Onion adresa za vutra.org ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Pozdrav ljudi, prodje 2 godine od kako nisam otvorio ovaj sajt... elem privatni razlozi, nisu za siroke narodne mase :)
Moje pitanje je obzirom da tehnologija napreduje, online privatnost je jednaka nuli, da li vutra.org mozda ima nameru da za svoje clanove obezbedi i tor onion adresu?
Dalo bi nam vise privatnosti, to je takodje jedan od razloga zbog kojih sam prestao da pisem ovde. Vecina ce reci "ne gledaju oni nas koji sadimo za sebe", a ja cu reci da je to greska. Sve u svemu, nadam sa da ce neko dati odgovor (ili nogu u dupe :D ). Srecna berba outdoor growerima!

Edit: Ako ne, mislim da bi barem clanovima trebalo obezbediti pristup pojedinim linkovima, postoje mnogo jeftiniji i sigurniji sajtovi za nabavku semenki i pratece opreme u odnosu na proslo vreme kada je bilo svega nekoliko validnih sajtova.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
drug, privatnost mozes da imas kada si sa drugarom u svojoj sobi, ovo je ipak javni forum i ja ne znam da je neko imao neprijatnosti u zivotu zbog clanstva na forumu. kakvu ti frku imas i zasto se osecas nesigurno, pojma nemam. ne znam cak ni sta je onion adresa, tor mozes da koristis i koliko vidim koristis, al ne kontam cemu ta frka, ja ne koristim nista i za ovo malo vremena koliko sam na forumu nije bilo nikad neke frke. obzirom da nisam programer i dodatno ne znam sta je onion adresa mozda je tvoje pitanje pre za admina @Vutragenjo pa ako svrati videcemo sta ima da kaze po pitanju tvoje izjave da je privatnost jednaka nuli :)
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Privatnos jednaka nuli na internetu, ne mislim na forum :) onion adresa je adresa tor servisa (dyeusivo3281264.onion) umesto .com (tor = the onion router)
Ne dizem frku, koristim tor ali nije isto posecivati .com sa tora i .onion, Vutragenjo to sigurno zna. To bi samo omogucilo ljudima da sakriju svoj identitet, nista vise-nista manje. Da bi se to omogucilo, obzirom da je server vec podesen i radi super, potrebno je svega jos nekoliko komandi i za 10 minuta to je to (obzirom da nema potrebe za posebnim serverom jer se ne sakriva sajt nego korisnici)
Iako se ovde ne kupuje-prodaje, ipak mislim da odredjeni nivo privatnosti treba da postoji. Verujem da nisi imao do sada problema(kao i vecina ovde) i neka tako i ostane, ali znas vec kako to ide; bolje spreciti nego leciti. To ne znaci da je bilo sta trenutno lose, nego da moze da se poboljsa privatnost jednostavnim potezom. Ako ne, moje je bilo da pitam :) Svako dobro!
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Baš proletos beše akcija, uhapšeno 60-ak ljudi sa raznih .oninon sajtova zbog narkotika ( link ). Zbog pedofilije hvataju više ( iskreno, mislim da je cela "dark web" priča i napravljena da se lakše uhvate bolesnici). Iskreno, veća zaštita identiteta je ako kradeš komšijin net nego ako se kriješ iza nekog proxi servera koji prosto vidi tvoju adresu i čuva je a najbolja zaštita je pridržavati se pravila foruma i prosto zdravog razuma.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Rekoh vec, ne krije forum nista, nego bih dobio "end-to-end encryption" i ne bi svako mogao da zna ko stoji iza mog nadimka. Dobio sam odgovor, cim vecina ne zeli znaci da nije potrebno. Inace tor nije koristan samo za kriminal, lepo je (ako se ne varam) Edward Snowden rekao: Reci da te ne zanima pravo na privatnost zato sto nemas sta da krijes je isto kao i reci da te ne zanima sloboda govora jer nemas sta da kazes. To je izmedju ostalog i profesionalna deformacija verovatno, posao mi je cyber kriminal i zastita privatnosti. Takodje ne verujem da bi onion podigao sumnju obzirom da je ovo clearnet forum, i takav je od pocetka. Pa i prokleti facebook ima .onion sajt :) Nisam trazio da vutra.org postane deep-web forum, nego samo omoguciti jos jedan nacin konektovanja na sajt, ne vidim zasto vas napredak u zastiti clanova toliko pogadja. Sve u svemu, odgovorili ste, hvala na tome.

