Operacija Mandala - Ganesh & Hashbery, 400w indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
ZOKI je napisao(la):
pa ako imaju pistile i ako se otvori muski cvet onda ce se oprasiti ,, inace meni su pokazale pistile za tri danana kad sam prebacio na 12/12 .. al mislim da nece biti strasno i ako se oprase sad za 6 dana boli te kita :) kako mora bice.. samo se pobrini oko zalivnja tich 6 dana ,, daj im pre nego sto odes malo vise vode i to bi trebalo da bude to :)
Zalivene su i voda neće biti problem. Brine me oprašivanje i želio bi izbjeći hedove sa sjemenkama. Mogu napraviti neke izmjene planova i obići sutra biljke(3 dan cvjetanja) što je malo komplikovano ali izvodljivo. Smijem li čekati 6 dan ako želim 100% izbjeći oprašivanje?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa nista onda obidji za tri dana pa ponovo za tri dana nista ti nepreostaje drugo ,, to ti niko ne moze reci dal ces izbeci oprasivanje 100% nista ti se nece desiti ako budes iimao par semenki u hedu to nista ne znaci... bar ces imati novo seme za saditi u buduce
 
15.02.2011
46
4
8
34
lijepo izgleda, ja također imam mandalino sjeme, danas imaju 17 dana i ogromne su ova najveća je preko 20cm u širinu, po šest internoda, i visina je oko 18cm, zanima me jel si imo kakve modificirane biljke, pošto ja imam listove sa preko 13 onih listića na jednom listu, i spojene listove, budem posto slike da vidiš, nisam nikad sadio mandaline sorte i čudno mi je to tak da neznam jel je to normalno jer kod ostalih sorti nisam nikad imo ništa slično
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
za listove to je normalno i to nema veze dal ima sedam ili trinast
opusti se i growaj nema painke... smo growaj :) i ne moras da e pojavljujes na forumu jako dugo i bice dobro samo ne moj da prgnojis,, sve pet
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
ZOKI je napisao(la):
pa nista onda obidji za tri dana pa ponovo za tri dana nista ti nepreostaje drugo ,, to ti niko ne moze reci dal ces izbeci oprasivanje 100% nista ti se nece desiti ako budes iimao par semenki u hedu to nista ne znaci... bar ces imati novo seme za saditi u buduce
Nadam se sreći jer je na kraju ispalo da ću ih ipak obići 5 dana cvjetanja. Valjda mužijaci nisu sposobni za to vrijeme napraviti veliku štetu? Kad se ne misli na vrijeme tako ispadne, dodatna porcija nervoze.:sad2: Od svih čitanja i pitanja eto nisam se sjetio saznati za koliko dana su muški spremni za oplodnju:crash:
Kako mi je ovo prvi grow, nepoznanice i strepnje nekada dobiju preveliku dimenziju a banalne stvari izazovu probleme. Prosto bude pitanje pogrešnog fokusa pažnje.


Nick Praskaton je napisao(la):
lijepo izgleda, ja također imam mandalino sjeme, danas imaju 17 dana i ogromne su ova najveća je preko 20cm u širinu, po šest internoda, i visina je oko 18cm, zanima me jel si imo kakve modificirane biljke, pošto ja imam listove sa preko 13 onih listića na jednom listu, i spojene listove, budem posto slike da vidiš, nisam nikad sadio mandaline sorte i čudno mi je to tak da neznam jel je to normalno jer kod ostalih sorti nisam nikad imo ništa slično
Pozdrav i biljke ti dobro izgledaju. Bilo je i kod mene čudnih listova ali sa daljim tokom vegetacije sve je izgledalo normalno.




Treba mi savjet da li je Klasmann Florabella (NPK 14:16:18+ME 1,5g/m3, PH 5,5-6,5) OK za cvjetanje? Dostupna mi je ta vrsta zemlje i u opciji imam Floragard Blumenerde i Substral Terra Magma. Za Tera magmu nemam podataka o jačini i koncentraciji đubriva. Najednostavnije mi je zbog transporta riješiti stvar sa Florabelom ali ako je razlika u kvalitetu daću malo više truda zbog biljki. Ako ostanu 4 ženke kao što su najavljivali predcvjetovi onda im planiram dati prostora i velike posude.

EDIT. Zamolio bi moderatore da mi izmijene naslov teme ako je to moguće. Ovaj naslov je egzistirao kao radni u bilježnici ali već postoji autentičan Bozgin dnevnik sa sličnim imenom pa ne bi da to kvarim. Ako može neka se tema preimenuje u "Mandala - Ganesh & Hashberry, 400W indoor"
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Pozdrav Bozga,
evo poslije dužeg odsustvovanja sa foruma i raznih nedaća da se javim. U boksu su ostale 2 ženke Ganeša nakon izbacivanja 3 hermija. Biljkama je 64 dan cvjetanja. Nije bilo sreće sa Hašberijem ovaj put. Biljke su u ogruglim saksijama od 25l jer nisam uspio naći kvadratne. Do pojave hermija bilo je 5 saksija u boksu i stale su bez problema a možda bi se još jedna mogla ugurati. U prostor 90*120 može lijepo da stane 6 kvadratnih saksija od 25l.
Nakon presađivanja pojavio mi se problem sa zalijevanjem jer je ventilacija preuređena i prilično jaka. Vent za izduv je Dospelov f150 280m3/h i vlaga 30% pa se zemlja previše isušuje. Kada sam planirao vent računao sam da može biti 6 saksija pa sam kupio jači kako bi izbjegao probleme sa vlagom ali ovako je prejako. Između obilazaka i zalijevanja prođe 5 dana i biljke su mi više puta dolazile do stanja kritične isušenosti. Nakon toga sam postavio sistem za zalijevanje(kanister, pumpa za akvarijume, crijeva i kapljači+ tajmer) Sve radi ali vjerujem da imam problem sa previsokim PH kod ustajale vode jer su se na jednoj biljci pojavile tamnoljubičaste fleke po listovima kao kod nedostatka fosfora.
Kako stabilizovati PH stajaće vode u kanisteru od 30l? Bila je jedna tema o tome i spominjan je akvarijski filter sa aktivnim ugljenom. Da li je potrebno ubacivati i vazduh u vodu nekim rasprskivačem?
Foto update uskoro.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
:wave: Pozdrav i tebi, što nisi slikao hermiće mene baš zanima kako to izgleda, nikad nisam vidio baš neku opaku hermić biljku... :watchplant: Šteta za te tri biljke, možda si ih mogao nekako spasiti tako da čupaš te banane prije nego se otvore i ispuste pelud??
No ako nisi svaki dan bio s njima i ako nisu bile zalijevane kako spada i ako im nisi posvetio dovoljno pažnje, ebiga, bilo im je previše šoka i stres tako da su možda zbog toga podivljale i otišle hermi... :sadbanana:
U kanisteru možeš pH vode stabilizirati s pH DOWN , to možeš kupiti u svakom dućanu gdje ima akvarija i ribica. Također pH testere za vodu......
Što se tiče gnojiva ne trebaš posebno gnojiti Mandale, rastu bez gnojiva bez problema. Moj grow je prošao sa svega dva gnojenja s tekućim gnojivom za cvjetanje i to pola doze....... hajde do foto update-a :thumb:
peace
boz :sun2:
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Hermiji su izbacili muške cjetove na i oko internoda. Nakon sedmicu poslije prvog uklanjanja muških cjetova imao sam par novih i dalje nisam htio rizikovati. Bile su baš lijepe biljke.
PH sam spuštao sa vinskim sirćetom 6% i kontrolisao onim jeftinim testerima za akvarijume. Nakon prve sedmice zalijevanja sa novim sistemom pojavile su mi se ljubičaste fleke na jednoj biljci i sumnjam da PH u kanisteru raste stajanjem vode.
Da li za 5 dana nivo PH u vodi može skočiti da uzrokuje probleme i ljubičaste fleke? Na drugoj biljci su listovi bili zeleni i po neki blago uvijen, uz par žutih fleku uz krajeve. Primjećivao se zastoj u rastu cvjetova. Nakon zalijevanja uz blagu dozu FloraNova Boom bio je primjetan rast novih pistila.
Trebam li još nešto u svom sistemu za zalijevanje?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
naravno da voda mjenja ph kad stoji a za 5 dana pogotovo slikaj malo i koji je seed ?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
svakodnevno treba regulirat ph
danas ga spustiš na 6 sutra je več oko 7
a za 5 dana probaj si zamislit
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
@mr.dr.Smok, primjetio sam taj dnevni rast PH od skoro jedne jedinice ali nisam izmjerio zadnji put odstajalu vodu u kanisteru jer mi je nestalo PH testera.

Ima li rješenja za ovaj problem? Makar da se uspori rast PH. Da li od neke pomoći mogu biti filter sa aktivnim ugljenom i raspršivači vazduha u kanisteru?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Moze pomoci ako se voda u spremniku mijesa s necime konstantno...neki mali propeler ili slicno...
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
image0253x.jpg
content_round.php
Photo update...

70 dan cvjetanja








Tajmer za zalijevanje je zatajio pa su dan prije slikanja bile obješenih grana. Ventilator je prejak(280m3 izduv+40m3 uduv, non-stop) pa sam postavio izduvni na 15min rada/15min pauze. Vidjeću da li će to nešto doprinijeti da klima bude normalnija. Za nekoliko dana ide berba(80 dan) jer je većina pistila zlatnosmeđe boje i novi slabije izlaze. Ganeš je po Mandali gotov za 60 dana ali kod mene je bilo dosta stresa sušom i ovo mi je prvi uzgoj pa nisam bio siguran. Na donjim granama ima slabijih i manje zrelih cvjetova ali svi su prošarani smeđim. Pored glavnog vrha na biljkama ima po desetak grana sa hedovima. Malo sam razvlačio grane i vezivao pertlama za ivicu saksije za više svjetla.
Od problema bi spomenuo zemlju Klasman Floraballa koja je od stajanja nakon kupovine u onim hladnijim danima povukla vlagu(ili u prodavnici jer je nisam otvarao do presađivanja) i bila u grudvama bez one rastresitosti. Nisam bio u prilici kupovati drugu u tom trenutku ali naredni put probavam sa Tera magmom.
Slikano je sa moba u brzini pa drugi put bolje fotke.

image0253x.jpg
image0253x.jpg
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
Nice, very nice...

Uživat ćeš u plodovima prvog growa... Na tvome mjestu bih dodao čajnu žličicu meda na litar vode kako bi bilo što više "šečera" po listovima :)
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Hvala svima na podršci.
Evo i nekoliko slika cvjetova nakon sedmicu dana sušenja. Skinuo sam prve cvjetove koji su bili ispod glavnog vrha. Malo za probu jer su djelovali zrelo a i da oslobodim glavni top uz koji su priljubljeno rasli. Probao sam ih i mogu samo reći da rade a o nekim detaljnijim utiscima nakon kompletne berbe i odležavanja u teglama.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.