poruke), to kad se kupuju na toj igrici, tokeni, ambrozije, krediti i sl. (za igricu) ii obično max. je do 9,36km (ovo govorim u Konvertibilnim Markama (BAM) za BiH...


btw: Koju igricu igraš?