opening the eyes

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2009
3
0
0
33
ja mislim da je prvi korak kod dekriminalizacije ili cak legalizacije to da pokazemo ljudima da su zavaravani,da su im mazane oci,jer onaj tko nezna istinu nemoze ni pravilno izabrati.cijela prohibicija marihuane je krenila prateci ideje rasizma pod uvjerenjem da marihuana crncima i meksikancima sluzi za komuniciranje sa vragovima i demonima te njihovom prizivanju,sto je sasvim netocno(to zna i moj brat od pet godina).A ta ista prohibicija je nasttavljena jer nitko nije zelio priznati pogresku svojih prethodnika (to je krenilo u SAD-u ,ostale zemlje su slijedile pod sloganom kud svi turci tu i mali mujo) te su zbog toga kasnije i provođena lazna istrazivanja i pravljena farsa oko toga te se naciji punilo usi da marihuana ubije vise ljudi nego neznam ni ja sta,sto je isto netocan podatak jer nigdje u svijetu nije zabiljezen ni jedan smrtni slucaj uzrokovan konzumiranjem trave.postoji jos tona cinjenica koja dokazuje da je to jedna ogromna zavjera koja koristi odredjenom broju ljudi dok cijelu naciju zakida za dobra koja se mogu izvuci od te biljke ,biodizel se moze proizvesti iz sjemenja,koje je ujedno i hranjivo za ljude,od hempa se radi najsnazniji konop,najizdrzljiviji papir,usput koliko bi kisika bilo proizvedeno (isto onoliko koliko bi se potrosilo izgaranjem goriva nastalog od sjemenja),koliko bi suma bilo spaseno...evo ja sam nabacao puno cinjenica vdje ali trebalo bi tako i raditi na formima a ne samo blebetat o nekakvim prosvjedima koji nisu dobro organizirani ni ista,nije da kritiziram ali ako zelimo nesto postic treba znat kako se izborit za cilj,za pocetak aktivnije govoriti o tome,ovdje i bilo gdje drugdje..

stop being afraid of the truth
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Čuj iznio si činjenica koje većina ovdje zna.
Govoriš o nekoj konkretnoj akciji a samo si iznio nekolicinu podataka a o tome kako šta ni riječi.
Aktivnije govoriti di? Kako naći adekvatnu osobu za glasnogovornika? Bilo gdje drugdje govoriti o tome, e pa di točno?
Koliko god neorganiziran bio prosvjed barem se vidi da neko nešto radi po tom pitanju
I tako malo konstruktivne kritike
 
03.05.2009
3
0
0
33
ovo je bilo za one koji neznaju toliko o tome ,da im se ukratko ukaze na sve to u cjelini,a kako se nadje glasnogovornik za bilo sta drugo,glasanjem.trebali bi otvorit temu sa tim ,sigurno ovdje ima i prisutnih odvjetnika i tako tih ljudi koji bi mogli nac kratak i jasan legalan put do ostvarenja prvog koraka ,koji ja nemogu sam odredit vec bi se i to trebali dogovoriti .nisan ja isa popljuvat ovaj marš u zagrebu,dapace drago mi je zbog toga,ali kazem da to nije dovoljno,premalo je ljudi ,i koliko god ovo primitivno zvucalo ,ovo je balkan i ljudi ne razmisljaju kao negdje drugo i zato je jos teze to postic u ovim krajevima
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
da li si ti svestan kolika m.uda i volju treba da ima taj advokat,koji ce krenuti u neshto tako,da rizikuje krijeru i sve shto mu je u zhivotu bitno za borbu..ako takav postoji,ja mu stvarno skidam kapu i klanjam mu se ako postoji,pogotovo ovde na forumu...kratak put ne postoji,samo put po trnju,jer je to ovde neshto o chemu se chak ni ne razmatra,to bi za narod bilo ko udarac maljem,jer ljudi zhive u lazhi vec dugo vremena,a shto je najgore mislim da im se to i svidja...
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Ma čitam ovo što je već napisano i navedeno ,ali treba biti orginalan sa idejom...samo to.
A u tom trenu mi padne luda ideja kad bi mogli napravit veeeeeeliki šator (zeleni naravno) sa transparentima sa svake strane, u koji bi ušli VIP duvači , gdje bi se osigurala lista ljudi koji smiju ući unutra (nakon marša gradom) i unutra bi se slavlje nastavilo uz duvanje svih mogućih travica donešenih od tih pozvanih ljudi sa liste.
Ali da se riješi papirologija u cilju pronalaska RUPE u zakonu, da njima treba recimo nešto kao nalog za pretres da uđu u taj šator ,a da je odobreno i sve stoji na papiru kako je taj marš zakonito podržan i policija nema šta tu tražiti....to bi pobudilo zanimanje medija ,novina i televiziji sve bi brujilo o tome...

Šta vi velite na ideju ? :)
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Nemas zakonsku mogucnost.

Onaj tko bi postavio sator tj onaj tko bi ustupio tu lokaciju bi bio sankcioniran pod cl 173 st 5 KZ-a.

(5) Tko navodi drugoga na trošenje opojne droge, ili mu dade opojnu drogu da je troši on ili druga osoba, ili stavi na raspolaganje prostorije radi trošenja opojne droge, ili na drugi način omogući drugome trošenje opojne droge, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do pet godina.



A prema ZKP-u, policija za takav prostor ne treba nalog. A i da treba, to se ekspresno obavlja, u roku pola sata.