Opca anestezija i THC - koliko unaprijed se skinuti sa ulja i kako?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.12.2015
12
35
13
Operacija pod opcom anestezijom je zakazana za mjesec dana. Upotreba ulja sa 90% + THC , u periodu od 6 mjeseci, dovela je do smanjenja tumora pluca na operabilnu velicinu. Tumor se mora vaditi jer je nekrozan.

Interesuje me u kojem vremenskom periodu prije operacije treba prestati uzimati ulje i kojom brzinom smanjivati dozu?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako osoba ima tolerancu, dan do dva pre operacije prekine uzimanje ulja.
Jednostavno ne uzme dozu. Nema nikakvih neuspojava. Samo opušteno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avalon
25.12.2015
12
35
13
Malo sam istrazivala, pa sam procitala da skidanje moze biti malo teze ( nesanica, mucnina, anksioznost itd.itd.). Radi se o osobi koja ima 69 god. Toleranciju je stekla jako sporo ( ali nije odustala ❤ ) i rezultat se vidi. Jos uvijek je "uhvati" poslije jela ( vrucina, nestabilnost itd.)tako da bih rekla da je prilicno osjetljiva.

Brine me interakcija anestezije i THC-a. Da li neko zna nesto o tome?
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Pozdrav Avalon,

U slučaju anestezije, bilo lokalne ili generalne, i upotrebe koncentriranog ulja kanabisa nema negativnih interakcija ali i ove pozitivne treba uzeti u obzir...

Konzumacija kanabisa na bilo koji način ima direktan efekt na nivo seratonina u tijelu a njegova količina ima potencijalno utjecaj na trajanje narkoze, CBD na primjer potencira neke od lijekova a THC opet druge...
Ovdje ne govorimo o drastičnim oscilacijama ali interakcija svakako postoji i zato ako je moguće posavjetujte se sa doktorom ili anesteziologom, ako nije moguće onda treba poduzeti korake da bi bili 100% sigurni...

Potpuno skidanje sa ulja nije potrebno i ja to nikako nebi preporučio ali smanjivanje doze bi svakako trebalo napraviti, proces se može obaviti postupno unutar 2-3 tjedna a to ovisi o trenutnoj dozi i načinu administracije...

Reci mi molim te koja je dnevna doza, frekvencija doziranja i način administracije..?
 
25.12.2015
12
35
13
Dnevna doza je bila 1 g , trenutno smanjujemo i sada smo na 0.75 g. Kolicina je podijeljena na 3 doze (jutro, poslije podne, vecer pred spavanje) . Vecernja doza je dosta veca od dnevnih. Ulje se uzima sa komadicima kruha.

Hvala puno Herbal Bob!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Sa anesteziologom samo sto posto istina i otvoren razgovor....danas nije jedan ili dva alkaloid koji te uspavljuje nego koktel koji ne moš ni zamisliti, SIGURNO nečeš imati nikakve interakcije THC a koktela koji ti nakon razgovora čovjek opripremi da otplutaš malo ali opet da se vratiš. ja sam u prvoj od moje tri operacije bio high kao svinja, pogotovu se prve sječam 14 godina ja pokriven plahtom anesteziologica po ljeti samo bluzu nosila kada sam joj ja poćeo uletati da šta radi večeras, a ona na to meni nitko ne odoljeva , odvrnula neki pipac i ja počeo lebditi prema plafonu a vidim se dole i smeta mi jedna stvar vidim svoje tijelo ali i "stojka" do neba a sestra i ova koja me uspavala se smijulje to me je toliko bacilo u bed i sramotu da sam aterirao nazad u tijelo...a sestra se narednih dana svaki puta smijuljila kad bi mi dolazila mjeriti temperaturu ili slično...pa ti budi pametan, mozak je neistražen 90%
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hej Avalon, kao sto vidiš Superfly vrlo zabavno objasnio da se ne treba brinuti ali da interakcije postoje... :)

THC bi bio bitniji faktor da se doziranje radi inhalacijski jer izaziva bronhodilaciju koja rezultira pojačanim unosom kisika tijekom operacije, to može rezultirati slabijom narkozom ali ne dovoljno da bi negativno utjecalo na operaciju samo postupak uspavljivanje može malo duže trajati...

Savjetovao bi vam da nastavite polagani postupak skidanja sa mega doze od 1g do cca 250mg na dan, uz biodostupnost oralnog RSO od 15-20% nivo kanabinoida će biti dovoljno nizak da skoro nema nikakve interakcije...
Dalje bi u terapiju trebalo uključiti elemente liposomske enkapsulacija ulja iz moje teme koji će dignuti biodostupnost ulja na cca 80% i početi primjenjivati kompetitivnu inhibiciju koja će dodatno povećati biodostupnost i smanjiti konverziju ljekovitog delta-9-THC u psihoaktivni 11-OH-THC...
Sve ovo će bitno smanjiti potrošnju ulja a ujedno povećati njegove terapijske vrijednosti, dnevna doza rijetko prelazi 300mg sto je velika razlika...
Proučite malo moju temu i pitajte sto god nije jasno...

Puno pozdrava i dobrih vibracija.. ;)
 
25.12.2015
12
35
13
Sa anesteziologom samo sto posto istina i otvoren razgovor....danas nije jedan ili dva alkaloid koji te uspavljuje nego koktel koji ne moš ni zamisliti, SIGURNO nečeš imati nikakve interakcije THC a koktela koji ti nakon razgovora čovjek opripremi da otplutaš malo ali opet da se vratiš. ja sam u prvoj od moje tri operacije bio high kao svinja, pogotovu se prve sječam 14 godina ja pokriven plahtom anesteziologica po ljeti samo bluzu nosila kada sam joj ja poćeo uletati da šta radi večeras, a ona na to meni nitko ne odoljeva , odvrnula neki pipac i ja počeo lebditi prema plafonu a vidim se dole i smeta mi jedna stvar vidim svoje tijelo ali i "stojka" do neba a sestra i ova koja me uspavala se smijulje to me je toliko bacilo u bed i sramotu da sam aterirao nazad u tijelo...a sestra se narednih dana svaki puta smijuljila kad bi mi dolazila mjeriti temperaturu ili slično...pa ti budi pametan, mozak je neistražen 90%

;)
 
25.12.2015
12
35
13
Hej Avalon, kao sto vidiš Superfly vrlo zabavno objasnio da se ne treba brinuti ali da interakcije postoje... :)

THC bi bio bitniji faktor da se doziranje radi inhalacijski jer izaziva bronhodilaciju koja rezultira pojačanim unosom kisika tijekom operacije, to može rezultirati slabijom narkozom ali ne dovoljno da bi negativno utjecalo na operaciju samo postupak uspavljivanje može malo duže trajati...

Savjetovao bi vam da nastavite polagani postupak skidanja sa mega doze od 1g do cca 250mg na dan, uz biodostupnost oralnog RSO od 15-20% nivo kanabinoida će biti dovoljno nizak da skoro nema nikakve interakcije...
Dalje bi u terapiju trebalo uključiti elemente liposomske enkapsulacija ulja iz moje teme koji će dignuti biodostupnost ulja na cca 80% i početi primjenjivati kompetitivnu inhibiciju koja će dodatno povećati biodostupnost i smanjiti konverziju ljekovitog delta-9-THC u psihoaktivni 11-OH-THC...
Sve ovo će bitno smanjiti potrošnju ulja a ujedno povećati njegove terapijske vrijednosti, dnevna doza rijetko prelazi 300mg sto je velika razlika...
Proučite malo moju temu i pitajte sto god nije jasno...

Puno pozdrava i dobrih vibracija.. ;)

Hvala puno. Bacam se na proucavanje teme! :) Osjecam se sigurnije sada kada sam procitala sve odgovore.