Tacno tako, samo sto ovo o cemu ja govorim nema veze sa dark-net marketima. To bi znacilo da sajt nema clearnet link, da je sakriven i da mu se ne zna IP adresa. Obzirom da to ovde nije slucaj, to bi samo omogucilo korisnicima da ostanu anonimni, a najbitniju stvar sam i zaboravio da napomenem a to je cenzura u odredjenim zemljama (u kojima ima i nasih ljudi). nije tor samo za kriminal, cak sta vise deep web cini 80% interneta, a otvoreni web svega 20% (maksimalno). Kad ti drzava odredjuje koji sajt smes otvoriti a koji ne, koje novine smes da citas, tv da gledas, to nije ni malo zanimljivo.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
i ne bi svako mogao da zna ko stoji iza mog nadimka.
ja ne znam ko stoji iz nadimka CrazyNorth, mozes li mi reci sta treba da uradim da to saznam. obzirom kako pises deluje mi da to nije tako tesko :) ako ne zelis ovde da se ofiras, posalji mi pp sa objasnjenjem kako saznati ko je iza tvog nadimka, il bar da saznam iz kog grada se javljas. trenutno sve sto znam je da koristis tor, da ti je nisk CrazyNorth i da se 2 godine nisi logovao zbog vlastite sigurnosti. naravno, nemam nista protiv da to genja sredi ako hoce, al posto smo po tvojoj prici ranjivi i lako provaljivi, samo mi pusti pp sa objasnjenjem kako da saznam ko stoji iz nekog nicka. cisto da se uverim da je privatnost na internetu jednaka nuli. nadam se da ne trazim puno od nekog ko se time profesionalno bavi. ovo nije neki sarkazam, najozbiljnije pisem i zaista sam zainteresovan za tematiku a slabo sam upoznat sa istom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
dok sam radio sa smf forumima, mogao sam da vidim odakle se netko javlja. mislim otprilike lokaciju.
browser i ip adresu. Mogao sam da banujem člana po nicku i po ip adresi ali pošto su većinom promjenjive......
Mogao sam da zabranim opseg takvih sličnih ip adresa sa tog područja.
Ako se ubaci kakva skripta na forum, moglo bi se svašta. neki phishing.
Problem je što vlasnici hostera pa ni ovi što daju besplatno neki prostor tipa 00webhost ne trpe phishing.


Nemojte nam sad pokupit sve šifre iz browsera. :) ili paliti nam web kamerice, da vidite šta radimo. :thumb:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
posao mi je cyber kriminal i zastita privatnosti.
Hmm neznam dal sam samo ja to tako shatio ili si ti neka vrsta plavca?
Nije najveci problem privatnosti IP adresa nego MAC adresa (adresa uređaja) koju nije lagano sakrtit kao ip adresu.Ukoliko policija dode do tvoje MAC adrese onda si u problemu, jer onda je moguce doc direktno do tvojem racunala/mobitela mozes se ti selit kud god hoces oni znaju koga traze, a ne gdje ga trazit. I kao takva je vrlo lagana za lociranje, to jest određivanje vlasnika iste.
Sto se tice IP adrese ima milion nacina da se sakrije i nemoze se uc u trag orginalu (moze ali dosta truda, ali ne uvjek.), tor je samo jedna od mogucnosti. Isto tako ja mogu dolazit sa chromom ili jos bolje sa microsoft edge i mislit cete da sam iz tunguzije, dok otrkijete da to nije stvarna adresa meni se promjeni vec 50 IP adresa. Također moze se koristit vise VPN-a od jednom, a ima jos nacina sakrivanja i preusmjeravanja adresa, najefikasnije ide preko DOS-a ako se zna radit sa istim. I niko ti nikad nece uc u trag.

Ima miliardu opcija kako sakriti svoje podatke na netu, kome je to vazno taj ce si sam dat truda i zastiti sam sebe, a ne trazit druge da to urade za njih.
Jer kako u stvarnosti, tako i na internetu sami određujemo sto ce drugi znat o nama. Sve je stvar osobne zastite, o kojoj ovisimo samo mi kao pojedina osoba.
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Objasnio je kolega @Vutragenjo konekcija kada se logiras na forum je enkriptirana, jedino što plavci mogu je doći do provajdera i tražiti ispis IP adresa koji posjećuju sajt ali nemogu znati tko je koji usrer... Jedino ako netko sa strane vutra.org ( vlasnika domene ) ode darksajd onda bi se mogao javiti problem ako se ne varan. Sajt postoji više od 10 god zašto ista riskirati sa onion adresom kada i ovako perfekto funkcionira? Svi isključivo gajimo samo za sebe da ne bi morali imati posla sa dilerima što bi valjda i oni još trebali podržati :thumb:
 
Poslednja izmena: