Opadanje kvaliteta foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Čini mi se da ovakva tema već postoji, ali ne mogu sad da je nađem. Nema veze, 'oću da kažem da sam ja u par navrata napadao Maree-a/Neznalica-u zbog njegovog odnosa prema nekim ljudima koji postavljaju, blago rečeno, nesuvisla pitanja. Jeste grub odnos, ali izgleda da se ove pojavljuje sve više ljudi koji pokušavaju namerno ili, da ne grešim dušu, nenamerno traže da budu banovani. Ljudi, trgnimo se uz letargije. Zadnjih par meseci se vrtimo u krug. Mislim, O.K. nemamo više toliko novih stavari da kažemo kao nekada, jer smo mnogo toga već obradili (eh, kad bi mogli još da vratimo one postove izgubljne u padu servera), ali ja više ne prepoznajem forum
Ne mislim da odem odavde, taman posla, ali više ne mogu da nađem konkretne priče za diajlog u šumi nebuloznih pitanja.
Baš me briga ako ovo čitaju i oni na koje se sve odnosi, ali kažem RAZUMNIM osobama na forumu: otkačite budale. Treba razgraničiti početnike kojima je prekopotreban savet od onih koji postavljaju pitanja samo zato što su se napušili. Inače ovo sve više ničemu ne vodi. Umesto da idemo dalje i više, mi se zamaramo nekim banalnim pitanjima.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
uvjek je bilo lijenih pitanja i nezrelih omladinaca
ali kako popularnost foruma raste,sve je vise i vise takvih stvari

tripco:(eh, kad bi mogli još da vratimo one postove izgubljne u padu servera)

bas bi bilo dobro,dosta je ljudi tada nestalo
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
slazem se...
Postovanje zbog postovanja... offtopic, spamovanje... glupa pitanja, pogresni odgovori... vutra sapunica.

Sve to unistava kvalitet foruma. Ali sta da se radi... kao sto rece balcan:

uvjek je bilo lijenih pitanja i nezrelih omladinaca
ali kako popularnost foruma raste,sve je vise i vise takvih stvari

Treba brisati dobar deo gluposti, ali sutradan ce slicna tema da se pojavi i tako dan za danom...

Ti si Tripco bio moderator na starom forumu... Javi se Greenman-u da ti ponovo da status i pridruzi se borbi sa vetrenjacama.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Zar Tripco nije mod?? ccc


eto vidite u tome je problem sto je tesko voditi ovaj forum bez adekvatnih vutrogasaca.


mozemo nesto napraviti za novajlije da mogu postovati samo u jednom podforumu prije nego sto ih strucni tip odobro za ostatak foruma. jer kao sto tripco kaze dolazi masa ljudi napusenih i brblja svasta
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vutragenjo je napisao(la):
Zar Tripco nije mod?? ccc


eto vidite u tome je problem sto je tesko voditi ovaj forum bez adekvatnih vutrogasaca.


mozemo nesto napraviti za novajlije da mogu postovati samo u jednom podforumu prije nego sto ih strucni tip odobro za ostatak foruma. jer kao sto tripco kaze dolazi masa ljudi napusenih i brblja svasta

Ja se pitam da li su ti ljudi zbilja napušeni s obzirom koliko su neupućeni ...

To sa PDFom za početnike je odlična ideja.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Vidite bilo bi dobro na jednom mjestu napisat sve činjenice posljedice i dobre strane korištenja trave te one osnove šta je šta i tako i slika nabacit i svega i zaključat tu temu pa da bude kao dio pravilnika ili tako nešto i onda se mogu nepotrebne teme i ponavljanja brisat i to
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Mozda bi pocetnicka grupa trebala da vidi samo "Marihuana" i "Ostatak" forume, a "Administracija" i "Uzgajanje", tek kada se prebace u tu napredniju grupu koja se dokazala...
Ja sam registrovan 06-09-2005, ali nisam imao mogucnost da nabavim opremu. Zato pratim sve i ucim, tako da kada dodje vrijeme da se sije imacu dosta predznanja o tome. To kazem jer mislim da ima sigurno jos ljudi koji samo citaju, a ne postuju. No nije ni bitno, samo da pomenem. ;)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Vutragenjo je napisao(la):
mozemo nesto napraviti za novajlije da mogu postovati samo u jednom podforumu prije nego sto ih strucni tip odobro za ostatak foruma. jer kao sto tripco kaze dolazi masa ljudi napusenih i brblja svasta

odlicna ideja,dozvoliti pocetnicima da postuju samo na odredjene teme
a glupa pitanja svako(sto pobrkan u glavu,sto od thc-a )moze postaviti i desi se ok
pa se brise ili diskutuje pa visak postova se brise,demokratija to je ok
ali kada dodju indijanci koji misle da ce biti prihvaceni jer imaju 100 postova za dva dana
i jos podrzavaju raznu hemiju (koja to ustvari nije,vec je priroda,samo sto sada to prave po podruma u epruvetama)
ili sistem glasanja,koga prijavi odredjen broj ljudi da siri negativnu energiju,ban

vutra.org cista pozitiva
vazda nam zdrava bila
samo da od nas vgenjo
Kobaja i green ne polude
pa ih odvedu u dobrotu medju
lude ljude
htjeli samo zdrave,zelene
povrsine da schire
sad kad upale forum
mozak ih uschine
svega toga ce biti manje
kad bude zdrave marihuane
bez pesticida prskane
sa zdravijim mozgom
ustajanje i postovanje
siriti pozitivne vibracije
sve do legalizacije
a onda coolijana smekerica
nikad kicherica
legalno se rola trica
prave se kupovi
indica/sativa
malo choko,slaga
i naravno piva
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Tripco... ponovo imas status mod. pa brisi sta mislis da ne valja.

Evo ja imam predlog za poboljsanje foruma:

Forum kojem mogu da pristupe samo moderatori i admini. Dosta foruma ima takve podforume. Tu bi mogli na miru da raspravimo ko moze da postuje a ko ne... ko je za BAN... Prosto da se svi slozimo i delujemo kao celina... Da predlozimo nove moderatore... i jos dosta stvari... nek se zove administracija ili moderacija...

STa kazete na to? Modovi?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
tripco svaka čast potegnio si pravu temu
ajde da napravimo nešt konkretno sve ste otprilike već rekli
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Šaman Šandor je napisao(la):
Vidite bilo bi dobro na jednom mjestu napisat sve činjenice posljedice i dobre strane korištenja trave te one osnove šta je šta i tako i slika nabacit i svega i zaključat tu temu pa da bude kao dio pravilnika ili tako nešto i onda se mogu nepotrebne teme i ponavljanja brisat i to

to bi bilo odlično, hajde baci se na posao i počmi temu. siguran sam da će to moderatori prepoznat i vidit kao dobru temu te će je stavit kao sticky i announcement tako da svi noobovi po forumima to vide..
jedva čekam rezultat!

pozz
jsz
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
malo ljudi se trudi ja bih rekao da napiše nešto dobro ili barem prevede neki tekst. pustite smeće postrani i pogledajte koliko se novih pametnih topica otvorilo ?
Uz takav ratio smeća i dobrog materijala ni je ni čudo što pada kvaliteta a ne kvantiteta foruma. Činjenica je da je pomanjkanje iskusnih grow-era koji da na glasim imaju uopće želju da netkom pomognu ili napišu nešto no da ne duljim nemojte o tome raspravljat nego na posao i promjene će biti vidljive :)
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Pozdrav svima!!!! Nije me bilo neko vreme ali sam pratio ,kolko tolko, desavanja na VUTRI i STRASNO!!!!!!!!
Ja sam se registrovao negde u prolece 2005 ako se dobro secam i prvih 7-8 meseci sam samo chitao i pratio desavanja na forumu,ni jedan post nisam poslao ,chisto sam na neki nachin hteo prvo da upoznam celo drustvo.Ako se dobro secam prvi post sam poslao pochetkom 2006 godine i kao sto vidite sada ,2007,nemam bas puno postova,jeste da je mnogo i nestalo kada smo imali pad servera ali sto hocu da kazem je da neki chlanovi se registruju i za desetak dana imaju 100 i vise postova od kojih se vecina moze okarakterisati kao spam ,totalna glupost ili ponavljanje nechega sto vec postoji na forumu! To je i glavni razlog zbog kojeg sve manje posecujem sajt ,jednostavno dosadilo mi je da pratim nesto sto lichi na vec vidjeno,mislim tu na ostale forume ,forum VUTRA.ORGa je bio nesto jedinstveno i specifichno ,nesto sto je spojilo mlade ljude iz bivse SFRJ i gde sam znao da visim skoro chitavo slobodno vreme...
Sad izvini Vutragrnjo sto sam mozda pisao negativne stvari ali nesto se promenilo i nije sad ovo kao "odlazim" ili nesto slichno ali sam malo razocharan u ovo sto je ovaj forum postao...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
true...


zato smo to da promjenimo stvari. ja sam se malo angazovao a ostali admini lade jaja trenutno.

green i Kobaja imaju neke privatne obaveze a slo ere nema ni vidiku vec duze vrijeme tako da je bilo na meni i nekoliko nevjerovatnih likova koji su isplivali da pomognu kad je bilo gusto...da se sve ovo stavi na mjesto...nema sto do groba zahvalan i perspektivan da ce sve biti kako treba.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
E mislim da stvarno nebi bilo loše tam u obrazovanju stavit osnove o marihuani ali stvarno neznam kak počnem jer mislim da nisam dovoljno educiran da bi mogao to baš dobro napisat
Uglavnom razmišljao sam
Prvo one osnove što je kako i otkada ono klasika
Zatim o thc-u i šta je to kemija njegova i slično
Slike proizvoda od kanabisa i njihov opis
Napisat kako točno djeluje medicinski ono na koje djelove mozga a i ovako praktično razumljivo govoreći
Napisat štetne posljedice - nema ih puno ali ima
Malo o zakonima
Stavit linkove s informacijama
I još sam zaboravio vjerojatno svašta

Uglavnom to bi se trebalo tako sve napisat u jednom postu od neke osobe i onda bi se u posebnoj temi raspravljalo o tome što bi trebalo biti zamijenjeno i slično a u toj temi s osnovama bilo bi dobro da je ona zaključana i da je u njoj samo taj jedan post koji bi se po dogovoru izmjenjivao.

I stavit tu temu tram gore da se vidi i napisat da će se svako ponavljenje pitanja brisati i mislim da bi se tako dosta dobro riješio problem.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
zapravo kad malo bolje razmislim istovremeno su se desile i dobre i neke nedobre stvari vezane za forum i uopće se ne nih složio sa naslovom da kvalitet foruma opada
br.1
grafička izmjena foruma je skroz ok,
br.2
što se preglednosti tiče osobno sam se bolje snalazio na onom starom,
ali ni ovaj nije loš samo se treba naviknuti, a to i nije tako velika cijena s obzirom na neke druge pogodnosti koje forum pruža kao npr
br.3
većina nas se voli družiti preko neta, pa smo skoro sve moguće teme zachatali, tako da je ovaj shoutbox pravi spas.
br4
kad se šalju pm-ovi možeš poslati 5 odjednom
br.5
ovaj tip foruma pouzdaniji, što se tiče sigurnosti i privatnosti, ako se nekom da nek malo pojasni,
br6

što se tiče ne dobrih stvari koje su uglavnom dijagnosticirane i zakoje ima ljeka, njih se može i treba stopirati, vgenjo će to i napraviti, i ja ću da glasam za njega:)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Šaman Šandor je napisao(la):
E mislim da stvarno nebi bilo loše tam u obrazovanju stavit osnove o marihuani ali stvarno neznam kak počnem jer mislim da nisam dovoljno educiran da bi mogao to baš dobro napisat
Uglavnom razmišljao sam
Prvo one osnove što je kako i otkada ono klasika
Zatim o thc-u i šta je to kemija njegova i slično
Slike proizvoda od kanabisa i njihov opis
Napisat kako točno djeluje medicinski ono na koje djelove mozga a i ovako praktično razumljivo govoreći
Napisat štetne posljedice - nema ih puno ali ima
Malo o zakonima
Stavit linkove s informacijama
I još sam zaboravio vjerojatno svašta

Uglavnom to bi se trebalo tako sve napisat u jednom postu od neke osobe i onda bi se u posebnoj temi raspravljalo o tome što bi trebalo biti zamijenjeno i slično a u toj temi s osnovama bilo bi dobro da je ona zaključana i da je u njoj samo taj jedan post koji bi se po dogovoru izmjenjivao.

I stavit tu temu tram gore da se vidi i napisat da će se svako ponavljenje pitanja brisati i mislim da bi se tako dosta dobro riješio problem.
dok sam pisao ovaj post prije ti si več ubacio ovaj,sori.
nije to loša ideja.
ali napraviti to kvalitetno u jedan logički slijed zaista nije lako.no, zato ima neki logički raspored tema pa se i tako može snalaziti...
:)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne bi bilo nikakvih problema samo kad bi ljudi malo postovali druge.Ovako tesko se izboriti sa tim.Dobro je sto ima sve vise ljudi,ali samim tim je neminovno da se uzdrma kvalitet.Ako nista drugo...represija sledi :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne bi bilo nikakvih problema samo kad bi ljudi malo postovali druge.Ovako tesko se izboriti sa tim.Dobro je sto ima sve vise ljudi,ali samim tim je neminovno da se uzdrma kvalitet.Ako nista drugo...represija sledi :):vb_whip: :vb_whip:
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Prijedlog:
Postaviti moderatora za svaki od pod-foruma... Znaci objaviti konkurs, ili po licnom izboru administracije.
Obavezno otvoriti pod-forum koji mogu vidjeti samo administratori i moderatori (ako vec niste, posto ne vidim). :D
Napraviti nekakvo urednistvo, 5-6 ljudi, koji ce uredjivati prvu stranu. Redovne vijesti, textovi, zanimljivosti, clanci, opisi and stuff.

Eto ja sam direktor jedne NVO i Crne Gore. :D Bavimo se uzdizanjem kulture i umjetnosti na visi nivo nego sto je trenutno u nasoj zemlji. Djelujemo od 2004. i imam dosta iskustva tu. Sada smo malo pauzirali jer smo se (osim organizovanja raznih svirki, zurki, izlozbi i okupljanja) u proteklih nekoliko godina cimali sa e-zine-om (elektro-magazin) i forumima. Imali smo isti problem, na pocetku je bilo opste odusevljenje, odlicni postovi, mnogo posjetioca. Na kraju forum je poceo da bude steciste dosadnih adolescenata koji ne zele da mrdnu guzicu nego cekaju da im mi serviramo sve gotovo. Na kraju smo ugasili sajt i forum u citavom razocarenju. Hocu da kazem da sam bio dugo godina i administrator i da se dosta razumijem u vodjenje foruma. Ako vam je potreban neko sa iskustvom... eto me, pomoci cu. I jos nesto, jos nije kasno da se spasi situacija, samo treba da se ljudi koji vole ovo mjesto potrude da im neki mamlazi ne upropaste to iz gluposti.